Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 8. KONUK.......... NESLİ !!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

8. KONUK.......... NESLİ !!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 04:08:02    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

RaMLe'nin sorusu - 4) Forumla tanışman bir tesadüfmü yoksa davetmi edildin ?
zafersoy'un sorusu - 2...site ve radyo ile nasıl tanıştınız?

Öncelikle soru için size teşekkür ederim. Aynı cevabı vereceğim sorular oldukları için birlikte değerlendirerek cevap veriyorum.

Her şey bir şarkıyla başladı. "Deniz Gözlüm"
Trakya'da büyümüş olduğum için olsa gerek, karadeniz müziği ile pek ilgili değildim. İlginçtir ki, bir gün dağlarda, Kaçkar'da duydum bu şarkıyı ve çok beğendim. Bir süre sonra şarkının sahibini internette aradığımda altancivelek.net le ve oradaki birçok güzel insanla tanıştım. Zamanla gerek yazıları, gerek kişiliğiyle öne çıkan sitenin yöneticisine hayran oldum. Her yazdığını merakla, beğenerek okuyordum. Samimi tavırları, sıcakkanlılığı, saygısı, zekası, bilgisi, kültürüyle bambaşka biriydi benim için. Onu örnek almıştım kendime. Kendi sitesi var mı? Onunla ilgili daha çok yazı, bilgi nerede olur? derken nickinin, _KaRaYeL_ yazisinin altında bulunan "websitesi" yazısını tıkladığımda kendimi oymalitepe.net de buldum.
Bir süre izledim nasıl bir ortam olduğunu, neler paylaşıldığını. Samimi bir dostluk olduğunu görünce imrendim ve üye oldum. Şimdi iyi ki buradayım, iyi ki üye oldum diyorum. Daha da önemlisi iyi ki sevgili ^^KaRaYeL^^ i tanıdım diyorum. O bana bilmeden çok büyük bir iyilik yaptı. oymalitepe.net ve oymalitepe fm ailesini tanımama vesile oldu. Onun yeri bu nedenle de çok özeldir benim için. Mekanı cennet olsun kırmızı gül

Tesadüf değildi, davet de edilmedim, davetsiz misafir olarak anlattığım şekilde geldim foruma. Daha öncesinde ne buradakileri ne de oymalitepeyi biliyordum. Radyoya üye olmam forumdan epey sonradır. Radyo lafı dolanıyordu arada fakat; öyle güzel sohbetlerin olduğu bir yer olduğunu tahmin etmemiştim. Daha sonra, neler oluyor orada diye merak edip radyoya girmeye başladım. Şimdi her iki yerin de müdavimiyim.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 07:25:32    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nesli mukemmel gidiyorsun sorularda cok guzel geliyor. iyiki bu haftanin konugu bolumu acildi ve var. Kackar daglarinda yankilanan bir turkiyle istanbula Oradan altancivelek net'e ve sonrasinda da oymalitepe net ve Radyomuza hos geldin.
Bizim en buyuk kazancimiz, siz ve sizler gibi bir cok arkadasimizi burada tanimaktir. Bundan daha buyuk bir kazanc olamaz. ^^KaRaRaYe^^ li cok guzel anlatmissiniz. Tesekkur ederim. O burasi icinde Altancivelek net icinde cok seyler dusunuyordu. Ama omru buna kafi gelmedi. Bir oymalitepe fm ormani icin yer ariyordu. Daha baska Projeleri vardi. Rabbim mekanini cennet eylesin. Onu genc yasta kaybettik. hepimiz uzgunuz. uzuldugum bir sey daha varki. altan civelek net teki yazi ve paylasimlarindan bir satir bile kalmadi. Yeni yoneticilerin bunu yapmasina bir anlam bile veremedim.
Altan civelek de cok baska bir insan iyiki var iyiki tanimisim. Soru sormadanda gecmiyim gelmisken.

