Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 3. KONUK & ZAFERSOY &
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

3. KONUK & ZAFERSOY &
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 28 May 2009, Perşembe 11:31:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Evet bu güzel paylaşım alanına bende bir kaç soruyla katkıda bulunmak istiyorum,tabi elifin bunca sorusundan sonra sorulacak bişeyler kaldıysa:))
forumu bastan aşaga okudum ama o kadar cok soru sorulmuski bende aynısını sorarsam şaşırmayın

1.hayalindeki meslek
2.zamanı geri sarmak mumkun olsa kaç yaşına geri donmek isterdin?niçin?
3.gorduğun en güzel rüya

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 28 May 2009, Perşembe 12:34:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ben masumun arkadaşlar halil abim vur dedi ben biraz öldürmüş gibi oldum ama daha yazacaklarım ve soracaklarım bitmiş değil

hazır uğramışken kısacık bir soru soracağım

gerçekten kısacık (:

Ankara'ya ne zaman geliyorsun ? kahkaha

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 28 May 2009, Perşembe 12:50:13    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok iyi bir savunma eğitimi aldığın açıkça görülüyor zafersoy

Makineli tüfekten boşanırcasına gelen sorulara hiç sektirmeden cevap veriyorsun. Hem de sadece savunmada kalarak...

Benim şimdilik sadece bir sorum var.

- Şoförken yayalar hakkkında,yaya iken şoförler hakkında neler düşünürsün ?

MaviNick
........................
Başa dön

enasfe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 28 May 2009, Perşembe 13:20:44    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Ben vekaleten eliferdemi gösteriyorum benim yerimede o sorsun hazır başlamışken kolay gelsin zaferersoy..

''Allah'ım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum...''
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 28 May 2009, Perşembe 15:01:06    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

değerli musti_show'un sorularına cevap vereyim..soru için teşekkürler musti.
cevap-1
aslında küçükken ortaokula kadar hep kaymakam veya vali olmak istemiştim.nedenini bilmiyorum ama rahmetli annem hep derdi oğlum sen büyüyüp kaymakam olacaksın..ancak her insan içindeki hayat idoolojisini yaşam tarzı ve çevre faktörlerine göre belirler ya..hani bir kişinin annesi vefat etmiştir ;ben doktor olup insan hayatını kurtaracam diyipte hayalindeki mesleğin doktorluk olduğunu düşünür ya.benimde orta okuldan sonra doğu bölgesinde vatansever bir insan olarak yetişme tarzımdan dolayı hep güvenlik görevlisi olmak istemişimdir.biliyorsunuz ki komando uzman çavuş olraka hayatıma devam ederken yine çevre şartları ve ailevi sebeplerden dolayı görevi bıraktım..ancak tekrar dünyaya gelsem yine asker veya polis olmayı isterdim.
cevap-2
zamanı geriye doğru sarmak mümkün olsa lise son sınıfta okul binasının arka tarafında kasap celal ile birlikte ilk sigaramı içtim tekrar oraya geri gidip ben içmiyorum ve bu illete hiç başlamıyacam derdim üçüncü sorunun cevabını şimdi sigara içerek verecem
cevap-3
tabiki en güzel gördüğüm rüya; platonik olarak sevdiğim ilk aşkım vardı onu görmüştüm..detay yok

musti vakit daralıyor..bir gün sanada sıra gelecek ..teşekkürler sorular için
saygılar....

