Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - BENİM KALEMİMDEN BİR OPERASYON
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

BENİM KALEMİMDEN BİR OPERASYON
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 18 Nisan 2009, Cumartesi 18:34:17    Mesaj Konusu: BENİM KALEMİMDEN BİR OPERASYON Alıntıyla Cevap Ver

Bu yazılanlar hikaye değildir..masal veya herhangi bir yerden alıntıda değildir...son 10 yılının 8 yılını dağlarda geçirmiş bir komandonun küçük bir anısıdır..her şey vatan için...

KENAN ALESİ’NİN ORTANCA ÇOCUĞUYDU İKİ ABİSİ İKİDE KIZKARDEŞİ VARDI..ABİLERİ ÇOCUKLUĞUNDA ONU SÜREKLİ EZMİŞ SESSİZ VE İÇİNE KAPANIKLIĞIN’DAN FAYDALANARAK HEP ALAY ETMİŞLERDİ.23 YAŞINDAYDI 23 YILINA BİRÇOK DERT SIĞDIRMIŞTI BUNLARDAN EN ÖNEMLİSİDE ŞUAN İÇİNDE OLDUĞU DURUMDU.CİGARASIN’DAN SON YUDUMU ÇEKERKEN GÖZLERİ DALDI GEÇMİŞE GİTTİ.İLK VE ORTAOKULU MAHALLESİNDEKİ BİRLEŞİK OKULDA OKUMUŞ,LİSEYİ’DE ;ÇOK İYİ SAYILMAYACAK BİR DERECEYLE MESLEK LİSESİ MOTOR BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLMUŞTU.ÜNİVERSİTE’Yİ OKUMAK ABİLERİNE NİSPET YAPMAK İSTİYORDU O YIL İLK DENEMESİNDE K.T.Ü KAZANMIŞ İKİNCİ SINIFTAYKEN AYRILMIŞTI.EVDE OLDUĞU GİBİ OKUL HAYATINDADA NEREDEYSE HİÇ DOSTU YOKTU.SADECE PLATONİK AŞKI OLAN SÜREYYA…SÜREYYA’YI LİSE BİRİNCİ SINIFIN BAŞLARINDA FARKETMİŞ GÜZELLİĞİNDEN ETKİLENMİŞ VE YILLARCA SEVMİŞTİ HALENDE HİÇBİR ZAMAN AÇILAMADIĞI AŞKINI DÜŞÜNÜYORDU..CİGARASI BIYIKLARINI SARARTIP DUDAKLARINI YAKMAYA BAŞLAYINCA İNCE BİR ACI DUYDU.KEŞKE O CİGARAM HİÇ BİTMESE ANILARIYLA BİRAZ DAHA FAZLA OLABİLSEYDİM DİYE DÜŞÜNDÜ.AMA GÖREVİNE DÖNMESİ GEREKİYORDU.AYAKLARIYLA KÜLÜ SAVURMAYA BAŞLADI ATEŞİN SÖNDÜĞÜNDEN İYİCENE EMİN OLDUKTAN SONRA MAĞARANIN İÇİNE DOĞRU YÜRÜMEYE BAŞLADI.MAĞARA GİRİŞİNİN TAM KARŞISINDA BEŞ ON ADIM İLERLEDİKTEN SONRA BELİ HİZASINDA BİR OYUKTAN İÇERİ DOĞRU SÜRÜNEREK GİRDİ BİRKAÇ METRE SÜRÜNDÜKTEN SONRA BEKÇİİİ DİYE SESLENEN AHMETİN SESİNİ DUYDU HEMEN KARŞILIĞINI VERDİ SUU..ARALARINDA ANLAŞTIKLARI PAROLA VE İŞARET SİTEMİYDİ.MAĞARANIN DİĞER BÖLÜMÜ DAHA SICAK VE KORUNAKLIYDI. AHMET , BEKİR VE ÇETİN ONUN EMRİNE VERİLEN HENÜZ HİÇBİR EYLEME KATILMAMIŞ KİŞİLERDİ.