1- Nickinizin imza kisminda hic silmediginiz bir yaziniz var. Hayatinizdan ruzgar gibi gecen ve hic gormediginiz bu sahsi kisaca anlatirmisiniz. tesekkurler.
2- Forumlarda gecmis konulari okadar guzel takip ediyorsunuzki. \Bir yeni baslik (topic) acildiginda daha once kac kere var oldugunu aninda buluyorsunuz. Bu takibi nasil surdurdugunuzu arkadaslarla ve bizimle paylasirmisiniz.))

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 08:49:52    Mesaj Konusu: Re: 8. KONUK.......... NESLİ !!! Alıntıyla Cevap Ver

Koltuğunuz hayırlı olsun nesli. Bu bölümün kurallarından birisi de, soru sormanın gerekli olmamasıydı. Ben soru sormayı düşünmüyorum. Benim gözlemlerime göre siz, dikkatli, hassas, düşünceli, iyi irdeleyip yorumlayan, neden ve sonuçlarını düşünmeden hareket etmeyen, pozitif katkı sağlama çabasında olan, vefalı, inançlı, naif birisiniz. Sizin yazılarınızı okumaktan büyük keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Sanıyorum, çocukluğunuzdan beri, edebiyata çok yatkınsınız ve eminim çok başarılı kompozisyonlarınız vardır. Eğer hala saklıyorsanız, bu zaman kadar en beğendiğiniz, kısa bir kompozisyon örneğini, bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

mavideniz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: ANKARA

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 15:29:41    Mesaj Konusu: Re: 8. KONUK.......... NESLİ !!! Alıntıyla Cevap Ver

NESLİCİM SIRA BENİM SORULARDA BEN YOKUM Bİ KAÇ GÜN O YÜZDEN GELİNCE BAKACAM CVPLARA

1-BURCUN NEDİR TAŞIRMISIN ÖZELLİKLERİNİ NE KADAR İNANIRSIN
2-RADYODA SAYABİLECEĞİN İLK ON KİŞİ AMA BU VERDİĞİN O CVP DEYİL EN ÇOK GÖRDÜKLERİN DEĞİL (anladın )
3-HAYATTA OLMAZSA OLMAZ DEDİĞİN ŞEYLER VARMI
4-BİR İNSANI NE KADAR SÜREDE TAM OLARAK TANIYABİLİRSİN
5-OLAYLARDA DUYGULARINLAMI MANTIĞINLAMI HAREKET EDERSİN
6-SEÇİCİMİSİN ARKADAŞ VE HERHANGİ BİŞEYDE NELERE DİKKAT EDERSİN
7-SEVDİĞİN İNSANDA NE ÖZELLİKLER ARARSIN

AMAN YETER BU KADAR BEN NE AÇILDIM BÖYLE TŞKLER ŞİMDİDEN CVPLARA BİRAZDA GELDİĞİMDE SORARIM

Düşündükçe bir parça MAVİ DENİZ alır beni
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 17:52:53    Mesaj Konusu: Re: 8. KONUK.......... NESLİ !!! Alıntıyla Cevap Ver

soru-1 :politik görüşün senin olsun,ırklar ve klanlar hakkındaki görüşlerin nelerdir?
soru-2 :banada elif vermişti ama geri verdim..biride sana sihirli bir değnek verse ne yapardın?
soru-3 :ufo'lara halen inanmıyormusun
soru-4 :hıdırellez şarkısından esinlenerek soruyorum..yugoslavya göçmenimisin..örf adet ve eskiye yönelik yaşam tarzın varmı?
soru-5 :bir adaya düşsen yanına ALMAYACAĞIN üç şey nedir?

