Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 6. KONUK ....RAMLE....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

6. KONUK ....RAMLE....
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 09:48:19    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

mavideniz demiş ki:
SEVGİLİ RAMLE DAYANAMICAM Bİ KAÇ SORU DAHA SORCAM
1 hiç sevmediğin huyun sevdiğin huyun başkasında sevmediğin ve sevgin aradığın özellik
2 hayatta olmazsa olmaz dediğin 3 şey
3 rüyadan etkilenirmisin nazara inanırmısın burçlarla ilgilenirmisin

Denizcim buyur sor neden cekiniyorsun
1.hic sevmedigim huyum deyilde kendimde degistirmek istedigim bir huyum var mülayim olusum
2.hayatta olmassa olmaz dedigim üc sey yol su elektrik
3.rüyalardan etkilenirim zaten senede bir defa görürüm ondada acayip etkilenirim,nazarada inanirim basimdan gecti oglum bir ay hastanede yatti sekli semasi insan kiligindan cikmisti üstelik doktorlar hastaligin ne oldugunu bile bulamamisti .Burclarla fallarla asla ilgilenmem.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 10:28:41    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sair_alpaslan demiş ki:
1-sana şimdi türkiyeye dön deseler dönermisin
2-hayatında neleri değiştirmek isterdin
3-hayat felsefeen varmı var sa nedir?

Alpi hosgeldinn tesekkür ederim sorularina simdiden cevaplara geceyim
1.bana simdi dön deseler hic beklemeden dönerdim.
2.hayatimda aslinda kötü denilebilicek hic bir sey yok diyebilirim ama ben hayatla cok erken yaslarda mücadeleye basladim .yani kisacasi Alpi abasi benim hayat bastan asaya degisse yeridir
3.Herkesin bir felsefesi vardir.Felsefe dünyaya bakis tarzidir.Hepimiz dogruyu yanlistan ,iyiyi kötüden ayirabilicemizi bildigimize inaniriz.Hz. Mevlanayi bu konuda örnek vermek istiyorum onun felsefesi evrenseldi, ırk,din,dil ayrımı yapmadan tüm insanları kapsar.su dizeleri eklemek istiyorum
“ Beri gel, daha beri, daha beri
Bu yol vuruculuk nereye dek böyle?
Bu hır-gür, bu kavga nereye dek?
Sen bensin işte, ben senim işte
Ne diye bu direnme böyle?
Ne diye aydınlıktan kaçar aydınlık, ne diye?
Topumuz bir tek olgun kişiyiz, bir tek
Ne diye böyle şaşı olmuşuz, ne diye?
Zengin yoksulu hor görür, ne diye?
Sağ soluna yan bakar, ne diye?
İkisi de senin elin, ikisi de
Peki kutlu ne, kutsuz ne?

Dünyada nice diller var, nice diller
Ama hepsinde de anlam bir
Sen kapları, testileri hele bir kır
Sular nasıl bir yol tutar gider
Hele birliğe ulaş, kavgayı, hır-gürü bırak
Can nasıl koşar, bunu canlara iletir.”
Mevlana bu dizelerde insanligi barisa ve birlige davet etmekte.Mesnevide zengin fakir ayrimi yapmamaya dikkat cekmistir.Kavgalarin bitmesiyle insanlarin birlesicegini vurgulamistir onun icin bütün illetlerin devasinin sevgi dir .
Başa dön

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 13:07:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba "Ramle"

Kolay gelsin diyerek hemen sorularıma geçiyorum.

1 - Anne ve babanız hala Bursa'da mı yaşıyor? Yani artık Bursa'ya mı yerleştiler?
2 - İthal gelin olduğunuzu söylemişsiniz. Eğer eşiniz o ülkenin vatandaşı ise orada ithal gelin denilmesi normal. Ama değilse öyle sayılmazsınız.Siz ve eşinizin vatandaşlık durumu nedir ve bu konuda ne düşünüyorsunuz?
3 - Kendi işinizi kurma isteğiniz var.Hangi sektörde ne iş yapma arzunuz var? Neden?
4 - Her yıl Türkiye'ye geliyor musunuz? Geliyorsanız her yıl Türkiye'de değişen birşeyler görüyor musunuz ? Müspet veya menfi..

Şimdiden teşekkürler

MaviNick

..........................
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 13:56:08    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

MaviNick demiş ki:
Merhaba "Ramle"

Kolay gelsin diyerek hemen sorularıma geçiyorum.

