Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Zordur kara yoluyla Karadeniz e varmak!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Zordur kara yoluyla Karadeniz e varmak!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

^^KaRaYeL^^

Miss Admin
<b>Miss Admin</b>

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 24 Ekim 2008, Cuma 01:27:11    Mesaj Konusu: Zordur kara yoluyla Karadeniz e varmak! Alıntıyla Cevap Ver

Zordur kara yoluyla Karadeniz’e varmak!

Zordur kara yoluyla Karadeniz’e varmak; kıvrıla kıvrıla uzayan yollarda uzar hayalleriniz, özlemleriniz, hasretleriniz, beklentileriniz, görsel zenginlik karşısındaki doyumsuzluğunuz...

8 yıldır yapmadığım bir şey yaparak, İstanbul'dan Trabzon’ a maksatlı olarak bir çok kişi gibi “yeni tünelleri görelim” diyerek otobüsle dönüşü seçtim. Hep içinde olduğumuz, içinde soluk aldığımız, o eşsiz zenginliğimiz Karadeniz’e dıştan yeniden kavuşacak olmanın taze heyecanı yüreğimde…

Daha otobüse biner binmez bu heyecan kuvvetle konuşlandı yüreğime. Konuşlandı ama konuk kaldı! Buruk bir özlem, garip bir serzeniş, acıtan bir hayal kırıklığı ile komşu, bir çok duyguyla konuk, sarmal bir heyecan!

Yol boyu Anadolu’ya varacak olmanın mutluğu yüreğimde henüz tazeyken geçtik Anadolu’nun eşsiz güzellikteki illerinden. Bir çok renk bir çok imge, bir çok fotoğraf “iz” taşıdı dimağıma…

Dimağımı yokladım önce şöyle bir, yeşil Karadeniz’in yemyeşil bir cümbüşe dönüşen yolunu anımsadım… Sonra ise bir yeşilden bir yeşile geçerken yüreğime serpiştirdiği yaşama dair yeşil umutları, hayalleri, idealleri…

Yol alıyorduk “Yeşil Karadeniz”e doğru… Neler geçmiyor ki aklımdan!

“Yolculuk esas şimdi haz verecek”
diyordum kendime, bir yeşilden bir yeşile geçerken…

Ama çok geçmeden anlıyorum ki işgale uğrayacakmış dimağım! Zindan karası tüneller oyulacakmış meğer yeşil düşlerime…

Artık Karadeniz’e varmak kara, kapkara tünellerle hissedilmeden olacakmış meğer… Yemyeşil ilçelerin içine kara tüneller işlenmiş meğer yavaşça “hız”lı bir gayeyle!

İlçelerden kıvrıla kıvrıla yol aldığımız, gözümüzde demlediğimiz her dem yeşil bulduğumuz Karadeniz’e artık içerilerden kara bir tav ile varmak zorundaymışız meğer… “Hız” lı ama “iz” siz.

Karadeniz’e dair hiçbir iz taşımayan bu tünellerden, hiçbir iz alamayan yüreklerle, Karadeniz’in kara yazgısına doğru yol alırken “iki tünel arası bir huzme ışık” dileyecekmişiz meğer…

İki tünel arası bir huzme ışık!

Ajanslar not düşse de bu yol ile elde edilen karı, dinmez artık Karadeniz’in, Karadenizli’ nin efkarı!

Tünellerle derin oyulan yüreğinizden derinden bir ses yükselir artık;

Karadeniz’in Karası’na kapkara varılacaktır artık! Diye.

Kışın bile sizi yeşil karşılamak için yapraklarını her dem yeşil saklayan Karayemiş’e haksızlık değil midir bu!

Tek yol bumuydu sizce!

Yeşile kara çalmak mı!

Zor muydu Karadeniz’e Karayoluyla varmak!

^^KaRaYeL^^, 2008

Not: Bu yazının tamamı Yomrahaber Gazetesi'nde yayınlanmıştır.

