Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - EVLİLİK...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

EVLİLİK...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

pamuk-61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ADANA

MesajTarih: 24 Eylül 2008, Çarşamba 16:27:05    Mesaj Konusu: EVLİLİK... Alıntıyla Cevap Ver

EVLİLER OKUYUN... BEKÂRLAR DERS ALIN...

Can Dündar yine üstatlığını konuşturmuş…

Evlilik, inanmadığım halde içerisinde 17seneyi bitirdiğim bir kurum benim için…

17 senede (abartmıyorum) 40 çift arkadaşımın son verdiği kurum aynı zamanda da…
Evliliğimin bu kadar uzun sürmesinin gizi belki de kuruma inanmamaktan geçiyor.
Evliliği toplumun dayattığı şekilde yasamamaktan...
Nedir bu dayatmalar?
Erkeğin muhakkak kadından yaşça büyük olması, eğitim seviyesinin erkeğin lehine ya da en azından eşit olması bunların sadece ikisi...
Olmaz, yürümez diyor toplum...
Erkek yaşça büyük olmalı ki, kadına 'hot' dediğinde oturmalı kadın...
Ya da yumuşatıyorlar;
Efendim kadın erkekten önce çöktüğü için (hani doğum falan) küçük olmalıymış yaşı...
Eğitimde de böyle…
Kadının çok okumuşu bilmiş olurmuş, evde kalmakmış layığı...
EŞİM BENDEN 2 YAŞ BÜYÜK; ne 'hot' dememe gerek kaldı 17 senede, ne de benden önce çöktü...
Yıllar içinde ben yaşlandıkça o gençleşti,
-'Ooo Can bey kapmışsınız çıtırı 'esprilerine muhatap dahi oldum.
EŞİM 3 ÜNİVERSİTE BİTİRDİ; ben bi taneyi 9 senede bitirdim…

Ne o bana bilmişlik tasladı, ne ben ona ezik baktım...
Kulağa gelen müzik tekse de, onu oluşturan notalar farklıdır der
Halil Cibran...

Bunu unutmadık biz.
Ben konuşurken o dinledi, ben dinlerken o konuştu 17 sene.

O Öfkeliyken ben, ben öfkeliyken o 'haklısın bitanem...'dedik,
Öfke bitip fırtına durulduğunda 'ama bi de böyle düşün' de dedik fikrimizi savunurken.
Farklı insanlar olarak görmedik birbirimizi, aynı amaç için savaşan neferlerdik bu hayatta...
Asla bilmedik ne kadar para kazandığımızı, ortak cüzdanımızdan gerektiği kadar aldık...
Ne kadar çalarsa çalsın masanın üstünde telefon, kim bu saatte arayan karşı cins diye sorgulamadık da ama...
Sevginin en büyük dostuydu bizim için 'güven'...

Ve güvenin ardına saklanmış bir 'saygı' vardı daima...
Ne kavgalar, ne badireler atlattık 17 senede...
Eee ülkeler neler gördü, biz çekirdek aile mi sütliman yaşayacaktık...
Bir gün öyle bir girdik ki birbirimize, ben ilk kez odamın dışında yattım bi gece, misafir odasında...
Gece yarısı kapı açıldı eşim;
Ne yapıyorsun burda?' diye sordu
kapının eşiğinden, 'uyuyorum' dedim buz gibi bi sesle...
Gitti, gelmesi 1 dakikasını almıştı elinde yastıkla... 'kay yana' dedi daracık yatakta.

'ne yapıyorsun?' dediğimde 'benim yerim senin yanın, sen gelmezsen ben gelirim' dedi...

Anladım ki o gece, en uzun kavgamız yat saatine kadar sürecek...
Ve bence doğrusu da bu... Özen gösterdik o günden sonra, evin her yerinde kavga ettik, yatak odamız hariç…
Kırsak da zaman zaman kalplerimizi, asla kin tutmadık birbirimize…
Toplum kurallarıyla oynasaydık bu oyunu belki de 41 inci çift olacaktık o listede...
Ama oyunun kurallarını biz koyduk...

Nede olsa bizim oyunumuzdu, oynanan...
Evlilik; hesapsız içine dalınması gereken bi oyun bence...
Topluma kulaklarını tıkayarak hem de...

Ne benim, ne de bizim sözlerimizle...
Sadece gönlünüzden geçtiğince... Dediği gibi Ataol Behramoğlu'nun;

'...Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara, göğe, bütün Evrene
karışırcasına. Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir
Armağandır. Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana...'

CAN DUNDAR
Hayat kısa gelen bir battaniye gibidir.
Yukarı çekersin ayak parmakların isyan eder.

Aşağı çekersin omuzların titrer.
Ama yine de, neşeli insanlar dizlerini karınlarına çeker, rahat bir uyku uyumayı başarır...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 24 Eylül 2008, Çarşamba 21:10:11    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Can Dündar'ın yazılarını çok beğenirim ben, pamuk-61 teşekkürler kırmızı gül

Can Dündar ın evliliği gerçekten örnek alınacak bir evlilikmiş, yalnız bu derece uyumlu iki kişiliğin biraraya gelme ihtimali çok düşük, insanlar zamanla değişebiliyor, bu riski göze almaya değer mi ? bilemiyorum...
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 24 Eylül 2008, Çarşamba 21:31:25    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

evt nesliye katiliyorum gercekten imrenilicek bir evlilik neslininde söyledigi gibi insanlar zamanla degisiyor maalesef .konu gercekten cok guzeldi pamuk yuregine saglik........
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 24 Eylül 2008, Çarşamba 23:36:16    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

kesinlikle katılıyorum.böyle evlilikler yeni nesilde kalmadı maalesef al birde burdan yak

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 25 Eylül 2008, Perşembe 02:19:58    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evliliğin matematiksel tanımı : Sıkıntıların toplanması, hürriyetlerin çıkartılması, sorumlulukların çarpılması, güzelliklerin bölünmesi...
Başa dön

likapa

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: istanbul

MesajTarih: 25 Eylül 2008, Perşembe 09:16:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

herşeyin başı sevgi ve saygı bu iki değer yitirlmediği sürece evlilik istenildiği kıvamda olur

Beni 'Bir ALLAHIM BiLsin" Birde DostLarim " Gerisi İLerLeSin...
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 25 Eylül 2008, Perşembe 23:09:29    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bunlar bu zamanda yok likapa tarih olmuş sevgi saygı..

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

alkants61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 26 Eylül 2008, Cuma 00:41:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ARKADAŞLAR HEPİNİZE KATILIYORUM AMA BU DEVIRDE BOYLESINI ARAMAK VE BULMAK SAMANLIKTA İĞNE ARAMAK GİBİ.
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 26 Eylül 2008, Cuma 00:46:06    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

var varda bulmak çok zor bende zor olanı arayanlardanım

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 27 Eylül 2008, Cumartesi 15:06:11    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

birçok kişi mutlu evliliği oluşturacak unsurların farkında olmasına rağmen yine birçok kişi arayış içinde, bu grup neden birbirini bulamaz ki? bu çelişkiye anlam veremiyorum bazen
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^