Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ÖMÜR HESABI
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ÖMÜR HESABI

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Romantizm Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

arif_61

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 09 Ocak 2010, Cumartesi 18:50:45    Mesaj Konusu: ÖMÜR HESABI Alıntıyla Cevap Ver

ÖMÜR HESABI (DUYGULAR SEL OLUR)

O hoş görünümlü şehrim adeta bir hücre olurdu bana. Aldığım her nefes ciğerlerime batardı. Bazen duvarları ardından da dağları delmeye niyetlenecek olur lakin parmaklarımın gücü ancak yanaklarımdan süzülen yaşları silmeye yeterdi.

Şimdi yalancı kahramanlıklar, üfürükten ağalıklar göstermelikten beyefendiliklerin bana olan tek ve aciz sorumluluğu yani vefa borcunu takıp gitmeleri gidişatım karşısındaki çaresizliğime bir de yürek kızgınlığı, azıcık da öfke katıyor. Öfkem ve vefa borçlarına değil dünyanın en geniş yürekli misafiri olan kendime. Çok mu ki sevgim ve güvenim her önüme çıkan mertlik ve dürüstlük oyuncularına, samimiyet hokkabazlarına, şişirme delikanlılara bol keseden dağıtıveriyorum.

Oysa şimdi oysa diyerek başlayacak o kadar çok cümlem var ki; Lakin içimden gelmiyor başlamak. Sevgi ve güvenim gibi zamanımı da garantisiz ve aptal cömertliklere savurmadım mı geçmişte yıllarca. Şimdi saniyeler bile kıymetli bana. Size ve sizinle harcayacak değil zaman paylaşacak günahım bile yok artık.

Gelecek insana neler getirir bilinmez ama kesin olan tek şey kimsenin elindekilerin garantili olmadığıdır. Ben de bu kesinlikten hareketle kalan son güven kırıntılarını, güzel günlerin ışıl ışıl göklerin olacağına dair umut döküntülerimi oyunu sevmekten yana kullanan insanlara hediye etmek isterim.

Düşmek üzereyken ya da düşmeye yeltenecekken elimden yüreğiyle tutan, aşk denen o en büyük yalana, kainatı ayakta tutan en büyük güç, sevgiyle tokat atan, yaşanacak sayısız engele karşı beni verdiği güvenle zırhlayan, artık ne yöne savurduğu belirsiz kararsızlık destanları değil, yaşanacak karşılıklı sevgilerin olduğunu müjdeleyen, umut şarkıları söyleten en gerçek sevdamın ayakları önüne hayatımın geri kalanını sermek niyetindeyim. Artık bir kere aldım ya yeşil gözlerine dalmanın tadını, hayat bana sağlamına dokunup dursa da, omuzlarımdan tutup senteletse de beni, kalan sınırlı vaktimi senin yoluna tüketerek geçmişin zararını kapatmak düşüncesindeyim. Şimdi izin ver bana geçmişte yaşadığım boşunalıkları senin vuslatının saniyeleri ile denkleyeyim.

Kapansın, eşitlensin tüm hesaplar “Nasıl harcadın ömrünü” sorulduğunda bana “Sevdim hem de sevilerek sevdim” diyebileyim.

Yazar: Arif ODABAŞ
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 10 Ocak 2010, Pazar 10:17:52    Mesaj Konusu: Re: ÖMÜR HESABI Alıntıyla Cevap Ver

Arif öncelikle aramıza hoş geldin. Yazı çok güzel bana beni anlatır gibi geldiç Demek zaman öyle bir zamanki herkes aynı durumlara ugramış, Güvensizlik hat safaya çıkmış. Sevgilerin bile sanal ve gecici oldugu bir ortamda yaşıyoruz.
Gerçek sevgi ve gerçek dostluklar hep var olsun diliyorum bu güzel yazı için teşekkürediyor,paylaşımlarınızın devamını bekliyorum.. alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 12 Ocak 2010, Salı 13:09:16    Mesaj Konusu: Re: ÖMÜR HESABI Alıntıyla Cevap Ver

Harika bir yazıydı arif_61. Hepimiz için, yürekten, samimi duygularla, sevmeyi ve sevilmeyi diliyorum. alkış kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

arif_61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 15 Ocak 2010, Cuma 10:02:37    Mesaj Konusu: Re: ÖMÜR HESABI Alıntıyla Cevap Ver

Zakdariza üstadım alakanız için ben teşekkür ediyorum. Yazı günümüz ortamında bir çok kişinin durumuna tercüman olması kuvvetle muhtemeldir. Öyleki insanoğlu kendisine sunulan güzellikleri bazen tekmeleyebiliyor malesef. Bu duygu ve düşünceden hareketle kaleme almıştım. beğenmenize sevindim. Aynı dili konuşup ortak müşterekte buluşmak bizi sanal değil gerçek kılar. Herkes aynı olabilse. Aynanın ön yüzündeki gibi... Saygılar

gürsoyt; teşekkür ederim güzel yorumun için. Sevene sevdalıyız... Saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^