Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 10'NCU KONUK....KOÇERO.......!!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

10'NCU KONUK....KOÇERO.......!!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 29 Temmuz 2009, Çarşamba 11:22:39    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba ramo.... bu sorunun cevabını bulabilmen için benim tarafta olacaksın.. ama tamamen bu duyguyu hissederek tecrübe etmek istiyorum diyorsan sorun yok.. rakibim ol kaleye geç ben sana birebir bu anı yaşatırım.. e sende akıllı uşaksın anlarsın )

"Kral da dilenci de aynı iştahla acıkır"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 29 Temmuz 2009, Çarşamba 11:47:12    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba "Koçero",

Belediye faaliyetleri hayatımızı çok kısa sürede etkileyecek, günlük hayatımızı bazen önce zorlaştıracak ama sonunda kolaylaştıracak faaliyetlerdir.

Belediyede hemen hemen herşeye vakıf olacak bir görevdesiniz.
Sıradan vatandaşlar olarak bizler çoğu kere belediyeye öfke duyarız.İşlerini layıkıyla yapmadıklarından şikayet ederiz.
Sence görevler,imkanların elverdiği ölçüde yerine getirilebilmekte midir? Değilse sebebi nedir? Vatandaş olarak bizler eleştirmekte haklı mıyız?
Not: Soruyu hem belediyede bir sorumlu olarak hem de vatandaş koçero olarak cevaplamanı rica ediyorum.

Muzaffer Aktaş

......................
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 29 Temmuz 2009, Çarşamba 13:23:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Devlet Memuruna sorulabilecek en zor soruyu sorduğunuzu düşünüyorum.. ancak bu güzel soruya cevap vermemek sana haksızlık olur....

Belediyeler veya kamu kurumlarının kuruluş amacı halkın yaşamını kolaylaştıracak..onların ihtiyaçlarına cevap vermesi amaçlanarak kurulmuş devletin halka yakın durması gereken birimler olarak değerlendirmek gerekir.. Belediyelerin diğer kamu kuruluşları gibi amacına uygun yönetilmediği ve ehil ellerde olmadığını düşünenlerdenim..malum ülkemizde “işe göre adam” anlayışı yerine “adama göre iş” mantığı ağırlıkta.. (istisnalar kaideyi bozmaz) belediyelerin siyasi kurum olmaktan çıkarılıp devletin halka uzanan bir eli olması gerektiğini de savunanlardanım... yeniden seçilebilme kaygısı.. siyaseten verilen destekler belediye yöneticilerinin devletin uygulamakla mükellef kıldığı yasaları yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı uygulamakta zorluk çektiği ve yasalarda bulunan boşluklardan faydalanarak şahsi çıkarlar doğrultusunda kullanılmasına bir manada izin vermektedir... bunu yasalara bağlamanın da fazla adil olmadığı sonuç olarak kuralları uygulayacak olan bizleriz.. bizler ne kadar dürüst isek yasalarda halka o kadar dürüst görünür.. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” mantığını ön planda tutmak gerekir… vatandaşın sitem hakkı her zaman vardır ve bir çoğunda fazlasıyla haklıdır… hantal yapılar… günü kurtarma adına yapılan ve boşa israf edilen paralar ve emekler göz önünde bulundurulduğunda bunun tartışma götürmez bir konu olduğunu görmekte zorlanmayız..

Yerel yönetimler adına çıkarılan yasaların coğrafi yapı… mevcut durum dikkate alınarak yapılması genele yayılmaması taraftarıyım.. Masa başında çıkarılan Kanun, Yasa, Genelge türü yasal kuralların kağıt üzerinde yazıldığı gibi uygulamada kolaylıkla yapılabilir olmadığını da bir çoğumuz biliriz.. Bu tür kararların uygulamalarda ve vatandaşa olan yansımasında çıkan sorun ve aksaklıklar belediyeleri de zor durumda bırakacağı da aşikardır… Sevgili Refazum hem yönetici hem de vatandaş olarak sorunuza cevap vermeye çalıştım.. üzerinde uzun uzun yazılması gereken bir konu okuyanları da sıkmamak adına kısa ve öz olmasına çalıştım..dilerim cevabımı tatmin edici bulmuşsunuzdur…selam ve sevgiler…

