Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Önce Edebi Yazmalı Kalem
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Önce Edebi Yazmalı Kalem

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 06 Haziran 2009, Cumartesi 20:44:39    Mesaj Konusu: Önce Edebi Yazmalı Kalem Alıntıyla Cevap Ver

...Önce edebi yazmalı kalem.

......Önce edebi anlatmalı kelime.

.......Önce edebi idrak etmeli insan.

..................Edep güzel; edep yüce…

İnsan güzele müştak, insan yüceye sevdalı. Kainatın en büyük hakikati iman, imanın en büyük hakikati edep.

Edep, hakikatin büyüklüğü karşısında iki büklüm olmak, Onun kemaliyle kendinden geçmektir.

Yunus’un odunları misali daldan-pürüzden budanmaktır.

Elif gibi dimdik, ok gibi dosdoğru olmaktır.

Kuran’ı hayata hayat yapma yolunda, ilahi hedefi Kuran ahlakıyla on ikiden vurmaktır.

Gerek dünya gerek ukba adına atılan her adımı itidal ve denge üzre atmaktır.

Elhasıl kulluk şuuruna ermek, ruhu ve bedeni sünnet-i seniyyenini nuruyla huzura erdirmektir.

Habib-i Zişan (s.a.v)’i bu yolda kayıtsız şartsız rehber kabul etmektir.

Edep , onun gibi oturmak,

O nun gibi kalkmak,

Onun gibi bakmak, O nun gibi yaşamaktır.

Hz. Osman edep timsaliydi. Sünnet-i Seniyyeyi aklında, cisminde ve ruhunda bütün incelikleriyle yaşamıştı.

Ahmed bin Hanbel (rh.a)’in Hasan-ı Basri (k.s) den rivayetine göre kapalı kapılar ardında bile elbiselerini çıkarmaktan çekinirdi.

Edebinin derinliğinden dolayı Efendimiz(s.a.v) kendilerini Ümmeti Muhammed içinde herkese nasip olmayan bir payeye layık görmüşlerdi.

Hz.Osmanı, “Ashabım içinde bana en çok benzeyendir”.diyerek kendilerine benzetmişlerdi.

“Herkesin cennette bir dostu vardır.

Benim dostum da Osman’dır”. hadisiyle Hz.Osman’ı dostu olmakla müjdelemişlerdi.

Bizim de şu acımasız dönemde; edebi, edepsiz ham ruhlara ilim yoluyla anlatacak yeni Osmanlara dair dualarımız vardır.

Mevlana ne güzel ifade etmiş edebi. ” Efendi, bil ki insanın tenindeki can edeptir.

İnsanoğlunun göz ve kalp nuru edeptir

. Adem bir ulvi alemdendir, süfliden değil. bu dönen kümbetin hem dönmesi hem de revnak ve zineti edeptir.

İnsanoğlu eğer edepten yoksun ise, o insan değildir, zira insanoğlu ve hayvan arasındaki fark edeptir.

Aç gözlerini bak,

ALLAH kelamı olan Kuran ayet ayet edeptir.

Akıldan sordum: İman nedir?

Akıl kalp kulağıma cevap verdi: “İMAN EDEPTİR”!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 12 Haziran 2009, Cuma 10:17:39    Mesaj Konusu: Re: Önce Edebi Yazmalı Kalem Alıntıyla Cevap Ver

çok değerli ve anlamlı bir paylaşım emeğine sağlık Ramle (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 12 Haziran 2009, Cuma 16:30:50    Mesaj Konusu: Re: Önce Edebi Yazmalı Kalem Alıntıyla Cevap Ver

Bir kelime ne kadar etkili yaşamımız için ne kadar manidar değilmi? bu güzel paylaşımın için teşekkürler ramle alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 12 Haziran 2009, Cuma 17:48:00    Mesaj Konusu: Re: Önce Edebi Yazmalı Kalem Alıntıyla Cevap Ver

ben tsk ederim okudugunuz icin ... kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^