Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Eğitim ve Cibilliyet
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Eğitim ve Cibilliyet

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Serbest Kürsü... Kategori Dışı...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 14 Kasım 2009, Cumartesi 13:23:02    Mesaj Konusu: Eğitim ve Cibilliyet Alıntıyla Cevap Ver

Eğitim ve Cibilliyet

Padişah vezire sormuş:
-Eğitim mi önemli, cibilliyet(soy-sop-nesep) mi?
Vezir düşünmeden cevap vermiş:
-Cibilliyet padişahım.
Padişah memleketin her yerinde yayinlanmak üzere tellaklara ferman göndermiş.
Tellaklar davullar eşliğinde başlamışlar fermanı halka duyurmaya:
-Duyduk duymadık demeyin ey ahali. En iyi hayvan eğiticisine yüz kese altın verilecek!
Bunun üzerine ülkede sıkı bir araştırma yapılmış ve ülkenin en iyi hayvan eğiticisi bulunmuş ve saraya getirilmiş.
Padişah hayvan eğiticisine sormuş:
-Bir kediye, tepsiyle servis yapmayı ne kadar zamanda öğretebilirsin?
-Altı ayda öğretirim padişahım.
-Peki öyleyse, altı ay sonra huzuruma çıkacaksın.
Altı ay göz açıp kapatıncaya kadar geçmiş, eğitici huzura alınmış. Padişah sormuş:
-Öğrettin mi?
-Öğrettim padişahım.
Bunun üzerine padişah, saray erkanını toplamış. Kedi, elinde tepsiyle servis yapmaya başlamış. Tam vezirin önüne geldiğinde padiyaş vezire aynı soruyu sormuş:
-Eğitim mi önemli, cibilliyet mi?
Vezir padişahın sorusuna cevap vermeden önce, cebinde hazır tuttuğu fareyi yere bırakmış. Kedi tepsiyi attığı gibi farenin peşinden koşmaya başlamış. Tabii ki, altı aylık eğitim de boşa gitmiş.
Vezir cevap vermiş:
-Cibilliyet padişahım.

Eline bir fırsat geçtiğinde, çıkarları için vatanını satmakta, milletini harcamakta zerre kadar tereddüt etmeyecek, yüksek eğitimli büyük kedilerden, Allah bu memleketi ve milleti muhafaza etsin.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 14 Kasım 2009, Cumartesi 17:41:58    Mesaj Konusu: Re: Eğitim ve Cibilliyet Alıntıyla Cevap Ver

Aminnn. Cebimizde faremizde yok ki yere atalim da kurtulalim kahkaha alkış
Tesekkurler Tugrul bey

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 16 Kasım 2009, Pazartesi 16:36:03    Mesaj Konusu: Re: Eğitim ve Cibilliyet Alıntıyla Cevap Ver

Büyük kediler bir fareye kanaat etse keşke. Ülkeyi sattılar yetmiyor. Yorum için teşekkürler Halil Bey. kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

Askin-Elif-Hali

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: izmir_

MesajTarih: 16 Kasım 2009, Pazartesi 20:46:06    Mesaj Konusu: Re: Eğitim ve Cibilliyet Alıntıyla Cevap Ver

Büyük kediler bir fareye kanaat etse keşke. ağlamak dogru söze ne denir ....
tesekkürler Tugrul Bey.. kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 23 Kasım 2009, Pazartesi 03:13:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Soydan gelen, irsi özelliklerimiz belli oranda karakterimize, kişiliğimize etki eder hatta önemli ölçüde karakterimizi belirler diyebiliriz. Elbette ki, bu konuda eğitimin önemi de yadsınamaz fakat; yalnız eğitimle olumlu bir kişilik oluşturalamayacağının birçok örneği bulunduğu da aşikar.
Yukarıdaki hikaye de bu konuya uyarlanmış güzel bir örnek.

Konuyla ilgili bulduğum ve linklerinin alta eklediğim daha önceki paylaşımları, bu çerçevede değerlendirebilirsiniz.

Sıfırın Değeri
Ahlak ve Bilgi

Ülkemizin güncel durumuna dair duanıza yürekten amin diyorum Tuğrul Bey. Allah ülkemizi ve tüm tüm dünyayı art niyetli, bilgisini, eğitimini insanlığa zararlı işlerde kullanan, ahlak eğitiminden yoksun kişilerden korusun.

Paylaşımınız için teşekkürler gursoyt

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^