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 12:45:43    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili koçero...sorularımın devamı şiddetle gelecektir on soruluk bir paket daha açıyorum..bu soruların cevaplarından sona devalüasyon olabilir.ona göre cevapla

soru-1...iyi bir babada olması gereken maddeleri yazarmısın..bunların ne kadarını yapabiliyorsun? (meddeleri kendi yaptıklarına göre belirleme)

soru-2...asilikte sınır tanımazmısın yoksa en son gidebileceğin bir nokta varmı

soru-3...ülke yönetimi elinde olsaydı ne yapardın

soru-4...bu sitenin yönetimi elinde olsaydı ne yapardın

soru-5...ahhh eskiler diye mutlaka geçirmişsindir içinden..eski örf adet ve geleneklerden şuan olmasını istediğin şeyler nelerdir

soru-6...ilk parayı bulan lidyalılara hiç küfür ettinmi

soru-7...site ve radyonun en eskilerinden birisin..şuan ve eski ile ilgili bir sentez yaparmısın

soru-8...burasının ve radyonun on katlı bir apartman olduğunu farzedersek..sen kaçıncı katındasın..çatısında ve zemininde kimler var.

soru-9...hayatının en kötü anısı ve en iyisini anlatırmısın

soru-10...koltuk ile ilgili düşüncelerin nelerdir..genel anlamda yani..

