Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Avusturalyali bir gencin müsluman olusu (Video)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Avusturalyali bir gencin müsluman olusu (Video)

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 18 Nisan 2009, Cumartesi 23:57:25    Mesaj Konusu: Avusturalyali bir gencin müsluman olusu (Video) Alıntıyla Cevap Ver

http://www.netpano.com/haber/3219/Bir/M%C3%BCsl%C3%BCman/Olma/Hikayesi/VIDEO

sabirla dinlemenizi tavsiye ederim ben cok begendim umarim sizlerde SIKILMADAN dinlersiniz
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 08:58:31    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kacak Ramle... Uzun zaman sessizlik ardindan guzel bir paylasimla buralarda hep olmana ragmen bir adim one cikmis olman seni gormek guzel...

Bu konuyu bire bir izleme sansi olan biri icin tekrar Feyz alarak izledim... Cok tesekkur ederim musade edersen bende Yine islam Guzelliklerini alatan bir cumle Ile Sonunu bagliyayim.. kırmızı gül

Fe Eyne Tezhebûn

Rahmet okunduğunu mu sanıyorsunuz kar yada yağmur yağınca ? Artık karlar siyah, yağmurlar ise çamurlu yağıyor. Şimşekler merhamet olgusunu yitirmiş, her biri bir azabın habercisi şimdi. Dağlar bir emri bekler gibi tetikte, düşmek için bir bir zulmedenlerin üzerine. Zülmedenler sadece kafirler yada munafıklar değiller. Sakın kandırmayın kendinizi siz de, muslumanın zulmüne sesini çıkarmayan da bu zulme ortaksa eğer, dağlar o muslumanın da üzerine çöker.

Artık bir bedir mi bekliyorsunuz uyurken gaflet içinde ! Peki emin misiniz hangi tarafta olduğunuza, hangi safta olduğunuza gerçekten emin misiniz ! O halde neden umud ediyorsunuz bir bedri, neden bir hendek zaferi kurnazlığında düşünceleriniz ? Ey mûminler ; Aişe annemiz misali, ayet gelecek kadar üstünüze temiz mi kalbiniz ! Yoksa kalbinizin temizliği zihninizin ve nefsinizin size koyduğu sınır kadar mı ?

Bu kadar soru varken hala neden uykudasınız peki ? Dünyada bu rahatlıkta bu soruların cevabını veremeyecekseniz, ahirette o dehşet içinde nasıl kımıldayacak dudaklarınız ?

Yani , ”La ilahe illallah, Muhammeden Rasulullah” diyen dudaklar ;

Madem öyle :”Fe eyne tezhebun ” Nereye bu gidiş?

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 20 Nisan 2009, Pazartesi 09:48:16    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Galiba herkese hayatı boyunca birkaç fırsat veriliyor, bir tanesini yakalayabilmiş olmak büyük şans olmalı. Bizler müslüman ailelerin yetiştirdiği, nisapeten daha şanslı kullarız, ama bu bizleri tembelliğe sevk etmemeli. Kendi dinimizi, asıl kaynağından, öğrenmeye devam etmeliyiz.

Teşekkürler RAMLE, ne kadar da güzel bir paylaşımdı. alkış

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 21 Nisan 2009, Salı 02:54:43    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Avustralyalı genç Rubin'in ( Ebu Bekir) anlatımı gerçekten çok samimi ve hoş. Onun adına doğru yolu bulabilmiş olmasına sevindim. Beni en çok etkileyen beklediği işareti görme şekliydi. ( Dinlerken, izlerken öğrenmenin daha etkileyici olduğunu düşündüğümden bu işareti yazmıyorum )

Dinimizi kulaktan dolma bilgilerle öğrenip yaşamaya çalışan insanlara ders niteliğindeki bu paylaşım için çok teşekkürler RaMLe. Harika bir video, sıkılmadan izledim, hatta devamı olsaydı keşke diye düşündüm.
alkış kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 21 Nisan 2009, Salı 12:45:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

emeğine sağlık ramle keyifle izlediğim bir video oldu
samimi ,sıcak ve espirili anlatımıyla çok etkileyiciydi .... (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zamansiz_zamanlarr

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 21 Nisan 2009, Salı 19:09:22    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

muhtesem bir videoo..paylasimin icin tesekkür ederim canim arkadasim..allah razi olsun.. alkış

<div align="right"><strong>tü๓ ђคкlคгı๓ รคкlı๔ıг®™</strong></div><div align="right"><strong>|l|lllll|lll||ll||lll</strong></div><div align="right"><strong>³³&
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 21 Nisan 2009, Salı 22:58:37    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ben tesekkür ederim hepinize sabirla dinlediginiz icin Allah cümlemizden razi olsun kırmızı gül
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 22 Nisan 2009, Çarşamba 07:29:41    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Tesekkurler RaMLe o kadar guzel anlatmiski inan bize cok sey ogretiyor ben oyle algiliyorum. Arastirabilmek ne guzel. Yuce rabbim hidayet verdimi veriyor iste. Tesekkurler RaMLe kırmızı gül

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^