Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Kazım KOYUNCU Anısına... Kahramanlar Neden BORDOMAVİ Giyer?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Kazım KOYUNCU Anısına... Kahramanlar Neden BORDOMAVİ Giyer?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Müzik Dünyasından Haberler Müzik Dünyasından Haberler
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 25 Haziran 2008, Çarşamba 00:06:48    Mesaj Konusu: Kazım KOYUNCU Anısına... Kahramanlar Neden BORDOMAVİ Giyer? Alıntıyla Cevap Ver

Kahramanlar Neden BORDOMAVİ Giyer?

Video İçin Tıklayınız...

Çok iken bir şeydik, bir iken çok şey... Acı biber turşusu yedik. Otuz metre karede her şeyle çok seviştik... Toprak sahipleri, çok uluslu şirketleri ve işbirlikçi yerlileri, çete sahipleri ve yalakacıları, baş ve bakanları, milletlerin bekçileri ve sürülerinin olduğu yerde yer kavgası vermedik... Hiçbir yerdeydik...

Aşk, özgürlük düşü yetmez; özgürlüğün kendisi, hala yetmez; Hayatın kendisi ve en sonunda giderken oradan, hayattan her şeye bedel, küçük, mütevazı, o en anlamlı tebessüm sizin olsun… Elbette mümkün değil ama her şey gönlünüzce olsun…

Neden olmasın? (11.05.2004)

kırmızı gül kırmızı gül Rahmetle Anıyoruz.... UNUTMADIK... kırmızı gül kırmızı gül

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

^^KaRaYeL^^

Miss Admin
<b>Miss Admin</b>

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 25 Haziran 2008, Çarşamba 04:28:41    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Haziran,
Süryanice sıcak anlamına gelen "haziran"
Kuzey yarımküreye yaz gündönümünü taşıyan ay; Haziran.
Neden? Neden, sadece güneye mahsus olan yanını, kış gündönümü biz kuzeylilere sunarsın! Yeni filizlemiş eşkinlerimizi “Yaz gündönümü”nün 5. günü, 25 Haziran’da neden budarsın! Bir bize mi kasvetin, bir bize mi soğukluğun!

Haziran!

25 Haziran;
Bugün tulumumuzun gaydesi keder, kemençemizin ezgisi gam…
“Sanki bir şey var incinen dağılan bozulan!” Eksik sanılmasın Karadeniz, çünkü o KAZIM’la “TAM”

1926 da doğar şair Ümit Yaşar Oğuzcan, Kazım Koyuncu ise 1972 de.

1984’te 58 yıllık yaşam sahifesini kapatır Şair Ümit Yaşar Oğuzcan. 12 yaşındadır Kazım Koyuncu o dem!

“Sanki bir şey var incinen dağılan bozulan” der o demlerde Ümit Yaşar OĞUZCAN.

“KANSER” der, Ümit Yaşar. Kazım Koyuncu ise - “Ha “KONSER” ha “KANSER”– der.

Ümit Yaşar “Bir KANSER tümörü gibi büyüyor çaresizliğim” der. Der ama sanki KAZIM KOYUNCU’ya seslenir!

Kaç yüz org birden çalınıyor, duyuyor musun? Hani o birlikte söylediğimiz şarkılar?” diye

Kanser

Bütün denizlerin aynı limana çıkması neden?
Neden gökyüzünün bu sınırsız karamsarlığı?
Yitirecek neyimiz var ki umutlarımızdan başka?
Ve batacak başka bir gemimiz mi kaldı?

Dev bir ağaç yapraklarını döküyor içimizde
Nereye baksak her haliyle o çıldırtan sonbahar
Kaç yüz org birden çalınıyor, duyuyor musun?
Hani o birlikte söylediğimiz şarkılar?

Ne oldu o düşlere? Nerde o iyimserlik
Biz seninle şatolar kurmadık mı bir zaman
Şimdi biz o değiliz sanki hiç o olmamışız,
Sanki bir şey var incinen dağılan bozulan.

Şu martının kanatları neden kırık biliyor musun?
Bu adamı dört duvar içine kim koydu sensiz?
Eğil bir kuyuya seslen, yankılanan benim hep
Benim içimde can verdi o gök o deniz!

Sonunda tek başınayım, bak böyle bıçaklanmış!
Biliyorum bir ölü var, ama ne? Ama kim?
Soğuk, merhametsiz kollarıyla sarmış her yerimi
Bir KANSER tümörü gibi büyüyor çaresizliğim.