1 - Anne ve babanız hala Bursa'da mı yaşıyor? Yani artık Bursa'ya mı yerleştiler?
2 - İthal gelin olduğunuzu söylemişsiniz. Eğer eşiniz o ülkenin vatandaşı ise orada ithal gelin denilmesi normal. Ama değilse öyle sayılmazsınız.Siz ve eşinizin vatandaşlık durumu nedir ve bu konuda ne düşünüyorsunuz?
3 - Kendi işinizi kurma isteğiniz var.Hangi sektörde ne iş yapma arzunuz var? Neden?
4 - Her yıl Türkiye'ye geliyor musunuz? Geliyorsanız her yıl Türkiye'de değişen birşeyler görüyor musunuz ? Müspet veya menfi..

Şimdiden teşekkürler

MaviNick

..........................

Merhaba Mavinik tesekkür ederim
1.Ailem 20 yildir bursada yasiyor evet Bursaya yerlestiler .Anne ve babam ikiside emekli dönme niyetleride yok sanirim memlekete.
2.evet latife olarak ithal gelin oldugumu söyledim esim ve iki kizim alman vatandasi oglum ve ben TÜRK vatandasiyiz.
3.evet kendime ait bir is kurmayi düsündügüm zamanlar cok oluyor ve yapabilicegimede inaniyorum el beceri islerinde basariliyim arti yemek konusunda kendime güveniyorum ufak bir cafe acmayi düsünüyorum ama su anki durumlar buna elvermiyor.neden demissiniz nedeni madden deyil bir seylerle ugrasmak istedigim icin bir dakika yerinde duramayan bir insanim hem kendime hem aileme faydali olabilmek icin .
4.Her yil Türkiyeye geliyormuyum ? zaman zaman bu degisiyor yaklasIk hemen hemen her yil gittim arti yilda iki kez gittigimde oldu .Türkiyeye her yil gittigim zaman degisiklik olarak farkettiklerim gelismesi her yönden buda beni sevindiriyor. ben tesekkür ediyorum Mavinik.
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 15:54:42    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Almanya ile Türkiye'yi, yaşam, mentalite, insanlar, doğa, çevre açısından karşılaştırır mısınız? Size göre iki ülkenin, iyi ve kötü yanları nelerdir?

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 23:27:26    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

gursoyt demiş ki:
Almanya ile Türkiye'yi, yaşam, mentalite, insanlar, doğa, çevre açısından karşılaştırır mısınız? Size göre iki ülkenin, iyi ve kötü yanları nelerdir?

Tugrul bey güzel bir konuya deginmissiniz bilmem ne kadar izah edebilirim yanlis anlasilmadan ne kadar anlatabilirim dilim döndügünce fikirlerimi ve gördüklerimi paylasayim sizlerle yasamdan baslayalim ;güzel bir yasam icin cevre düzenlemesi cok önemli yasadigim ülkede görüyorumki buna cok önem verilmis gerek mimari acidan gerekse yesillik bakimindan .iki ülke arasindaki büyük farklardan birisi diyebilirim.Mentaalite olarakta Avrupadaki insanlarin zihniyetleri tabiki bizim örf ve adetlerimize pek uygun deyil yazikki bir cok Türkte ayni zihniyette ilerliyor.Özellikle yeni nesil genclerimiz .insanlar acisindan az öncede belirttigim gibi tabiki cok cok fark var bizim insanimiz yardimsever, cömert, mert misafirperver buradaki fark cok büyük örnegin bir yabancinin evine gitseniz burada size bir kahve ya ikram eder yada etmez istegine bagli ,ben cok varlikli bir ailede büyümedim cokta yoksul bir ailede deyil ama cok yedirip icirmeyi seven bir babanin kiziyim ,misafir siz bir sofrada cok nadir yemek yemisimdir . insanlarimizi buradaki insanlarla asla kiyaslayamam Türk lerin ellerine mertlik cömertlik acisindan su bile dökemezler.cevre acisindan bakarsak az öncede belirttigim gibi mimari acidan cok büyük fark var tabiki Türkiyeye nazaran avrupa daha gelismis her konuda ufak bir örnek vereyim size en basiti ben 15 yildir Almanyada yasiyorum daha bir kez elektrik kesildigine sahit olmadim sadece bir defa oldu bu oda bir ay önceden evime mektup geldi haber verildi su tarite elektrikleriniz kesilicek iki ülke arasindaki büyük farklardan birisi .Saglik hizmetlerine bakarsak yine ayni insana insan gibi muamele ediliyor rüsvet yok ,bir ambulans cagirsaniz aninda kapinizin önünde yada helikopter bunlar basimdan gecen olaylar on km lik bir yol icin ülkemizde sanirim cok ünlü saygin bir insan olmaniz gerekiyorki sizi helikopterle hastahaneye götürsünler .Sevgili Tugrul bey bu konuda aslinda o kadar yazacak seyler varki ben bukadariyla kalmak istiyorum .sunuda eklemeden gecemeyecegim ne olursa olsun ülkemi cok seviyorum Türk olarak ve müslüman olarak dogmak herkese nasip olmaz
Türklügümle gurur duyuyorum.
Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 17 Haziran 2009, Çarşamba 23:42:24    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeniden merhabalar "RaMLe"... kırmızı gül
Yorulmuşsundur diye sana yorgunluk gavesi getirdim buyur afiyet olsun…
Uzat ayacıklarını da bilema dinlen,bende bu arada sana birkaç soru yazayım… Dinlendiğinde cevaplarsın…

