Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - en son ne zaman fidan diktin
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

en son ne zaman fidan diktin

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:02:32    Mesaj Konusu: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

karadeniz bölgesinde yaşayanlar gerçi bu yazılanarı diğer bölgelerde yaşayanlar kadar önemsemiyecektir ama yinede her ferdin yılda en az bir fidan dikmesi lazım.fidanın dikilmesi,doğaya ve insanlığa faydalı olması bir yana manevi tatminkarlık onu dikme sebebi olabilir.yıllar geçip fidan büyüyüp kocaman bir ağaç olduğunda ''bunu dikenden allah razı olsun gölgesinde serinliyoruz'' denilmesi veya bu ağacıda benim büyükannem dikmiş o zamanlar kursa gider gelirmiş veya annanemin ayağı burkulduktan sona bu ağacı dikmiş saolsun bizde odun ettik yakıyoruz denmesi için ..uzun yıllar güneydoğuanadolu bölgesinde yaşadım.öyle bir bölgede yaşanıldığı zaman insanlar ağacın ve bitki örtüsünün değerini anlıyor.şimdi evin önündeki fındık bahçesi gibi bir alana eskiden yaşadığım şehirdeki tüm insanlar hafta sonları piknik yapmaya gelirlerdi.ağacın dalına salıncak kurup dalı zedeleyen biri olduğunda etrafta dolaşan bekçilerden sopa bile yerdi.oysa o bölgeler eski mezopotamya tabir edilen urfayıda içine alıp nil nehrine kadar uzanan bir coğrafyada dünyanın en yeşil ve ağaçlık bölgeleriymiş..jeolojik çöküntüyü bilmiyorum ama doğal sebepler haricinde mutlaka insanlarında hatası verdır o mezopotamyanın şu anda çöl olmasıyla ilgili..
doğayı sevmeyen hayvanları,hayvanlarıda sevmeyen insanları sevemez

en son ne zaman fidan diktin

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

likapa

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: istanbul

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:16:17    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

sana katılıyorum zafer...doğayı ve hayvanları sevmeyen insanlarıda sevemez..ben en son geçen sene dikmiştim çok güzel bir zeytin fidanıydı..kızkardeşimi her aramamda sorarım iyi bakıyormu diye )

Beni 'Bir ALLAHIM BiLsin" Birde DostLarim " Gerisi İLerLeSin...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: BİLMİYOM

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:18:14    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

VİDAN DEĞİL DE AVİMİZİN BAHÇESİNE LİMON AGACI DİKMİŞTİM.....SON BAHARDA...

<div align="center">"..Ya yakmalı senin için biriktirdiğim tüm harflerimi..   Ya da yazmalı..<br>Kalemimle beraber bitene kadar "seni".</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

likapa

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:20:01    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

repsa koca ağacımı diktin yane )

Başa dön

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:22:45    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

yok be...1 mt bpylarında fidanlar olmuyo mu bir bakıma agaç.....ondan diktim
oda annemin vasıtasıyla oldu niye dersen... 3 güne yakın... poşette sarılı duruyomuşş dik dik dik diye diye.. zornan diktirmişti bana ::)

<div align="center">"..Ya yakmalı senin için biriktirdiğim tüm harflerimi..   Ya da yazmalı..<br>Kalemimle beraber bitene kadar "seni".</div>
Başa dön

likapa

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:26:30    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

isteyerek severek yaptım deseydin şaşardım zaten

Başa dön

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:28:22    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

kırıldım bak şimdii....sonucta dıktım ama

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 13:57:43    Mesaj Konusu: Re: en son ne zaman fidan diktin Alıntıyla Cevap Ver

en son ne zaman oyununda sora sora bu soruyu sonunda buralara taşıdın yaa kutluyorum seni

efendimiz buyuruyorki
"Kıyametin Kopmakta Olduğunu Görseniz Dahi Elinizdeki Fidanı Dikin" Hadis-i Şerif

yani fidan dikmek bu kadar önemli (:

en son ne zaman fidan diktin?

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^