Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - İLAHİ NAKIŞ...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

İLAHİ NAKIŞ...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 15 Ekim 2009, Perşembe 09:28:04    Mesaj Konusu: İLAHİ NAKIŞ... Alıntıyla Cevap Ver

İLAHİ NAKIŞ

Bir minik çocuk annesi nakis islerken dizlerinin dibinde oturup onu seyretmeyi çok severdi. Bir keresinde, asagidan annesine dogru bakip sordu: "Annecigim, ne yapiyorsun?" Annesi sefkatle cevap verdi "Nakis isliyorum, yavrum Bu kasnaga gerili kumasin üzerinde güzel desenler islemeye çalisiyorum."

"Ama yaptigin sey hiç öyle güzel görünmüyor Tersine, karman-çorman, karmakarisik"
Gerçekten de, çocugun oturdugu yerden bakinca annesinin elindeki kasnagin altindaki ip izleri birbirine giriyor, üstünde görünen sanatli islemelerden eser görünmüyordu.

Çocugun bu sözlerine annesi gülümseyerek söyle cevap verdi:
"Oglum, sen git biraz oyun oyna, nakisimi bitirdigimde, seni dizime oturturum, o zaman ona benim yanimdan bakar ve anlarsin."
Çocuk oyun oynarken, annesinin parlak renkli ipliklerin yaninda o kapkara iplikleri neden kullandigini merak etmekten kendisini alamadi. Birkaç dakika sonra annesinin sesini duydu:

"Gel oglum, dizlerime otur da birlikte bakalim nakisa."

Annesi gibi kasnaga üst taraftan bakan çocuk, saskinliktan ve hayranliktan ne diyecegini bilemedi. Kasnagin üzerinde harikulade bir çiçek resminin nakşedildiğini gördü. Peki ama bu büyük farkliligin nedeni neydi? Alttan bakinca karmakarışık, üstten bakinca harika nakışlar...
Annesi onun bu merakini şunları söyleyerek giderdi:

"Yavrum, alttan bakildiginda nakis karışık ve anlasilmaz görünüyordu, çünkü sen nakisa üst tarafinda önceden çizili bir plan oldugunu göremiyordun. Bu bir dizayndi. Benim yaptigim bu plani takip etmekti. Simdi benim tarafimdan baktiginda ne yaptigimi görebiliyorsun."

Çocuk yillar geçip büyüdügünde ve basina iyi-kötü, güzel-çirkin türlü hadiseler geldiginde hep bunu hatirladi. Hayatinin bir nakış gibi ilâhî bir el tarafindan islendigini; kendisine karışık, anlamsiz ve kötü gibi görünen olaylarin aslinda ilâhî bir planin nakislari oldugunu; ortaya çikacak bütünün harikulade bir resim teskil edecegini hissederek hiç şikayet etmedi.

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 15 Ekim 2009, Perşembe 11:26:11    Mesaj Konusu: Re: İLAHİ NAKIŞ... Alıntıyla Cevap Ver

Super bir nakis alttan bakilinca anlamsiz usten bakilinca yine super bir bakisti faydin. Bunu hayata uygulamaksa bambaska bir ders. tesekkurlerrrrrr alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Askin-Elif-Hali

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: izmir_

MesajTarih: 15 Ekim 2009, Perşembe 12:14:41    Mesaj Konusu: Re: İLAHİ NAKIŞ... Alıntıyla Cevap Ver

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

emeğine sağlık FAYDIN...harika bir konu...
sevgi ile hosçakal gül kokulu arkadasım...
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 16 Ekim 2009, Cuma 09:40:38    Mesaj Konusu: Re: İLAHİ NAKIŞ... Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel bir teşbihti, harika paylaşımınız için teşekkürler FAYDIN. alkış kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2009, Salı 01:54:38    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hayat bir nakış misali! Nereden, nasıl baktığımıza göre anlam kazanıyor.

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır. (Bediüzzaman Said Nursi)

* * *

Teşekkürler FAYDIN kırmızı gül

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 22 Ekim 2009, Perşembe 15:07:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

emeğine sağlık çok güzel bir konu ve ne güzel anlatılmış ilahi işleyiş (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^