İÇERİ GİRDİKTEN SONRA YAPACAKLARI EYLEM HAKKINDA MAĞARANIN İÇERİSİNDE TATBİKAT YAPMAYA BAŞLADILAR.DIŞARIDA HAVA KARARMAK ÜZEREYDİ.BULUNDUKLARI YERİN YAKLAŞIK ONBEŞ KİLOMETRE GÜNEYİNDE’Kİ KARAKOLUN ETRAFI MAHŞER YERİ GİBİYDİ.İKİ KOMANDO TUGAYI EMRE VERİLEN TOPÇU KISIMLARI VE KARAKOLUN KENDİ PERSONELİ KULAKLARI SAĞIR EDECEK BİR UĞULTUYLA SON HAZIRLIKLARINI YAPIYORLARDI.BULUNDUKLARI YER SINIR’A DÖRTYÜZ METRE MESAFEDEYDİ.KIVRILARAK YUKARI DOĞRU SINIRA GİDEN YOL ZİRVEDE SOLA DOĞRU DÖNEREK KAYBOLUYORDU.SINIRIN YOLUN TEPE NOKTASINA KARAKOL TARAFINDAN GÖZ ALABİLDİĞİNCE BÖLGEYİ VE SINIR TARAFINI GÖREBİLEN İKİ TANE UÇAKSAVAR MEVZİİ İNŞAA EDİLMİŞTİ ALTI KİLOMETRELİK DAİRE İÇERİSİNDE GÖRDÜĞÜ HER HEDEFİ TEREDDÜTSÜZ İMHA ETME EMRİ ALMIŞLARDI.AŞŞAĞIDAKİ BİRLİKLERİN BİRTANESİDE TÜM PERSONEL BAŞLARINA BANDANA BAĞLAMIŞ YÜZLERİ TANINMAYACAK ŞEKİLDE BOYALIYDI.KARTAL BİRLİĞİ HAKLI OLARAK NAMILARI’NI GEÇEN YILKİ OPARASYONLARDAN BİRİNDE BÖLÜKÇE BAŞARI GÖSTERDİKLERİ ONYEDİ KELLE’DEN ALMIŞLARDI.VE HİÇ ŞEHİT YADA YARALI VERMEMİŞLERDİ.VE DAHA SONRAKİ BİRÇOK GÖREVLERDE BAŞARILARINI YENİLEMEK GÖREVLERİNİ LAYIKİYLE YERİNE GETİRMEK İÇİN AND İÇMİŞLERDİ.METİN KARTAL BÖLÜĞÜNDE BEŞİNCİ TİMDEYDİ METİN VE TİMİ DİĞER TİMLERİNDE YAPTIĞI GİBİ BÜYÜK BİR ATEŞ YAKMIŞ ETRAFINDA UZUN BİR SÜRE SOHBET ETMİŞ VE HAZIRLAN KOMUTUNU DUYDUKLARINDA HEMEN ÇANTALARINA YÖNELMİŞLERDİ.MATLARINI BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE RULO HALİNE GETİREREK ÇANTALARINA BAĞLADILAR ÜZERLERİNDEKİ RÜZGAR CEKETLERİ VE MİFLON PANTOLONLARINI ÇIKARARAK ÇANTALARINA YERLEŞTİRDİLER GÜNEŞİN BATMASIYLA BİRLİKTE SOĞUK BİR RÜZGAR ESMEYE BAŞLAMIŞ HERKESİN İLİKLERİNİ DONDURMUŞTU. HEM ISINMAK HEMDE VERİLEN GÖREVİ YERİNE GETİRMEK İÇİN