Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - _Marti YuzLU_
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

_Marti YuzLU_

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Romantizm Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 24 Ocak 2009, Cumartesi 13:21:00    Mesaj Konusu: _Marti YuzLU_ Alıntıyla Cevap Ver

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

"MarTI YuZLu"

Deniz kıyısında bir martıyla konuşurken görüyormuş dostlarım beni sürekli,
Bir kaptanım çünkü, kağıt gemilerden emekli
Gülemedim ki hiç hasta yatağının başında
Haberi bu yüzden yoktur annemin sol yanağımdaki gamzeden
Komidinin stündeki ilaçların sayıları arttıkça
Kutularından yaptığım gökdelenin uzamasına seviniyorum
Ve bilmezdim annemin yaşantısındaki renkliliğin
Yalnızca raflara dizili kavanozların içindeki reçeller olduğunu

Bilerek mi yanına almadın giderken
Başının yastıkta bıraktığı çukuru
Güveniyordum oysa ben sevgimize
Vapur iskelesi ya da tren istasyonundaki saatin doğruluğu kadar
Beni senin gibi bir de annem terketmişti
ki göbeğimde durur onun yokluğundan bana kalan çukur
Sıralanmış saksılar vardı limana bakan penceremizin önünde
Ve çiçekler arkasında ekmek kırıntıları serpen martı yüzlü bir anne
Terasta toplanan kadınlar limandaki beyaz geminin ışıkları yanınca
Dedikodusunu yapmayı unuturlardı tam o saatte sokaktan geçen
Yazlık sinemadaki biletçi kızın

Annesinin dizlerinin dibinden hiç ayrılmayan
Uslu bir çocuk gibidir limandaki deniz
Ama sokağa çıkıp dalga olmak geçer yüreğinden

Hiç bir bardakta dudak payı bırakmadınız bana
Bir kaşık sesini bile çok gördünüz şekersiz içerek çaylarınızı
iki çocuk rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine
Kendi başıma zor sığıyorum bugün
Büyüdükçe insan yalnız mı kalıyor ne?

Kabuğunu koparmadan ne bir elmayı soyabildim
Ne de iyileştirebildim bir yaramı
Ama karşıma çıkınca kızmadım hiç elma kurduna
Bendim çünkü bıçağı saplayan onun yurduna

Büyüklerle ben yapamıyorum
Cocuklar da almıyor beni oyunlarına
Devlet dairesinde yangından kurtarılmayacak
Sıkışmış bir çekmece gibiyim
Açılamıyorum sana

Kardeşiyle sokaklarda hep bir örnek giydirilen
Sen nasıl sevmezsin eşitliği
Yürürken düşen çoraplarını aynı hizaya getirmek için
Annen değil miydi önünde diz çöken

Yol kenarlarındaki yağmur mazgallarını kumbara sanıp
Harçlığımı atardım bu yüzden en çok denizden alacaklıyım...

Sunay AKIN

Soylenmek istesen yada kurulmasi gereken ne cok cumleler var gecmise donuk bir aynaya yansiyan golgede...

Aynalari sevmezdim oysa,yansimalar hep kabus gibi sarardi icten ice..Belkide yansimalar basligi altinda kurulan cumlelerle kendimi aldatirdim... Hayatin kendisi gelecege, gecmisde, yasananlara bir ayna deyilmidir zaten...

Bu siirin dizelerinde sanki kendimi ariyorum... Kizilmis belkide kirilmis parcalanmis anlari... En cok martilari severken bir dusman gibi kimi zaman izleyisimi belkide... Oysa icimde Sakli olan varliklarina olan hayranligim deyilmi....

Iste bu yuzdendirki belki sevginin dili bukadar zor. en aci olanda onu yasamak varken sanirim ne onunla ne onsuz olmayi basaramamak....

Eskiye bakinca tadilmamis dune bakinca ise ozlemle her dem yesil saklanmak icin yasama sarilma sebebi veren, Simdilerle beni ondan, onun diliyle ve sesinin tinilari ile dinlemeyi sevdigim"annemi Ozledim sanirim"

Martilarki,kanatlari altinda bir yasami ucurupda savuran... Kondugu deyil vara bilecegi zirvelerdeki Birakacagi izleri ozledim...

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 24 Ocak 2009, Cumartesi 20:25:59    Mesaj Konusu: Re: _Marti YuzLU_ Alıntıyla Cevap Ver

of oofff piryoz hep bilerek yapıyosun bunları dimi:)
okudum dondum tekrar okudum,okudukca dalıp gittim.eminimki okuyan herkes benimle aynı duyguları paylaşıyordur,dalıp gidiyodur biryerlere.
kendi geçmişinden kendi yasamından kareler geliyoıdur gözlerinin önüne.

sunay hocam hep böyle zaten sende ayak uydurmussun ona,taşımışsın buraya cız etmiş içimiz. alkış alkış
tesekkurler piryoz eline yüreğine saglık.