Ümit Yaşar Oğuzcan

Teşekkürler kuzeyinoglu, hem çağladın hem çağlattın kırmızı gül

^^KaRaYeL^^
"Kişinin Rütbe-i Aklı Görünür Eserinde"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 25 Haziran 2008, Çarşamba 14:08:44    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sesleniyorum uzaklardan...
Soluksuz bir nefes,haykirisini kaybetmis bir dalga misali....
An zamani yasam huznu gozler akitilan iki damla oksuz kalan yasi, Pencereme yansiyan gunes ise basini ayrilikdan yana cevirmis cesine yakiyor kendi kendini....

Biliyorumki karadenizde bir ugultu var.. Caresiz yurekler yaniyor asla unutulmayacak oluslarin ardindan...
Ve biliyorumki, Bir nagmedir gonulden feryadi ask ile sarsan huzun ile yikip gecen, huzzam ile inceden inceye terk eden...

Kimi lerine gore "Olum" kimilerine gore ayrilik... Oysa kabullendirmisdi bir cog7umuza olum'un ayrilik asla olmayacagini...

Dun gibi hatirliyorum Haykiran sesinle sanki karadenizin buyusu esliginde cinliyor tulumun gaydesi sesinin ardi sira....

Hey denizleri dile getiren ugultu....
Gece ile goz yasini,kardes kilan duygusal cocuk...
Ayriliklari sevdaya baristirip yureklere sarkilardan turkuler eken duygusal kisilik..., ozgurce hasretle isliyen o derin nagme...

Soyle birakdigin yollari Kimler arsinliyor simdi... "HaZiRaN 25" Kimilerinin fikrine bir huzun kimilerinin dusuncesinin icine ise... Asla unutulmyacak olan yolculuga cikis... Gibi kazinmadimi senin sayende....

Biliyoruzki.. Nerde olrusan ol... Ve nerde yasarsan yasa... Diller seni yurekler nagmelerini tulumlar gaydelerini,Ve Bir cok soluk senin ardindan nefes olarak yureklere yasam salacak.... ve bazende gozlerden yas olarak akacak... dipsiz bucaksiz asla kurumuyacak olan gonul bahcelerine....

Bu bir yasam savasiydi...
Evet belki sen istemedin hayat deyil kader kazandi... Ogrendimki bazen nekadar cabalarsak cabaliyalim... An yazilmadikca ysanmiyormus... Kimlere olumun sicak yuzu gosterilesede hic umulmadik bir anda yagmur olup karisiyormusuz buharin ta icine....

Kimi lerimiz ise hala hayat mucadelesini devam ettiriyor... Seninle ilgili soylenecek ne cok soz ne cok haykiris ne cok ciglik ne cok deyis var oysaki...

Ve biliyoruzki... DIller ismini telafuz etmeye devam ettikce sen Her dem yesil kalacaksin...
Ve yine biliyoruzki,Elinden usulca yureklere birakdigin mesalen asla sonmeyecek... Oyle eller vardiki ardinda yuruyen adimlarini arsinlamaya calisan,Senki yureginl ebir cok ani temkinliyen ve bir cok ana imza koymus olansin... Zoru basarn kuccuuk bir cigligi kocaman bir dunya haline getirip onu asla solmayacak kurumayacak bir tohum halinde bizlere asilayaip olumsuzluk analiz edensin...

Cok erken deyilmiydi bu gidisin sessizligi...
Kimler vardi Kim bilir canina can katmak isteyecek dua ile her an adini telafuz edecek... Seninle yasanmisliklarin ardi sira neler soylenecekdi... Hic aklindan gecermiydi adinin yurekleri bu denli kamcilayacagi... Okyanuslara denizlere ulastirsin diye bir turku tutturdum Bu gece sabaha karsi...

Martilar eslik ediyordu her an sanki soluk alislarim yukseldikce....

Ne göçebe ne mülteci
Nede iltica edecek ülke arayan
Bir martı sürüsü kanatlandı uzaklardan
Suların şaşkınlığına düşer yaralı bir yürek

İşlevine devam ediyor sonsuz devinim yasaları.
kendi içinde dağılan değişimlerin.

hey kaldırımların çileli yolcusu
yarlı vurulmuş sokaklarından
daha kaç kazım koyuncu geçecek

ansızın alevlenir Karadeniz sularında-
dövünen umut.
suskunluğumun dili olur kanar yıkılır,
yağmur lekeleri çocukluğumun.

ey yaşamın patikasından sıyrılıp gelen
yamaçlarıma imge çiseleyen.
çiğ yağmurları- sevgi üstüne.
gayrı martıların ağıt yakar- umut üstüne-
sevda üstüne.
Ölümün serseri sarhoşluğunda,

Islak gözler karşılamıyor gayrı sabahı
Uzatıyorum elimi bir yıldız kayıyor
Sessizce parmaklarımdan

Dönüşsüz son seferi kazım,ın balıkçı teknesinde
Yelkenler çekildi acıların dindiği yere.
Gök nerede başlar? nerede biter bilinmez
Ölü bir gezegene yollanmış koyuncu...
Güle güle dağlarımın türkü dili, yüreğimiz seninle…

Rahat uyu denizin Cocugu asla unutulmiyacka olan o derin yurek....
Rahat uyu denizlerin en hircin dalgasi gonulllerin en sakin kiyisi....