BİR AN ÖNCE YÜRÜYÜŞE BAŞLAMAK İSTİYORLARDI.BİRLİKLER YAVAŞ YAVAŞ TOPLANDI HERKES KENDİ SORUMLULUK BÖLGESİNİ TEMİZLEYEREK ÇÖPLERİNİ GÖMDÜLER.ARALARINDAKİ KISA BAĞRIŞMALARDAN SONRA HERKES OLMASI GEREKEN YERE GEÇMİŞ KARAKOLUN İÇİNDEN ÇIKACAK OLAN KOMUTANI BEKLEMEKTEYDİ.BİR MÜDDET SONRA İLERLEMİŞ YAŞINA RAĞMEN KOMANDOLUĞUN VERDİĞİ GURURLA KARARLI ADIMLARLA DİMDİK YÜRÜYEN KOMUTAN KARAKOLDAN ÇIKTI BİRLİKLERİ TAM ORTALAYARAK HEPİNİZE GÖREVDE BAŞARILAR DİLİYORUM DİYE SESLENDİ.KARŞILIĞI ÖYLE BÜYÜK BİR SESTİKİ AĞAÇLARIN ÜZERİNDE TÜNEMİŞ KUŞLAR BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜYLE KANAT ÇIRPARAK HAVALANDILAR.HERKES KOMUTANA AYNI ANDA SAĞOL DEDİĞİNDE METİNİN TÜYLERİ DİKEN- DİKEN OLMUŞTU.HİÇ BİRİNİN İÇİNDE ZERRE KADAR HASRETLİK VE KORKU YOKTU GERİYE HİÇBİRİ BAKMIYORDU İLK ADIMLA BAŞLAYIP YAKLAŞIK OTUZ KİLOMETRE DEVAM EDECEK OLAN İNTİKALİ DÜŞÜNÜYORLARDI .KOMUTAN SEÇTİNİZMİ?KİM SÖYLETECEK DİYE SESLENDİ KARTAL BÖLÜĞÜNÜN BİRLİK KOMUTANI BİR ADIM ÖNE ÇIKTI METİN DİYE SESLENDİ ÇANTASINI ELİNDEN BIRAKAN METİN SÜRRATLE ÖNCE BİRLİK KOMUTANININ SONRADA KOMUTANININ YANINA GİDEREK KISA KÜNYASİNİ TOK VE GÜR SESİYLE HAYKIRDI METİN DÜZGÜN TRABZON EMRET KOMUTANIMM.KOMUTANLA KISA BİR MÜDDET GÖZGÖZE GELDİLER VERİLEN EMRİN NE OLDUĞUNU İKİSİDE BİLİYORDU KOMUTAN SADECE METİN;YÜKSEK BİR YERE ÇIK DİYE TALİMAT VERDİ.METİN GÖZÜYLE ETRAFI SÜZDÜKTEN SONRA TAM KARŞISINDA YİRMİ METRE İLERDE DURAN KARAKOLUN FIRINI OLARAK KULLANILAN MAN ARACININ ÜSTÜNE ÇIKTI.SÖYLEDİKLERİMİ BENDEN SONRA TEKRARLAYIN DİYEREK KOMANDO ANDI’NA BAŞLADI.KOMANDO ANDI KOMANDO BİRLİKLERİNİN HER GÖREV ÖNCESİ VE SONRASI OKUDUĞU BİR ANTTIR.
KORKU NEDİR BİLMEYİZ
BİZ DAĞLARIN ERLERİ
YUVA YAPTIK GÖKLERE
BAŞ DÖNDÜREN YERLERE
ENGEL TANIMAZ AŞARIZ
YÜCE,ENGİN DAĞLARI
EL VERİR UZANIRIZ
MOR,SİYAH BULUTLARA
BEN TÜRK KOMANDOSUYUM
DÜŞMANI ÇELİK PENÇEMLE EZERİM
HERYERDE BEN VARIM
HAVADA
KARADA
DENİZDE
ÇATAKTA VE BATAKTA
HAZIR,,DAİMA HAZIR…

