Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Dedim ki; çok yalnızım..
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Dedim ki; çok yalnızım..

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ECRiN

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 08 May 2009, Cuma 07:01:29    Mesaj Konusu: Dedim ki; çok yalnızım.. Alıntıyla Cevap Ver

Dedim: Çok yalnızım.
Dedin: ... فَإِنِّي قَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.
Dedin: وَاذْكُر رَّبَّكَ فِي نَفْسِكَ تَضَرُّعاً وَخِيفَةً وَ دُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالآصَالِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205

Dedim: Buda senin yardımını ister
Dedin: أَلَا تُحِبُّونَ أَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90

Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:أَلَمْ يَعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ هُوَ يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104.

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ (2) غَافِرِ الذَّنبِ وَقَابِلِ التَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3.

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًاALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53.

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Dedin: وَ مَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135.

Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin: إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ التَّوَّابِينَ وَ يُحِبُّ الْمُتَطَهِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.

Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de أَلَيْسَ اللَّهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
Dedin: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا (42) هُوَ الَّذِي يُصَلِّي عَلَيْكُمْ وَمَلَائِكَتُهُ لِيُخْرِجَكُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَكَانَ بِالْمُؤْمِنِينَ رَحِيمًا
Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43.

Kendi kendime dedim: ALLAH'ım seni çok seviyorum.

--
Vefa, dost ikliminde yetisir ve bizim yamaçlarimizin gülüdur..

--
9-8-7-6-5-4-3-2-1-0
Okuyun bakalım rakamları :

* Eger ' 9' canli olsaydın bile

* En çok ' 8' kez kaçabilirdin ölümden

* Bilki ' 7' düvele sultan olsan dahi

* Yerin ' 6' mekan olacak sana

* En fazla ' 5' metre kumaş götürebileceksin

* Kapatacaksin ' 4' açsanda gözünü

* Bu dünya ' 3' günlük dünya

* Ölüm meleğinin yaninda ' 2' kat olup yalvarsanda nafile

* Elbet ' 1' gün öleceksin

* Işte o zaman herşey ' 0' dan başlayacak

Çünkü ÖLÜM bir yok oluş degil
YENiDEN DOGUSTUR...!

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 08 May 2009, Cuma 09:24:02    Mesaj Konusu: Re: Dedim ki; çok yalnızım.. Alıntıyla Cevap Ver

Kur'an-ı Kerim'in Allah kelâmı olmasından dolayı, okurken yüce Allah ile konuştuğumuz söylenir. Gerçekten de, içerisinde her türlü soruya, bir yanıt bulunmaktadır; hem de en yetkili makamdan.

Ecrin'in paylaştığı diyalog, çok hoşuma gitti. İnsanın yaşamda yalnız olmaması, bir koruyan gözeteninin olması, popüler deyimle, kimsesizin kimsesinin, alemlerin tek sahibi olmasını bilmesi, müthiş bir güç vermekte. Maalesef, düşünüp de, Allah'a ulaşamayan beyinler, yaşamın amacını da kavrayamayıp, boşluğa düşmekteler. Sonunda, intihara varan bunalımlara sürüklenmekteler. Bunlara en büyük örnek ünlü düşünürlerden Nietsche'dir ki, yaşamını intiharla sonlandırmıştır. Düşünen ve sonucunda Allah'a ulaşmış hangi beyin, kötülüğü, çirkinliği, azgınlığı destekleyebilir ki.

Paylaşımınız için çok teşekkürler Ecrin. kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 08 May 2009, Cuma 11:58:32    Mesaj Konusu: Re: Dedim ki; çok yalnızım.. Alıntıyla Cevap Ver

paylaşım için teşekkürler ecrin (:

kendimizi her yanlız hissettiğimizde allah2a ve onun kelamı olan yüce
kitabmız Kuran-ı kerim'e sarılsak yeterli ..

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 09 May 2009, Cumartesi 07:24:10    Mesaj Konusu: Re: Dedim ki; çok yalnızım.. Alıntıyla Cevap Ver

Ecrin cok cok tesekkur ediyorum soylenecek her seyi Tugrul bey soylemis paylasimin icin cok cok tesekkurler.
Ayrica forumlarimiza bir yazar daha katildigindan cok cok daha tesekkurler. Artmaliyiz buyumeliyiz bu aile buyumeli bence. Guzel bir gun diliyorum hepinize kırmızı gül

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 25 Haziran 2009, Perşembe 01:10:53    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tuğrul Bey'in de beirttiği gibi tüm isteklerimize, sorularımıza Allah'in bir cevabı var. Bunu görmek ve yalnız olmadığımızı bilmek çok güzel ve huzur verici bir duygu!

Çok güzel bir paylaşım, teşekkürler ECRiN kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^