Dilerim aradan yuzyillarda gecse adin dillerden asla silinmesin...

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

ZiFiN

Moderatör
<b>Moderatör</b>

MesajTarih: 25 Haziran 2008, Çarşamba 16:58:56    Mesaj Konusu: Kazım Koyuncu Oymalıtepe Fm'de Büyük Bir Özlemle Anıldı Alıntıyla Cevap Ver

Kazım Koyuncu Oymalıtepe Fm'de Büyük Bir Özlemle Anıldı

Dj-ZaKDaRiZa , "Kazım Koyuncu Belgeseli" niteliğinde güzel bir anma programı yaptı.
Program süresince dinleyicilerden, Kazım Koyuncu hayranlarından gelen mesajları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

_PiRYoZ_'un Mesajı :

Bir ciglikdir denizlerin en derin nagmeleri... Yakamozlari dile getiren ,dalgalari ise bir nagme gibi dillere dolayan hircin cocuk... Oyle ozluyorki gozlerim senli gunleri...
Biliyorum bir sevgi seli birakdin unutulmyacak anlar ardi sira..
Hasretler bir gayde gibi dillere dolanacak...
Her kusak cogaldikca denizin sarkisi soylenecek..
karadenizde bir hasret var bugunlerde..
Sene ozlemleri aylar "haziran" i gosterdi yine..
Bekliyor yuregim ozlemle donulmiyecek yollarda kaybolup gideni..
Ozlemle yesertiyor sevgi ile besliyorum yuregimin yokluguna goz yaslarini...
Rahat uyu "Kazim Koyuncu" adin dillerden nagme gibi hic eksik olmasin dilerim...
Tesekkurler "Dj Zakdariza" Ve bu gorunumlu duygu seli bakislari ekranimiza tasiyan "Kuzeyinoglu" ellerinize ve emeginize saglik... Dilerim sizler gibi butun dunya duyarliligini yeniden yesertir ve bugun her yurek karadenizin esis ugultusu olan kazim koyuncu icin bir ciglik tutturur yureginin ardi sira...
Unutulmayacak olan solugu unutmadiginiz icin tesekkurler "oymalitepe fm ailesi"

-KOÇERO-'nun Mesajı :

( Dj -KoÇeRo- bizlerle Yavuz Saltık'ın Kazım Koyuncu'ya yazdığı mektubu paylaşmış )

Kazım’a

Merhaba Kazım,

Nasıl geçiyor günlerin orada?

Sen sevmezsin heyecansız yaşamı. Her şey düzenlidir şimdi oralarda. Karmaşa yok, trafik yok.

İstiklal Caddesi var mı orada da? Mis Sokak’ta kaçak çay veren garsona kızdığın gibi “Rize Çayı” getirin bana diyor musun oradaki hizmet eden meleklere de? Yeşil parkanı giyip yağmurlu günde taksinin ön koltuğuna otururken taksici seni tanımasın diye dua ediyor musun hala?

Hamsi pişiriyor musun orada? Pişirirken de “Ben seni sevduğumi dünyalara bildurdum” türküsünü söylüyor musun? Sahi Kazım Cennette hamsi var mı gerçekten? Hamsi olmadan Cennet bile çekilmez değil mi?

Güzelliğini Hopa dağlarından almış sesinle “ Dido”yu söylüyor musun?
Manu Chao’nun konser vermesi için orada da uğraşıyor musun?. Hala St.Pauli galip gelince seviniyor musun?

Pazar günleri Trabzonspor’un maçlarını radyodan mı dinliyorsun hala?
Spikerin mikrofonlarımız Avni Aker’de diyene kadar sıkıntıdan patlıyor musun? Aytekin’in verdiği bordo-mavi çubuklu (reklamsız) formanı mı giyiyorsun hep? Yenildiğimizde ağlıyor musun hala?

Kazım bir kemençe veya bir tulum çalan bulabildin mi orada?

Yalnız mısın orada?