SORULAR

Soru - 1: Gençlik döneminde çevrendeki akran kızlardan hangisini kıskanırdın?

Soru - 2 : İlk flörtün kimdi nasıl başladı nasıl bitti şimdi uşaktan haberin varmı?

Soru - 3 : Çocukluğunda yada gençliğinde (yetişkinlikte yaptığına asla ihtimal vermem)yaptığın sana göre en büyük hırsızlık hangisiydi? kahkaha

Soru - 4 : Ev içerisinde evcil hayvan besliyormusun, veya beslermisin?

Soru - 5 : Kabir başında bir kız… Yatanın annesi kızın annanesinin kaynanasıysa kabirde yatan kimdir? (senden kopya olan bu soruyu, hatırına gelene kadar sana sormaya devam edecem)

NOT:
avrupaliii demiş ki:
Hele sükür kürtuldum koltundan kola ygelsin ramle

yaw ilk ona bilegiremedik lisdede )))tek bir sorumolacak sana ama carsambayi bekle -

Ben aslında kendi soracağım sorulardan ziyade avrupali "Ali abi"'nin soracağı soruyu merak ediyorum… Fakat çarşamba geldi geçiyor hala görünürde soru yok…
İnşallah ne Ali abinin, nede sorunun başına birşey gelmiştir...

Teşekkürler "RaMLe" kolay gelsin...

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 18 Haziran 2009, Perşembe 00:15:27    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir_Beyaz_Mendil demiş ki:
Yeniden merhabalar "RaMLe"... kırmızı gül
Yorulmuşsundur diye sana yorgunluk gavesi getirdim buyur afiyet olsun…
Uzat ayacıklarını da bilema dinlen,bende bu arada sana birkaç soru yazayım… Dinlendiğinde cevaplarsın…

SORULAR

Soru - 1: Gençlik döneminde çevrendeki akran kızlardan hangisini kıskanırdın?

Soru - 2 : İlk flörtün kimdi nasıl başladı nasıl bitti şimdi uşaktan haberin varmı?

Soru - 3 : Çocukluğunda yada gençliğinde (yetişkinlikte yaptığına asla ihtimal vermem)yaptığın sana göre en büyük hırsızlık hangisiydi? kahkaha

Soru - 4 : Ev içerisinde evcil hayvan besliyormusun, veya beslermisin?

Soru - 5 : Kabir başında bir kız… Yatanın annesi kızın annanesinin kaynanasıysa kabirde yatan kimdir? (senden kopya olan bu soruyu, hatırına gelene kadar sana sormaya devam edecem)

NOT:
avrupaliii demiş ki:
Hele sükür kürtuldum koltundan kola ygelsin ramle

yaw ilk ona bilegiremedik lisdede )))tek bir sorumolacak sana ama carsambayi bekle -

Ben aslında kendi soracağım sorulardan ziyade avrupali "Ali abi"'nin soracağı soruyu merak ediyorum… Fakat çarşamba geldi geçiyor hala görünürde soru yok…
İnşallah ne Ali abinin, nede sorunun başına birşey gelmiştir...

Teşekkürler "RaMLe" kolay gelsin...