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 13:51:41    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer memleketin başına ne geldiyse bu paketler yüzünden geldi.. bizimde akıbetimiz öyle olmaz inşallah ).. hadi bakalım hayırlısı.. bu paketten ne çıkacak birlikte görelim )
CEVAP 1 : İyi bir baba iyi bir dost...iyi bir sırdaş iyi bir arkadaş olmalı.. ipin ucunu da fazla demokrat olmayla karıştırıp abartmamaya özen göstermeli... çocuk elin sadece avuç içiyle sevmek olduğunu bilmesinin yanında tersinin de nadiren de olsa başka amaçla kullanılabileceği ihtimalini unutmamalı )..
CEVAP 2 : Asilikte son noktam vardır sanırım.. yada asiliğimin hangi şartlarda olacağınıda belirtmek lazım.. konu memleketin birliği ve dirliği ise.. konu namus ise sınır asla koymam... ancak güncel yaşamda karşılaştığımız haksızlık... olumsuzluk... sorumsuzluklarda elbette bir sınırı olmalı... bu sınır da bende biraz abartılı dursada çok şükür halimden memnunum )
CEVAP 3 : Ülke yönetimi elimde olsa geçici bir süreliğine dikta rejimini yeğlerdim.. çalanlar..çırpanlar... vatandaşa salto atanlardan maddi manevi bunun hesabını sorardım... aleme ibret olsun diye sallandırmam gerektiği kadar sallardım dar ağaçlarında... insanlara bu memleketin nasıl ve ne şartlarda kazanıldığını anlatır ve mirasyedi bir toplum olmamamız gerektiğini çivi gibi çakardım.. onurlu bir ülkem olsun isterdim.. başı dik... yanlışlara dur diyebilecek bilgili bir toplum....
CEVAP 4 : Bu sitenin yönetiminin yerinde ben oslam ya senin üyeliğini iptal eder yada siyaset konusulmasını serbest bırakirdim )
CEVAP 5 : Bir dostumla tanıştım 1999 yılında... Gürman ÇELİKDAĞ.. Erzurum Yakutiye'de bir siyasi partinin İlçe Başkanı... onunla aynı ortamları paylaşmak adına çok fırsatlar yakaladım... gözlemlerim oldu... yeğenin dayıya... oğulun babaya.... küçüğün büyüğe saygısının nasıl olması gerektiğini gördüm... ve kendi çevremizle kıyasladığımda aradaki uçurumu farkettim... edep..adap...saygı...sevgi...şefkat sadakat... örf..anane..gelenek... ahlaki değerler adına olması gereken herşeyi gördüm.. çok avrupalılaştık be dostum... çok laçkalaştık...üzgün( Atatürk böyle dememişti.. bilimde demişti bilimde:((
CEVAP 6 : Çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk uzun zamandır .))
CEVAP 7 : Bu uzunca bir konu ) ve ben bu soruna karşılıklı konuşarak cevap versem daha iyi olur... malum bu konuda baya sabıkalıyım )
CEVAP 8 : Beni az çok tanırsın... Toplumların bölünmesine karşıyım... ) ayrıca bu apartmanda oturmak isteyenlerin tercih hakkı olduğunuda sanmıyorum… hangi daire boş ise orada oturmak mecburiyetin var.. verilen kat'ı beğenmiyorsan yan apartmana geçeceksin... illede bir yerde otur diyorsan ben bahçede çimlerin üzerinde oturmayı yeğlerim.. daha havadar ...)) malum ülke deprem hattında )
CEVAP 9 : Acılar oldukça fazladır hayatımda.. mutluluklarda... 1998 yılıydı...öğle arası birşeyler atıştırıyorduk... telefonum çaldı ağabeyim ağlamaklı bir şekilde "Acilen Tıp Fakültesine gel" diyordu.. ne oldu sorularına cevap alamıyordum ve yola çıktım... belki 10 larca kez telefonla onu ve evi aradım bakan olmadı... Boztepe Tugay ile Tıp fakülsetinin arasının bu denli uzak olduğunu ilk kez keşvediyordum.. hastane kapısına geldiğimde agabeyimi ağlar halde yerde oturmuş buldum... ne olduğunu sordum bana sadece "Bedirhan" dedi.. içeri girdiğimde eşimi ağlarken ve Bedirhan'ı sedyede üzeri çıplak ve mor renkte gördüm.. hareket etmiyordu ve başında doktorlar koşuşturuyordu... yaşamanın anlamının ne olduğunu? ne için yaşıyoruz? bunlarla neden karşılaşıyoruz? hayat bu kadar ince bir çizgidemi diye sorgulamaya başladım... en çok sevindiğim an ise doktorların görebilirsin sözü üzerine küçücük bir bedenin yüzünüze bakarak gülümsemesi ve "Beni bırakma baba" demesiydi…
CEVAP 10 : Vakti zamanında elime bir fırsat geçti... yüksek düzeyde bir bürokratın odasındaydım ve koltuğa oturan insanların değiştiğini düşünenlerinde başında gelen biri olarak hep merak ettiğimden bir fırsatını bulup koltuğa oturdum... ne hissettiğimi düşünmeye başladım.. birden bir rehavet.. bir rahatlık sardı beni... ve bunu makam sahibiyle de paylaştım... demekki siz bundan bişe yapmıyorsunuz ve gördüklerinizi görmüyorsunuz... görseniz de kalkıp değiştirmek için mecaliniz kalmıyor.. o andan sonra sandalyenin..taburenin.. Gorz'un kıymetini daha bir iyi anladım )

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 14:38:19    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili koçeroo..yalın ve sade bir dille söliimde anla ;

fii tarihinde sevgilime derdimki aşkım beni seviyormusun..? oda derdi cevabını bildiğin soruyu neden soruyorsun...bende derdimki senden duymak hoşuma gidiyor gadinumm.....

.......teşekkürler kırmızı gül

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 16:59:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Fii tarihindeki sevgilin şimdi yenge değilmi? değilse yeteri karar birbirini sevmemişsiniz? yada biriniz aacayip derecede yalan söylemiş)) neden söylediniz? söylediklerinize sizler inandınızmı? inanmadınızsa neden? inandınızsa neden? ))

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 21:09:45    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

agam bak ben senin cevaplar için örnekli bir değerlendirme yapmıştım..şimdi senin cevaplar ile ilgili çelişkiye düşmeye başladım..biz birbirimize tamamen inanmıştıkta ırklar denkleminden dolayı birbirimizin olamamıştık..yengene daha faklı şeyler söylemiştim kahkaha

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 31 Temmuz 2009, Cuma 07:05:45    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba!

