Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Kendine zaman ayırmak...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Kendine zaman ayırmak...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

pamuk-61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ADANA

MesajTarih: 01 Temmuz 2009, Çarşamba 14:51:13    Mesaj Konusu: Kendine zaman ayırmak... Alıntıyla Cevap Ver

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormus, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne ogle yemegi için kendine vakit ayırıyormus.. Akşamları da arkadaşından bir kaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş.
Ikinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş. Bir hafta boyunca bu tempoda çalıştıktan sonra ne kadar ağaç kestiklerini saymaya baslamıslar.
Sonuç: Ikinci adam çok daha fazla ağaç kesmiş.
Birinci adam öfkelenmiş: "Bu nasıl olabilir? Ben daha çok çalıştım. Senden daha erken ise basladım, senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla ağaç kestin. Bu işin sırrı ne?"
Ikinci adam yuzunde tebessümle yanıt vermiş: "Ortada bir sır yok. Sen durmaksızın çalışırken, ben arada bir dinlenip baltamı biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok ağaç kesilir."
"Kendimizi geliştirmek, baltamızı bilemektir. Kendimize zaman ayırıp, yasamımızı objektif bir bakışla gözden geçirmektir. Zayıf buldugumuz alanlarımızı gelistirmek için çaba göstermektir. Bu, zihnimizin, ruhumuzun, karakterimizin güçlenmesi için olmazsa olmaz bir kosuldur. Delhi'deki ünlü tapınakta Sokrat'ın şu sozü yer alır: "Insan Kendini Tanı."
Kendini tanımak, §u anda oldugumuz noktayla olmak istedigimiz nokta arasındaki yoldur.Kendini tanımak,kendimizi nasıl gördüğümüz ile başkalarının bizi nasıl gördüğü arasında fark olmaması anlamına gelir.Bireysel ve iş yaşamımızda başarılı mutlu ve doyumlu olmak istiyorsak,baltamızı bilemek için kendimize zaman ayırmalıyız.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 01 Temmuz 2009, Çarşamba 19:49:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hep bu yönde uğraş verdik ne kadar başarılı olduk bilemem...

güzel bir paylaşımdı teşekkürler "PAMUK"... kırmızı gül

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 02 Temmuz 2009, Perşembe 01:02:40    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

cok dogru ve ders almamiz gereken bir paylasim tskler pamukcum kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 02 Temmuz 2009, Perşembe 14:27:11    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler pamuk gerçekten iş ve uğraş içinde kendimizi es geçiyor önemsemiyoruz ama bu bize zaman kazandırmıyor aksine zamanımızdan kaybettiriyor (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 02 Temmuz 2009, Perşembe 18:29:08    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel bir öykü, teşekkürler Pamuk-61. alkış kırmızı gül

Olayı sadece çalışırken mola vermenin iyi olacağıyla sınırlamamak lazım. Sürekli aynı ortam ve durumda olmanın da kişiyi yıpratacağını düşünüyorum. Bu yüzdendir ki, emekli olup evde oturmaya başlayan çiftler, birbirlerini yıpratmaya başlarlar. Çalışma hayatı, bir bakıma bu yıpranmayı dengeleyen unsurlardan biridir diye düşünüyorum. Kendi adıma söylüyorum, kendi başıma yapabileceğim, kendimi dinleyebileceğim anlar yaratmaya gayret ederim. Elbette ki, eşimle beraber olmayı da severrim ama, kendi başına kaldığımız özel anlara ekstra ihtiyacımız vardır diye düşünüyorum. Mesela tek başına uzun mesafe koşuları yapmak, yüzmek, müzik dinlemek, bir enstruman çalmak gibi. Hiç ıssız bir yerde, avazınız çıktığı kadar bağırıp, bunun ne denli iyi geldiğini denediniz mi?

Saygılarımla.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^