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 22:38:57    Mesaj Konusu: Re: 8. KONUK.......... NESLİ !!! Alıntıyla Cevap Ver

1-hayatta yapmak isteyipte yapamadığın 3 şey nedir
2-hayatında en çok neye değer verirsin

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

mavideniz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: ANKARA

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 23:47:32    Mesaj Konusu: Re: 8. KONUK.......... NESLİ !!! Alıntıyla Cevap Ver

nesli yarım kalmıştı gitmedim burdayım soruyorum
1 - en sevdiğin renk
2- en sevdiğin yemek(hani misafirim olursan bileyim)
3-ankaraya hiç geldinmi misafirim olmak istermisin

Düşündükçe bir parça MAVİ DENİZ alır beni
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 07 Temmuz 2009, Salı 01:10:40    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim musti_show, hos buldum. Evet, gördüğünüz gibi konuk olarak henüz daha rahatım. Darısı sizin başınıza...

1:okuyupta en çok etkilendiğin kitap ve yazarı.

Okuduğum kitapların çoğunu beğenirim. Beğendiğim kitapları sormuş olsaydınız daha somut bir yanıt verebilirdim ama; en çok etkilendiğim diye düşündüğümde dini kitapları sorunun dışında tutarsam, "Çanakkale Savaşları'nı anlatan kitapları söyleyebilirim. Kitapta anlatılan acı hikayeler beni çok etkilemişti.

2:en çok gitmek isteyipte gidemediğin yer.

Gitmek istediğim çok yer var fakat; en çok Mekke ve Medine'yi görmeyi, manevi huzur verecek olduğuna inandığım oradaki havayı solumayı isterdim.

3:üniversite mezunu bir arkadaşımız olarak şu an itibariyle en iyi diyebileceğin bölüm.

"iyi" derken, hangi bakımdan iyi, bunu da düşünmek gerekir. Bölümün çalışma hayatındaki maddi getirisine ya da manevi rahatlığına göre mi, yoksa o bölümü okumanın zorluk derecesine göre mi?... Duruma göre cevap değişebilir ama; genel anlamda bir cevap verirsem en iyi "öğretmenlik" diyebilirim.

4:öğrencilik hayatında en nefret ettiğin ders,varsa tabiki:)

Nefret ettiğim değil de, sevmediğim dersler tabii ki vardı, olmaz olur mu?
Lisede "Fizik" dersini hiç sevmezdim. İlk zayıf notum da o dersten gelmiştir. Bir de "Resim" dersinden çok çektim. Resim öğretmenimiz zor beğenen bir ressam olduğundan, ona çalışmalarımızı beğendirebilmek için epey bir emek vermemiz gerekmişti. Emeğimin karşılığını hep aldıysam da, resimden değil ama dersten nefret eder duruma gelmiştim.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Hoş buldum Bir_Beyaz_Mendil. Çok misafirperversiniz. Güzel sözleriniz ve o hoş buket için teşekkürler. kırmızı gül
Soruları cevaplama konusunda elimden geleni yapıyorum. Ünlü olma sevdasında değilim, aksine fazla dikkat çekmeden haftayı tamamlamayı düşünüyorum.

Kahve için malzemeleri getirmişsiniz fakat; şunu söylemeliyim ki bizim evde pek kahve içilmez, dolayısıyla köpüklü kahve yapma konusunda pek başarılı olduğumu söyleyemem.
İhtiyaç duyduğumda bu açığımı kahve makineleriyle kapatmayı planlıyordum. Oysa siz cezve getirmişsiniz.

Buyrun kahveniz! Umarım beğenirsiniz...

Soru – 1 : Koltuğun havası nasıl alışabildinmi beğendiysen çılgını geçip koltuktan 3 hafta önce asla kalkmam diyormusun ?

Şu an için halimden ve sorulardan memnunum. Birçok kişinin imrendiği güzel ve rahat bir koltuğum var. Daha ne isterim! Yine de, "fazla rahatlık iyi değildir" derler, bana bir hafta yeter. Dolayısıyla konuk kalma süresi olarak cilgin'i geçme gibi bir iddiam yok.

Soru – 2 : Bilinmeyen yönlerinin artık bir kısmı su yüzüne çıkacak bu durum sizi rahatsız edermi ?

