Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi değil!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi değil!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 31 Aralık 2008, Çarşamba 11:22:01    Mesaj Konusu: Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi değil! Alıntıyla Cevap Ver

Jerry, çevresindekilerin çok sevdiği insanlardan biriydi. Keyfi her zaman
yerindeydi. Her zaman söyleyecek olumlu bir şey bulurdu. Hatta bazen
etrafındakileri çıldırtırdı bile, "Bu adam, bu halde bile nasıl iyimser olabiliyor" diye.

Birisi nasıl olduğunu sorsa, "Bomba gibiyim" diye yanıt verirdi hep.. "Bomba gibiyim.."

Jerry bir doğal motivasyoncuydu.. Yanında çalışanlardan biri, o gün, kötü bir günündeyse, Jerry yanına
koşar, duruma nasıl olumlu bakılacağını anlatırdı.

Bu tarzı fena halde düşündürüyordu beni.. Bir gün Jerry'ye gittim, "Anlayamıyorum" dedim.. "Nasıl oluyor
da, her zaman, her koşulda bu kadar olumlu bir insan olabiliyorsun.. Nasıl başarıyorsun bunu?."

"Her sabah kalktığımda kendi kendime 'Jerry bugün iki seçimin var. Havan ya iyi olacak ya kötü..'
Havamın iyi olmasını seçerim. Kötü bir şey olduğunda gene iki seçimim var. Kurban olmak, ya da ders
almak. Ben başıma gelen kötü şeylerden ders almayı seçerim. Birisi bana bir şeyden şikayete geldiğinde,
gene iki seçimim var.. Şikayetini kabul etmek ya da ona hayatın olumlu yanlarını göstermek. Ben hayatın
olumlu yanlarını seçerim."

"Yok yahu" diye protesto ettim. "Bu kadar kolay yani.."

"Evet.. Kolay" dedi Jerry.. "Hayat seçimlerden ibarettir. Her durumda bir seçim vardır. Sen her durumda
nasıl davranacağını seçersin. Sen insanların senin tavrından nasıl etkileneceklerini seçersin. Sen havanın,
tavrının iyi ya da kötü olmasını seçersin.. Yani sen, hayatını nasıl yaşayacağını seçersin!.."

Jerry'nin sözleri beni oldukça etkiledi. Onu uzun yıllar görmedim. Ama, hayatımdaki talihsiz olaylara
dövünmek yerine, seçim yapmayı tercih ettiğimde hep onu hatırladım.

Yıllar sonra, Jerry'nin başına çok tatsız bir şey geldi. Soygun için gelen hırsızlar, paniğe kapılıp, Jerry'yi
delik deşik etmişler.. Ameliyatı 18 saat sürmüş, haftalarca yoğun bakımda kalmış. Taburcu edildiğinde,
kurşunların bazıları hala vücudundaymış.

Ben onu, olaydan altı ay sonra gördüm. "Nasılsın" diye sorduğumda, "Bomba gibiyim" dedi.. "Bomba
gibi.."

"Olay sırasında neler hissettin Jerry" dedim.

"Yerde yatarken, 'İki seçimim var' diye düşündüm.. Ya yaşamayı seçecektim, ya ölümü.. Ben yaşamayı
seçtim."

"Korkmadın mı, şuurunu kaybetmedin mi!.."

"Ambülansla gelen sağlık görevlileri harika insanlardı. Bana hep 'İyileşeceksin merak etme' dediler. Ama
acil servisin koridorlarında sedyemi hızla sürerlerken doktorların ve hemşilerin yüzündeki ifadeyi görünce
ilk defa korktum. Bu gözler bana 'Bu adam ölmüş' diyordu.. Bir şeyler yapmazsam, biraz sonra ölü bir
adam olacaktım gerçekten.."

"Ne yaptın" diye merakla sordum..

"Kocaman bir hemşire yanıma yaklaştı ve bağırarak herhangi bir şeye alerjim olup olmadığını sordu..
'Evet' diye yanıt verdim.. 'Var..' Doktorlar ve hemşireler, merakla sustular.. Derin bir nefes alarak kendimi
topladım ve bağırdım: 'Benim kurşunlara alerjim var!..' Doktorlar ve hemşireler gülmeye başladılar..
Tekrar bağırdım.. Ben yaşamayı seçtim. Beni bir canlı gibi ameliyat edin. Otopsi yapar gibi değil.."

Jerry, sadece doktorların büyük ustalıkları sayesinde değil, kendi olumlu tavrının büyük katkısı ile yaşadı.
Yaşaması bana yeni bir ders oldu.

Her gün, hayatımızı dolu dolu yaşamayı seçme şansımız ve hakkımız olduğunu ondan öğrendim.. Ve her
şeyin kendi seçimimize bağlı olduğunu..

....

Bu yazıyı okudunuz.. Şimdi iki seçiminiz var.

1. Unutup gitmek.

2. Kesip saklamak, dostlarınıza dağıtmak

(ç) alıntı

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 31 Aralık 2008, Çarşamba 11:45:27    Mesaj Konusu: Re: Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi deği Alıntıyla Cevap Ver

eliferdem demiş ki:
Bu yazıyı okudunuz.. Şimdi iki seçiminiz var.

1. Unutup gitmek.

İşte bu Bence.Günün anlamına çok uygun paylaşım. Teşekkürler Elif Erdem.

Kısa bir ekleme yapmak istiyorum:

1. Unutup gitmek.

3. İlk iki maddeyi yapmakla kalmayıp şu andan itibaren hayat tarzınız haline getirmek.

..............
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 31 Aralık 2008, Çarşamba 14:21:51    Mesaj Konusu: Re: Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi deği Alıntıyla Cevap Ver

elif emeğine sağlık..bu tür yazıları unutup gitmiyoruz..dostlara dağıtma işinide sen zaten burda yapmışsın.. alkış

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 31 Aralık 2008, Çarşamba 16:35:37    Mesaj Konusu: Re: Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi deği Alıntıyla Cevap Ver

BENDE PAYIMA DÜŞENİ ALDIM ELİF.....TSKLER ÇOK ŞEY var içinde alana..!! kırmızı gül

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön

kobra61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 01 Ocak 2009, Perşembe 20:47:42    Mesaj Konusu: Re: Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi deği Alıntıyla Cevap Ver

eliferdem eline ve yüreğine sağlık gerçekten çok anlamlı güzel biz yazıydı teşekkürler. alkış
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 01 Ocak 2009, Perşembe 23:18:08    Mesaj Konusu: Re: Beni bir canlı gibi ameliyat edin otopsi yapar gibi deği Alıntıyla Cevap Ver

SANIRIM 4 YILDIR BENIM NEDEN hep super oldugumu anliyorsunuz. tesekkurler hocam. beni anlatmis sanki. alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^