Öncelikle daha önceki sorularıma verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Ben de 10 soruluk bir paket hazırladım size.
Bakalım bunları da bilecek misiniz?

İşte sorularınız! Kolay gelsin.

1) Sinirlendiğinizde tepkiniz ne şekilde olur?
2) Takıntı, batıl inanç ya da belli korkularınız(fobi) var mı?
3) Aktif siyasete atılmayı hiç düşündünüz mü?
4) Ne tür kitaplar okumayı seversiniz? (En son okuduğunuz kitap?)
5) Hayalinizdeki meslek şu an ki işiniz mi? Değilse, nerede, hangi işle meşgul olmayı isterdiniz?
6) Yapmak isteyip te henüz yapamadığınız şeylere örnek verir misiniz?
7) İlk tanıştığınız insanda nelere dikkat edersiniz?
8) Spor yapıyor musunuz? Hangi spor dallarıyla ilgilisiniz?
9) Aşağıdakiler sizin için ne ifade ediyor? ( Tek cümle ya da tek kelime ile...)

....Aşk, Sevgi, Evlilik, Hayat, Dostluk, Para, Ölüm, İş
10) - En sevmediğiniz yemek?
.......- En sevdiğiniz tatlı?
.......- En sevdiğiniz mevsim?
.......- En sevdiğiniz şarkı?
.......- En sevdiğiniz şiir?
.......- En sevdiğiniz tv programları?

.........

Teşekkürler. kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 31 Temmuz 2009, Cuma 10:22:54    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

1. Sanırım kaşlarım kalkar… yüz hatlarım gerilir… bakışım normal insan bakışından farklı hal alır.. ayağa kalkarım… sağıma soluma bakarım… derler ) ben sinirlendiğimde hiç kendimi dışardan görebilme şansım olmadı ..
2. Yoktur.. merdiven altlarından geçmemeye çalışırım… tenbellik yapar geçersem bir şeyler olacağından korkmam… olumsuz bir şeyler yaşamadım da…
3.Bir zamanlar aktif siyaseti düşündüm ve siyasilerin içerisinde uzun süre bulundum… ve ciddi anlamda tekliflerde aldım.. siyasilerin arasında bulunduğum süre zarfında siyasetin benim işim olmadığını fark ettim…ya kendim değişmeliydim yada siyaseti değiştirmeliydim.. değiştiremediğim siyasetin içerisinde olmak mümkün olmadı… ben hiç değişemezdim… kısacası sadece bir ara kısa süreliğine de olsa düşündüm ))
4.Eskisi kadar kitap okuduğumu söyleyemem… bu aralar elime alsam kitap bana ben kitap’a bakar olduk.. genelde yakın tarih konulu ve memleket meselelerini konu alan kitaplar okumayı tercih ederim… Nihat GENÇ ve Hulki, CEVİZOĞLU severek dinlediğim ve proğramlarını izlemeye özen gösterdiğim yazarlardır.. en son okuduğum kitap Nihat GENÇ’in “VERYANSIN” “AŞK ÇOĞRAFYASINDA KONUŞMALAR” okumaya çalıştığım kitabı… Hulki Cevizoğlu’nun Kod adı 68 ve özellikle Cevizkabuğu proğramında Atilla İlhan ile yaptığı konuşmaları içeren “bütün kaleler zaptedilmedi” adlı kitabı… konuşmaların aynen kaleme alındığı bir kitap …..
5.Memurluk benim işim değildi… ancak şartlar sevmediğiniz içinize sinmeyen işler yaptırıyor size… hiperaktif iş isterdim ancak elde bu vardı bunu verdiler )
6. Çok ağır bir soru… köşeye sıkıştığımı hissettim ) biraz abartılı gelebilir ancak benim kendimde değiştirmek isteyipte değiştiremediğim bir çok yanım veya istegim var.. bunu özele yayarak cevaplamanın bir anlamı yok… yaşadığım çevreden değişime başlayıp ülkemi değiştirmek isterdim…küçük şeylerle mutlu olmasını her zaman bildim ancak küçük hedeflerim olmadı… büyük hedefler büyük insanların işidir ve demekki bende yeterince büyük biri değilmişim )
7.İlk tanıdığım insanda konuşurken yüzüme bakıp bakmadığını gözlemlerim.. yüz hatları insanların söylediklerinde ne kadar samimi olup olmadığını anlatır… kullandığı cümlelerde “Mehmet ali Birant’ın satır araları” çok şeyler gizli olduğuna inanırım.. sonra ayakkabılarına…kıyafetine.. ve kıyafetinin markasına da bakarım.. markasız giymeyenlerle asla dost olmam )
8.Şu an spor yapmıyorum.. yapmak istiyorum ama yapamıyorum… ortaokul yıllarından son altı ay öncesine kadar yeteri kadar sporla ilgilendim… uzun yıllar Hentbol… biraz Taekwondo.. biraz futbol… fırsat buldukça yüzme… hepsi bu kadar )
9. Aşk = Gençlik ve adrenalin
Sevgi = Sadakat
Evlilik = Zor iş
Hayat = Mücadele
Dostluk = iki ayrı beden tek can
Para = Yolsuzluk
Ölüm = Çok soğuk
İş = Kesinlikle gerekli
10. En sevdiğim yemek : Boğazıma çok düşkün değilim pilav ve makarna
En sevdiğim tatlı : Kadayıf ve fırında sütlaç
En sevdiğim mevsim : İlkbahar
En sevdiğim şarkı : Türkmeneli-İkimizde yanalım, son zamanlarda Karmete-Karaduman
En sevdiğim şiir : pek aklımda kalmaz… “Dağ rüzgari" ve "kavuşursak biteriz biz"
En sevdiğim tv proğramı: Açık oturumlar….