Açıkçası, bu siteyle ilgili kişilerin hakkımda bilgi edinerek beni yakından tanıyacak olmasından rahatsızlık duymam. Sizden yana bir çekincem yok fakat; sonuçta burası herkese açık bir yer ve siteyle ilgisi olmayan tanımadığımız kişiler de bu yazdıklarımızı okuyabiliyor diye konuk olma konusunda tereddüt etmiştim. Sonra diğer konuklara sorulan soruları değerlendirdiğimde, aslında verdiğimiz cevapların, bilgilerin çoğunun bir şekilde bir yerlerde anlattığımız, ya da herhangi bir konuda açıklayabileceğimiz şeyler olduklarını gördüm. Zaten özel şeyler de anlatmıyoruz ve neleri, ne kadar anlatacağımız da bizim elimizde. Sonuç olarak çok da çekinecek bir durum olmadığını düşünüp, burada konuğunuz olmakta kendim için bir sakınca görmedim.

Soru – 3 : Koltukta oturacan süre içerisinde özellikle sana soru sormasını beklediğin birisi varmı varsa bu kişiyi bizimle paylaşabilirmisin ?

Özellikle soru sormasını beklediğim değil ama; bir iki satır da olsa birşeyler yazmasını istediğim biri var.

Not: Umarım cevaplarımı beğenirsiniz. Yoksa zor sorular beni bekliyor demektir.

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 07 Temmuz 2009, Salı 14:46:07    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tekrar teşekkür ederim Halil abi. Çok hoş buldum! kırmızı gül
Yukarıda ^^KaRaYeL^^e dair "uzuldugum bir sey daha varki. altan civelek net teki yazi ve paylasimlarindan bir satir bile kalmadi. . ." demişsiniz. Bu düşüncenize katılıyorum. Bunu ben de düşündüm. Onun oradaki yazıları, paylaşımları, yorumları, hatta, karşılıklı atma türkülerimiz, şarkı armağan edişlerimiz, smile ile cevap vermelerimiz... Ona dair her hatıra önemliydi. Arada onun iletilerine bakıp geçmiş günleri yad edebilmek isterdim. Maalesef hatıralarımız silindi. Bu konuda ben de üzgünüm.

1- Nickinizin imza kisminda hic silmediginiz bir yaziniz var. Hayatinizdan ruzgar gibi gecen ve hic gormediginiz bu sahsi kisaca anlatirmisiniz. tesekkurler.

Sorunuz için ben teşekkür ederim. ^^KaRaYeL^^ için imzamda "Rüzgar gibi geçti hayatımdan.." ifadesini kullandım çünkü; onu tanımam ve kaybetmem arasındaki 1,5 yıllık zaman benim için çok çabuk geçti. Keşke daha önce tanımış olsaydım ya da daha fazla vaktimiz olsaydı! Şu an sadece, "Rabbim böyle yazmış, elden ne gelir! Hiç tanımamış da olabilirdim buna şükür! demekle avunuyorum.
Daha önce de anlattığım gibi ben onun kişiliğine, yazılarına, tarzına hayran olmuştum. Sizin de söylediğiniz gibi, hiç görmediğim,şahsen tanışma fırsatım olmadığı için onu sadece forumda gördüklerime göre anlatacağım.
Çok bilgiliydi. Bu gerek paylaşımlarından, gerekse paylaşımlara yaptığı yorumlarından ve bu yorumlarda kullandığı alıntılar, kurduğu bağlantılar ve verdiği örneklerden açıkça belli oluyordu. Şiirsel, akıcı bir yazım tarzı vardı. Her yazdığını sıkılmadan okurduk. Dikkatliydi, bir defasında gece radyoda ona, gözünden birşey kaçmadığını söylediğimde "Su uyur, ^^KaRaYeL^^ uyumaz" şeklindeki esprisi aklımda. Çok sıcakkanlıydı, mütevazi, anlayışlıydı da... Kimseyle tartıştığını görmedim, ona kimsenin kırıldığını, alındığını da...Zekası her iki sitedeki başarılı yöneticiliğinden anlaşılıyor zaten, zekiydi. Daha birçok şey yazabilirim ben onun için ama kısaca demiştiniz.
Aslında bu söylediklerim onun, burada onu tanıyan herkesin bildiği ve gördüğü özellikleri ama; madem sordunuz bir kere de benim gözümle okuyun diye tekrar ettim. Rabbimizin rahmeti üzerine olsun.
kırmızı gül