KOMUTAN METİNİN MARŞI BİTİRMESİNE MÜTAKİP BİRLİKLERE SESLENEREK ALLAH KOMANDOLARI KORUSUN DEMESİYLE TEKRAR HERKES BOĞAZLARI PATLARCASINA SAOL DEDİ.METİN ARACIN ÜZERİNDEN İNEREK ÖNCE KOMUTANIN SONRADA BİRLİK KOMUTANININ YANINA GİDEREK TİMİME KATILABİLİRMİYİM DEDİ..HAVA TAMAMEN KARARMIŞTI. KOMUTANIN TALİMATIYLA AYNI ANDA BİNLERCE NAMLU ŞARJÖR TAKILMASI İÇİN YUKARIYA DOĞRULDU.ŞARJÖR TAK,DOLDUR KAPA,EMNİYETİ KONTROL ET,ESAS DURUŞ KOMUTLARI TEK BİR DÜZEN İÇİNDE YAPILDI. İLK BİRLİK KARARLI ADIMLARLA SINIRA DOĞRU YÜRÜMEYE BAŞLAMIŞTI.TEK BİR KOL HALİNDE SIRASI GELEN BİRLİK ÇÖZÜLEREK İLERLEMEYE BAŞLADI.METİNİN BİRLİĞİ ORTA KISIMDAYDI HERHANGİ BİR PUSU ESNASINADA KANATLARA DOĞRU YAYILARAKDİĞER BİRLİKLERİN EMNİYETİNİ SAĞLAYACAK ÖLÜM BÖLGESİNDEN ÇIKMALARI İÇİN ATEŞ KUVVETİ OLACAKLARDI.METİN BAŞINI KALDIRARAK İLERLEYEN VE KARANLIKTA KAYBOLAN BİRLİKLERE BAKTI BİLDİĞİ ÜÇ DUA VARDI ONLARI OKUYUP İLK ADIMINI ATTI BİNLERCE KİŞİNİN AYNI ANDA YÜRÜMESİNE KARŞIN ÖNÜNDEKİ ADAMI GÖRMESE SADECE KENDİSİNİN GÖREVE GİTTİĞİNİ SANACAK ŞEKİLDE KİMSEDEN SES ÇIKMIYORDU.SIRTINDAKİ ÇANTA BİRKAÇYÜZMETRE GİTTİKTEN SONRA AĞIRLIĞINI İYİCENE HİSSETTİRMEYE BAŞLADI.YOKUŞ YUKARI YÜRÜYÜŞE BAŞLAMAK ONU YORMUŞTU.EN ÜSTE GELDİĞİNDE DURDU EĞİLEREK ÇANTASINI ELLERİNDENDE KUVVET ALARAK İLERİ DOĞRU İTTİ.OMUZLARI BİR KAÇ SANİYELİĞİNEDE OLSA RAHATLAMIŞTI SONRA YAVAŞÇANA ÇANTASINI OMUZLARINA YERLEŞTİRDİ VE TEKRAR BİSMİLLAH DİYEREK SINIRDAN İÇERİ ADIMINI ATTI.METİN TRABZONLU OLMASINA KARŞIN UZUN SÜRE İSTANBULDA YAŞAMIŞTI TARBZONA SADECE BABASININ ÇALIŞTIĞI YERDEN İZİN ALMASIYLA YA FINDIK ZAMANI YADA YAYLA ZAMANINDA GELİYORDU.AKRABALARININ BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU TRABZONDAYDI.LİSEYE KADAR OKUMUŞ ZEKİ VE KARARLI OLMASINA RAĞMEN GEÇİM SIKINTISINDAN DOLAYI ÜNİVERSİTEYE GİDEMEMİŞTİ.AİLESİNİN ISRARIYLA BİR TEKSTİL FABRİKASINDA ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞMAYA BAŞLAMIŞ,BİR YIL SONRADA İŞ ARKADAŞLARINDAN SEVGİ İLE NİŞANLANMIŞTI.
SINIRI GEÇMELERİNE MÜTAAKİP VADİNİN DİBİNDEN BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜYLE AKAN VE BOŞALTILMIŞ TÜRKMEN KÖYÜNÜ İKİYE BÖLEREK IRAK İÇLERİNE DOĞRU AKAN ZAP’IN SESİNİ DUYDULAR.ADIMLARINI TEMKİNLİ ATIYORLARDI EN ÖNDE GİDEN MAYIN ARAMA TİMİ DEFALARCA DURMUŞ BİRÇOK YERİ MAYIN İHTİMALİNE KARŞI İŞARETLEMİŞTİ.YANİ HER BİRKAÇ ADIMDA BİR ÖLÜM OLMA RİSKİ YÜKSEKTİ.ÜSTELİK HER AN PUSUYA DÜŞME İHTİMALİ VARDI..AYNI SIRALARDA KENAN VE ARKADAŞLARI GÖREVLERİNİN PROVASINI BİTİRMİŞ YANLARINDA GETİRDİKLERİ ELBOMBASI DOLU OLAN ÇUVALLARIN ÜZERLERİNDE UZANMAKTAYDILAR.KENANIN BİR ARA GÖZLERİ KAPANDI SONRA İRKİLEREK AYAĞA KALKTI.ETRAFINA BAKATIKTAN SONRA BEKİR’E ÇOK KORKTUM GİDİPTE BENİ YALNIZ BIRAKTINIZ SANDIM DEDİ.HEP BERABER GÜLÜŞTÜLER.

