Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - BORSA NEDİR??
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

BORSA NEDİR??

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 00:11:30    Mesaj Konusu: BORSA NEDİR?? Alıntıyla Cevap Ver

Amerika'dan başlayıp dünyaya yayılan krizin olusumu asğıda anlatılan hikayedekine banzermiş.

BORSA NEDİR??

Köylü Ahmet Ağa, eşeğini satmaya karar vermiş.
Kıymeti taş çatlasa 50 milyon lira etmeyen eşek için pazarlık payı da ekleyerek 100 milyon lira fiyat koymuş.

Komşu köyden acilen eşşeğe ihtiyacı olan Mehmet ağa 100 milyon ödeyip eşşeği pazarlıksız satın almış.

Köylü Ahmet eşşeğini satmış ama akşam da gözüne bir türlü uyku girmemiş...
Gece boyunca düşünüp, durmuş.

'Mehmet ağa 50 milyon liralık eşeğe niye 100 milyon lira verdi ?'!!!!!... diye.
İçi rahat etmeyince ertesi gün eş eğini geri almay a karar vermiş.

Pazara gitmiş Mehmet ağayı bulmaya ama, bir de ne görsün eşşek 200 milyon liradan satışa çikarilmis...
İyice sıkıntı basmış ve kesin karar vermiş, geri alacak eşeğini...

200 milyon lira pazarlıksız ödeyip geri almış (.).

Aynı olay bu defa Mehmet ağa'nın başina gelmiş, o da uyuyamamış.
'Allah Allah... Ahmet niye 100 milyona sattığı eşşeği 200 milyona geri aldı???Var bu işin içinde bir iş...' diye gece boyunca düşünüp, durmuş.

O da ertesi gün eşşeği geri almaya karar vermiş Ahmet Ağa ile anlaşip 400 milyon lira vererek geri almış eşeği...

Bu alışveriş her gün fiyat arta arta devam etmiş...

Bir kaç gün sonra pazara bir başka köyden Hüseyin gelmiş.
Hüseyin pazardaki kalabalığın arasına dalı nca bir de ne görsün ;

'al, al, al, sat, sat, sat' bağrışmaları arasında bir yaşlı eşek
ve 1.000.000.000 TL satış fiyatı!!!...

Yanındakine sormuş, 'Hemşerim, nedir bu iş???? Bu yaşlı eşek 1 milyar lira eder mi yahu??!!'
Adam hemen yanıtlamış;

'Valla grafikler ortada, bu eşeğin fiyatı bir haftada 50 milyon
liradan başladı, 950 milyon liraya geldi.
Şöyle bir teknik analizine bakarsan görürsün.
Eşşeğin fiyatı 1 milyardaki direncini bi kırarsa, 1.5 milyara kadar yolu var.. '

.............................
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 03:10:20    Mesaj Konusu: Re: BORSA NEDİR?? Alıntıyla Cevap Ver

bu eşşeğin şuanki ekonomik dalgalanmayla bağlantısı varmı? yoksa krize neden olan bu eşşekmi.

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 03:45:21    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Manipülasyon dedikleri böyle mi oluyor yani? ilginç ? kahkaha

Reffazum teşekkürler, çok açıklayıcı bir örnek bulmuşsun

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 07:08:55    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Super bir ornek super bir aciklama. Dis gucler istedimi iste boyle yapiyorlar. istedikleri an kriz vardir istedikleri an yoktur. Olay dolar operasyonu. 100 YTL 330 saudi riyali ederken simdi 220 SR iste operasyon tabiki Riyalde dolara endexli.
super bir aciklamaydi Reffazum tesekkurler. alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 10:30:20    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

çok güzeldi emeğine sağlık Reffazum tesekkurler kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 22:33:14    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yorumlarınız ve katkılarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Madem konunun içindeyiz başka bir borsa hikayesini daha sizinle paylaşmak istiyorum.Eminim bileniniz vardır ama bir kere daha hatırlayalım.

...........................................................................

Bir ekonomi profesörü en çalışkan öğrencisi ile yürürken yol kenarinda taptaze bir inek pisliği görmüş. Birden durmuş ve öğrencisine sormuş:

- "Sana 1.000.000 YTL versem şu pisliği yer misin"?

Öğrenci bir an duraksayip, İçinden "Çok kötü birşey ama böyle bir fırsat bir daha elime geçmez" diye geçirerek "yerim" cevabını vermiş.

Yeme işlemini tamamlayarak 1.000.000 YTL lik çekini oracıkta alıvermiş.

Sohbete ve yürümeye devam etmişler. Bir müddet sonra yine yol kenarında taze bir inek pisliğine rastlayınca bu sefer öğrenci, hocasını denemeye karar vermiş ve ona:

- "Peki hocam ben size 1.000.000 YTL lik çeki geri versem siz bu pisliği yer misiniz"? diye sormus. Profesör de kaybettiği parayı geri alma fırsatını yakalayınca:

-"Tabii ki yerim " diyerek pisliği midesine indirmis ve çeki geriye almış.

Bir müddet sonra öğrenci hocasına dönerek:

" Bu para,daha benim olmadan tekrar sizin oldu.Peki madem böyle olacaktı biz bu B..u neden yedik"?

Hoca da cevabı yapıstırmış:

- "Olsun oğlum sonunda 2.000.000 YTL lik işlem hacmi oluşturduk.

....................
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 03 Aralık 2008, Çarşamba 01:33:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tövbe, tövbe ! Bu nasıl işlem hacmi yaratmaktır böyle? ııiihhhh..
Şimdi bunun kime faydası oldu ki? Ben anlamadım.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 03 Aralık 2008, Çarşamba 20:47:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

hahaa ilginç ama çok şey anlatıyor.aslında insanoğlu kendi kendini bitiriyor.haddinden fazla tüketim var. ve insanoğlu inanılmaz israf içinde...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^