2- Forumlarda gecmis konulari okadar guzel takip ediyorsunuzki. \Bir yeni baslik (topic) acildiginda daha once kac kere var oldugunu aninda buluyorsunuz. Bu takibi nasil surdurdugunuzu arkadaslarla ve bizimle paylasirmisiniz.))

Bu sanırım dikkat ve hafıza ile ilgili bir durum. Foruma üye olduğumdan bu yana bütün paylaşımları inceledim diyebilirim. Sadece yeni eklenenleri değil, geçmiştekileri de arada okuyorum ben. Bu nedenle yeni eklenen bir şey olduğunda onu daha önce görmüş olduğumu hatırlayıp buluyorum. Çoğu zaman öncekinin yerini hatırlıyorum zaten ama; açıkçası bazen, bu paylaşımı görmüştüm ama nerede? deyip bölümler arasında ufak çaplı bir aramam da oluyor Bulduğumda da aynı olan yeni paylaşımın altına linkini ekliyorum.
Bunu neden yapıyorum? Duruma göre değişiyor. Çoğu zaman oradaki yorumları sizin de tekrar hatırlamanızı sağlamak için, bazen de paylaşımı ekleyenin tekrar ettiğini görüp, paylaşıma ilginin neden az olduğunu anlaması için ya da dikkat etmesi gerektiğini fark etmesi için... Daha önce paylaşıldığını fark edip hatırlatmadıklarım da çok var.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Övgü dolu güzel sözleriniz için teşekkürler Tuğrul bey. Sizin gibi bilgili, kültürlü, dikkatli gözlemci biri tarafından böyle olumlu değerlendirilmiş olmaktan dolayı memnunluk duydum. Ben de sizin yazılarınızı beğenerek okuyorum. Yorumlarınızla bize yeni bilgiler kazandırıyorsunuz.

- Sanıyorum, çocukluğunuzdan beri, edebiyata çok yatkınsınız ve eminim çok başarılı kompozisyonlarınız vardır. Eğer hala saklıyorsanız, bu zaman kadar en beğendiğiniz, kısa bir kompozisyon örneğini, bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

Bu konuda benimle ilgili yanıldığınızı belirtmeliyim. Edebiyata yatkın biri olmadım hiç. Özel bir şiir merakım olmadı mesela. Sadece bir yerlerde gördüğümde okurum o kadar. Öyle çok fazla kitap okuyan biri olduğumu da düşünmüyorum ama; her zaman, bir kenarda, gün içinde elime alıp okuduğum değişik türlerde birkaç kitabım bulunduğunu söyleyebilirim. Okul yıllarımda komposizyon konusunda başarılı olduğum doğrudur ama özel komposizyonlarım, ya da yazılarım yoktur benim. Bir yazıda, günlük tutmanın iletişimi, dil, dilbilgisi, yazma konularında gelişimi sağladığını okumuştum. Ben de üniversite yıllarımda düzenli günlük tutardım. Bir de kitap çok olmasa da dergi, gazete, internet yazıları vs... okumayı severim. Bilmediğim bir şey duyduğumda merak eder araştırırım. Tüm bunlar beni, hakkımda düşündüğünüz şekilde geliştirmiş olabilir.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Merhaba mavideniz! Sorularınız için teşekkürler! kırmızı gül

1-BURCUN NEDİR TAŞIRMISIN ÖZELLİKLERİNİ NE KADAR İNANIRSIN

Her ne kadar kimliğimde doğum tarihim olarak 5 Temmuz yazıyor olsa da, güvenilir bir kaynaktan (annemden ) edindiğim bilgiye göre asıl doğum günüm 1 Mayıs. Dolayısıyla burcum "Boğa" ve burcun özelliklerini okuduğumda tamamen beni anlattığını düşünürüm.
Aynı burçtaki insanların benzer kişisel özellik gösterdiğini, kişilik özelliklerinin burçlara göre gruplandığını kabul ediyor ve buna inanıyorum. (Fakat burçlara göre fallara inanmam).

