Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Şehir Bilmece
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Şehir Bilmece
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Oyunları Forum Oyunları
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 14 Ekim 2009, Çarşamba 09:14:12    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzelim keteleri tek başıma bitiremezdim zaten, ortak çıkmış olması ayrıca bereket katmıştır onlara, kete ortaklarım ve kendi adıma leziz ikramın için çok teşekkür ediyoruz _NesiL_ kırmızı gül , ellerine sağlık...

İşte sorum; bu resim hangi ilimizden bir görüntü acaba?

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 15 Ekim 2009, Perşembe 01:47:17    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

IĞDIR

(Nasıl bildin demeyin? Ben de kendime hayret ediyorum. )

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 15 Ekim 2009, Perşembe 08:49:49    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

alkış Tebrikler _Nesil_ kırmızı gül , yine bildin maşallah...

Iğdır dünya coğrafyasında eşine ender rastlanabilecek bir özelliğe sahiptir. Bir yanda ülkemizin en büyük ve dünyanın sayılı büyük dağlarından biri olan Büyük Ağrı Dağı'nın 5165 metre yüksekliğindeki buzullarla kaplı sivri tepeleri ile diğer taraftan yüksek Doğu Anadolu platosunda ortalama rakımı 800-900 metre arasında değişen ve turunçgiller ile zeytin dışında her türlü sebze ve meyvenin bolca yetiştirilebildiği bereketli Sürmeli çukurunu bünyesinde iç içe barındırmaktadır. İlin güneyinde yükselen Ağrı Dağı'nın zirvesindeki kar ile ovada yetişen pamuğun rengi soğuk ve sıcağı adeta yan yana getirmektedir. Bu özellikleri onun ülkemiz genelinde "Doğu'nun Çukurovası" olarak tanınmasını sağlamıştır.

Iğdır'ın ünlü yemeği Bozbaş senin için _Nesil_ciğim... kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 15 Ekim 2009, Perşembe 12:34:39    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Yok bence siz ikinizde ayni yerden aliyorsunuz resimleri ve bu isin kolayini boyle buldunzu yoksa bu kadari pes kimse gitemdigi illeri boyle bilemez arastirmada olsa bu saatleri bulur. Ayni yerdesiniz vesselam.)))

Sehirlde guzel yemeklerde ve bilgilerde Yureginize saglik. Cok yararlaniyorum ve takib ediyorum. alkış alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 16 Ekim 2009, Cuma 02:06:36    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İkramın için teşekkürler FAYDIN kırmızı gül

Halil abi, düşündüğünüz gibi değil. Sadece resimden hareketle tahmin ediyoruz. Bulamadığımız zamanlar da oluyor. Teşekkürler kırmızı gül

* * *

İşte yeni şehir bilmeceniz!

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2009, Salı 08:31:07    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet Sevgili ZaKDaRiZa kırmızı gül ; _Nesil_ kırmızı gül ve nesli kırmızı gül ile aynı yerde olduğumuz doğru, yüreklerimiz aynı yerde en azından...

Lakin, resimleri aynı yerden almıyoruz, resimdeki şehrin coğrafi yapısından, yerleşim biçiminden hareketle tahmin etmeye çalışıyor, bazen ilk, bazen de bir kaç denemede doğru cevabı buluyoruz. Bulamadığımız da oluyor elbet...

Sistemde, belki de sadece benim ağ bağlantımdan kaynaklanan bir sıkıntı var, dünden beri forumlardaki ve avatarlardaki resimler görünmüyor, dolayısıyla son şehir bilmecesine ait hiç bir fikrim yok maalesef...

Başa dön

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 22 Ekim 2009, Perşembe 19:52:33    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pek tutmuyo benim cevaplarim ama yine şansimi denemek istiyorum:)

Bu güzel şehir ''İskenderun'' diye tahmin ediyorum...

Evet Sıradan Biriyim Ama Ön Siradan...!!!!
Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 24 Ekim 2009, Cumartesi 00:14:07    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de tahmin hakkımı HATAY'dan yana kullanmak istiyorum... kırmızı gül

Başa dön

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 24 Ekim 2009, Cumartesi 03:03:11    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

FAYDIN, senin doğru cevap vermene öyle alışmışım ki, sen farklı cevap verince, acaba ben mi yanlış biliyorum diye tereddüt edip, emin olmak için bir kez daha kontrol etme gereği duyuyorum.

Hatay ya da İskenderun değil FAYDIN ve gecem üzgün

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 26 Ekim 2009, Pazartesi 09:40:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

O zaman MERSİN (İÇEL) diyeyim _Nesil_ kırmızı gül , belki tutar...

İki haftadır siteye imageshack'ten yüklenen resimleri göremiyorum ve o siteye de giremiyorum (Çalıştığım kurumun merkez internet sağlayıcısı o siteyi engellemiş olabilir). En son şehir bilmece resmine de başka bir yerde baktım ve bol palmiyeli bir sahil görünce güneyde bir yer deyip, Hatay dedim. ilk hakkımda bilememişim, bakalım ikincinin akıbeti ne olur... Resme tekrar bakamadım ama...

Başa dön

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 27 Ekim 2009, Salı 02:39:35    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

FAYDINcım kutluyorum, cevabın tuttu alkış (Görmeden dahi biliyorsun, tebrikler )

Yukarıdaki resim, Kız Kalesi, Cennet ve Cehennem Obrukları, Silifke Yoğurdu, Anamur Muzu, Turunçgil ve Seracılık Üretimi, Göksu Nehri, Sertavul Geçidi, Tarsus Şelalesi, Çamlıyayla (Namrun) ile meşhur Akdeniz ilimiz MERSİN'e ait.

Bu defa ikramlarım, Mersin’in ünlü kebabı olarak bilinen "tantuni" ve meşhur tatlısı "cezerye". Afiyet olsun FAYDIN kırmızı gül

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 30 Ekim 2009, Cuma 20:32:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Her ne kadar göremesem de nefis olduklarına emin olduğum Cezerye ve Tantuni için çoook teşekkür ediyorum _Nesil_ kırmızı gül , emeğine sağlık...

Biraz geç oldu ama işte yeni şehir bilmecemiz:

Başa dön

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 08 Kasım 2009, Pazar 05:54:58    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu kez tahmin etmek kolay olmadı FAYDIN, kararsız kaldım, yine de bir tahminim var.

Sanırım resim KÜTAHYA'ya ait.

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 08 Kasım 2009, Pazar 12:02:02    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kararsız kalmana rağmen, KÜTAHYA cevabıyla yine bilmecemizi bildin _Nesil_ kırmızı gül ciğim , alkış tebrikler... alkış

Bu ilimiz hemen hemen herkesin bildiği üzre; Kütahya Çinisi, Kütahya Porseleni ve bunların imalatı, Kütahya Başkomutanlık Milli Parkı, Kütahya Kalesi, Aizanoi Antik Kenti, Tunçbilek-Seyitömer Linyitleri, Tavşanlı Leblebisi, Simav ve Gördes Halıları ile meşhur.
..

Resimdeki Kütahya Çinisi özellikle senin için _Nesil_... kırmızı gül

Başa dön

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 09 Kasım 2009, Pazartesi 01:36:18    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim FAYDINcım. kırmızı gül Kütahya'ya dair çok güzel bir hediye.

* * *

Yeni şehir bilmeceniz...

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Oyunları Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Sonraki
14. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^