devamı yarın....

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 09:16:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Al sancagin mavi bereli incileri,Sizlerki vatan icin en zor sartlarda omuomuza ac susuz yeri geldiginde dag bayir,Yagmur camur mermi yagdirdiniz atana goz koyan hain dusunce sahibi topluluklara... Bunca zor olan aniyi bir kere daha deyerli kilarak bizlerle paylasmak cok baska bir incelik...

Gonlunuze saglik devamini bekliyoruz buyuk bir merakla... Ayrica sunuda Belirtmek isterimki... Hayatlari hikaye olarak adlandirmak deyilde Hikayeleri kopyalayip yaspistirmak kolaydir...

Lakin yasanmis anlari tekrar hatirlayip yasamak ve yasatmak Herkesin sahip oldugu bir meziyet deyildir...

TesekkUr ederim "zafer ersoy" paylastiginiz icin... Ve Buyuk kumandan "MusTafa Kemal Ataturk Un bir sozu ile tamamlamak istiyorum Bu guzel yaziyi...

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 09:22:07    Mesaj Konusu: Re: BENİM KALEMİMDEN BİR OPERASYON Alıntıyla Cevap Ver

Cok güzeldi zafer Büyük sabırla bekliyorum.Ben bu dogu operasyonlarının bir hastası oldum galıba.Buraya ait ne varsa günlerce okumak istiyorum.Yazının devamını bekliyoruz hep birlikte. Bir ricam olacak büyük harf benim gibi yaşlıları okurken yoruyor banamı oyle geliyor. Bu gizel anıyı sonuna kadar bizlerle paylaşman ne güzel bir sey. Sizler gibi kişilere bu vatanın çok ihtıyacı var. Allah size ve mehmetcogimize komandomuza askerimize ulusumuza zaval vermesin. Amin.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 13:36:00    Mesaj Konusu: Re: BENİM KALEMİMDEN BİR OPERASYON Alıntıyla Cevap Ver

