Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Eğitim Öğretim Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 09:56:57    Mesaj Konusu: LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ Alıntıyla Cevap Ver

Hiç sordunuzmu kendinize,''Mustafa kemal ortaya nasıl çıktı da Cumhuriyeti kurdu milleti kurtardı..''sorun kendinize Çünkü sormanın zamanı geldi artık.İçi boşaltılan Musatafa kemal'in Atatürkçülügü degildir.Onun bütün ilke ve inkilaplarının içi boşaltılmıştır.Onun bütün kaleme aldıgı sözleri, demeçleri,kaleme aldıgı bütün notlayı dahi İÇİ BOŞALTILMIŞTIR.MERAK ETDİYORUM HERKES ATATÜRKÇÜ AMA ÜLKE ELDEN GİDİYOR SİZİN GARİBİNİZE GİTMİYORMU?Bu vatan,bu cumhuriyet ve bu bayrak Atamızın emanetidir.bizler bu emaneti lekesiz ve tertemiz teslim aldık kanımız ve canımız pahasınada olsa gelecek nesillerimize teslim etmek namus borcu olarak görüyorum.Türk milletinin varlıgına ve birligine yönelen hertürlü ihanetlere karşı gögsümüzü siper etmekte karlı ve azimliyiz.hala uyuyoruz tehlike nezaman kapımıza gelirse evimizden eşimizi, çocuklarımızı,malımızı,canımızı alıncamı uyanacaz. bizler ev araba yazlık alma derdine düştük ne malum yarın bunlarıda elimizden alıp satmıyacakları. sonrada bizi uşak yaparlar.Titre ve önce sen uyan sonrada uyuyanları uyart. el birliği iş birliği yapalım. TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOK.Türk vatanında türk milliyetçiligi yaparak nihai hedefleri olan sevri gerçekleştirmek üzere kendi dillerinde yayın hakkı,egitim isteyen maşaları o maşalrı tutan elleri unutma her yerin satışları bitti okullar satılıyor.yarın denizler,sonrasını merak ediyorum neler gelecek.biz nereye gidiyoruz nekadar sesiziz bu türkiyeyi bize emanet ederken kanlarının son damlasına kadar akıtan dedelerimiz sıtlarında cephana taşıyan ayşe hatunlar fatma hatunları unutmayalım.hala da kanlarını dökmeye devam eden şehitlerimiz ben çok ama çok üzgünüm bir egitimci,türklügümle herzaman gurur duyan biri olarak ne yazacagımı bile bilemiyorum. EY TÜRK GENÇLİGİ Birinci vazifen, Türk istiklalini,Türk cumhuriyetini,ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir.Mevcudiyetinin yagane temeli budur.Bu temel senın en kıymetli hazinendir.istikbalde dahi.EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!İşte,bu ahvalve şeriat içinde dahi,vazifen;TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİNİ KORUMAKTIR !Muhhtaç oldugun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur nekadar güzel söylemiş ATATÜRK BAŞKA SÖZE GEREK VARMI?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

selman_ayas

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 14:14:29    Mesaj Konusu: Re: LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ Alıntıyla Cevap Ver

selamtugba0854 keşke herkes senin kadar bilinçli olsa ve senin gibi düşüne bilse aksi takdir de TÜRK milletini bu tür oyunlardan kurtulma şansı olmayacak ve mağlesef bunun sonucuda pek iyi olmayacak. Bizi bu konularda düşündürğün için çok sağol soru Idea
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 14:53:07    Mesaj Konusu: Re: LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ Alıntıyla Cevap Ver

açıkçası din elden gidiyor diye beyanat verenleri'de,laiklik elden gidiyor diye söylemlerde bulunanlarıda kınıyorum..çünkü bu ülke müslüman bir türk devleti..bu olguyu yıkmaya kimsenin gücü yetmez.tamamen laik düzen içinde olup dini'de göz ardı edemeyiz,tamamen din ve islama bağlı kalıp laikliğide gözardı edemeyiz..bu tür söylemler bence provakasyondan başka birşey değildir

saygılarımla...