Merhabalar Osman abicim tam Tugrul beyin sorusunu cevapladim cayimi yudumlayacaktim rahat bir nefes aldim birde ne göreyim Osman abim gelmis neyse hos gelmis sefalar getirmis gecelim ahret sorularinin cevaplarina ayrica türk kahvesi icin cok tesekkür ederim ellerinize saglik
1.genclik dönemi derken ben pek o dönemi yasamadim kimseyide kiskanma firsatim olmadi )
2.abi bu soruyu gecelim kan kokusu geliyor burnuma reis bey okursa ortalik kan gölüne döner .Reis bey esim olur lakabi reis :)forumada üyedir ayrica sadece takip eder ama
3.29 yasima giricem simdiye kadar hic böyle büyük bir hatam olmadi simdiye kadar olucaginida sanmiyorum rabbim kimseyi sasirtmasin.
4.evde hayvan besleme taraftari deyilim ayrica hayvanlardan cok korkarim buna sinek bile dahil ufak bir animi paylasmak isterim ufak kizim nisanur hayvanlari cok seviyor benimde hayvanlardan korktugum icin esim kizima akvaryum aldi bir gün akvaryumu temizliyorum baliklari diyer bir su dolu legene aldim ufak bir balik yaramazlik yapti zipladi yere tabi ben bagirmaya basladim hayvan ölecek ölmesinide istemiyorum esimde evde yok ne yapicam aman Allahim saskinlik icerisindeyim elime yumusak bir sey aldim baligi gazeteye dogru sürükledim ve legenin icine koydum ama gelin bana sorun kendime cok kizdim ama elimde olmayan birsey istem disi hayvancagiz bana ne kadar kizmistir sonucta ölümden kurtardim onu :)kedi köpek bu tur yani yumusak ve tüylü seyleri elleyemiyorum.
5.bu sorunun cevabi yine aklima gelmedi
ALi abimi görünce hatirlat hatri kalmasin oda sorsun
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 18 Haziran 2009, Perşembe 00:21:53    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba RaMLe ! Öncelikle konuğumuz olmandan çok memnun olduğumu belirterek hoşgeldin diyorum

Klasik sorularım bu kez sana!

1) Oymalıtepe ailesine ne zaman ve nasıl katıldınız?
2) Sizi en çok ne güldürür?
3) Sizi en çok hangi davranış ya da durum sinirlendirir?
4) Doğaya dair seyretmeyi sevdiğiniz manzarayı ya da manzaraları bize tasvir eder misiniz?
5) Mutsuz olduğunuzda neler yaparsınız?
6) Bir insanı ne kadar sürede tanır, kişiliğini çözersiniz?
7) Arkadaşlık - Dostluk ilişkilerinde, sizce olmazsa olmaz denebilecek değerler nelerdir?
8) Kendinize hangi konularda çok güvenirsiniz?
9) Etkilendiğiniz ve örnek aldığınız, tarihten, günümüzde yaşayan veya ailenizden bir kişi var mı?
10) İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?
11) Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
12) Hangi ortamlar, kişiler, olaylar siz de can sıkıntısı oluşturur?
13) Takıntı ya da batıl inançlarınız var mı?
14) Gezip görmek istediğiniz ülkeler, şehirler, tarihi-turistik yerler var mı?
15) Çevrenizdekilerin, sizi tanıyanların sizce hakkınızda söyleyebilecekleri olumlu ya da olumsuz özellikleriniz nelerdir? / Dışarıdan nasıl göründüğünüzü düşünüyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler. Bu da benden sana küçük bir ikram

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 18 Haziran 2009, Perşembe 00:26:41    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ramle süperrsiinn alkış tek soru ile geçiştireyim..
soru -tek : seni kırmızı koltuğa yazdığımdan dolayı benimle ilgili düşüncelerinde bir farklılık oldumu

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 18 Haziran 2009, Perşembe 01:17:16    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nesli demiş ki:
Merhaba RaMLe ! Öncelikle konuğumuz olmandan çok memnun olduğumu belirterek hoşgeldin diyorum

Klasik sorularım bu kez sana!