Dip Not : ) Birileride hep böyle yapıyor... 10 luk paket diyor ama ben içerisinde 10 değil 22 soru sordum... sendemi siyasetçilere özendin nesil )

Başa dön

nazayse

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 31 Temmuz 2009, Cuma 13:33:26    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

merhaba koçero sorularda harika cevaplarda işte benimm meslektasımm böyle olur... görevinde sonsuz başarı diyemiyeceğiim belediyelerde fazla makam ve mevkii kalıcı olmaz ama çoçukların ve eşinle birlikte size sonsuz mutluluklar....
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 02 Ağustos 2009, Pazar 02:53:49    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

-koçero- demiş ki:

Dip Not : ) Birileride hep böyle yapıyor... 10 luk paket diyor ama ben içerisinde 10 değil 22 soru gordum... sendemi siyasetçilere özendin nesil )

10 soru adı altında diğer soruları kamufle edeyim diye düşünmüştüm ama; demek ki başarılı olamadım. Gözünüzden kaçmamış

* * *

Bir hafta boyunca "haftanın konuğu" olarak sorularımıza verdiğiniz samimi cevaplarınız için kendi adıma teşekkür ederim -koçero-. kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 02 Ağustos 2009, Pazar 21:03:42    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Hafta bitmeden yetiştireyim dedi,m ) ben tesekkür ederim sevgili meslektaşım... makamlar baki değil özellikle belediyelerde... amacımız temsil ettiğimiz sürece oturdugumuz koltuğun hakkını vermek ve hayır dua almak... başka ayakta duramayız... dileklerin içinde çok teşekkür ederim ayrıca... sizede mutlu ve huzurlu bir hayat dilerim....

Nesil beni tanımamış gibisin.. buda gözümden kaçmadı )

Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 17 Temmuz 2010, Cumartesi 14:15:36    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Haftanın konuğu köşesine oturacak kadar aktif olduğunuz bu forumda uzun zamandır bulunmamanızın sebebini açıklayabilir misiniz.

Saygılar

Bence..
Başa dön

pegasus

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 25 Temmuz 2010, Pazar 17:03:11    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili topragim. Seni tanidigima cok memnun oldum. Asagida sayende gerceklestirdigimiz hos anidan iki kare var. Sevgiyle kal...

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^