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 15:39:10    Mesaj Konusu: Re: LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ Alıntıyla Cevap Ver

HOCAM öncelikle düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkurler.
Öncelikle şunu belirtmeliyimki gerçekten yıllarca laiklik elden gidiyor,şeriat geliyor gibi safatalarla bizleri meşgul ederek aslında içerisinde olmadığımız bir takım guruplar haline getirdiler ve yıllar yılı enerjimizi boş işler üzerinde harcamamız için çabaladılar,hala da çabalıyorlar.şunu da net olarak söyleyeyim şeriat, laiklik ve bunlar gibi nice kavramlar yaratıldı ve bunlar uzerinden insanlara gerçek olmayan bilgiler,kavram kargaşası yaratacak görüşler empoze edildi.insanlarımız oyle bir hal almışki,savunduğu kavramların içini dolduracak kadar bilgiye sahip degil.BU baglamdada insanların bilgi ve eğitim seviyeleri önemli derecede rol alıyor.Düşünüp tartışıp yorumlayabilen ve ortak noktalarda güçbirliği yapabilecek nesillerin yetişmesi en güçlü yanımız olacaktır.80 li yıllarda aslında aynı amac için mucadele eden fakat daha karşısındaki insanların amacını, yapmak istediklerini göremeyen,ortak paydada bulusamayan insanlarımız ANKARA da ayni ortamı aynı koğuşları paylaştıktan sonra gerçeğin varkına varmıştır.

Bu tip provakasyonlara gelmeden haklı oldumuz her kulvarda demokrasi ve hukukun ustunluğune inanarak mücadele etmemiz elbette en doğal hakkımızdır.Bunun için önce kendimizden,çocuklarımızdan ve etrafımızdan başlayarak bilgili,dürüst ve cesur insanlar yetiştirmek tek çıkar yolumuzdur.
EĞİTİM..EĞİTİM..EĞİTİM alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 15:56:41    Mesaj Konusu: Re: LAİKLİK ELDEN GİDİYOR EGİTİM BİTİYOR UYAN AHALİ Alıntıyla Cevap Ver

Ne laiklik elden gitti ne de din.Laiklik yanlış tanımlandı.din tam öğretilmedi.Bu boşlukta ikisi karşı karşıya getirildi.Yoksa çıkın caddeye sokaklara böyle bir sorunla karşılaşmazsınız bile...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 09:25:54    Mesaj Konusu: LAİKLİK DİN NEDİR Alıntıyla Cevap Ver

