Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Yemek : Batırık
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Yemek : Batırık
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Yemek Tarifleri Forumu Yemek Tarifleri Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 10:59:46    Mesaj Konusu: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

koca bölüm bomboş duruyor daa olir mi hiç
az biraz kısırı andırsada çok farlı bir lezzet

MALZEMELER
2,5 Su bardağı ince bulgur
3 Su bardağı ılık su
1,5 Su bardağı tahin
150 gr kuru soğan
3 Orta boy (250 gr)domates
1/2 yemek kaşığı domates salçası
6-7 adet yeşil soğan
1 demet maydanoz
1/2 Su bardağı limon suyu (isteğe bağlı artırılabilir
2,5 Tatlı kaşığı tuz
1,5 Tatlı kaşığı kırmızı biber
1,5 Tatlı kaşığı kimyon

HAZIRLANIŞI
Bulguru derin tepsiye koyunuz ve ılık suyla ıslatıp, kapağı kapatarak 20-25 dakika bekletin.
Soğanı soyup ince kıyın. Yeşil soğan ve maydanozu yıkayıp ayıklayın ve ince kıyın. Domateslerin kabuğunu soyup küçük doğrayın.
Bulgura kuru soğanı, salçayı, domatesi,kimyon ve kırmızı biberi katarak yumuşayıncaya kadar yoğurun. Tahini katıp tekrar yoğurun. Yeşil
soğan, maydanoz,tuz,limon suyu katıp karıştırın. Avuç içinde, parmaklar arasında sıkarak köfte şekli veriniz, marul(turşu veya domates salatasıyla da servis yapabilirsiniz) ile servis ediniz. Tarifi Seydi~ehir e aittir. Ermenekde batırık, dövülmüş ceviz içiyle, İçel de ise kinciyle(susamla) veya yer fıstığıyla yaparlar. Malatya -BATIRIK- denilen yiyecek bunlardan tamamen farklıdır.

NOT: Kış aylarında kurutulmuş domatesle yapılan batırığın tadı çok güzel olur.

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

likapa

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: istanbul

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 11:28:19    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

offffff olsada yesek )) yapmayı değilde yemesine bayılıyommm:)))

Beni 'Bir ALLAHIM BiLsin" Birde DostLarim " Gerisi İLerLeSin...
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 11:30:06    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

hemen yapıp sana yollayım canım sen tek iste (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 11:45:38    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

bende istiyorum şana dolmuşlarına ver alırım kahkaha
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 11:55:05    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

şana nere daa dolmuşu nerden kalkar
ben dolmuşun kalktığı yere gelesiye direk gelsem daha iyi kahkaha

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:11:02    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

hamamizade kültür merkezinin ordan daaa..sen şöföre de gözlüklü biri alacak
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:14:56    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

yaff ben ne bilem hamamzadeyi hamamı burdaki hamamın ordan versem senin oraya gelir mi?

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:16:55    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

yaw hamam değil. kahkaha ordaki hamam neresi?verme sakın tellaklar yerler..havaalanı dolmuşlarının kalktığı yerden şana'cılarda kalkar daaa..trabzonlu senmisin benmiyim yaw kahkaha
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:18:44    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

ben trabzobnlu değilim hayatımda hiçte görmedim yani burdayım beni bağırlarına bastılar tamam ama daha olamadük bi laz uşağı
ben ankaradayım kahkaha

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:20:53    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

yaw öyle desene kahkaha bende trabzonda sanıyorum seni kahkaha bende tam değilim..bağırlarına basmalarını bekliyorum..tamam ölese şöyle yap 4:30 uçağı var trabzona uşağı ve yemeği onla yolla kahkaha kahkaha
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:25:27    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

basarlar bak benim hiç alakam yok senin en azından tutunacak bi dalın var ben dış kapının dış mandalı iken aldılar beni aralarına
çok sevdim arkadaşları çook

tamam yollayım ama yemeği benim uşak acıkırda yerse ne olcak kahkaha kahkaha
sen yemekten olun erdişle başbaşa kalırsın kahkaha

hadi kolay gele üçledin mi bide çocukları

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:27:56    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha kahkaha iki günde çocukmu üçlenir kahkaha kahkaha ee tedbiribi al sende iki porsiyon yolla
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:30:40    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

ben en iyiisi mi kazanı koyayım kahkaha kahkaha
yoksa aç kalacaksınız
fena mı iste 2 çocuk arasında yaş farkı çok olmayacak ikiz gibi büyürler kahkaha

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:32:27    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

ama şuan olsa aralarında iki yaş olacak.ikiz olması imkansız..siz kazanlamı yemek yapıyorsunuz kahkaha bayağı kalabalık bir aile heralde kahkaha
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 12:36:56    Mesaj Konusu: Re: Yemek : Batırık Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy demiş ki:
ama şuan olsa aralarında iki yaş olacak.ikiz olması imkansız..siz kazanlamı yemek yapıyorsunuz kahkaha bayağı kalabalık bir aile heralde kahkaha
senin uşakla benim uşağı kasdetmiştim ikiz gibi derken 1.5 yaşında da benim oğlan
diğerine karışmam o size kalmış kahkaha iyi düşünün bi üçüncü yaramaz için derim

hepi topu 3 kişiyiz ama siz kalabalık olacaksınız baksana bende geleyim mi kahkaha kahkaha

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Yemek Tarifleri Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^