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 28 May 2009, Perşembe 15:09:30    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sayın mavinick
ben bu yaşıma kadar özellikle trafikte kuralcı olmuşumdur..yaya iken şöförlerin haklı,şöför iken yayaların haklı olduğunu düşünürüm.özellikle çok acelem yok ise mutlaka üst geçit,alt geçit veya yaya geçitlerini kullanırım..çok aceleden kasıt yetişilmesi gereken üstün bir aciliyeti olan durumlar..şöför ikende'ki en son çalıştığım otelde arada servis şöförlüğü'de yapardım.aşırı kuralcı olduğum için herkes benimle gelmeyi isterdi.hız limitlerine ve kural tabelalarına mümkün oldukça dikkat ederim.

saygılar....

elif sana gelinceeee..sorulardan bunalmadım henüz..istediğin kadar sorabilirsin..ama benden sonra koltuğa oturacak olanı'da dört gözle bekliyorum...ankarayada inşallah bir terslik olmazsa önümüzdeki ay içinde ,gün belli değil gelmeyi düşünüyorum

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 29 May 2009, Cuma 08:23:10    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

günaydın zafer adın gibi büyük bir zafer kazandın çok güzel gidiyorsun

bir soru daha sormak istiyorum

elinde sihirli bir değneğin olsa hayatında neleri değiştirirdin ?

şimdiden teşekkürler (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 29 May 2009, Cuma 16:25:38    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

son sorumuda cevaplayıp köşeme çekiliyorum..allah yardım etsin benden sonaki konuğa..elifin sorularına maaruz kalırsa yandı kahkaha

-- elimde sihirli bir değneğim olsa ülkemi daha yaşanılır bir hale getirirdim.herkesin istediği gibi yoksulluk olmayan,ihtiyaç duyulmayan bir ortam yapardım..ancak ozamanda kimse çalışmaz ve üretmezdi,idealist insanlar olmazdı,,,ben sihirli bir değnek istemiyorum ..bir toplumda zengin -fakir,,,güzel-çirkin,,,iyi-kötü olacakki herkes içinde bulunduğu durumun kıymetini bilsin

saygılarımla.....

Başa dön

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 29 May 2009, Cuma 17:13:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Hafta 7 günden oluşuyor "Zafersoy"......
Pazartesi Sabahına kadar koltuktasınız.

2. sorum :
Verdiğiniz bilgilere göre Trabzon'lu bir Baba'nın ve Urfa'lı bir Anne'nin oğlu olarak Batman'da dünyaya gelmişsiniz. Çocukluk hatta gençliğinizin büyük bölümünü Batman'da geçirmişsiniz.
Bu durumda kendinizi trabzon'lu mu yoksa Batman'lı mı hissediyorsunuz. ( Biliyorum hepimiz için memleketimizin her yeri birdir ve bizimdir .Ama yine de kendimizi bir yere ait hissederiz.)
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 30 May 2009, Cumartesi 00:05:32    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

tamda yırttım diyordum

batmanda doğdum büyüdüm ancak kendimi hiç oralı görmedim.ne kadar kültürünü öref ve adetlerini alsamda kendimi hep trabzonlu hissettim.batmanın ekmeğini yedik suyunu içtik ama gönlümüz hep trabzondan yanaydı.oralı hissetmememizin en büyük nedeni heralde kişilerin ve çevremizdekilerin milli birlik ve beraberlik duygusundan yoksun olmalarıydı.

saygılar mavinick...

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 30 May 2009, Cumartesi 00:11:31    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

zafer cok tesekkurler muthistin bunu yazmama gerek yok herkes gordu ictendin seve seve en guzel sekilde cevap verdin iki gunun kaldi. Ama ina cok muntazam bir hafta oldu.
Benim son sorum.

hasan hocamizin yazisinda tezatlar var dedin. Ben cok normal tesisler olarak buldum. Senle genelde ayni duygularda oldugumu gordum hep. Merak ettim buradaki katilmadigin konular neydi? saygilar

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 30 May 2009, Cumartesi 02:03:40    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

halil abi saygılar. o konu gerçekten kafamı çok kurcaladı.bir önceki yazısı gerçekten müthişti forumada aktarmıştınız hepimiz alkışlamıştık.

