Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Anne - Baba Olmak :)
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Anne - Baba Olmak :)
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 03:39:54    Mesaj Konusu: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

Anne - Baba Olmak

Anne dışarıda alışverişteydi...
İki buçuk yaşındaki bebeğe babası göz-kulak oluyordu...
Aslında bu pek de zor bir şey değildi...
Yavrucak halının üzerinde “çay seti” oyuncağıyla oynarken, baba da koltuğunda gazetesini okuyordu...
Ara sıra da bebeğinin kendisine -çay seti oyuncağının minik plastik fincanlarıyla- ikram ettiği suları çay niyetine içerek oyuna iştirak ediyordu...
Derken anne eve geldi...
Baba anneye sus işareti yapıp, bebeği izlemesini söyledi...
Bu çok şirin hareketini annenin de görmesini istiyordu...
Anne, bebeğin elinde çay fincanıyla salondan çıkıp, biraz sonra içi su dolu olarak babasına getirmesini ve babanın da onu çaymış gibi içmesini seyretti. Sonra gayet sakin bir tavırla elindekilerle mutfağa geçerken eşine seslendi:
“-Uzanabildiği tek su kaynağının klozet olduğunu biliyorsun, değil mi?...”

Sonuç-1: Anneler evlatlarını çok sever ve onlara dair her şeyi bilir...
Sonuç-2: Babalar evlatlarına dair hiçbir şeyi bilmez ama onları çok sever...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 03:56:20    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

iğğğğğğ iğrenç bir durum kahkaha kahkaha

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 07:18:22    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

Bence burda verilmek istenen ders o deyildi. Yaziyi saptirmislar. Her iki dersde tamamen yanlistir. Buna asla katilmiyorum. Anne ve baba iliskisi cocuklara duyulan samimiyete baglidir. Babalarda cocuklarinin her seyini bilebilirler. Anneler cocuklara bakmak icin anne sefkatinin daga agir oldugu icin ilerde olabilirler. Ama daha cok yeni yillarda istanbulda yedinci katta balkondan dusen oglunu kurtarmak icin balkondan ucan ve onu yolda yakalayan baba hala hafizalardadir. Rabbimde onlari bir agacin dali ile kol kirigi gibi bir kazayla kurtarmisti. Birileri isi sakaya dokup burdaki amaci sapitmis. Burdaki ders ;
Ya
1-kadinin kocasina cay sunmayi ihmal ettigidir.Bunu hanimina boyle iletmek istemis olabilir.
Yda
2-baba cocugun ikramini geri cevirmemek icin ona buyuk gibi davranip suyu ictigidir.
klozetin icinden suyu alabilecek cocuk o tuvaletteki musluguda acabilir. Kusura bakmasinlar.
Saygilarimla. temel fikralarindada boyle uydurmalar cok var.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 07:42:30    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

haklısın abi sana katılıyorum.uşak oyunda olsa çay yapmış getirmiş içmeme gibi bi lüksümüz yok.çay bardağının içindeki sıvı ne olursa olsun..o annede ne kadar bilmişmiş.nerden biliyo klozetten aldığını.
ordan çıkacak iki durum var
1-babalar çocuklarını severler ve olaya geniş perspektifle yaklaşırlar
2-anneler çocuklarını severler ama olaylara bilimsel yaklaşırlar.

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 08:02:08    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

Bir sey daha ilave etmek istiyorum. Burada ucuncu bir mevzu ise Anne suyun klozetten oldugunu bildigine gore cocugun ordan su aldigini daha oncede gormus olmasina ragmen ona o suyun pis oldugunu ogretmemis olmasidir. Agac yasken egilir.
Sonuc olarak cocyklarin iyi ve yanlis ogrenmeleri Cogunlukla anne babasina baglidir.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 08:03:56    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

dimi abi ben onu unutmuşum..uyusss anne kahkaha

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 09:13:21    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

Kadın ne kadar itaatkarmış ki durumu bildiği halde kocasının o suyu içmesine müsade etmiş ve ardından da lütfedip gerçeği söyleyivermiş. Şaşılacak şey valla... üzgün

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 09:55:11    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

her halükarda ilginç bir durum
1. anne görmüş ve çocuğun bu yaklaşımına klevetten su almasına birşey demiş ki çocuk devam ediyor
2. tamam anneler çocukları ile ilgili herşeyi bilirler çünkü en çok zamanı onlar geçiriyor ne yapar ne için yapar ama bunları paylaşsaydı babasıda bilirdi.
3.çocuğunu geri çevirmemiş ve isteklerine karşılık vermiş ne mutlu o babaya
4.anne yada baba olsun çocuklarını her zaman severler.

