Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Sevim Aydın

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 10:24:29    Mesaj Konusu: Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş Alıntıyla Cevap Ver

Bu Gün Benim Doğum Günüm

Bu gün 8 Haziran 2007 benim doğduğum gün.
Bir yaz günü eskiye göre yayla zamanı 26 Mayıs. Annem inekleri yaylaya yolcu edip döndüğünde bana sancısı tutmuş. Karadenizin şirin bir beldesi olan Oymalıtepe Oymalı Köyü idi. Sincangaya yamaçlarında bir mezire (Elmalık mevki) evinde dünyaya geldim. O zamanlar ebe ne gezer köylerde. Ben komşumuz ve sütannemin yardımlarıyla dünyaya merhaba demişim.
Dünyaya ilk geldiğimde herkes gibi görmüşüm bu dünyanın çilesini ağlamışım. Dünyadaki yalanları yalancı sevgileri görmüşüm ki, gerçek sevgi ve dostluk üzerine kurmuşum hayatımı. Benden kimseye düşman olmaz asla, ben dostların ve dostlukların kişisiyim. İnsanlar ve dünya değişse de öyle kalacağım.

Yedi günlükken annem beni alıp çayırlığa çayır biçmeye gitmiş. Bir kızılağaç dalına salıncak yaparak beni uyutmuş.
Hani şimdi hamak diyorlar ya işte onun küçüğü, salıncağı öyle ifade edeyim.
Annem çalışırken komşu köyden Sifter’den köyümüze gelin gelen sifterli yengemiz. Gelmiş beni salıncakta görmüş, Anneme:
—Fadime bu çocuk senin mi? Ne zaman oldu? Demiş.
Yedi günlük demiş annem. Karadeniz insanı ya hemen bir mani dizivermiş.
Karşı köyün adını
Ben bilirim tadını
Bu çocuk erkek ise
Halil koyun adını
.
Diyerek beni öpüp gitmiş. Sifterli yengenin dediğini, annem eve gelince babama anlatmış. Babamın çok hoşuna gitmiş. Babamın dedesinin ismi de Halil olduğu için benim adımı da Halil koymuşlar.
İyi ki de koymuşlar bende adımı çok seviyorum.
Sincangaya’nın yamaçlarında büyüdüm ben. Okula on bir yaşımda başladım. Bir saatlik rampaları iner çıkardık. Okumak için saatlerce yol yürürdük. Okulu bitirdiğimde yaşım on altı olmuştu. Diplomamı elime almama bir hafta vardı gurbet yoluna çıktım.
Önce Rize, Aşkale sonra Uşak derken ardından yurtdışı.Yıllar yılları çok çabuk kovaladı. Bir türkü vardır ya, “Anadan ayrı ayrı babadan ayrı birde yardan ayrı kaldım zehirden acı” hep böyle hasretle geçen bir ömür.
Elli beş yaş geride kaldı. Bu gün ilk kez doğum günüm ü kutluyorum.
Bu gün yeniden doğmuş gibiyim dostlarımın arasında. Bunca hasret bunca çileye rağmen hiç isyan etmedim.
Kardeşim Muzaffer Aktaş’ın deyimiyle,”Biz üç asır yaşadık” biz manyotalı telefonu karakolda gördük nasıl çalıştığını görmek için sıraya girerdik.
Şimdi cebimizde.
Trabzon da dahi arabayı sayılı görebilirdik şimdi ise kapımızda. Hem de birden fazla.
Oymalı da bir bataryalı radio vardı. Arkasına bakardık insanlar nerede saklanmış diye. Şimdi ise dünya evimizde. Biz sahilde tek bir otomobil yolu gördük şimdi yaylalara mersedeslerle gidiliyor.
Biz elektiriği şehirde gördük.
Kara lambanın gazı bitmesin diye ay ışığında ders çalışırdık, şimdi ise elektirik her yerde yaylalarda.
Aylarca iki satır mektup gözlerdik sevenlerimizden, şimdi ise internetten anında haberleşme, ayrıca görüntülü.
Yorma’ya beş saatte anca varabilirken şimdiyse Saudi Arabistan üç buçuk saat oldu.
Evet, çok doğru demiş Muzaffer,biz gerçekten üç asır yaşadık. Binlerce kilometre uzaktan dostlarımla beraberim. Bu nedenle beklide gerçekten bu gün doğdum.Can dostlar sevgiye önem verenler iyi ki doğmuşum.Yaşamak ve sizlerle olmak çok güzel.

Halil Aktaş (Zakdariza)

Merhaba Sevgili Halil Abim,
Dost yürek sevgi dolu insan bu gün 8 Haziran 2009 ne çabuk geçmekte zaman bu yazıyı kaleme alalı iki yıl olmuş. Bu süre zarfında çok daha zor günler yaşadın 55 yaşı beklide iki yıl da katladın. Güzel insan Canı gönülden doğum gününü kutluyor Nice güzel yıllar diliyorum. Dostlarında sevdiklerinle beraber daha nice 57 yaşlar nasip etsin Rabbim.
Ne güzel kutlamıştık 55 yaşını zaman geri alınmaz ki, alalım alınsa da insanlar dönmüyor gittiği yerden. Rabbim bundan sonra uzun yıllar ve doyumsuz mutluluklar versin güzel gönlüne.
Mutlu ve Nice Güzel Günlere
Sevgi ve Selamlar