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 24 Ocak 2009, Cumartesi 20:27:20    Mesaj Konusu: Re: _Marti YuzLU_ Alıntıyla Cevap Ver

tşkler piryoz.çok güzeldi..bende gittim biyerlere halada ordayım..emeğine sağlık alkış

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 24 Ocak 2009, Cumartesi 20:40:37    Mesaj Konusu: Re: _Marti YuzLU_ Alıntıyla Cevap Ver

Bu kadarmi guzel yazilir allah omurlker versin. Sunay AKIN bu iste gozlerim yasardi. Piryoz tesekkur ediyorum herkesin gittigi gibi bende gittim ki ne gittim. Ne guzel misralar ne guzel cumleler.

alkış alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 24 Ocak 2009, Cumartesi 21:15:15    Mesaj Konusu: Re: _Marti YuzLU_ Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler piryoz emeğine sağlık tekrar tekrar okayacaklarım olarak işledim (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 25 Ocak 2009, Pazar 04:23:49    Mesaj Konusu: Re: _Marti YuzLU_ Alıntıyla Cevap Ver

musti_show demiş ki:
of oofff piryoz hep bilerek yapıyosun bunları dimi:)
okudum dondum tekrar okudum,okudukca dalıp gittim.eminimki okuyan herkes benimle aynı duyguları paylaşıyordur,dalıp gidiyodur biryerlere.
kendi geçmişinden kendi yasamından kareler geliyoıdur gözlerinin önüne.

sunay hocam hep böyle zaten sende ayak uydurmussun ona,taşımışsın buraya cız etmiş içimiz. alkış alkış
tesekkurler piryoz eline yüreğine saglık.

Bilerek deyilde ozleyerek bakiyorum zamana sanirim musti...
Kelimelerim eskiyor da zaman hep ayni sayikliyor sanki...

Bazen kurulan yada saglam kalemlerin kurdugu cumleler oyle ic acitiyorkii
nekadarda kendinden emin olsanda durup bakiyorsunm yine tum hayatina... Tesekkur ederim esligin icin

=FLOWERS= demiski

tşkler piryoz.çok güzeldi..bende gittim biyerlere halada ordayım..emeğine sağlık

Ne garip deyilmi ogretmenim... Bazen herseye ragmen zamanin icind ekayboluyoruz.. kaybolmak sorun deyild eonemli olan hep bir acik kapi bulup savrulmadan ayakda durabilmek sanirim... Tesekkur ederim eslik ettiginiz icin..

ZaKDaRiZa demiski

Bu kadarmi guzel yazilir allah omurlker versin. Sunay AKIN bu iste gozlerim yasardi. Piryoz tesekkur ediyorum herkesin gittigi gibi bende gittim ki ne gittim. Ne guzel misralar ne guzel cumleler.

Canim... Ozlemek sevgi deyer dostluk ve kardeslik bunlar kurulurken yazilirken ic cekilerek yazilan cumlelerdi bir zamanlar.. Sayende gonul rahatligi ile basliyorum soze.. lakin cok ozluyorum.. Buyumeyen cocuklugum sanirim olgunlasmay basladi asil ben tesekkur ederim... Kuzeyyildizimla mutfak muhabetlerimizi cok ozluyorum... o aklimda iken ve sunay akin okurken bir an zamnai geri sarip hayati durdurmak istedim.....

erliferdem demiski

teşekkürler piryoz emeğine sağlık tekrar tekrar okayacaklarım olarak işledim (:

Demekki derin bir duygu ile adlandirdiniz eliferdem.. Sevindim sizin icinde kalici bir seyler birakmasina...Gulen yuzunuz solmamasi dilegiyle...

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 27 Mart 2009, Cuma 02:32:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kardeşiyle sokaklarda hep bir örnek giydirilen
Sen nasıl sevmezsin eşitliği
Yürürken düşen çoraplarını aynı hizaya getirmek için
Annen değil miydi önünde diz çöken

mısralarını çok kez duymuştum bir arkadaşımdan, şiirin bütününü okumamıştım, şimdi okuyunca espriyle "artık yeter" dediğim sevgili Derya'ya haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Çok güzel bir şiirmiş, yorumlarda söylendiği gibi okurken yaşıyormuş hissi veren mısralar bunlar. Okuyanlara, kendilerinden bir şeyler bulmalarını sağlamak, onları duygulandırmak bir başarıdır bence.
Sunay Akın 'a tesekkürler ve tebrikler.... alkış
Ayrıca bu paylaşım ve şiire dair o güzel yorum için de _PiRYoZ_'a tesekkürler kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 27 Mart 2009, Cuma 09:04:19    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şiir de harika, Piryoz'un yorumu da. Ben çok sonraları foruma dahil olduğumdan ancak eski başlıklara bakabiliyorum. Nesli'nin yorumu bu şiiri daha önce okumama neden oldu, kendisine de çok teşekkürler.

Aslında bu şiiri Piryoz'un kendi sesinden de dinlemek isterdim. Umarım bizi kırmaz da bir kayıt yapar, hepimiz o güzel sesinden dinleme fırsatı da bulabiliriz.

Paylaşım ve yorum için çok teşekkürler, harikaydı. alkış

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 17:30:42    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Şiir harika, ardındaki yorum müthiş, şiire ve yoruma yapılan samimi yorumlar da harika... Önce Sevgili PiRYoZ'un, sonra herkesin yüreğine sağlık diyorum...

Okuyup da duygulanmamak ne mümkün...

Özlenmeye değenleri özleyip, özlediklerimize kavuşabilmek arzu ve duasıyla...

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^