benim eleştirme anlayışım şudur eğer cocacola içiyor isem sürekli sitelerde dolaşan aman cocacola islam düşmanıdır,sahibi ateisttir felan gönderilerine katılmam,siler geçerim.ama bunu o kolayı içiyor isem yapmam.kendikendimi kandırmış olurum.yazıda bir ibare var ;bayramlarda kilometrelerce araç konvoyu var hepsi yabancı marka,elin aracını orda gösteriyorsun...bu ifadeye göre hocamın bindiği araç ya anadol yada devrim marka bir araç olması lazım.çünkü türkiyede birtek o ikisi türk malı..o konvoyun içerisinde bizim verdiğimiz vergilerle alınmış iki tane uzay mekiği olsa onları amerika veya rusyadan aldık diye teşhir etmeyecekmiyiz???

ayrıca törenlerden velilerin şikayetini ve hiç kimsenin o törenlere isteyerek gitmediğini söylemiş.bu fikre hiç katılmıyorum bence gençliğimiz nasıl kurban bayramını dini vecibeler yerine getirerek kutluyor ise bir cumhuriyet bayramını,bir gençlik ve spor bayramını milli duygularla kutluyor.hocam belkide bir öğretim görevlisi ise bağlı bulunduğu okulu baz alarak tespitlerini dile getirmiştir.ancak milli birlik ve beraberliğin milletçilik ve ulusçuluk duygusunun aşılanması içinde o şekilde olmaması gerekir.
bir velinin şikayeti varmış oğlum bir mukavva parçasını havaya kaldırıp indiriyor ve yaptığı işide zul görüyor.öncelikle öğrenmenin o veliye telkinde bulunması lazım.onun yaşındaki binlerce gencimizi istiklal harplerinde sehit verdik şehit verilen her genç bütünün bir parçasıydı.gencin elinde tuttuğu mukavva parçasıda bütünün bir parçası.büyük bir şeklin belki bir noktası ama yinede o nokta olmadan o şeklin tamamlanmayacağını velisi eğer velisinin bilgisi yok ise eğitimcisi öğretmesi gerekmektedir.eğer eğitimcide veremiyor ise eğitimcinin eğitilmesi gerekir.
niyetim kimseyi rencide etmek değil..herkes yaşadığı gibi beyan versin veya beyan verdiği gibi yaşasın.aksinin olması provakosyondan başka birşey değildir.

saygılarımla....

Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 30 May 2009, Cumartesi 12:28:00    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Zafersoy,

Son soruya cevap verirken belirttiğin görüşlerine genel olarak katılıyorum.
İnsan göründüğü ve gösterdiği gibi olmalı ve yaşamalıdır.Veya en azından buna azami gayret göstermelidir.

İnsanın ülkesini ve milletini sevmesi gönüllülük esasına dayanır.
Ama gönüllülük te kendiliğinden oluşmaz. İnsan doğduğu andan
itibaren ülkesinin geleneklerini,inancını,dilini,örf ve adetlerini,tarihini, bayramlarını
yaşar ,içinde hisseder,adeta onlarla yoğrulur ve artık o kişinin
hücrelerine işleyen millet ve vatan sevgisini söküp atamazsınız.

İşte bu sevginin oluşmasında önce ailenin,sonra eğitimin ve nihayetinde çevrenin büyük etkisi vardır.
Ailede ve eğitimde bu sevgi öyle işlenmelidir ki bu sevgi, kızgınlığa,bıkkınlığa ve vurdumduymazlığa dönüşmesin.

Hasan Hoca'mız yazısında bunu kastetmiştir diye düşünüyorum.

Diğer taraftan milli bayramlara defalarca katılmış ve büyük keyif almış birisi olarak size kesinlikle katılıyorum.
Bu toplu gösterilerde herkes üzerine düşen görevi severek isteyerek ve layıkıyla yerine getirmelidir.
Hadise asla bir karton sallama olarak değerlendirilemez.
İnsan vücüdunda milyarlarca hücre vardır.Her hücrenin görevi ayrı ayrı düşünüldüğünde önemli olmayabilir.
Ama hepsi beraber düşünüldüğünde ortaya Allah' ın yarattığı en mükemmel canlı çıkar.