Sevim Aydın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

YorgunMelek

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 11:44:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sizi tanımıyorum ama böylesi bir yüreğe sahip olan birinin yeni yaşını kutlamak istedim..

yüreğinizin güzelliği yaşamınıza yansısın.. iyiki doğmuşum diyebileceğiniz bir ömür diliyorum size..

sevdiklerinizle..
sizi sevenlerle..
olmak istediğiniz yerde..
olmak istediğiniz insanlarla kalın...

nice senelere...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 11:48:06    Mesaj Konusu: Re: Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş Alıntıyla Cevap Ver

Doğum gününüz kutlu olsun Halil Bey; sağlıklı, mutlu, huzur ve refah içinde, nice senelere; her gününüz bir öncekinden daha iyi olur inşaallah. kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

%Fatma%

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 11:58:03    Mesaj Konusu: Re: Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Halil Abicim,
İki yıl önceki doğum gününü kutlayamadım ben, tanımıyordum seni, ama şimdi öyle çok sevdim ki sanki doğduğumdan beri hep varsın hayatımda. Sevgili sincangaya'nın dediği gibi, bu doğum günün çok daha farklı olacak senin için, bizler için ama hiçbirşeyi eskiye çevirmeye gücümüz yok.

Sana ne derece layık olur bilmiyorum ama bir çalışmam var senin içinde... İyiki varsın ve iyiki seni tanımışım. Doğum günün kutlu olsun sevgi abidem...

Burdan İzleyin

Yardımlarını esirgemeyen bütün arkadaşlara teşekkürler ve tabiki kısa bir zaman dilimine sığdırdığım için ulaşamadığım arkadaşlar da kusuruma bakmasın lütfen

€Lden düşme sevdaLar değiL ßenim istediğim ya yüreğinin sahißi oLmaLıyım yada hiçßirşeyin
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 12:20:42    Mesaj Konusu: Re: Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş Alıntıyla Cevap Ver

Yaratılan her canlı değerlidir ve bir amaç için yaratılmıştır.ancak onu daha da değerli kılan üstlendiği misyondur.iyilik ve güzellikle donatılmış DEĞERLİ İNSAN,ZAKDARİZA,SEVGİ PINARIMIZ,sevdiklerinle birlikte sağlık ve mutluluk dolu nice yaşgünlerine kırmızı gül

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 12:26:08    Mesaj Konusu: Re: Mutlu Yıllar Sevgidolu İnsan Halil Aktaş Alıntıyla Cevap Ver

Doğum günün kutlu olsun Halil abim
sağlıklı, mutlu, huzur ve refah içinde, nice yıllar diliyorum sana kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 13:18:59    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevmekten korkmadigimiz, Söylemekten utanmadigimiz,
Sayginin degerli,
Düsüncenin önemli,
Umudun sonsuz oldugu yarinlarda,
Mutlulukla gecirecegimiz
Bir ömür dilegi ile
Nice yillara abicim.......
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
Başa dön

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 13:45:58    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Doğum günün kutlu olsun Koca Reis.. nice yıllara.

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 15:25:15    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

doğum günün kutlu olsun abi..nice yıllaraa kırmızı gül kırmızı gül

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 16:24:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeni yaşınız hayırlı osun Halil Abi ! Sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum size.
Sizi tanımış olmaktan dolayı çok memnun ve mutluyum. Daha nice yılları birlikte kutlayabilmek ümidiyle...
Dogum gününüz kutlu olsun !

Doğum günlerinde tatlı yemek, ikram etmek adettendir.
Bu pasta sizin için...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 20:37:26    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Doğum günün kutlu olsun Halil abi sağlıklı mutlu huzur dolu nice yıllara.. kırmızı gül
Başa dön

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 21:05:21    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dogum gunun kutlu olsun halil abicim
nice mutlu senelere... kırmızı gül kırmızı gül

Evet Sıradan Biriyim Ama Ön Siradan...!!!!
Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 22:07:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sağlık dolu nice yıllara "ZAKDARİZAM"... Seni seviyorum abi...

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

bordobereli_61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 23:59:02    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Doğum günün kutlu olsun Halil abi mutlu ol senelerce[/img]
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 09 Haziran 2009, Salı 07:25:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Degerli Arkadaslarim, Sevgili dostlarim.
Beni ne kadar memnunn ettiginizi burada sizlere kelimelerle anlatamam. 55. yasimda ilk dogum gunumu oymalitepe fm de dj arkadaslarim bana buyuk bir supriz yaparak kutladilar. Hayatimin en guzel gunlerinden bitanesi idi. O gun yazmis oldugum yaziyi bularak buraya ekleyen sincangaya ya Bir cok kisiye ulasarak onlarin guzel dilekleri ile en cok sevdigim sarkilarin biriyle video hazirlayan %FATMA% ya ve burada videoda telefonla mesaj cekip arayan onca guzel yurege nasil ve ne kadar tesekkur etsem azdir. Verdiginiz bu degere ve sevgiye bagli kalmaya calisacagim. Sevmek cok guzel bir sey sevilmek ise tarifsiz allah hepinizin sevenlerini bol etsin. Yuce rabbim hep dileklerinizin sizin icin hayirli olanlarini sizlere versin. Hep birlikte nice guzellikler diliyorum yaratan rabbimizden. Sizlerle olmak gercekten buyuk mutluluk. rabbim bu dostlugumuzu bozmasin. hep birlikte nice yillara.
Sizleri cok seviyorummmm.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sağlık ve Tıp Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^