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zekeriya61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 10:00:23    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

anne belki defalarca söylemiştir çocuğa o suyun pis olduğunu fakat çocuk işte ne karar söylersen söyle kolay öğrenmiyor herbirşeyi aynı şeyi defalarca yapıyor babada bir zahmet kalkıp bir baksaydı ya bu çocuk nerden taşıyor bu suyu ama yok babalar keyfini bozmak istemiyorlar belki çocuk kuvetlice bir ağlasa belki bakarlar bence hak etmiş o suyu:)annede babanın ilgisizliğinden dolayi o suyu nerden aldığını sinirli bir şekilde söylemiştir
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 12:18:24    Mesaj Konusu: Re: Anne - Baba Olmak :) Alıntıyla Cevap Ver

Zekeriya sanirim sen bir baba deyilsin. Olunca bunu daha iyi anlayacaksin. Hic bir baba o suyu hak etmez. \Bunu bilmeni isterim. Ayrica bu bir uydurmadir. Insanlari guldurme pahasina yapilmis ama guzel olmayan bir uydurma.
ayrica babalar cocuklari hakkinda hic bir sey bilmezler lafinada hic katilmiyorum.Oyle babalar varki cocuklarinin her seyini bilirler ve yine oyle cocuklar varki en ince sirlarini bile annesiyle ve babasiyla paylasirlar. Anne ve baba olmayanlara sanirim bu fikra tipi olan yazi tam her seyi anlatamaz hatta buraki yorumlar bile. Anne ve baba hissi duygusu ve gorusu, anne veya baba olmadan asla bilinemez. tesekkurlerr.

Başa dön

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 22:48:32    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kadın erkek atışmalarına bir küçük katkı da ben yapayım.

Zamanin birinde mükemmel erkek ve mükemmel kadin karsilasmislar.
Mükemmel bir flört döneminden sonra mükemmel bir evlilik yapmislar.
Birlikte mükemmel bir hayat sürmüsler.
Bu mükemmel çift karli,firtinali bir noel aksami mükemmel arabalariyla
giderken yolda donmak üzere olan bir adam görmüsler.
Mükemmel çift olduklarindan adama yardim etmek için durmuslar.
Adam meger sirtinda oyuncak çuvaliyla Noel Baba'ymis.
Mükemmel çiftimiz noel aksami çocuklarin hayallerini karartmamak için
noel baba ve oyuncaklarini arabaya yüklemisler.
Oyuncaklari çocuklara dagitarak yollarina devam etmisler..
Maalesef tipi artmis, araca hakim olmak zorlasmis ve mükemmel çift ve
noel baba trafik kazasi geçirmisler.
kazada bunlardan yanlizca biri kurtulmus.

soru:kim kurtulmus?
cevap aşağıda

Cevap:

Mükemmel kadin kurtulmus..
Herseyden önce mükemmel kadin gerçekten vardir...
Herkes bilir ki noel baba ve mükemmel erkek diye birisi yoktur...

Kadinlar burada okumayi biraksinlar, onlar için yazının sonu burası!

**** erkekler aşağıya baksınlar...

Eger mükemmel adam ve noel baba yoksa,
arabayi mutlaka mükemmel kadin kullaniyordur.
Bu bize kazanin nedenini ve en mükemmel kadının bile
araba kullanmak gibi bazı konularda pekte mükemmel olmadığını açiklar....

**** erkekler aşağıya baksınlar...

Şimdi, eğer bir kadinsaniz ve hala bunu
okuyorsaniz, bu da baska bir noktayi açiga kavusturur:
Erkekler asagi baksin demistik.
'Kadinlar hiç bir zaman söz dinlemezler...'

Not:Bunlar tatli takilmalardir. Sadece tebessüm etmek yeter.......
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 20 Kasım 2008, Perşembe 22:53:12    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

tskler
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 21 Kasım 2008, Cuma 02:18:57    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir fıkrayla derin konulara dalmışsınız bakıyorum

Bilirsiniz "En son babalar duyar" diye bir laf var, genelde çocuklara dair konuları, babalar anneler kadar çok bilemeyebilir,[ istisnalar hariç (yorumlardan anlaşıldığı üzere, örnek Halil Aktaş)], bu da çok doğaldır çünkü anneler çocuklarla daha çok vakit geçirir. Tabi hem anne hem babanın çalıştığı durumlar da mevcut ama genel olarak bakarsak durum böyledir. İşte fıkranın da özünde de bu var diye düşünüyorum. Sadece masum küçük bir örnek yani ...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 21 Kasım 2008, Cuma 02:50:07    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bi deli bir kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış kahkaha kahkaha

Başa dön

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 21 Kasım 2008, Cuma 20:42:05    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Demek ki akıllı sanılan 40 kişi de aslında akıllı değilmiş.))
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^