Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - HAYATINIZ, SEÇTİĞİNİZ KADINDIR...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

HAYATINIZ, SEÇTİĞİNİZ KADINDIR...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Bunları Biliyor muydunuz ? Bunları Biliyor muydunuz ?
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 15 Aralık 2008, Pazartesi 16:43:01    Mesaj Konusu: HAYATINIZ, SEÇTİĞİNİZ KADINDIR... Alıntıyla Cevap Ver

HAYATINIZ, SEÇTİĞİNİZ KADINDIR...

Harun Reşit savaşta esir aldığı düşman Generale :

- Hayatını bağışlarım ama bir şartım var, der. 'Kadınlar hayatta en çok ne ister?'
budur bilmek istediğim. Bu sorunun yanıtını getir kurtar kelleni der

General sorar soruşturur bu çetin sorunun yanıtını aramaya başlar ve Kafdağındaki bir cadının bunu bildiğini öğrenir. Günlerce gecelerce at koşturur , cadıyı bulur ve sorar
- Kadınlar hayatta en çok ne ister?

Korkunç cadı yanıt için öyle bir şart ileri sürer ki yenilir yutulur cinsten değil.....
- Evlen benim le!!! O zaman öğrenirsin ancak istediğini...

Bu ölümcül teklifi kabul eder General ve doğru yanıtı alır almaz koşar Harun Reşit'e ve :
- Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek ister!.
Harun Reşit Generalin hayatını bağışlar ancak cadıyada evlenmek için söz vermiştir.
Neyse evlenirler.

İlk gece General bir bakar ki , o korkunç cadı dünyalar güzeli bir afete
dönüşmüş karanlık odada..Konuşur cadı :
- Benim kaderim böyle....Günün sadece yarısı güzel olabilirim,
diğer yarısı çirkinim der.Ne dersin? Geceleri seninleyken mi güzel olayım ,
yoksa gündüzleri dışardayken mi?.....

General düşünür ve :
- Sen bilirsin kararı kendin ver der...
İşte o an korkunç cadı sonsuza dek güzel bir kadın olarak kalır....

Peki bu öyküden çıkarılacak 3 ders nedir?

1. Kadınlar en çok kendi özgür iradeleriyle hareket etmek isterler.
2.Özgür iradesiyle hareket eden bir kadın her zaman güzeldir.
3. İster güzel olsun, ister çirkin olsun her kadın aslında bir cadıdır.

Hayatınız seçtiğiniz kadındır.......
Zevkli bir kadına rastlarsanız zevkiniz, bilgili bir kadına rastlarsanız bilginiz,
zeki bir kadına rastlarsanız zekanız gelişir.

Hayat kat kattır.Babil'in Asma Bahçeleri gibi teraslar halinde yükselir ve
bir terastan bir terasa sizi kadınlar götürür.Ve bugün durduğunuz teras,
seyrettiğiniz manzara , gördüğünüz hayat yanınızdaki kadının terası,
manzarası ve hayatıdır.....

Hayatınız seçtiğiniz kadındır......Bir kadın sizi vezirde eder, rezilde eder...

Mail imden alinti (Mail Catlatepe)

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

mavideniz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: ANKARA

MesajTarih: 15 Aralık 2008, Pazartesi 17:48:38    Mesaj Konusu: Re: HAYATINIZ, SEÇTİĞİNİZ KADINDIR... Alıntıyla Cevap Ver

harikaydı valla çok beğendim helede ister güzel olsun ister çirkin her kadın cadıdır harikaydı bence insan mutlu olmak istediği kişinin yanında mutludur. tşk ler halil abi bu artık gençlere evleneceklere örnek olmalı seçimlerini iyi yapmalı hayatının geri kalanını onla geçirceğini unutmamalı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 15 Aralık 2008, Pazartesi 18:22:26    Mesaj Konusu: Re: HAYATINIZ, SEÇTİĞİNİZ KADINDIR... Alıntıyla Cevap Ver

Tek kelimeyle harika bir yazı...Kalbi, içi temiz bir kadın özgür ve güvenildiğini hissettiğinde erkeğine kesinlikle ihanet etmez ve kesinlikle düzgün yere taşır ve mutlu olduğu için karşısındakinide mutlu eder..bu arada bir kısa sözde benden olsun...

Hiçbir söz bir kadına söylenebilecek en güzel söz değildir..
Kadınlar için en güzel olanı basit,sıradan,alenen söylenmiş sözlerin dahi unutulmamasıdır.....yani sözünde duran kişilerin kıytırık sözleri bile en güzel olandır kadınlar için.....

TSK lerr bacııı.emeğine sağlık alkış

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 15 Aralık 2008, Pazartesi 20:45:56    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bizi onurlandırdığıniz için tesekkürler ZaKDaRiZa kırmızı gül (yalnız 3. maddeyi oraya kim ekledi )

"Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır" / Hz. Ömer (R.A.)

“Kadın sadece bir sevgili değildir, Kadın Hakk’ın nurudur. Sanki o mahluk değildir de hâlıktır.” / Mevlânâ

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 15 Aralık 2008, Pazartesi 22:38:01    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

3. İster güzel olsun, ister çirkin olsun her kadın aslında bir cadıdır.
abicim öncelikle eklemis oldugun konu icin tskler ama ben bu söze katilmyiorum 3. İster güzel olsun, ister çirkin olsun her kadın aslında bir cadıdır. TSKLER kırmızı gül
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 15 Aralık 2008, Pazartesi 23:04:32    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Iyi okuyunca onun ne anlamda oldugunu anlayacaksin ramle. Bak yukarki kadinda cadi idi. Ama kisi ona sen istedigin gibi ol deyince hayati boyu guzel bir melek oldu. Yani ozet de kadini cadi yapmiyacaksin. Bu kadar basit. Yoksa senin anladigin anlamda deyil ramle. kırmızı gül

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 16 Aralık 2008, Salı 00:37:35    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nesli demişki
Alıntı:
Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır" / Hz. Ömer (R.A.)

kişiye tabiri ile kimler kastedilmiştir nesli?

Teşekkürler Halil abi çok güzel bir konu işlemişsin yüreğine sağlık...

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 16 Aralık 2008, Salı 10:17:58    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

güzel bir yazıydı halil abim emeğine sağlık

KADINLAR HER ZAMAN KENDI ÖZGÜR
İRADELERİYLE KARAR ALMAK ISTERLER.

Bu sözün üstüne ne denebilir ki..

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 16 Aralık 2008, Salı 15:09:42    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler abim ALLAH böyle salih insanlar nasip eylesin bizlerede.bir elin nesi var iki elin sesi var sözüylede pekiştirmiş olalım...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 17 Aralık 2008, Çarşamba 00:07:24    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

"Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır" sözünü Hz. Ömer (R.A.) beylere hitap etmistir diye yorumladim ben Bir_Beyaz_Mendil

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 17 Aralık 2008, Çarşamba 01:29:18    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nesli demişki
Alıntı:
"Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır" sözünü Hz. Ömer (R.A.) beylere hitap etmistir diye yorumladim ben Bir_Beyaz_Mendil

Teşekkürler nesli kırmızı gül (bende senin yorumladığın şekilde yorumladım.) yorumunu şu şekilde dile getirebilirmiyiz peki.

"Beylere, imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı, saliha kadındır"

(Beylere) sözü bana göre mükemmel bir söz... anlayana

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 17 Aralık 2008, Çarşamba 07:16:21    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

Harun Reşit Generalin hayatını bağışlar ancak cadıyada evlenmek için söz vermiştir.
Neyse evlenirler.

İlk gece General bir bakar ki , o korkunç cadı dünyalar güzeli bir afete
dönüşmüş karanlık odada..Konuşur cadı :
- Benim kaderim böyle....Günün sadece yarısı güzel olabilirim,
diğer yarısı çirkinim der.Ne dersin? Geceleri seninleyken mi güzel olayım ,
yoksa gündüzleri dışardayken mi?.....

General düşünür ve :
- Sen bilirsin kararı kendin ver der...
İşte o an korkunç cadı sonsuza dek güzel bir kadın olarak kalır....

3. madde yukardaki yazinin bir baglantisidir. Bayan arkadaslar alinmasin. Bakin ozgur iradesine birakinca cadi bile omur boyu guzel kalmayi secti vede kaldi. Anlatilmak isteneni sanirim anladiniz. Yoksa kadinlar cadidir anlaminda deyildir. ince bir ders var burda. Kadinlari ozgur iradesine birakmamiz anlamindadir. tesekkurler.
Yazi alintidir maille gelen bir yazdir. Tesekkurler kırmızı gül

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Bunları Biliyor muydunuz ? Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^