yöneticiden ve herkesten özür diliyorum..bu olayı yazarken büyük harfle yazıp cd'ye kopyalamıştım..şimdi ordan burya aktarıyorum..ayrıca yorumlar için teşekkürler..devamı az sonra gelecek ama gelmeden önce küçük bir hatırlatma yapayım..her vatanseverin bir hikayesi muhakkak vardır..amaç illaki bir göreve bir operasyona giripte çatışarak kan döküp kan alarak olmayabilir.ancak sayısal olarak benimde halen anlamadığım bir eksiklik var kimseyi yalan söylüyor diye itham etmek istemiyorum ama mantığımı yürütüyorum ve işin içinden çıkamıyorum..şöyleki;
doğuda askerlik yapmış veya görev yapmış her devlet görevlisi en az 3 defa çatışmaya girmiş..bu çatışmaların her birinde en az 5 kelle alıp yanındaki arkadaşını şehit vermiş veya o birlikten en az 3-5 kişi mayına basmış..buna göre doğuda görev yapan en az yirmibin asker var bunun haricinde polis jandarma ve özel harekat hepsi birlikte 25-30 bini buluyor..asker terhislerinide baz alırsak yani her 6 ayda bir 15 bin devlet görevlisi şehit oluyor,en az 70 bini mayına basıyor,birliklerimizde her altı ayda bir yüz bin kelle alıyor..matematiksel olarak bu böyle tabiki orda görev yapıpta gelip sivil hayatında olanları anlatanlar doğru söylüyorlar ise
öyleki hamamda görevli olupta evine döndüğünde ben sayısız operasyona girdim,bir sürü kelle aldık diyen askerleri bilirim..

okuyanlara saygılarımla....

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 13:44:21    Mesaj Konusu: Re: BENİM KALEMİMDEN BİR OPERASYON Alıntıyla Cevap Ver

