Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...)

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 22:05:59    Mesaj Konusu: FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...) Alıntıyla Cevap Ver

Hayatın önemini,anne karnına sığarken;

Dünyaya neden sığmadığını.

Ve en sonunda;

Bir metrekarelik yere;

Nasıl sığmak zorunda kalacağını farketmeli.

Henüz bebekken dünya benim dercesine

Avuçlarının sımsıkı kapalı olduğunu;

Ölürken aynı avuçlarının herşeyi bırakıp gidiyorum dercesine

Apaçık kaldığını farketmeli.

Hiçbirşeyin kalp kırmaya değmeyeceğini bilmeli.

Değerli şeylerin değerini bilmek duasıyla,
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 23:19:50    Mesaj Konusu: Re: FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...) Alıntıyla Cevap Ver

bence dünyada en değerli şey ana...seni karnında taşıyıp dünyaya getiren sonada üzerine titreyen ana..yüreği dünyalara sığan anaların ellerinden öpüyorum..
ramle teşekkürler emeğine sağlık..yazdığın yazı hayat ile ölüm arasında olan hadiseydi yanılmıyorsam ama bana değer verdiğim şeyleri çağrıştırdı ondan yukardakini yazdım...
izlediğim bir görüntü vardı..çocuk saat gece yarısı üçte korkuyla yataktan fırlıyor ,kabus görmüş hemen telefona sarılıyor annesini arıyor..annesi onun çektiği korkuyu yüreğinde hissediyor sıkıntısını paylaşıyor ve çocuk tekrar uyuyana kadar annesi konuşuyor..bir müddet sona annesi çocuğun sesini dumak istiyor bir gün gece yarısı annesi oğlunu arıyor..çocuk telefonu açıyor annesi olduğunu öğrenince ''anne bu saatte neden rahatsız ediyorsun ne sıkıntın varsa sabah konuşuruz diyor''..annede yüreği buruk bir şekilde telefonu kapatıyor.....
ramlenin yazısını okuyan herkes eline telefonunu alsın ve değer verdiği kişiyi arayıp hal hatır sorsun
emeğine sağlık ramle........

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

EL-Mecnun

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ADIYAMAN

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 23:49:46    Mesaj Konusu: Re: FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...) Alıntıyla Cevap Ver

insanın bu imtahan dünyasinda yolunu şaşırmaması elde değil allah şaşırtmasın.
insanın arzuları hiç tükenip bitmek bilmez.
şükretmek lazım allah bu dünyadayken çok şükredenlerden eylesin.
imanı bütün göçmemizi nasip eylesin.
( fark etmeyene fark ettirmek lazım , bilen ile bilmeyen bir olurmu )
Amin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 29 Nisan 2009, Çarşamba 09:10:17    Mesaj Konusu: Re: FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...) Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler RaMLe bu güzel paylaşımınız için. alkış kırmızı gül

Elimizdekinin değerini, onları yitirmeden anlayabiliyor muyuz ki?

İnsan nefsinin tatmin olması mümkün değildir, sürekli hırs içinde didinir, kalp kırar, savaşır. Birçoğu, kaçınılmaz sona, sürekli, ahiretteki hazinesinden harcayarak ulaşır.

"Kılıç yarası iyileşir ama dil yarası iyileşmez" der bir atasözü.
Mutsuz ettiğimiz birisinin yanında, nasıl mutlu olunabilir ki?

Paylaşamadığımız nedir ki? Elimizdekinin kıymetini, onları kaybetmeden anlayabiliyor muyuz?

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin, düşündürücü bir menkıbesi vardır:

Hazreti Mevlana' nın dostlarından birisi kıtlıktan ve yoksulluktan sikayet eder. Bunun üzerine Hazreti Mevlana, Hazreti Peygamber zamanındaki bir olayı örnek verir. Hazreti Peygamberin sahabelerinden birisinin iki ay yetecek unu vardır. Kıtlık oldugunda ev halkının yiyecek sıkıntısına düsecegini söyleyip üzülmesi karsısında, Hz. Peygamber, elinde bulunan unu pazara götürüp satmasını ve tevekkül etmesini ister. Sahabe pazara unu götürdügünde una hiç talip çıkan olmaz. Birisi,"Bir aylık gıdam var.", bir digeri "İki günlük", bir baskası da ,"Bir lokma gıdam vardır. Gece orucumu açarım. Bana gerekmez." der. Bunun üzerine Hazreti Resul, "İki aylık gıdan oldugu halde sikayet etmede haklı mısın?" buyurunca sahabe utanıp elindeki unu ihtiyaç sahiplerine dagıtarak tevekkül eyler.

Yunus Emre'nin harika sözüyle bitirmek istiyorum
"Gelin canlar bir olalım, sevelim, sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz."

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 29 Nisan 2009, Çarşamba 10:52:31    Mesaj Konusu: Re: FARKINDA OLMALI İNSAN ...(nankör olmamalı...) Alıntıyla Cevap Ver

söylenecek söz kalmamış hepinizin yüreğine sağlık (:

alkış alkış alkış

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^