Bir ülkenin kalkınmış müreffeh bir ülke olması, herkesin
üzerine düşen görevi, sevmese de eksiksiz yerine getirmesi ile çok ilişkilidir.

Yönetenler işini iyi yaparsa millet iyi organize olur...
Doktorlar işini iyi yaparsa fertler sağlıklı olur...
Eğitimciler işini iyi yaparsa bir millet eğitimli olur...
Asker işini iyi yaparsa o ülke korkusuz ve güvenli olur.
Hakimler işini iyi yaparsa ülkede adalet hakim olur..
İmar işi ile görevliler işini iyi yaparsa ülke imar edilmiş olur...
Çöpçüler işini iyi yaparsa ülke tertemiz olur...
Bireyler vatandaşlık görevlerini eksiksiz yerine getirirse o ülke "YAŞANACAK ÜLKE" olur.....

................................................

Şimdi benim de bir sorum var:

Geleceğe yönelik bir hedefin var mı? Varsa bizimle paylaşır mısın ?

Bence
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 30 May 2009, Cumartesi 18:50:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ilk önce konuk olma cesareti gösterip tüm sorularımıza içtenlikle cevaplar verdiğin için çok teşekkür ederim alkış alkış

oymalıtepe ailesi içerisinde seni gibi dürüst özü sözü bir ,bir forum arkadaşı diyemeyeceğim >> bir dost sırdaş kazandığım için kendimi şanslı görüyorum

bu hizandan ve tavrından hiç bir şey kaybetmeden yolunda ilerleyeceğinede eminim
Allah'ım önünü ve yolunu hep aydınlık etsin (amin)

haftan bitti ama üzülme sorular gelecektir (:

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 31 May 2009, Pazar 01:23:39    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sayın bence teşekkürler öncelikle anlatmak istediklerimi anlayabildiğin için ve benim ifade edemediklerimle birlikte destek olduğun için.bazen olur ya kafandakileri kelimeler ile ifade edemez ve yazamazsın ,bazende yazarsın ama karşındaki ne anlatmaya çalıştığını anlamaz..hasan hocamın bu konuları gözardı edip sentez yapamadığına eminim .aksi takdirde kendisininde belirttiği gibi milli duygulardan yoksun olmadığını düşünüyorum..

sizin sorunuza gelince öncelikle ben bir aile reisiyim ileriye dönük planlarım çocuklarımı yatiştirip vatana millete hayırlı birer evlat yapmak.ancak bununla beraber meslek anlamında elimden tek gelen iş olan askerlik mesleğini bıraktım şimdi yeni bir hayat ile yeni bir dalda hayat mücadelesi vereceğim.açıkçası şuan ne olacağını bende bilmiyorum.öncelikle şunu belirtmek istiyorum 35 yaşındayım ve hiçbir zaman siyasi bir idoolojim olmadı.hiç bir siyasi partiyi uç denilecek seviyede desteklemedim.sağcıda olmadım solcuda vatanseverlik doğrultusunda yapılması gerekli olan ne ise onu yapmaya çalıştım.şu ana kadar orduya askerlikle beraber verdiğim 9 yıl bunun aynasıdır.çok şükürki en milliyetçiyim diyipte sadece propaganda yapan sağcıdan daha fazla vatan savunmasında görev aldım,en sosyalistim diyipte atatürk ilkelerini ve bayrağn koruyucusuyum diyen aydın ama henüz mum yakmayı beceremeyen aydınlardan daha fazla bayrağı yücelttim.bu konuda başım dik anlım açık.
''bu doğrultuda henüz yeni siyasete atılmış olan emekli general osman pamuk oğlu ile aynı safta olup hak ve eşitlik partisinde aktif olarak siyasetçi olmak isterim.''parti idoolojisi ile ilgili sayın pamukoğlu bir açıklama yapmıştı beni çeken oydu.dediki bizim misyonumuz vatanseverlik doğrultusunta türkiye cumhuriyetini yüceltmek..biz ne sağcıyız nede solcu..

saygılarımla....

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^