1) Oymalıtepe ailesine ne zaman ve nasıl katıldınız?
2) Sizi en çok ne güldürür?
3) Sizi en çok hangi davranış ya da durum sinirlendirir?
4) Doğaya dair seyretmeyi sevdiğiniz manzarayı ya da manzaraları bize tasvir eder misiniz?
5) Mutsuz olduğunuzda neler yaparsınız?
6) Bir insanı ne kadar sürede tanır, kişiliğini çözersiniz?
7) Arkadaşlık - Dostluk ilişkilerinde, sizce olmazsa olmaz denebilecek değerler nelerdir?
8) Kendinize hangi konularda çok güvenirsiniz?
9) Etkilendiğiniz ve örnek aldığınız, tarihten, günümüzde yaşayan veya ailenizden bir kişi var mı?
10) İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?
11) Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz?
12) Hangi ortamlar, kişiler, olaylar siz de can sıkıntısı oluşturur?
13) Takıntı ya da batıl inançlarınız var mı?
14) Gezip görmek istediğiniz ülkeler, şehirler, tarihi-turistik yerler var mı?
15) Çevrenizdekilerin, sizi tanıyanların sizce hakkınızda söyleyebilecekleri olumlu ya da olumsuz özellikleriniz nelerdir? / Dışarıdan nasıl göründüğünüzü düşünüyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler. Bu da benden sana küçük bir ikram [img:50:50]http://img25.imageshack.us/img25/4301/500823d3yuxlptcd.gi
f[/img]

cok tesekkür ederim Nesli hosbuldum ama oturmak bana göre deyil ben yerinde duramayan biriyim ))
klasik cevaplara baslayalim )
1.oymalitepe ailesine bir gün flattacastta gezerken radyonun reklami ilgimi cekti ve daldim iceri dalis o dalis iki yila yaklasti sanirim net bir tarih söyleyemeyecegim.
2. beni en cok ne güldürür beni en cok komik bir film güldürür
3.beni en cok sinir eden davranislardan birisi bir kisinin inat etmesi bu beni cileden cikarir.
4.Deniz ,yesillik bir alan agaclari ,cicekelri seyretmeyi kuslarin ötmesini dinlemeyi özellikle günesin dogusunu ve batisini seyretmekten cok büyük bir zevk alirim.
5.Mutsuz oldugumda ne yaparim, mutsuz oldugum zaman yanliz basima yürüyüs yaparim kendimi dinlerim .
6.bir insani ne kadar sürede tanirim,aslinda insanlari tanidigimi sanarim ama cok yanilirim herkesi kendim gibi bildigim icin cok yanilirim genelde bir darbe yiyince tanirim
7.Arkadaslik dostluk iliskilerinde en önem verdigim sey dogruluk dürüstlüktür olmassa o arkadaslik sahtedir zaten.

8.kendime güvendigim konular örnegin bir seyi kafama koymussam yaparim zoru severim basaririmda.
9.Tarihten etkilendigim Mevlana hz.örnek alinicak cok büyük bir zat .ailemde annemi taktir ediyorum.
10.icinden cikamayacagim bir konu olursa yine anneme danisirim onun nasihatlari bana dogru yolu gösterdigine inaniyorum.
11.pek bos zamanim olmuyor ama oluncada el isleriyle ugrasmayi seviyorum ciceklerimle bahcemle ugrasiyorum.
12.hangi ortamlar ve kisiler olaylar bende can SIKINTISI olusturur.Aslinda pek fazla ortamlara girmyiorum örnegin dügün dernek felan bu ortamlara katilmiyorum.
13.takintim ve batil inancim yok.
14.gezip görmek istedigim ülkeler tabiki var aslinda imkanim olsa tüm dünyayi gezmek oralardaki yasamlari bizzat görmek isterdim .Türkiyede bir cok sehri ve tarihi yerleri gezdim imkanim oldugu sürece her yil izine gittigimde farkli bir yerlere gidiyorum.

15. Çevrenizdekilerin, sizi tanıyanların sizce hakkınızda söyleyebilecekleri olumlu ya da olumsuz özellikleriniz nelerdir? / Dışarıdan nasıl göründüğünüzü düşünüyorsunuz? demissiniz bunu aslinda cevremdekilere sormak lazim pozitif düsünenlerde vardir muhakkak negatifte bu sorunuza bir aciklik getiremiyecegim.
ayrica ikaramin icin tesekkür ederim
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 18 Haziran 2009, Perşembe 01:25:08    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy demiş ki:
ramle süperrsiinn alkış tek soru ile geçiştireyim..
soru -tek : seni kırmızı koltuğa yazdığımdan dolayı benimle ilgili düşüncelerinde bir farklılık oldumu

ya sorma zafer süper ötesiyim

ne gibi daha acik sorarsan daha iyi cevap veririm.
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 19 Haziran 2009, Cuma 08:36:43    Mesaj Konusu: Re: RaMLe Alıntıyla Cevap Ver

Bir soruyla daha devam etmek istiyorum. Soru belki tek ama cevabı uzun olabilir.

