Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ÇANAKKALEYİ ANLAMAK BUGÜNÜ ANLAMAKTIR!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ÇANAKKALEYİ ANLAMAK BUGÜNÜ ANLAMAKTIR!!!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 01 Aralık 2008, Pazartesi 19:49:41    Mesaj Konusu: ÇANAKKALEYİ ANLAMAK BUGÜNÜ ANLAMAKTIR!!! Alıntıyla Cevap Ver

Bağımsızlık din,dil,ırk,ayrımı yapmak değildir ,bütün bu unsurların sağlıklı bir şekilde bir arada yaşatılmasıdır.
Bunun en güzel örneği çanakkaledir. EYÜP SABRİ ALPASLAN...

ÇANAKKALE Yİ ANLAMAK BUGÜNÜ ANLAMAKTIR!!!

18 mart 1918'de Çanakkale geçilmez sözü bütün dünyaya bir haykırış olarak
düşmüştü tarih sayfalarına.Çanakkale Wılliam Churchill in hasta adam dediği osmanlının
ittifak güçlerine ağır bir tokadır.
Dünyanın en muhteşem ordusuyla üzerimize gelinmişti.Kesin kazanılacak gözüyle
zafer sarhoşluklarının nidasıyla bir rüzgar estirilmeye çalışılmıştı.Hesaplar yapılmış
topraklarımız kendi aralarında paylaştırılmıştı.Sersemce saldırıyorlardı üstümüze
kendilerine pahalıya patlayacaklarını bilmiyorlardı.Onların gözünde bu hasta adam(osmalı devleti) savaşılmadan
rahatça yıkılabilirdi.Orduları son teknik donanımlarla yapılmıştı.Sanayi devriminin bütün teknik olanaklarını kullanmışlardı.
Peki ne oldu? Nasıl kaybettiler?Hesaplayamadıkları ne idi ? Çünkü karşılarında
bağımsızlığa yürekten inanmış bir halk ve zafere yürekten inanmış bir MUSTAFA KEMAL ATATÜRK vardı.
Bu büyük liderin önderliğinde hiç beklenmedik manevralar yapılıyordu.
Başta savaş kaybedilecek gibi görülüyordu.Fakat hiç umulmadık bir gelişme onları bozguna uğratmaya yetti
Seyyid onbaşının attığı top kütlesi o muhteşem donanımlı gemilerini ortadan ikiye bölmüştü.
Zafer havası yerini korkuya bırakmıştı.Böyle bir gücü tahmin edemenin
telaşı içinde ne yapacaklarını şaşırmışlardı.Ummadıkları taş baş yarmıştı.
Çoğunluğu ingilizlerden oluşan ittifak güçleri korkuya kapılmışlardı.
Çanakkalenin geçilemeyeciğini nihayet anlamışlardı ve geldikleri gibi aynen evlerine döndüler.

Şimdi soruyorum bu gizli güç nerede? Dün yıkamadıkları bu devleti şimdi nasıl yıkmaya çalışıyorlar.
Çanakkale yi unutuk mu yoksa ? Yok sayılan bir orduyla dünyayı sallarken ne olduda bugün başka şeylerin tartışmasını yapıyoruz.Bugün elimizde Çanakkaledekinden daha büyük bir güç ve ordumuz var.
Bugüne kadar bu konularda hep suskun kaldım ama artık birşeyler yazmanın zamanı geldi diye düşünüyorum
Soruyorum türkiye nereye gidiyor.Mustafa Kemal Atatürk'ün kapattığı dış güçlere bağlı bir takım locaları ve onun uzantısı olan bir takım kulupler Mustafa Kemal Atatürkten sonra nasıl ve kimler tarafından açıldı.Bu dış güçler içimize yeniden nasıl sokuldu.
Çanakkalede binbir zorluklar gönderdiğimiz bu güçler elini kolunu sallaya sallaya nasıl girdiler ve bu topraklar üzerinde nasıl hak talep ediyorlar.Hani Çanakkale geçilmezdi hani tam bağımsızlık vardı.Hani Ataya tam olarak itatkarlık vardı.
Bunu utanarak söylüyorum Çanakkale yi unuttuk unutturdular bize.Savaşta yapamadıklarını yaptılar
Gizli nifak tohumlarıyla bizi bize vurdurlar.Hani hepimiz birimiz birimiz hepimiz içindik.
Çanakkale savaşındaki ruha ne oldu? Bu ruh nasıl ve kimler tarafından öldürüldü.
Tarihimizi ne kadar biliyoruz? Kendi işimize gelen şeyler için o kadar çaba sarfediyoruz ama tarihimiz için
neler yaptık neler araştırdık.Tarihçilerimiz neden suskun?