2-RADYODA SAYABİLECEĞİN İLK ON KİŞİ AMA BU VERDİĞİN O CVP DEYİL EN ÇOK GÖRDÜKLERİN DEĞİL (anladın )

Anladım

Radyoda diğerlerine oranla muhabbetimin fazla olduğu ya da yakın gördüğüm kişiler var elbette. Buna göre belirli bir sıralama olmaksızın sayacağım 10 kişi :

1) ~*PiRYoZ*~
2) ^^mavii deniz^^
3) °°°BASAK°°°
4) .cilgin
5) _DJ-ZaKDaRiZa_
6) ^^Bir Beyaz Mendil^^
7) @TESIN^^PRENSI
8) -KoÇeRo-
9) _BuTKa_
10) AVRUPALII
...

10 kişi ile sınırlı sormasaydınız listem devam ederdi.

3-HAYATTA OLMAZSA OLMAZ DEDİĞİN ŞEYLER VARMI

"Olmazsa olmaz" demek çok iddialı bir söz. Somut şeyler için "olmazsa olmaz" demeyi isyan olarak görürüm. .... olmasa da hayat bir şekilde devam edecektir. ama soyut düşündüğümüzde "sevgi" hayatta olmazsa olmaz diyebileceğin birşeydir. Birşeyleri, birilerini sevmeden yaşanmaz.

4-BİR İNSANI NE KADAR SÜREDE TAM OLARAK TANIYABİLİRSİN

Bu süreç kişiye göre değişir ama; fazla uzun sürdüğünü söyleyemem. Birini tanıdığımda genellikle kısa bir zamanda, onun hakkında genel fikirlerim oluşur.

5-OLAYLARDA DUYGULARINLAMI MANTIĞINLAMI HAREKET EDERSİN

Bazen sadece duygularımla, bazen de duygularımı bir kenara bırakıp mantığımın sesi ile hareket ettiğim olur ama; genellikle her ikisini harmanlayıp bir çözüm bulmaya çalışır, öyle hareket ederim. Eğer bu şekilde çözüm bulamıyorsam mantığım önde gelir.

6-SEÇİCİMİSİN ARKADAŞ VE HERHANGİ BİŞEYDE NELERE DİKKAT
EDERSİN

Arkadaşlarımı özellikle seçmiyorum ama; öyle hemen herkesle arkadaşlık
kurabilen biri de değilimdir. Bu da gösteriyor ki seçiciyim. Güvenebileceğime inandığım, kendimden birşeyler bulduğum kişilerle arkadaş olabilirim. Herhangi birşey için yorum yapacak olursam, zor beğenen biri olduğumu söyleyebilirim. En ufak bir şey alırken dahi hemen karar veremem, incelerim, seçerim.

7-SEVDİĞİN İNSANDA NE ÖZELLİKLER ARARSIN

Bu soruyu "Hangi özelliklere sahip kişileri sevebilirim?" şeklinde yorumladım. Buna göre cevabım şöyle:
Bazen yalanını farketsem de sevdiğim için gözardı ettiğim durumlar olsa da, herkes için olduğu gibi de benim için de dürüstlük önemlidir. Mütevazılık, saygı ve anlayış da önemlidir. Düşüncelerime saygı gösteren, beni anlamaya çalışan kişileri severim.

1 - en sevdiğin renk

Tüm canlı renkleri severim ama; en sevdiğim renk SARI, en çok kullandığım renk ise PEMBE 'dir.

