Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Belki şu an çok dertlisinizdir...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Belki şu an çok dertlisinizdir...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 27 Nisan 2009, Pazartesi 01:01:11    Mesaj Konusu: Belki şu an çok dertlisinizdir... Alıntıyla Cevap Ver

Belki ? Artik yeter? diyorsun
Belki de kendinden geçmissindir
Belki de ağliyorsundur.
Beklide bütün musibetlerin sonunda eline bir sey gecip geçmeyeceğini düsünmektesin
Duy ! Rabbin sana söylüyor
Sabredenlere, felaketler karsi dislerin, sikip göğüs gerenlere, mükafatlari hesapsiz ödenecektir!?
Belki de onca insanin içinde neden senin seçildiğini soruyorsun
Oysa Rabbinin seçtikleri kiymetlilerdir?
Içinizden mücahitlerle sabredenleri ortaya çikarincaya kadar elbette sizi deneyeceğiz!?
Hayat bir imtihan değimli.?
Her soru ebedi hayatinda yer olan bir tuğla
Nefes alip verdiğin her an yeni bir soruya gebe?
Onlar olmasaydi sonsuzluk yurdunda sana ait hiç birsey olmayacakti?.
Derdin yoksa üzül asil
Dertliysen bil ki?.
O seni seviyor?.
Bak! Sevdiğin ne diyor?

Allah(cc), hayrini dilediği kisiyi sikintiya sokar.?
Belki sen Ashab-i Uhdud kadar aci çekmedin?
Hani krallari onlari iman ettikleri için
Ates dolu hendeklere attirmisti ya?
Belki sen Ebu Zer(r.a) kadar aci çekmedin?.
Amcasi inandiği için onu hasira sarip
Yakmisti ya?
Belki sen Vahsi kadar aci çekmedin
Sevgilisi ona
Bana görünme!? demisti ya?
belki sen Yakup(a.s) kadar aci çekmedin?
Yusuf?u (a.s.) elinden alinmisti ya?
Belki sen Hatice (r.anha) kadar aci çekmedin?.
Muhammed(sas) yurdundan kovulmustu ya?
UNUTMA?.
Rabbin kimseye
Dayanabileceğinden fazlasini yüklemez
Belki kalbindir acıyan
Belki bedenin,
Belkide ruhundur kivranan,
Belkide yokluktur seni saran
Belkide bin bir türlü muamma,
[Her ne durumda olursan ol
Diline yakisir bu dua:
LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KÜNTÜ MINEZZALIMIN?
Senden baska ilah yoktur!
Sen bütün noksanliklarindan münezzehsin
süphesiz ben nefsine zulmedenlerden oldum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

bektas61

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Stadthagen

MesajTarih: 27 Nisan 2009, Pazartesi 17:51:58    Mesaj Konusu: Eline saglik kardes tekrar Alıntıyla Cevap Ver

Iste hayatin gercegi bu yine keske diyorum insanlar bu biliclerle hareket etse ama zorluk ve sikintilar cekilmeden bunlar kazanilmiyor.gercekten cennet ucuz degil.tskler

Hayat cok garip....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

zamansiz_zamanlarr

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 27 Nisan 2009, Pazartesi 18:34:12    Mesaj Konusu: Re: Eline saglik kardes tekrar Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış alkış

<div align="right"><strong>tü๓ ђคкlคгı๓ รคкlı๔ıг®™</strong></div><div align="right"><strong>|l|lllll|lll||ll||lll</strong></div><div align="right"><strong>³³&
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 08:24:02    Mesaj Konusu: Re: Eline saglik kardes tekrar Alıntıyla Cevap Ver

İmanın şartlarından biri değil midir, "Hayrın ve şerrin Allah tarafından geldiğine inanmak".

Her ne kadar failleri kişiler ya da olaylar olsa da, hiçbir şeyin Allah'ın izni dışında meydana gelmesi mümkün değil. Elbette kavramsal olarak hepimiz biliriz, sabır göstermek ve kibirden uzak durmak gerek diye. RaMLe'nin güzel paylaşımındaki yaklaşım, kavrayışımıza hoş bir dayanak sağlıyor gibi geldi bana. Teşekkürler RaMLe. alkış

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 15:10:29    Mesaj Konusu: Re: Eline saglik kardes tekrar Alıntıyla Cevap Ver

ben tsk ederim bu güzel yorumlariniz icin kırmızı gül
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 29 Nisan 2009, Çarşamba 11:10:22    Mesaj Konusu: Re: Eline saglik kardes tekrar Alıntıyla Cevap Ver

her şey Allahtan hayırda şerde bunun bilincinde olup, olaylara o gözle bakarsak imtihan olduğunu ve sabretmemiz gerektiğini düşünürüz

her ne durumda olursak olalım yaradandan olduğunu unutmayalım

emeğine sağlık ramle kırmızı gül (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^