Kalabalık mı Trabzonspor tribünleri?

Dozer Cemil’de orda mı?

Birini daha soracağım sana Kazım;

1996 yılında 12 yaşındayken şampiyonluğu kaçırdığımız için kendini incir ağacına asan şehidimiz Mehmet Dalman’ı gördün mü. Mutlaka cennette karşılaşmışsındır. Ne yapıyor Memedim? İyi mi? Büyümüş mü Kazım? O Trabzon şivesi ile yanına gelip sana o soruyu sordu mu? Ona acı haberi verdin mi Kazım?

"Memedim 22 yıl oldu ve Trabzonspor hala şampiyon olamadı" dedin mi ona? Söylemeseydin keşke. Dayanamaz Memedin yüreği. Bir kez daha yıkılmasın o küçük dünyası.

Sarıldın mı ona sıkıca? Daha çok küçük o Kazım.. Sıkı sarıl ona.Hiç bırakma. Kimsesi yok orda Memedin. Onu ilk kez Trabzonspor maçına getiren babasını çok özlemiştir şimdi. Babalar gününde sarıldın mı ona? Sana hediye almak isterdi ama parası yoktur ki orada Memedin. Olsaydı eğer bil ki son kuruşuna kadar paraya kıyıp sana bir kaşkol alırdı. En güzel bordo-mavi duyguyla örülmüş.

Orada da havalar Karadeniz dağlarındaki gibi soğuk mudur mu acaba? Havalar soğuyunca sıkı sarıl ona Kazım. Senin yanında götürdüğün bordo-mavi çubuklu formayı ona ver. Daha çok küçük o. üşümesin Memedim. Sen de bilirsin o forma sıcak tutar adamı. Çoook sıcak

Koynunda uyut onu. Hopa’ya giderken Zigana dağlarına bakan gözlerinle bak ona. Trabzonspor diye bağıran dudaklarınla öp onu. Söyle ona: “Memedim, 22 yıl oldu şampiyon olamadık. ama şampiyonluk için uşaklar hala uğraşıyor”

Bir de Kazım

Trabzon maçını izleyenler arasında Trabzon 100-0 yenilse bile televizyona en yakın oturan, en çok çay içen, en çok bağıran ve lakabı Kama Yılmaz olan birini görürsen bil ki o da benim babamdır. Senin gibi onu da kanser aldı bizden. Bir bayram sabahı Memedi de yanına alıp benim için babama bir kez sarılır mısın ve söyler misin ona: “Yılmaz Amca oğlun evlendi. 20 gün önce de kızı oldu.ve kızına senin doğduğun köyün adı “Alona” yı vermişler. Babası Alona’nın kulağına ezan okuduktan sonra “Şampiyon Trabzon” diye seslenmiş”.demeyi de unutma emi...

Memede sıkı sarıl. O daha çok küçüktür. Söz. Şampiyonluk kupasını alınca bir senin bir de Memedin mezarına getireceğiz. Değil 22 yıl, bin yıl beklesek dahi...

YAVUZ SALTIK

*ZiFiN*'in Mesajı :

Sevgili Kazim Koyuncu ,
ben hüzünden değil mutluluktan bahsedeceğim biraz ... Yaşasaydın büyük bir heyecan ve gururla izleyecektin Avrupa kupası açlarını bu sene ... Türkiye'mizi yarı finalde görecektin ... Gel bu akşam beraber izleyelim Türkiye-Almanya maçını...Biliyorsun cennette tüm istekler gerçekleşir... ve biliyorum sen de cennetteki dev ekranın önündeki sandalyelerden en öndekine kurulmuş bekliyorsun maç saatini ... Ben de rize çayı demlerim , ilk bardağı senin için doldururum ... İnşallah maçı da kazanırız çaylarımızı keyifle yudumlarız ...

DiLARA'nın Mesajı :

Karadeniz duruldu poyrazı esmez oldu
Bedenimde bir sızı, gözlerime kan doldu
Sol yanımda bir sızı, gözlerim kan doldu
Hey gidi karadeniz artık çağlayabilirsin

Deniz ruhlu çocuk gitti, artık ağlayabilirsin
Hey dünya yalan dünya yaptın yapacağını
Onu aldın bizden yeter, aldın alacağını
Hey çocuk deniz çocuk koyverdun gittun bizi

Azrail girdi aramıza ağlattın hepimizi
Kanser girdi aramıza ağlattın hepimizi
Şarkılar bize emanet, teşekkür ettik dünyaya
Sen rahat ol deniz çocuk niyetimiz yok unutmaya