Tabiki bütün fikirlere açıgız .Yeterki konuşalım.Zafer can kınaya bilirsin o senin fikrin ama demiyorumki dinimizi unutalım,biz müslüman laik türk devletiyiz laiklik devlet işleri ile din işlerini birbirinden ayrı tutmak degilmi?
TÜRKİYE demokratik!laik!hukuk devletidir.ATATÜRK ne demiş EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR çok güzel bir söz.Bazılarımız anlamak istemese de hepimiz bu ülkede din üzerinden siyaset yapmaya karşıyız.laikligi bir yaşam kavramı olarak gördük görüyoruz.Elbette demokratik rekabet farklılaştırmayı gerektirir ama bu farklılaşma,demokrasi,laiklik,dingibi insanları ortak degerleri üzerinden yapılmaz.Din üzerinden yapılmıyacagı gibi laiklik üzerindende siyaset yapılmaz.laiklizaten bir din degildir.İslam bir dindir. Biz islamla laikligi aynı terazide tartamayız.Laiklik tüm inançlara eşit mesafededir kişi laik olamaz,devlet laik olur.laikligi savunuyoruz diye asla dinimize karşı degiliz ama bunu din karşıtı olarak önümüze koyarsanız yanlış olur.Cmilerimiz kışla,minarelerimiz süngü,kubbeler mifer,müminlerimiz askerimiz.Demokrasi bir araç degil amaçtır ulaşana kadar baglıyız,Demokrasi bizim için bir tranvay istedigimiz duraga gelince ineriz.söylenecek çok şeyler varda bukadarı yeter rahmetli babam derdiki bizim dinimiz kıldan ince kılıçtan keskin onun için kimse dini alet ederek biryerlere geleceklerini düşünmesinler.Musti haklısın egitim diyorsun ama egitimi devlet destekleyecekki ögretmenler egite bilsin,bu gün okullarda hademeleri kaldırdılar yeni adıyla hizmetli yok! veliler yardım yapıp okullara bişeyler yapılıp alınıyor zenginse biraz kaba olacak ama o veliye yalakalık yapmak zorunda kalıyorsun çünkü paralı işte bu durumdayız okullar satılıyor .Devlet okullarında en az sayı 40kişilik bunu sizler düşünün okul açması gerekirken satılıyor.zaten egitim ailede başlar okullarda devam eder sonrada en önemlisi hayatta ögrendikleri tabiki
Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 13:51:42    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamtugba0854 demiş ki:
Hiç sordunuzmu kendinize,''Mustafa kemal ortaya nasıl çıktı da Cumhuriyeti kurdu milleti kurtardı..''sorun kendinize Çünkü sormanın zamanı geldi artık.İçi boşaltılan Musatafa kemal'in Atatürkçülügü degildir.Onun bütün ilke ve inkilaplarının içi boşaltılmıştır.Onun bütün kaleme aldıgı sözleri, demeçleri,kaleme aldıgı bütün notlayı dahi İÇİ BOŞALTILMIŞTIR.MERAK ETDİYORUM HERKES ATATÜRKÇÜ AMA ÜLKE ELDEN GİDİYOR SİZİN GARİBİNİZE GİTMİYORMU?Bu vatan,bu cumhuriyet ve bu bayrak Atamızın emanetidir.bizler bu emaneti lekesiz ve tertemiz teslim aldık kanımız ve canımız pahasınada olsa gelecek nesillerimize teslim etmek namus borcu olarak görüyorum.Türk milletinin varlıgına ve birligine yönelen hertürlü ihanetlere karşı gögsümüzü siper etmekte karlı ve azimliyiz.hala uyuyoruz tehlike nezaman kapımıza gelirse evimizden eşimizi, çocuklarımızı,malımızı,canımızı alıncamı uyanacaz. bizler ev araba yazlık alma derdine düştük ne malum yarın bunlarıda elimizden alıp satmıyacakları. sonrada bizi uşak yaparlar.Titre ve önce sen uyan sonrada uyuyanları uyart. el birliği iş birliği yapalım. TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOK.Türk vatanında türk milliyetçiligi yaparak nihai hedefleri olan sevri gerçekleştirmek üzere kendi dillerinde yayın hakkı,egitim isteyen maşaları o maşalrı tutan elleri unutma her yerin satışları bitti okullar satılıyor.yarın denizler,sonrasını merak ediyorum neler gelecek.biz nereye gidiyoruz nekadar sesiziz bu türkiyeyi bize emanet ederken kanlarının son damlasına kadar akıtan dedelerimiz sıtlarında cephana taşıyan ayşe hatunlar fatma hatunları unutmayalım.hala da kanlarını dökmeye devam eden şehitlerimiz ben çok ama çok üzgünüm bir egitimci,türklügümle herzaman gurur duyan biri olarak ne yazacagımı bile bilemiyorum. EY TÜRK GENÇLİGİ Birinci vazifen, Türk istiklalini,Türk cumhuriyetini,ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir.Mevcudiyetinin yagane temeli budur.Bu temel senın en kıymetli hazinendir.istikbalde dahi.EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI!İşte,bu ahvalve şeriat içinde dahi,vazifen;TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİNİ KORUMAKTIR !Muhhtaç oldugun kudret,damarlarındaki asil kanda mevcuttur nekadar güzel söylemiş ATATÜRK BAŞKA SÖZE GEREK VARMI?

"selamtugba0854 öğretmenim " 'in hassasiyetine katılmamak mümkün değil...Her duyarlı yurttaş gibi hocamızda ülkemizin geleceğinden duyduğu endişelerini güzel bir biçimde dile getirmiş...Hepimiz ülkemizin gelecekle ilgili bölünmez bütünlüğünden,özelleştirme adı altında devlet mallarının yabancı sermayeye hibe edilmesinden dolayı endişeye etmiyormuyuz... Hocamın vurladığı bana göre Ülkemizin Üniter yapısı ve tam bağımsızlığıdır... Durum geniş boyutlarıyla ele alınması gerekirken yorumcu arkadaşların konuyu sadece "LAİKLİK'le sınırlandırmalarına hiç bir anlam veremiyorum... "Hz Ali" adaletinden esinlenerek bu değerli arkadaşlara ben sarı kartımı gösterme gereği duyuyorum ve sevgili hocamın endişelerine hak %100 veriyorum...