2- en sevdiğin yemek(hani misafirim olursan bileyim)

Misafir olursam yemek konusunda benden dolayı sıkıntı çekmezsiniz. Çünkü, Hiç yemediğim olarak şu an aklımdaki "ciğer"in haricinde, yemek seçmem. En sevdiklerim yaprak sarması, makarna...

3-ankaraya hiç geldinmi misafirim olmak istermisin

Ankara'ya bir kez geldim ama sadece birkaç saat kaldım. Şu meşhur "Kızılay Meydanı'nı gördüm o kadar. Görülecek daha çok yeri var. Bu nedenle tekrar gelmek isterim. Misafiriniz olmaktan da memnun olurum, teşekkürler.

Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 07 Temmuz 2009, Salı 15:22:34    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeniden merhaba Nesilcim harika gidiyorsun seni tebrik ederim umarim seni yormuyoruz aklima gelmisken sorayim sorularimi
1.Eger kendine bir soru soracak olsaydın ne olurdu..?Cevabınıda verirsen sevinirim.
2.Bize senin gözünde oymalitepefm ve oymalitepe net penceresinden baktiginda üc arkadasini anlatirmisin.
tesekkür ederim simdiden cevaplarin icin

ISIGIN HiC EKSIK OLMASIN
Başa dön

esmerelda

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 07 Temmuz 2009, Salı 19:59:18    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

HAYRILI AKŞAMLAR NESLİ BENDE SORULARIMA BAŞLIYORUM.ÖNCELİKLE ARAMIZDA OLDUGUN İÇİN ÇOK MUTLUYUZ.1 SORU BUGÜNE KADAR YAPMAK İSTEMEYİPTE YAPMADIGIN VE HER ZAMAN İÇİN DÜŞÜNDÜGÜN İLERİKİ ZAMANDA YAPACAGIM DEDİGİN BİR ŞEYLER VARMI... VARSA BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTEMİSİN VE BİR ÜNİVERSİTELİ OLARAK NELER TAVİSYE EDERSİN.HAYATINDA BAŞARILAR DİLERİM HERŞEY GÖLÜNCE OLSUN ARKADAŞIM.. [/list]
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 08 Temmuz 2009, Çarşamba 05:04:35    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sorularnız için teşekkürler zafersoy. kırmızı gül

soru-1 :politik görüşün senin olsun,ırklar ve klanlar hakkındaki görüşlerin nelerdir?

Sizden edindiğim bilgiye göre, "ırkçılık ve etnik azınlıklar" hakkındaki görüşlerimi soruyorsunuz. Bu soruya kısaca cevap vermek zor.
Genel olarak, ırkçılığı, sosyal ayrımcılığı, ırklar arasında fark gözetilmesini ve soykırıma kadar varabilen şiddeti haklı gösterdiği için desteklemediğimi, doğru bulmadığımı söyleyebilirim. Benim için eşitlik esastır. Doğal sebeplerle bir ırk diğerlerinden üstün olamaz, diğerlerine hükmetmekte bir hakları da olamaz.
Etnik azınlıklar için de genelleyerek kısaca bir yorum yapayım. Bence, bulundukları devletin üniter yapısını bozmaya yönelik düşünceleri, çalışmaları, eylemleri olmadığı sürece bir ülke içinde böyle azınlıkların bulunması, kültürel zenginlik sağlayacakları için olumlu değerlendirilebilir.

soru-2 :banada elif vermişti ama geri verdim..biride sana sihirli bir değnek verse ne yapardın?

Çok genel bir soru bu. Önce bu sihirli değeneğin sihir sınırları nelerdir, bunu bilmem gerekir.
Sınırsız diyorsanız yapabileceğim birçok şey var.

