Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Doğal Güzellikleri Bozmayın
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Doğal Güzellikleri Bozmayın

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Trabzon Gündemi Trabzon Gündemi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 02 Ekim 2009, Cuma 16:53:26    Mesaj Konusu: Doğal Güzellikleri Bozmayın Alıntıyla Cevap Ver

Doğal Güzellikleri Bozmayın

O tam olarak bir Anadolu Seyyahı…
O TRT’nin Evliya Çelebisi… Programlarıyla Anadolu’yu karış karış gezen, milyonları ekran başına kilitleyen, Gezelim Görelim programı yapımcısı ve sunucusu Nuray Yılmaz Taşköprü Yaylası’nda program yaptı.

Uzun yıllardan beri TRT’de ‘Gezelim Görelim’ adlı programı yapan ve milyonları ekran başına kilitleyen Nuray Yılmaz, Gümüşhane sınırları içerisinde bulunmasına rağmen genel olarak Trabzonluların kullandığı Taşköprü Yaylası’nda program yaptı.

Dün gerçekleşen çekimlerde Trabzon’dan hareket eden TRT ekibi Mustafa Akbulut rehberliğinde Yanbolu Vadisi boyunca ilerleyerek Santa Harabeleri’ne vardılar. 7 mahalleden oluşan ve 300 civarında harabe şekilde kilise, okul ve bina bulunan Santa Harabeleri’nin de detaylı incelemeler yapan Nuray Yılmaz, Santa Harabeleri’nin sit alanında olmasına rağmen yaylacılar tarafından kaçak olarak yapılan betonarma binalara, “Bunların burada yapılmasına neden izin veriyorlar” diyerek tepki gösterdi. Doğal güzelliklerine hayran kaldığı bölgenin turizmde gelişebilmesi için yolların çok iyi olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, "Ama iyi ki yolu yok. Yollar bu şekilde olmasa bu doğal güzellikler çoktan yağmalanmıştı" dedi.

Türkiye’de gezmedik il, görmedik güzellik bırakmayan Yılmaz, Santa’nın doğal güzelliklerinin bozulmasına müsaade edilmemesini istedi. Buradaki yaylacılarla röportaj yapan Yılmaz, yaylacı kadınlardan büyük ilgi gördü.

FATİH SULTAN MEHMET’İN KÖPRÜSÜ
Buradaki çekimleri tamamlayan TRT ekibi Taşköprü Yaylası’na çıktı. İlk olarak yaylaya ismini veren ve Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethe gelirken yaptırarak askerleri geçirdiği Taşköprü’de çekimlerde bulundu. Ardından Taşköprü Yaylası’ndaki genel çekimleri tamamlayan TRT ekibi Akgüller Turistlik Tesisleri’nde Osman Akgül’e misafir oldular.

BU SUDAN İÇİNDE KOLESTROL OLMAZ
Akgüller Turistlik Tesisleri’ndeki konaklama ve yeme içme yerlerinde detaylı çekimler gerçekleştiren Yılmaz öncülüğündeki TRT ekibi tamamen yaylada yetiştirilen ürünlerden yapılan lahana çorbası, bal, kaymak, tereyağı, varil peyniri, kuymak, akgüller kavurması, saç kavurma, kuzu ızgara, kaşarlı köfte, ızgara köfte, şiş kebap, mantar, tereyağında alabalık, salata, pilav ve yoğurttan oluşan sofrada yorgunluklarını attılar. Yöresel yemeklerin çekimini hassasiyetle gerçekleştiren Nuray Yılmaz, yayladaki suyu da çok beğendi. Yılmaz su için, “Bu yemekleri yiyip bu suyu içen insanda kolestrol olmaz” dedi. Taşköprü’deki Akgüller Turistlik Tesisleri’nin Sahibi Osman Akgül, gösterdikleri fedakâr tutumdan dolayı Nuray Yılmaz ve ekibine teşekkür etti. Akgül, tesislerin Nisan ve Kasım ayları arasında yayla turizmine açık olduğunu belirterek, herkesin bu doğal güzellikteki, dünyaca ünlü Taşköprü Yaylası’nı ve Santa Harabeleri’ni gelip görmesi gerektiğini ifade etti. Yaylayı, yemekleri ve tesislerdeki hizmeti çok beğenen Yılmaz, personelle tek tek hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra yayladan ayrıldı.

Avni ÖZASLAN

Alıntıdır ilk haber gazetesi

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 03 Ekim 2009, Cumartesi 10:05:01    Mesaj Konusu: Re: Doğal Güzellikleri Bozmayın Alıntıyla Cevap Ver

Sofraya kilitlenip kaldım. Eğer su da kolesterolü bastırıyorsa, silip süpürürüm sanıyorum.

Paylaşım için teşekkürler Halil Bey, inşallah bir terslik çıkmazsa, 2010 Ağustos'unun ilk pazarı biz de deneyebiliriz. kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 04 Ekim 2009, Pazar 15:22:16    Mesaj Konusu: Re: Doğal Güzellikleri Bozmayın Alıntıyla Cevap Ver

Sofra gercekten muthis Tugrul bey Kilitlenmemek elde deyil. Bu sofrada bir gun beraber olmak umidiyle diyorum. tesekkurlerrr.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 22 Ekim 2009, Perşembe 15:50:13    Mesaj Konusu: Re: Doğal Güzellikleri Bozmayın Alıntıyla Cevap Ver

inşallah birgün öyle sofralarda bizlerde toplacağız

emeğine sağlık abim (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Trabzon Gündemi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^