"selamtugba0854" sizi yürekten tebrik ediyorum... alkış Yüreğinize emeğinize ve kaleminize sağlık... kırmızı gül
Saygılar...

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 16:49:50    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hocam bende fikirlerinizi bizimle paylaştıgınız için cok teşekkür ediyorum. Aslında ben yazmıyacaktım. Konu siyasete kaçarsa bende kuralları ihlal etmiş olurum. Sıyası yazı ve tartışmalarda forum kurallarına aykırıdır diye ama bende zafer ve musti showun fikirlerine katıldıgımı tam anlamıyla söyleyebilirim. Onun için beyaz mendilin gösterdigi sarı kart banada gelmiş düşünerek yazıyorum )
Her fikir ve düşünceye saygı duyarım. Bana dokunmadıgı sürece. Ama sizin fikrinizde deyilim diye kart da yemem. Fıkrimi sonuna kadar savunurum. Ben mılliyetci bir ruhla büyüdüm öncelerı sıyası partilerde tuttugum oldu. Şu an partım yok. Vatan ve milletimi çok seven bütün fikirleri dinleyen degerlendiren biriyım. Hocamın yazdıkarında katıldıgım yerler var katılmadıgım yerler var.
Katılmadıgım: Bu ülkede kesinlikle laiklik elden gitmez buna emin olun. Ayrıca bu ülkede müslümanlıkta elden gitmez. Bundanda kimse korkmasın. Bunlar hep dıştan içimizde oynanan oyunlardır. Başı açıklarla turbanlılar gül gibi arkadaştırlar. Onları bile birbirine düşürmek istemedilermi. Ben ne başı açıklar tanıyorum bes vakit namaz kılıyor cuma akşamları yasin süresini okumadan yatmıyor. Nice kapalılarda biliyorum namaz kılmıyor. Bu tamamen onların kendi meselesidir. Rabbımle kendi aralarındaki bir mesele bu. Ne dinde zorlama var nede fikirlerde.
Cumhuriyet elden asla gitmeyecek. Kimsenin kuşkusu olmasın. Mitinglere gerek yoktur düşünüyorum. O mitingler karşı tarafınkar hanesine yazılmıştır. Bu kesin. O mitingleri yapanlarda müslümanlık elden gidiyor mitınglerini yapanlarda başkalarının isteklerine göre yapıyorlar. Hiçbiri elden gitmeyecek asla. Bir işi ne kadar gündemde tutarsanız o kadar zarar edersınız. Eger laiklik elden gidiyor derseniz sizde gitmesine yardımcı olursunuz. Müslümanlık gidiyor derseniz yine gitmesine yardımcı olursunuz. Devlet elden gidiyor derseniz yine gitmesine ışık tutmuş olursunuz. Türküye batıyor derseniz batmasına yardımcı olursunuz. Lütfen Korkmayalım. İyiye iyi kötüye kötü demesini bilelim.
Turkiyede bir çok şeyin satılmasına bende karşıyım. Fakat bunlar satılırken bizim zenginlerimiz nerdeydi. Neden onlar almadılarki. Bence bundanda korkmamak lazım. bir örnek vereyım. BOSH fabrıkası almanların kesin bilmiyorum Muzaffer en iyisini bilir. Sanırım 4000 e yakın işci çalışıyor ve hemen hemen hepsi Türk. Diyeceksinizki ama kazanç almana gidiyor. Dogru ama bizede geliyor. Ama olmaz derseniz o zaman bizim zeginler alsın. Onlara sesimizi duyuralım. Yazacak çok şey var ama siyasete bulaşmayalım kuralları ihlal ederiz.
Kısaca ne laiklik elden gidecek nede müslümanlik hiç korkmayalım. Böyle yaparak gitmelerine yardımcı olmayalım. Ben hepinizin fikirlerine saygı duyuyorum ama ne olur fıkrime kart göstermeyin ))
Saygılarımla.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^