Dünyamız için, kirliliği yok eder, temiz bir dünya oluştururdum.
İnsanlık için, savaşları ve ülkeler arasındaki gerginlikleri ortadan kaldırıp, barışı sağlardım.
Ülkemiz için, ekonomik sıkıntıları ortadan kaldırırdım.
Kendim için ......

soru-3 :ufo'lara halen inanmıyormusun

Düşüncemi değiştirecek bir durum daha da olmadı. "Ufo" da görmedim. Dolayısya forumda bu konuyla ilgili olarak açtığınız Ufolar başlıklı paylaşımınızın altında yazdıklarım aynen geçerli.

soru-4 :hıdırellez şarkısından esinlenerek soruyorum..yugoslavya göçmenimisin.. örf adet ve eskiye yönelik yaşam tarzın varmı?

"Ederlezi" şarkısıyla açılan bir konuda Rumeli ezgilerini sevdiğimi söylemiştim. Sanırım bu nedenle öyle düşündünüz. Hayır, yugoslav göçmeni değilim. Daha önce de yazdığım gibi Karadenizliyim. Annem de, babam da Rizeli. Örf ve adetlere değer veririm ama; doğru bulmadığım, bana uygun görmediğim şeylere sırf gelenek diye bağlı kalmam. Eskiye yönelik belirli bir yaşam tarzım da yoktur.

soru-5 :bir adaya düşsen yanına ALMAYACAĞIN üç şey nedir?

Bir günlük yere dahi valizle giden, herşeyini yanında taşımayı seven biri olarak bu soru şeklini beğendim. Çünkü alacaklarım çok olduğundan, almayacaklarımı yazmak benim için daha zahmetsiz olacak.

Adaya düşsem, yanımda ne olmasını istemem? (Bu adanın, sorulara konu olan klasik ıssız ada olduğunu varsayıyorum.)

1) Para (Harcama yapabileceğim bir yer olmayacağı için gerek yok.)
2) Cep telefonum (Aranmak istemem, çünkü bir adaya düştüğümü izah etmem zor olabilir. Zaten şarjı da bitince fazlalık olacaktır.)
3) Bilgisayarım (İnternet olmayacağı için bana faydası yok.)

Başa dön

_BuTKa_

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 08 Temmuz 2009, Çarşamba 14:48:03    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Nesil,

Koltuga oturmana sebep olanlara tesekkur etmeliyim once seni daha iyi tanimamiza sebep olduklari icin. Senide cesaretinden dolayi tebrik ederim. Forumlarda pek gorunmem ama bu takip etmedigim manasina gelmiyor (goruldugu uzere) Sana soru sorup bu sicaklarda bunaltmak istemem ama aklima soracak bisey gelirse de sicak falan dinlemem bilesin kahkaha
Kolay gelsin sana , sana soru soracaklara da kolay gelsin Nobette gorusmek uzere......Hoscakal
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 08 Temmuz 2009, Çarşamba 19:09:01    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

nesil teşekkürler cevaplar için..tam tahmin ettiğim cevaplar..sen bu işi çözdün

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 08 Temmuz 2009, Çarşamba 23:15:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Nesli,

Forumla ilgili görüşlerinizin tamamına katılıyorum.

Siz, çok bilmiş demeden bu kadar yeterli deyip bitirdim” demişsiniz.

Yazım ve imla kurallarına dikkat ederek,emeğe saygı göstererek, hatta eklenen yazıların gerçek sahibini bulup
ekleyemeyenlere yardım edip aynı konu başlığında ilgili yazarın adını vererek bu eleştiriyi yapmayı herkesten daha çok hak ediyorsunuz.

Yazılarınızı ve yorumlarınızı keyif alarak okuyorum.

Maalesef, günümüz gençliğinde MSN kullanımının da yaygınlaşması ile ucube bir yazı dili hakim oldu.
Orta yaş üzerindekiler bu durumu, “bizim neslimiz tükeniyor” diye üzülerek dile getirirler.

Siz, bu genç yaşta, bu duruşunuzla Nesli’mizin tükenmediğinin belgeseli gibisiniz.

Herkese örnek olması açısından bu özelliği nasıl kazandığınızı izah eder misiniz?

Bence

...................
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^