"29 yaşına gireceğinizi söylemişsiniz. Acaba yaşamınızın bilançosunu çıkartacak olsanız, rica etsek, hayatınızın kâr hanelerinden ve zarar hanelerinden 10'ar adedini bizlere yazar mısınız?"

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 19 Haziran 2009, Cuma 12:10:19    Mesaj Konusu: Re: RaMLe Alıntıyla Cevap Ver

gursoyt demiş ki:
Bir soruyla daha devam etmek istiyorum. Soru belki tek ama cevabı uzun olabilir.

"29 yaşına gireceğinizi söylemişsiniz. Acaba yaşamınızın bilançosunu çıkartacak olsanız, rica etsek, hayatınızın kâr hanelerinden ve zarar hanelerinden 10'ar adedini bizlere yazar mısınız?"

Sevgili Tugrul bey soru tek oldu ama bende kisa cevap vericem aslinda takildimda biraz
Hayatimin yasam bilancosunu cikaricak olursak karhanesi olarak sayabilicem en büyük kärlardan birisi saglikli bir insan olusum .Bu bana Allahu tealanin sundugu büyük bir lütuf diye düsünüyorum.Tabi her saglam insanda bir özürlü adayidir bunuda aklimdan hic cikarmam Saglikli ve mantikli düsünen bir insanin hayatinda pek zarar etmez ,hayatimda sadece gecmiste istedigim gibi yasayamadigim yillarim zarardir benim icin,ben hic cocuk olmadim hep bana büyük bir insan gibi davranildi ve benimde öyle davranmam istenildi.bir cok seyi erken yasadim bunlarda beni zaman zaman biktirsada mücadele ediyorum .ama sayabilicegim on tane zarar olmadigini düsünüüyorum ki zaten az önce belirttigim zarar bence yeterli .Cünki en büyük hatayi basta büyükler yapmis .Yani bir nevi onlar beni kontrol ediyorlar hata yada kär yapmana kendi aklinla izin verilmiyor.Ben hayatimda zarar ve kär yapamiyorum neden derseniz hayatim kendi elimde olmadigini düsünüyorum .Ben bir ev hanimiyim ve anneyim ev isleriyle cocuklariyla ilgilenen gerektiginde ki cogu zaman da baba rolune giren bir anneyim.ben hayati deyilde hayat beni kontrol ediyor günün akisi nereye gidiyorsa benide pesinden sürüklüyor .Tugrul bey kendimi su an bir psikolagun karsisinda hissettim kahkaha aglamaya baslayacagim kesmek zorundayim tesekkür ederim
Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 19 Haziran 2009, Cuma 13:24:38    Mesaj Konusu: Re: RaMLe Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Ramle.

Birkaç soru da benden.

1 – Eşiniz ve 2 kızınızın Alman vatandaşı,sizin ve oğlunuzun ise Türk vatandaşı olduğunu belirtmişsiniz. Vatandaşlığın böyle çapraz bir şekilde paylaşılmasının bir sebebi var mı?
2 - Radyoda veya sitede kullandığınız başka nick’iniz var mı?
3 - Daha 29 yaşındasınız ve maşallah 3 çocuk sahibisiniz.Allah, analı babalı büyütsün.
Bu kadar sorumlulukla beraber açmayı düşündüğünüz iş, yaşayamadığım dediğiniz çocukluğunuzun rövanşı için mi?

4 – Almanya ve Türkiye’yi,çoğuna benim de katıldığım tespitlerle çok iyi kıyaslamışsınız. Sizce,Türk olarak çok övündüğümüz ve adına insani değerler dediğimiz bazı yanlış alışkanlıklarımız yok mu? Ya da bu tür yönlerimiz aslında zaaflarımız değil mi?

5 – Okul hayatınızda, disiplinli,ciddi öğretmenleri mi, yoksa lakayt, öğrencinin istek ve yönlendirmelerine boyun eğen öğretmenleri mi takdir ederdiniz?

6 - Sizce Türkiye AB ye kabul edilir mi? Ya da kabul edilmesini ister misiniz ?

Bence

-----------
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^