^^KaRaYeL^^
"Kişinin Rütbe-i Aklı Görünür Eserinde"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 24 Ekim 2008, Cuma 02:09:55    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sana katılıyorum ^^KaRaYeL^^ alkış
Bir çok kez karayolu ile Karadeniz' e yolculuk yaptım, Samsun'a varıncaya kadar sıkıcı olan bu yolculuk, sonrasında insanın içine huzur veriyordu, maviyi, yeşili doyasıya seyrederek gitme bir de kendi araban olunca istediğin yerde durabilme keyfi çok güzeldi.
O virajlı yollardan çok şikayet etsemde şimdi eski günleri arar oldum, Arabayı kullanan açısından yolun kısalmasından dolayı iyi oldu ama benim gibi pencereden dışarıyı seyredenler açısından kötü, seyre doyamadan yol biter oldu ve dediğin gibi uzun uzun tünellerle, mavi ve yeşile bir renk daha eklendi, "siyah"...
Artık memleket yolculuğu her şekilde benim çin bir ızdırap. Karayolu yolcuğunun ardından hatırladığım tek şey yorgunluk, havayolunda da can sıkıntısı ve uğultu...
Özetle; Zamandan tasarruf uğruna, bazı keyifleri anılarımızda bıraktılar. Değer miydi? Tartışılır...

* * *
Kendine özgü şiir gibi anlatımınla kaleme aldığın bu konu için teşekkürler ^^KaRaYeL^^ kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 24 Ekim 2008, Cuma 08:21:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ben ankaradan karadenize doğru sadece zonguldak sınırlarına kadar geldim ama o yeşili o doğayı o oksijen kokan ferahlığı hiç bir yerde bir daha göremedim
kim bilir daha yukarılara çıksak neler bekliyopr olacaktı bizi (:

yazın çok etkileyiciydi karayel bir an gidip görmek istedim oraları (:
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 24 Ekim 2008, Cuma 10:35:30    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

yedi yıldır tatmadıgım vede ozledıgım karadan yolculuk ıcın bir rehber niteliğine büründü yazınız sevgili karayel.aslında yazınızı okurken hayalı bır yolculukla dindirmeye çalıstım özlemimi.ama görünen o ki hiç bir şey eskisi gibi olmayacak artık.hayat bize kattığı her artıya bedel olarak bir damarımızı çekip alıyor bedenimizden.ama yinede özlemini duyduğumuz bir yığın güzelliklerin olması,bunun tesellisine sığınmak bile güzel.malesefki hayallerin bile KDV ye tabi oldugu bu dönemde ücretsiz yolculuk tadı veren yazın için sonsuz teşekkurler.kalemine,yüregine,hayal dunyana saglık..

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

pamuk-61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ADANA

MesajTarih: 24 Ekim 2008, Cuma 11:57:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

offffffff offffff çok zordur...Bir defa bende yaptım karayoluyla karadenize yolculukkk,zor ama itiraf edeyimmm o güzellikleri görmek için o zorluğa katlanılır, o güzelliklere değer...cennet karadenizzz özledimm seni:(((((
Başa dön

likapa

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: istanbul

MesajTarih: 25 Ekim 2008, Cumartesi 13:38:36    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

yazın çok güzeldi karayel tamamını okumak isterim...ben karadenize hiç yolculuk yapmadım ama arkadaşlarımdan çok duydum sadece yoldaki o güzellikleri görmek için karayolunu tercih ettiklerini söylerlerdi...eeee ben şimdi göremiycemmi ağlamak

Beni 'Bir ALLAHIM BiLsin" Birde DostLarim " Gerisi İLerLeSin...
Başa dön

alkants61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 25 Ekim 2008, Cumartesi 18:08:01    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Karayel yazını okurken sankı bır an içinde ,karadenıze gıtmıs gelmıs gıbı oldum.Elerınıze ve yuregınıze saglık. alkış
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^