Yetmiş bir kasımında dünyaya çığlık attı
P´anç´ol K´ise arası ilk çocukluğu tattı
Hopa’nın yeşiline sevda mavisi kattı
Gönüllere sığmadı deniz yürekli çocuk

İçindeki insanlık ona rahat vermedi
Haksızlığın altına onurunu sermedi
Emanettir savaşı, asla sona ermedi
Kavgasına sığmadı rüzgâr yürekli çocuk

Onunla dile geldi tulumun yanık sesi
Neler neler haykırdı şu dünyaya nefesi
Şimdi hani gitarı, nerdedir kemençesi
Türküsüne sığmadı Kaçkar yürekli çocuk

Gönül yanar kavrulur hasretle her anına
Anlatamaz derdini ağlar çeker canına
Öylesine sevmiş ki elbet ister yanına
Sevdasına sığmadı yağmur yürekli çocuk

Masallardaki zümrüdüankayı bilir misiniz? Yanar ve küllerinden yeniden doğar. İşte KTÜ konserinde Kazım Koyuncu (DİNA) hastalığın ve tedavi sürecinin ondan götürdüğü birçok şeye rağmen yeniden doğuyordu. Son konseri olduğunu tahmin etse de mutlu ve gururluydu. Doktorların yasağına karşın her şeyi göze almıştı bir kez. Öyle ya "konser ya da kanser tek harf ne fark eder" di. Bir şey olacaksa sahnede olmalıydı ona göre. Didou nana"yı söylerken gözlerini kapadığı an... Korkmuyordu, hatta oyun oynuyordu hastalıkla." Sahnede kendimi bir kral gibi hissediyorum" demişti ya işte o gün tam bir kraldı. Ve gönül dostlarının da desteğiyle beraber, horonu, tulumu, arada karıştırılan-unutulan şarkı sözleri , Trabzonsporuyla tam bir Kazım Koyuncu konseri olmuştu. İşte hayat... Bir gün varsın bir gün yoksun. Önemli olan yaşadığın günü doldurabilmendir. KTÜ konseri de öyleydi işte. Şimdi meçhulde ama geçmişiyle bütün günlere bedel bir gün…
O, Kazım Koyuncu'nun günüydü !..
SENİ UNUTMAYACAĞIZ KAZIM KOYUNCU

siyahbeyaz'ın Mesajı :

karadeniz aksine dahahırcın dahadelioldu sanki birseyler anlatırgibi belkiaglıyordu kendince haykırıyordu kazımlar ölmez benim hırcın dalgalarıma bakdıkcada sizegülümsedigini hep göreceksiniz

yaren'in Mesajı :
yeşil ovalarında
mavi denizinde
sensiz bugünlerde
karadeniz sahillerindeyim

yürüdüğün yollardayım
özlemini kalbime gömüp
sensiz kalan
karadeniz yaylalarındayım

dilimde şimdilerde tsira türkün
özledik desem
yeşil örtü gibi
masmavi sularıyla karadeniz gibi

unutmadık
unutmayız
unutmayacağız
seni
Kazım KOYUNCU

efsane.esmer'in Mesajı :

...KAZIMM...KOYUNCU...
Kalbimizi feth ettin unutmak zor seni
Adnını verdin karadenize avutmak zor onu
zengin olsa fakir olsada hep sever seni
Izdıraptırr bize gittigin gün kazım koyuncu
Mutluyuz sanma sen yokken burdaa trabzon özledi seni
UNUTMADIK UNUTMAYACAGIZZ SENIII

Oymalıtepe Fm'de Kazım Koyuncu tüm gün kendisine yaraşır programlarla anıldı...

Bu anlardan bazı fotoğraflar...

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Dj-LaGaT da Kazım Koyuncu için özel ve anlamlı bir yayın yaptı ...

......Ve Dj - KoÇeRo ... Güzel sesi ile okudu Kazım Koyuncu şiirlerini... Programı dinlenesi bir programdı , Kazım Koyuncu ile dopdolu ...

Hibirşey göründüğü kadar kolay değildir...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 12 Ekim 2009, Pazartesi 20:08:15    Mesaj Konusu: Re: Kazım Koyuncu Oymalıtepe Fm'de Büyük Bir Özlemle Anıldı Alıntıyla Cevap Ver

Yine gozlerimden yaslar sel oldu akti bu sayfalara bakinca. Mekaniniz cennet olsun. Rabbim sizleri bizle bulustursun. Karadeniz ve insanlik icin cok sey yapacaktiniz ama omrunuz yetmedi ne yazik ki. Mekaniniz cennet olsun. üzgün(((

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Müzik Dünyasından Haberler Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^