Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Mavi patik
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Mavi patik

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 06 Haziran 2009, Cumartesi 22:32:24    Mesaj Konusu: Mavi patik Alıntıyla Cevap Ver

İhtiyar adam, tapu dairesinden çıkarken sevinçliydi. Oturduğu evin tapusunu çocuğunun üzerine kaydettirmişti.

İçinden "Ölümlü dünya" diye geçirdi."Biz öldükten sonra oğlumun birçok işlemle uğraşması gerekmeyecek. Neden eziyet çeksin yavrum!"

Ömer'in kendisini neredeyse zorla doktora götürüşünü hatırladı.

"Kerata, amma da ısrar etmişti. Sağlığıma verdiği önem kadar ziyaretime de gelse ya."

Eve döndüğünde, karısı onu karşıladı. Biraz durgun gibiydi. Adam, koltuğa oturdu, koynundaki tapu kâğıdını çıkardı,

"Bu nedir biliyor musun hanım?" diye sordu. Ve cevabını beklemeden anlattı: "Yarın ne olacağı bilinmez, vademiz gelir de ölürsek oğlumuz uğraşmasın diye, evin tapusunu onun üzerine yaptım."

Eşi adeta fısıldadı:

- Ömer de bugün gelmişti... Öğleden önce.

- Öyle mi, vay hayırsız. Demedin mi uzun zamandır niye görünmüyorsun diye.

Kadın, kocasını dinlemiyor gibiydi. Masadaki kâğıdı gösterdi, "Bunu getirmiş" dedi. Sesi titriyordu. Yaşlı adam, masaya uzandı, kâğıdın bir mahkeme kararı olduğunu gördü. İçinden yavaş yavaş okudu:

" Yaşı ilerlediği ve muhakemesi yerinde olmadığı doktor raporuyla tesbit edildiği için, taşınır taşınmaz varlıklarının, resmi vârisi oğlu Ömer tarafından idaresine karar verilmiştir."

Mahkeme kararı, yaşlı adamın elinden yavaşça yere kaydı. Oğlunun neden kendisini ısrarla doktora götürdüğünü anlamıştı.

Yüreğindeki sızıyı bastırmaya çalışarak, "3 senedir uğramadık; köydeki ev acaba nasıldır?" diye sordu eşine.

- Canım ne olacak bir günde temizlerim ben, cevabını verdi kadın.

- O evde dizlerin üşürdü senin.

İhtiyar kadın, daralan göğsüne hafifçe elleriyle bastırdı. "Yüreğimin üşümesi daha kötü" diye düşündü. Kocasına, "Merak etme üşümem, üşümem" cevabını verdi.

Adam, tapuyu karısına uzattı. "Oğlan geldiğinde aramasın, görülebilecek bir yere koy" dedi.

Kadın, telâşla hazırlanıyordu. Fotoğrafları duvardan toplarken, oğlununkine bir an baktı; aldı; sonra çantaya koymaktan vazgeçti. Masadaki kâğıtların üzerine ters olarak bıraktı. En son duvardaki küçük bir patiği aldı, öptü; bu, büyük torununa ördüğü, ama küçük gelmeye başlayınca hatıra olarak sakladığı mavi patikti. Çantaya fotoğrafların yanına koydu... Mavi patik gözyaşlarıyla ıslanmıştı.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 06 Haziran 2009, Cumartesi 22:39:28    Mesaj Konusu: Re: Mavi patik Alıntıyla Cevap Ver

Gercekten insani muthis duygulandiran bir yazi. Bu hikaye olacagini hic dusunmuyorum bence yasanmis bir olaydir. Ben boyel durumlari cok gordum. kahrindan merdivende olen baba bile gordum. Allah kimseyi bu hale getirmesin. tesekkurler RamLe kırmızı gül

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 06 Haziran 2009, Cumartesi 23:10:12    Mesaj Konusu: Re: Mavi patik Alıntıyla Cevap Ver

yasanmis bir hayat hikayesi halil abicim ağlamak amin rabbim kimseyi bu hallere düsürmesin
Başa dön

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 07 Haziran 2009, Pazar 10:10:34    Mesaj Konusu: SEVGİ Alıntıyla Cevap Ver

hikaye bütün sevenlere ibret olsun bizim okula ir ögretmengeldi okadar talıydıki kız ögrenci gönlünü kaptırdı ögretmenının telofonunu aldı yılbaşı hediye çekilişnde ögretmenkıza kıaz ögretmene hediye alacaktı kız ögretmene yüzüklerin efendisinialmışögretmende kıza kitap almış kız ögretmene teşekkür mesajı atıyor ögretmende cevap olarak sagol bebegim ama ögretmen hep ona abı gözüyle bakıyordu ben senın abınım deyince kızın ne olur ban bir kere aşkım dese diyordu sonradan birbirlerine baglandılar müdür birgün emre ögretmenın tayının doguya çıktıgını haber verdi kız orada yıgıldıkaldı ikigün sonre emre ögeretmenhakkariye gitmekiçin otobüse bindikakarye çok az kala teröristler herkesin kimligine bakıp okuyanları indirip kafalarına kursun sıkıp öldürmüşler emre ögretmein kara kaplı defterinide kıza vermişler kız okurken hıçkırıklar bogazına dügümlendi defterde şunlar yazıyordu allahım şu anda yanımda dünya güzeliona kıyamadıgım sevdigim duruyor bir türlü söyleyemedim keşke bebişime birkere sevdigimi söyleseydim dünyalar benım olurdu ama o benı abisi olarak görüyor ve ben kendimdençok utanıyorum ef et benı allahım ama onu çok seviyorum kız defteri okuduktan sonra deftere şunları yazdıBEKLE SEVDİGİM BU DÜNYADAKAVUŞAMAIK ÖBÜR DÜNYADA KAVUŞACAGIZ diyebir yazı buldular ama kız çoktanoracıkda ölmüştü bu hikaye gerçekten olmuş herkes sevdiklerini yanındayken birbirlerine söylesınler
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 07 Haziran 2009, Pazar 11:11:39    Mesaj Konusu: Re: SEVGİ Alıntıyla Cevap Ver

hayırsız evlat işte..bu durumlarada genelde sebep olan eş durumu..anneni öz annesi,babanı öz babası kabül edecek bir eş nasip etsin allah cümlemize.aksi takdirde bir evladın babasının mal varlığına sahip olmak için ona deli raporu aldırmak anlaşılamaz bir durum..
ramle emeğine sağlık..paylaşımlarınla hayata dair çok şey katıyorsun alkış

tuba hocam sizin anlattığınızda çok acıklı bir hikaye..yanlız ne olduğu pek anlaşılmıyor.imla kurallarına pek ,daha doğrusu hiç dikkat etmemişsizin..başarılar...

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 13:49:50    Mesaj Konusu: Re: SEVGİ Alıntıyla Cevap Ver

çok zor bir durum yaa rabbim kimseyi böyle bir hale sokmasın ağlamak

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 08 Haziran 2009, Pazartesi 16:17:47    Mesaj Konusu: Re: Mavi patik Alıntıyla Cevap Ver

Nankörlük ne kötü birşey, hele ebeveynlerin, üzerlerine titredikleri, maddi manevi, herşeylerini adadıkları, kanlarından, canlarından evlatlarından olursa. Üçbeş kuruş uğruna, kendini meydana getiren insanları hayal kırıklığına uğratanlara yazıklar olsun.

Paylaşımınız için çok teşekkürler RaMLe. kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^