Çanakkeleyi anlamak bugünü anlamaktır.Tarihinizi unutursanız kendinizi unutursunuz.
Yok olmaya yüz tutarsınız.Geçmişini bilmeyen bir topluluk geleceğini asla aydınlatamaz.
Tarihin sayfalarında bocalayıp durur.Aynen bugün geldiğimiz noktada ki gibi birbirimizi
suçlayıp başkalarının ekmeğine yağ süreriz.
Yeni bir döneme daha giriyoruz kaybedecek zamanımız yok arkadaşlar.Dünyanın en büyüğü olma şansına hala sahibiz
Avrupanın başı sapıklıklarıyla dertte.İnanılmaz bir toplum tahribatıyla karşı karşıya.
Amerika artık dünyanın en büyük güçü değil şu anda dünyaya en çok borcu olan devlet amerika.
Peki bu fırsatlar varken biz nelerle uğraşıyoruz.21 yüzyılın en büyük gücü olma yolundayız ama
içimizdekileri çözmekten aciziz.Tarihten, bilimden, ilimden ,yoksun bir şekilde ilerleyemeyiz.Tarihimizden, bilimden,ilimden uzaklaştıkça kendi dokumuzdan uzaklaştığımızı görelim ne olur.
Artık kendi insanlarımızla kendi ciğerlerimizle uğraşmaktan vazgeçelim kendi kendimizin doktoru olalım.
Ya büyük bir ülke olacağız yada yok olup gideceğiz tam dengedeyiz bilmem farkındamısınız?
Son olarak ilginç bir anektoddan söz etmek istiyorum.Dünyanın en zengin 500 kişilik listesine 16 tane
daha türk girmiş.Diyeceksiniz ki bunda bir anarmollik yok.Anarmollik nerde biliyormusunuz ilk 300 büyük şirket
arasında bir tane türk şirketi yok.Garip değilmi en zengin 500 kişilik listeye 16 türk giriyor ama en büyük 300 şirket arasında
bir tane türk şirketi yok.Bana bu durumu izah edecek birileri varmı.Son gelişmelerden sonra yeni zenginler bu listeye
girerse şaşırmayın.
EYÜP SABRİ ALPASLAN 16 MART 2008 KADIKÖY SAHİLİ /İSTANBUL

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 01 Aralık 2008, Pazartesi 20:08:18    Mesaj Konusu: Re: ÇANAKKALEYİ ANLAMAK BUGÜNÜ ANLAMAKTIR!!! Alıntıyla Cevap Ver

Tesekkurler sair yaziyi senmi yazdin alintimi bilmiyorum ama gfuzel bri yazi. Eger sana aitse sizin kaleminizden kose yazilari bolumunde olmasi cok daha guzel olurdu. Yazida yorumu hak edecek cok guzel seyler var. Su an zamanim yok.Eger sen yazdinsa tebrikler cok guzel. alkış alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 01 Aralık 2008, Pazartesi 20:16:51    Mesaj Konusu: Re: ÇANAKKALEYİ ANLAMAK BUGÜNÜ ANLAMAKTIR!!! Alıntıyla Cevap Ver

Ben yazdım abim alıntı değildir. teşekkürler abim. köşe yazılarındada yayınlayabilirdim ama sanırım acele ettim biraz...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 03:35:53    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

çanakkale içinde aynalı çarşı
baba ben gidiyom düşmana karşı

çanakkale içinde bir uzun selvi
kimimiz nişanlı kimimiz evli

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
[/img]

çanakkaleyi unutmadık alpaslan sadece bazen hatırlamak işimize gelmiyor..dış borçların faizinin faizini henüz öderken ben geçilmem diyemez.kapısını kapatamaz.ama herkes taşın altına elini koyup yaşamından ve kendinden ödün verse eminim borcumuzuda öderiz büyüklüğümüzüde haykırırız..ama dışa bağımlı olup boyunduruk altında yaşadığımız sürece çanakalede diğer mücadelelerde boş..geçmişteki tatlı bir hatıra sadece..

teşekkürler alpaslan emeğine sağlık

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 08:47:08    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

rica ederim abim bu soruların cevabı verebiliyorsak iyi veremiyorsak büyük vebal altındayız demek

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 10:35:20    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler şair ve zafer kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 02 Aralık 2008, Salı 17:34:08    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

rica ederiz elif teşekkür ederim kendi adıma

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 03 Aralık 2008, Çarşamba 03:37:25    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

alkış sair_alpaslan güzel bir yazı, tebrikler, yazdıklarına katılıyorum...

Bir Anı ...

İzmir kurtulmuş, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler...
Trene binerler ve kompartımana çekilirler. Ertesi gün, yaveri, Atatürk'ün
kompartımanının kapısını çalar. Atatürk, yorgun, bitkin bir halde kravatını
yıkamaktadır. Yaveri; 'Paşam bu ne hal, hiç uyumadınız herhalde, niye
böylesiniz?' der. 'Çocuk, kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı
unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım ağrıdı. Setremi yastık
yaptım üşüdüm. Uyumadım kalktım' der. Yaveri; 'Aman paşam! Birimize haber verseydiniz. Hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik' der ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutan tarihi bir cevap verir; 'Geç fark ettim. Hepiniz en az benim kadar yorgundunuz, hiçbirinize kıyamadım. Önemli olan benim uyumam degil, milletimin rahat uyumasi ..'

ATAMIZ SAYESİNDE YILLARCA RAHAT UYUDUK AMA ARTIK UYANMA VAKTİ GELDİ. !!!!

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 03 Aralık 2008, Çarşamba 16:40:37    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler nesli

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^