Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Dilimize Girmeye Aday Yeni Kelimeler :)))))))
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Dilimize Girmeye Aday Yeni Kelimeler :)))))))

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 10:28:03    Mesaj Konusu: Dilimize Girmeye Aday Yeni Kelimeler :))))))) Alıntıyla Cevap Ver

Dilimize Girmeye Aday Yeni Kelimeler ))))))

Çayyaş
Sabahtan akşama kadar çay içen bağımlı kimse. Türkler kahveden çok çayı severler.

Dekılte
Görgüsüz, kıro erkeğin ipek gömleğinin önünü derin açarak sergilediği kıllı ve altın kolyeli göğsü. Nedense bazı kadınlar erkekte kıllı göğsü seksi bulurlar.

Hiç çamaşırı
Varlığı ile yokluğu belli olmayan çamaşır.

Duşünür
Duş alırken gelen ilhamla ülke sorunları, hayatın anlamı veya benzer derin konulara kafa yoran ve özgün fikirler üreten entelektüel ve temiz kimse.

Cinekolog
"Kızım, senin içine cin girmiş" diyerek kadınların oralarını buralarını elleyen, cinsel tacizde bulunan hoca, üfürükçü.

Kankamatik
Yolsuz kaldığınızda borç para aldığınız yakın arkadaş.

Efemdi
Davranışları ve sözleri kadınsı olacak kadar nazik, yumuşak ve ince erkek.

İçerdöver
Her akşam bir yerde içip, eve zil zurna sarhoş gelip karısını, çocuğunu döven hayırsız koca, kötü baba, zayıf karakter.

Sinirbaz
Nasıl olduğunu anlayamadığınız ve çözemediğiniz bir şekilde, sizi her defasında sinirlendirebilen özel kimse.

Hafızapping
Bir şeyi hatırlamaya çalışırken hafızanızda attığınız hızlı tur.

Lafıza kaybı
Söyleyeceğiniz sözü unutmanız.

Keldiven
Saçı olmayan erkeklerin, kafalarını soğuk hava, yağmur gibi dış etkilerden korumak için kullandıkları şapka, peruk gibi gereçler.

Markalemun
Saç şeklini ve rengini üzerindeki marka giysiye göre değiştiren, dış görünüşüne aşırı önem veren boş ve sığ insan.

Jeloğlan
Saçlarına bir kutu jöle sürmeden asla insan içine çıkmayan, görünüşüne fazlasıyla düşkün genç erkek. Derler ki uzun süreli jel kullananlar sonunda "jeltoş" olurlarmış.

Tö be or not tö be…
Uzun yıllar yasadışı faaliyetlerle uğraşan kulağı kesik şahsın hapisten çıktıktan sonra, aynı pis işlere bulaşmakla sakin ve namuslu bir hayat yaşamak arasında yapması gereken zor seçim.

Keşportacı&n bsp;
Sokağa tezgâh açmış uyuşturucu satıcısı.

Shopşal
Büyük alışveriş merkezlerine gidip saatlerce aylak aylak dolaşan, mağazaların önünde dakikalarca dikilip boş boş vitrine, içerideki bayan görevlilere bakan işsiz, güçsüz ve alık kimse.

Şenformasyon
İyi, müjdeli haber.

Tükürükçe
Konuşurken ağızlarından çok fazla tükürük saçan kişilerin ana lisanı.

Zırvana
Aptallığın en aşmış noktası. Zırvanın zirvesi ve nirvanası. Salaklığın ulaşılabilecek en üst seviyesi.

Tembesil
Çok zeki olmamasının dezavantajını çok çalışarak kapatacağına, bütün gün yan gelip yatan tembel ve akılsız öğrenci, kimse.

Tıntınager
13-19 yaşlarında boş ve cahil genç.

Notlakçı
Üniversitede derslere girmeyen, sınavlara başkalarının notlarından fotokopi çekerek hazırlanan beleşçi ve hayta öğrenci.

Kampusırık
İş hayatından korktuğu için bütün eğitimi boyunca kampüsün içinde saklanan, bu nedenle de şirketleri ve iş ortamını tanıma fırsatını kaçıran üniversite öğrencisi.

(Mailimden alıntı)

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 11:38:14    Mesaj Konusu: Re: Dilimize Girmeye Aday Yeni Kelimeler :))))))) Alıntıyla Cevap Ver

internet yayginlastiktan sonra dilimizin dahada cok bozulduguna inaniyorum umarim bu aday kelimeler girmez dilimize..
tesekkürler paylasiminiza Tugrul bey kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 11:55:42    Mesaj Konusu: Re: Dilimize Girmeye Aday Yeni Kelimeler :))))))) Alıntıyla Cevap Ver

Ben de RaMLe'nin dileğine bir ekleme yaparak katıldığımı belirtmek istiyorum.

İnşallah hem böyle insanların nesli çoğalmaz hem de böylece bu kelimeler dilimize yerleşmez.
Bilindiği gibi dil canlıdır ve kelimeler ifade edebilme ihtiyacından doğar..

Teşekkürler Tuğrul Bey ilginç bir paylaşımdı...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 20:08:53    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kelime yapısı olarak Türkçemize uygun olmayabilirler ama; anlam olarak ihtiyaç duyulan kelimeler olduğu bir gerçek.

Kelimelerin adaylığını kabul etmiyorum. Umarım herkes burada okuduğu ile kalır ve bu kelimelerin kulanımı yaygınlaşmaz. Yoksa, Türkçemizin ciddiyeti bozulacak

* * *

Bu eğlenceli kelimeler için teşekkürler gursoyt

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 08:38:16    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Bu kelimelerin dilimize girmesi elbette ki mümkün değil, sadece toplumumuzdaki gariplikleri hicvetmek için, eğlendirici bir kara mizah örneği diyebiliriz. Yorumlarınız için çok teşekkürler. kırmızı gül

Ben yine de, en çok "ZIRVANA"yı beğendim. Konuyu da en iyi özetleyen kelime bu olsa gerektir.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 15:01:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

eğlenceli hoş kelimeler

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 21:36:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Birtanede ben ekleyeyim....

DİMÇİK : Düşükbel pantalon giyen.. göbeği açıkta olan bayan...

Ben uydurmadım.. anama sorun o der kahkaha

"Kral da dilenci de aynı iştahla acıkır"
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 23:39:58    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha yayma ortaluga sende kalsin dimcik kahkaha
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 29 Eylül 2009, Salı 08:43:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

-koçero- demiş ki:

...
DİMÇİK : Düşükbel pantalon giyen.. göbeği açıkta olan bayan...
...

Bu da süpermiş. kahkaha kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^