Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Şevval SAM - "Karadeniz" Albümü Çıktı!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Şevval SAM - "Karadeniz" Albümü Çıktı!!!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Müzik Dünyasından Haberler Müzik Dünyasından Haberler
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 01 Temmuz 2008, Salı 18:28:38    Mesaj Konusu: Şevval SAM - "Karadeniz" Albümü Çıktı!!! Alıntıyla Cevap Ver

Şevval SAM - "Karadeniz" Albümü Çıktı!!!

Karadeniz müziğini sahipsiz, Kazım'ı sessiz bırakmamak adına oluşturulmuş çok güzel bir albüm. Hepinizin satın alması, dinlemesi ve gerekli ilgiyi göstermesi dileğiyle. Albümde Kazım KOYUNCU'nun yanı sıra Onay ŞAHİN'inde vokal yaptığı türküler var...

Sevgilerim ve teşekkürlerimle... kuzeyinoglu

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Albümdeki Eserler

01. Hey Gidi Karadeniz
02. Ander Sevdaluk
03. Bu Dünya Bir Pencere
04. Sirlarumi Söyledum
05. Dertliyim Kederliyim
06. Çayelinden Öteye
07. Ahmedum
08. Potpori
09. Alim
10. Trabzon
11. Karardi Karadeniz
12. Giresun Kayıkları
13. Oy Benim Sevdiceğim
14. Ben Seni Sevduğumi
15. Gelevare Deresi
16. O Vay Beni Ağlarum

Konuyla ilgili olarak Nazım ALPMAN'ın bir yazısınıda paylaşmak sizilerle istiyorum....

Şevval Karadeniz

Uzun zamandır üzerinde çalışıyordu. Sonunda bitirdi, albümünü sevenlerinin ilgisine emanet edip habersizce gitti:

Şevval Sam’ın “Karadeniz” adını verdiği üçüncü albümü Kalan Müzik’ten çıktı.

Onu sevenler böyle bir albümü epey zamandır bekliyorlardı. Konserlerinde salonu bir baştan ötekine Karadeniz türküleriyle dolaşıp bütün dinleyicileri ayaklandırmadan sahneden inmemesi akıllardadır.

Hayranları onu yakaladıkları her yerde soruyorlardı:

- Karadeniz türküleri yapmayacak mısınız?

- Yapacağım!

Peki o zaman Karadeniz albümü neden gecikti?

Şevval Sam, kendisini anlatırken “benim miladım” dediği Gülbeyaz dizisinde yarattığı etkinin dinmesini bekledi. Oysa günümüzün “yükselen değeri” bambaşka:

- Fırsat geldi mi kaçırmayacaksın, yüksek irtifayı kişisel avantaja dönüştürmek yasaldır!

Şevval ise ortak başarılarla yakalanmış dalgaların üzerinde sörf yapmayı “ayıp” kabul ediyor.

Hele bir de Gülbeyaz’ın müziklerini yapan Kazım Koyuncu’nun erkenden aramızdan ayrılması Şevval ile Karadeniz albümü arasına sabır duvarları ördü…

O bekledi, durdu dinlendi, Gülbeyaz; bütün izleriyle birlikte güzellikler ufkunda ağır ağır uzaklaştı, anılar arasına yerleşti. Ortada sadece Şevval kaldı. O zaman, kendisini bu konuda yüreklendiren Hasan Saltık’a “tamam” dedi:

- Haydi başlayalım!

Geçtiğimiz günlerde Şevval Sam’ın “Karadeniz”i müzik marketlere ulaştı. Şevval de önceki albümlerinde yaptığını tekrarladı,

CD’si matbaadayken o da Strasbourg’a doğru yola çıktı. Albümün ilk parçası “Hey Gidi Karadeniz”, Oktay Üst’ün kemençesiyle birlikte cadde ve sokaklarda yankılanmaya başladığında Şevval de Londra’yı bulmuştu.

İlk parça Kazım Koyuncu’ya ait. Albümün ilk fotoğrafı da yine Kazım’la Şevval’i el ele gösteriyor. Altında da vefa cümlesi yerleştirilmiş:

“Kaybettiğimiz tüm dostlara, en çok da Kazım’a.”

Albümün tam ortasında ise kötü örülmüş bir duvarın üzerinde oturup Karadeniz’e bakan Şevval Sam fotoğrafı var. İki sayfaya yayılan şu sözlerle bir “zulüm” ve ilerde çıkacak “Ah” yer alıyor:

“KARADENİZ, kendisine hoyratça zarar vererek otoyol yapanları hiçbir zaman affetmeyecek; verdiklerini bir gün geri alacaktır.”

Karadeniz’i hunharca katleden bu rota, pek çok saygın(!) holdingin katkılarıyla ilerliyor. Sanat-kültür işlerine de destek vermeyi ihmal etmeyen bu firmalar, çevre karşıtı rollerinin deşifre edilmesinden hoşlanmıyorlar. Bu yüzden “ünlü” çevre inisiyatifleri, Karadeniz konusunda mesafeli durmayı tercih ediyorlar.

Hal böyleyken yürekli bir sanatçı çıkıyor ve albümüyle birlikte haykırıyor:

- Siz cinayet işliyorsunuz, biz bunu görüyoruz!

Şevval’in albümü bu yanıyla da ayrı bir güzellik arzediyor: Teslim olmayan isyan ruhunu kamçılıyor!

Karadeniz’in şarkıları-türküleri de birbirinden güzel…

Neşe ve hüzün iç içe geçmiş. Oturup efkarlanabilirsiniz, kalkıp horona da tepebilirsiniz… Tıpkı hayat gibi.

Ama hepsinde ayrı bir coşku var.

Bu da tıpkı Karadeniz gibi!

01.07.2008 - Sansursuz.com

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

kuzeydenizi

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 03 Temmuz 2008, Perşembe 17:58:10    Mesaj Konusu: Re: Şevval SAM - "Karadeniz" Albümü Çıktı!!! Alıntıyla Cevap Ver

güzel bir albüme benziyor teşekkürler kuzeyinoğlu
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 03 Ağustos 2008, Pazar 09:03:58    Mesaj Konusu: Re: Şevval SAM - "Karadeniz" Albümü Çıktı!!! Alıntıyla Cevap Ver

iste buna bayildim harika dsöyluyorrr kırmızı gül alkış

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Müzik Dünyasından Haberler Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^