Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 50 yaş üstü gençler...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

50 yaş üstü gençler...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 19 Aralık 2010, Pazar 11:47:26    Mesaj Konusu: 50 yaş üstü gençler... Alıntıyla Cevap Ver

50 yaş üstü gençler...

Bu gün kendinize bir ödül verin.
Aşağıdaki yazıyı okuyun.

Güzel bir kadın 44 yaşında Lynda Lemay adını daha önce duydunuz mu, bilmiyorum? Ben yeni ögrendim. 1966 yılında Quebec - Portneuf'da dünyaya gelmiş. Omuzlarına dökülen uzun kızıl kahve saçları, iri gözleri, çıkık elmacık kemikleri ve iki minik gamzeyle vurgulanmis narin yüzüyle bir top model zannedebilirsiniz, ama değil. Lynda Lemay bir şarkıcı..

Repertuvarında 500'den fazla şanson (chanson) olduğunu okudum internet sitesinde.

Genizden gelen buğulu bir sesi var, insanın içine işliyor.. İşte o şarkı... Lynda Lemay'in bir şarkısını kuzenimin 50. yaş gününde dinledim.
Şarkının adı Un homme de 50 ans.. 50 yaşında bir adam! Sözlerin Türkçesi aşağıda;

Şöyle diyor:

"50 yaşında bir adam arıyorum

Her düşü kurmuş, her düşü yitirmiş

Her şeyi istemiş

Şimdi artık ne istediğini bilen..

50 yaşında bir adam arıyorum

Her borca girmiş, her borcu ödemiş

Sonra yeterince para edinmiş

Ama paradan gözleri kamaşmamış..

Yaşamış,

Her tütünü içmiş

Yeteri kadar kadın tanımış

Ve artık başkalarını aramayan..

Veremeyeceklerinin farkına varmış

Geçmişi geleceğinden fazlalaşmış

Ama ancak şimdi yaşamaya başlamış..

Kendini en kötüye hazırlamış

Zamanın neleri iyileştirmeyeceğini öğrenmiş

Çok cenazeler kaldırmış..

Gerçeklerle yüzleşebilen

Yalan söylememe cesaretini edinmiş

Hislerinden kaçmamayı öğrenmiş..

Kendini artık ciddiye almayan

Yüzünde kırışıklıkları olan

Beni sükûnetle seven

Ve benim için elinden gelecek her şeyi iyi yapan

50 yaşında bir adam arıyorum.."

Aznar'in,'hayat' dersi gençlik yıllarımızda birisinin 50 yaşında olduğunu öğrendiğimizde kendimizi bir"canlı cenazeye" bakıyormuş gibi hissederdik. Bunun hiç de öyle olmadığını biliyorum artık. Kadınların ve erkeklerin bir"son kullanma tarihleri" olmadığını, aradan geçen yılların insan yaşamını daha anlamlandırdığını da öğrendim bu süre içinde. Ama sanırım yasamımın en büyük"50 yaş dersini" de İspanya Basbakanı Jose Maria Aznar'dan aldım.

Aznar, 50 yaşına bastığında politikayı bırakmaya karar verip yapılacak seçimlere girmiyor ve siyaset yaşamına veda ediyor.

Aznar'ın başbakanlığı, İspanya'nın Avrupa'nın en gelişmiş ülkelerinden biri olması ile aynı döneme rastlıyor. 8 yıllık iktidarında İspanya'nın milli geliri yüzde 32 büyüdü. Halkın geliri yüzde 27 arttı.

8 yıllık iktidarı boyunca 4.5 milyon insana yeni iş sağladı, işsizlik oranını yüzde 23'ten, yüzde 11'e indirdi... İspanya, tarihinin en müreffeh günlerini yaşarken o siyaseti ve başbakanlığı bırakmaya karar verdi.. Bu seçimleri de açık ara kazanacağı kesin oldugu halde...

Aznar, kararının gerekçesini Le Monde'a anlatmış. Söyle diyor, Erdal Şafak'tan aktarıyorum: "Hayattaki her şey gibi iktidarın da bir sınırı olmalı. Uzatmak faydadan çok zarar getirir. Biliyorum, siyasetçilerin henüz iktidara geldiği ya da iktidara ulaşma umudu taşıdığı yaşta ayrılıyorum. Ama yeni bir yaşama başlamak için de en uygun yaşta bırakmış oluyorum."

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 21 Aralık 2010, Salı 00:43:16    Mesaj Konusu: Re: 50 yaş üstü gençler... Alıntıyla Cevap Ver

Yazıdaki fikirlerin tamamına katılıyorum..

Bence
-----------
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^