Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Serbest Kürsü... Kategori Dışı...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 24 Aralık 2009, Perşembe 13:44:21    Mesaj Konusu: ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA Alıntıyla Cevap Ver

EMNİYET G. MDLÜĞÜNDEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

BU Yazının kaynagı İST EMNİYET MDLÜĞÜDÜR.
ÇOK ÖNEMLİ.

Bugünlerde internette çok tehlikeli bir virüs dolaşıyor. Pkk'nın Türkiye ve Avrupa ülkelerinde eğitim almaları için maddi destekte bulunduğuan bir grup kürt hackerın geliştirdiği bir virüs tüm bilgisayarları tehdit ediyor!

Tanıdığınız veya tanımadığınız birinden size

'Terörü Lanetliyoruz.Herkesi Birlik Olmaya Çağırıyoruz'

konulu bir mail gelirse sakın açmayın.

Yine aynı şekilde msn listenize

laneththeteror@hotmail.com
eklenmek isterse sakın kabul etmeyin.

Çünkü içinde bulunan .pps(Powerpoint) sunusu olan mailde dosya açıldığı zaman tamamen zararsız ve milliyetçi gibi görünen bir Powerpoint sunusu eşliğinde sözde terör karşıtı resimler ve yazılar çıkıyor. En sonun da ise bunun pkk tarafından yapıldığını ve tamamen aldatmaca olduğunu içeren Türkiye karşıtı bir resimle (bölünmüş Türkiye ve kürdistan haritası) bütün sisteminizin çöktüğünü, bilgisayarınızdan bütün verilerin silindiğini söylüyor. Ve artık çok geç kaldınız bütün verileriniz siliniyor. Silinmeden önce de açıldığı ilk anda msn listenizdeki tüm arkadaşlarınıza maili yolluyor.
Bu da yine aynı kişilerin kullandığı mail adresi ve
eklediğiniz anda bütün adres defteriniz kürt hackerların eline geçmiş oluyor...
Siz kabul etmeseniz de virüslü bir dosyayı bilgisayarınıza
yolluyor.
Bu sayfanın linkını olabildiğince çok kişiye yollayın... yada maillerinizle sevdiklerinizi uyarın

RADYOMUZU FECEBOOK TA PAYLAS

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 25 Aralık 2009, Cuma 12:44:17    Mesaj Konusu: Re: ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA Alıntıyla Cevap Ver

Değerli bilgi için çok teşekkürler Halil Bey. İnternet ortamında alınan dosyalar, kimden ve nasıl gelmiş olursa olsun çok dikat edilerek açılmalıdır. Eğer tecrübesiz biri iseniz, bence hiç açmamakta fayda vardır. Bilhassa sıkıştırılmış dosya formatında olanlar, .rar, .zip ve benzeri dosya isimleri içerisinde, çalıştırılabilir virüs dosyaları içerebilirler. Ayrıca, uzun dosya isimlerine özel bir itina göstermek gerekir ki, noktadan sonra .exe, .cif, .com ve benzeri çalıştırılabilir programlar içermesin.

Zaman zaman çok deneyimli kişilerin bile, kısa süreli de olsa virüslerle karşı karşıya kalması kaçınılmaz olabiliyor. Dolaşılan sitelerin güvenilirliğine, gelen iletilerin içeriğine dikkat etmek gerekir.

En güzeli, kişisel kullanımlar için, bedava ve sürekli veri tabanı güncelleyen virüs tarama yazılımları kullanmak gerekir. Bu yazılımlar, aynı zamanda gelen iletileri de kontrol edeceklerinden, olası zararları minimuma indireceklerdir. Kendi kişisel bilgisayarlarımın çoğunda, bu programı kullanıyorum ve oıldukça da memnunum. Bu program, bilgisayarın çalışma hızında da ciddi bir değişikliğe yol açmamaktadır. AVG adındaki bu program, Grisoft firmasının web sitesinden bedava indirilebilir. Yazılım her gün veri tabanlarını otomatik güncelleyecek ve bilgisayarınızda tarama yapacaktır. Bu linke tıklayarak indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz. alkış kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 02 Ocak 2010, Cumartesi 12:44:53    Mesaj Konusu: Re: ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA Alıntıyla Cevap Ver

Hocam cok cok tesekkurler. Bende kullanmaya basladim ve cok harika. Paylastiginiz icin sonsuz tesekkurler.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^