TEKRAR ÇUVALININ ÜSTÜNE OTURDU BAŞINI ARKADAKİ KAYAYA DAYADI ELLERİNİ BACAKLARININ ARASINA ALDI VE YİNE UYKUYA DALDI.UYKUYA DALDIĞI ZAMAN SAAT YİRMİBİR CİVARLARIYDI OYSA HİÇ UYUMADAN BEKLEMELERİ GEREKİYORDU.ÜSTELİK KENAN ORDAKİLERİN KOMUTANIYDI VE İLK DEFA EYLEM YAPACAK OLAN BEKİR AHMET VE ÇETİN’İ KAÇMALARINA KARŞIN KOLLAMAK ZORUNDAYDI.ALDIKLARI İSTİHBARATA GÖRE GECE YİRMİDÖRT İLE SABAHA KARŞI İKİ ARASINDAKİ BİR ZAMANDA PUSUYA DÜŞÜRECEKLERİ BİRLİK BOŞALTILMIŞ KÖYÜN İÇİNDEN GEÇECEKTİ.BU SIRALARDA İLERLEYEN BİRLİK YÜRÜYÜŞLERİNİ HIZLANDIRMIŞTI NEDENİ İSE SÜREKLİ MAYIN TESPİTİ YAPAN TİMLERİN İŞARETLEDİKLERİ BİRKAÇ MAYIN BÖLGESİNİ DİKKATLE KAZIP İÇİNDEKİNİN ARAZİYE ATILMIŞ METAL PARÇALARI VEYA BOŞ KOVAN OLDUĞUNU GÖRMELERİYDİ.ZAMAN ONLAR İÇİN ÇOK DEĞERLİYDİ HAVA AYDINLANMADAN EMREDİLEN ÜS BÖLGESİNE VARMALARI VE ORADA TERTİPLENMELERİ GEREKİYORDU.AKSİ HALDE O KADAR BÜYÜK BİR BİRLİK GÜNDÜZ ŞARTLARINDA ÇOK KOLAY BİR HEDEF OLACAKTI.HIZLARINI İYİCENE ARTTIRMIŞLARDI.SINIRDAN SONRA KÖYE KADAR OLAN MESAFE SÜREKLİ YOKUŞ AŞŞAĞI DEVAM EDİYORDU.İLK BİRLİKLER DERENİN KENARINA GELDİKLERİNDE DURDULAR EMNİYET ALMAK İÇİN ÖNDEKİ BİRLİĞİN BİR KAÇ TİMİ ÇEVREYE SESSİZCENE DAĞILARAK YERLEŞTİ.ZAP ÖYLE ŞİDDETLE AKIYORDUKİ İÇİNE DÜŞECEK OLAN HERŞEYİ HER AN YUTMAYA HAZIR BİR CANAVAR AĞZI GİBİYDİ.ÖNDEKİ BİRLİKTEN GÖNÜLLÜ BİR KİŞİ BELİNE BAĞLADIĞI İPLE KENDİNİ KARANLIK SULARA BIRAKTI ZAP BİR ANDA GENCİ YUTTU İPİN UCUNU TUTAN İKİ KİŞİ SENDELEYEREK İLERİ DOĞRU KAYDILAR BELLERİNE DOLADIKLARI İP ONLARIDA ZAP’A DOĞRU ÇEKİYORDU İPİN UCUNU ZORDA OLSA YAKINDAKİ BİR AĞACA BAĞLADILAR.BİR MÜDDET SONRADA İPİN GERGİNLİĞİNİN GEVŞEDİĞİNİ HİSSETTİLER BUNUN ANLAMI BELİNE İP BAĞLAYARAK ZAP’A ATLAYAN KİŞİ KARŞI TARAFA GEÇMİŞ OLMASIYDI.EMİN OLMAK İÇİN BİRKAÇ DEFA İPİ ÇEKİP BIRAKTILAR KARŞI TARAFTANDA AYNI ŞEKİLDE İPİN ÇEKİLİP BIRAKILDIĞINI HİSSETİKLERİNDE KARŞIYA GEÇMEYE HAZIR OLDUKLARINI ANLADILAR. KOSKOCA BİRLİK BİRBUÇUK SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE MALZEME VEYA PERSONEL ZAİYATI VERMEDEN KARŞI TARAFA GEÇMİŞTİ.İPİN BU TARAFTAKİ UCUNA ÇÖZÜLEBİLİR DÜĞÜM ATILMIŞTI EN SON GEÇEN PERSONEL İPİN SABİTLENMEYEN UCUNU BİRKAÇ KERE SİLKELEDİ İP ÇÖZÜLÜNCEDE TOPLAYIP YOLUNA DEVAM ETTİ.BİRLİKLER KÖYÜN İÇRESİNDEN BÜYÜK BİR SESSİZLİKLE GEÇTİLER.KÖY BOŞTU AMA İLK GURUP KÖYÜN YANINA YAKLAŞTIKLARINDA KÖPEK HAVLAMA SESİ DUYMUŞLARDI.KARŞIYA İLK GEÇEN GURUPTAKİ BİRKAÇ KİŞİ ÖZELLİKLE SAHİPLERİ TARAFINDAN ALARM OLARAK KULLANILMASI İHTİMALİNE KARŞI KÖPEKLERİ ETKİSİZ HALE GETİRMİŞLERDİ.METİN ÖNÜNDE İLERLEYEN KİŞİYİ TAKİP EDİP DAR BİR KORİDORDAN GEÇERKEN AZ ÖNCE HAVLAYAN KÖPEKLERİN AKİBETİNİ GÖRDÜ. HER İKİSİNİNDE KAFASI KESİLMİŞ YERDE YATIYORLARDI..SAAT ONBİR OLDUĞUNDA EN SON PERSONELDE KÖYÜ GEÇMİŞTİ KAYALIKLARA DOĞRU TIRMANIŞ BAŞLAMIŞTI.KAYALARDAN GEÇERKEN TAŞLARIN SİVRİ KISIMLARI ÇOĞUNUN BOTUNU PARÇALAMIŞ SUDAN DA GEÇMENİN ETKİSİYLE HEPSİNİN AYAĞI PERİŞAN OLMUŞTU.BİRDEN ORTALIK AYDINLANMAYA BAŞLADI AYIN HİLAL HALİ BİLE GENİŞ VADİYİ AYDINLATMAYA YETİYORDU.SADECE BİRKAÇ METRE ÖNÜNÜ GÖREBİLEN METİN ARTIK NEREDEYSE EN UÇTA İLERLEYEN BİRLİKLERİ GÖREBİLİYORDU.EN ÖNDEKİ MAYIN TİMİ DURDU.DUR İŞARETİ VERİLDİ HERKES BİRBİRİNE AYNI İŞARETİ VEREREK TÜM BİRLİĞİN DURMASI SAĞLANDI.ÖNDEKİ BİRLİK ÇÖKTÜKTEN SONRA METİNİN BİRLİĞİ ARADAN SIYRILARAKİLERLEMEYE BAŞLADI.EN ÖNDEKİ BİRLİĞİN HİZASINA GELDİKLERİNDE TEKRAR DURDULAR KARŞILARINDA ZİRVESİ GÖRÜNMEYEN ANCAK YAKŞAŞIK İKİYÜZMETRELİK GENİŞ BİR TEPE VARDI.BEŞ TİMİN EN ÖNDE İLERLEYEN PERSONELLERİ AYNI HİZAYA GELDİ ARALARINDAKİ MESAFE ELLİŞER METREDEN FAZLAYDI. HER TİMDE EN AZ YİRMİ KİŞİ VARDITEPEYİ TAM KARŞILARINA ALARAK DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE İLERLEMEYE BAŞLADILAR.GÖREVLERİ YERLEŞECEKLERİ TEPENİN KEŞFİNİ YAPMAK OLASI TEHDİTLERE KARŞI ANINDA MÜDAHALE ETMEKTİ.EN SAĞDAKİ VE EN SOLDAKİ TİMLER YUKARI DOĞRU İLERLEDİKÇE YANLARA BİRAZ DAHA AÇILIYOR TEPENİN GENİŞLİĞİNE HAKİM OLMAYA ÇALIŞIYORLARDI.EN UÇTAKİ PERSONELLER TEPENİN ZİRVESİNE ADIM ATTIKLARINDA TİMLERE ÇÖK İŞARETİ VERDİLER.SIRASIYLA EN ARKADAKİ PERSONELLERDEN BAŞLAYARAK TEPENİN ÜSTÜNE ÇIKIP EN ÖNDEKİ PERSONELİ BİRKAÇ METRE GEÇTİKTEN SONRA DURUP ETRAFA GECE GÖRÜŞ CİHAZLARIYLA BAKIYOR VE OLASI SESLERİ DİNLİYORLARDI.ARKADAN SIRASI GELEN HER PERSONEL EN ÖNDEKİ PERSONELİ GEÇTİKTEN SONRA ÇÖKÜYOR SONRA ARKA TARAFA İŞERET EDEREK İLERLEMESİNİ SAĞLIYORDU.TÜM TEPENİN KEŞFİ YARIM SAATTE TAMAMLANDI.UÇ NOKTALARIN EMNİYETİ SAĞLANDIKTAN SONRA AŞŞAĞIDA BEKLEYEN BÜYÜK GURUBA POİNTER VASITASILLA İŞERET YOLLANDI.BÜYÜK GURUP SESSİZCENE TEPEYE DOĞRU İLERLEYEREK MEVZİLERİNE GEÇTİLER.EN ARKADAN GELEN TUGAYDA TEPENİN ORTASINDAN GEÇEREK DİĞER TARAFTAN AŞŞAĞI DOĞRU İNDİ VE GÖZDEN KAYBOLDU.TAN YERİ AĞRMAK ÜZEREYDİ HERKES MEVZİSİNE GEÇMİŞTİ.BİR KISIM PERSONEL İSTİRAHAT EDİP UYUYOR BİR KISMIYSA DİKKATLE ETRAFI GÖZETLİYORDU.TEPEYE ÇIKTIKLARI YÖNDE YERLEŞMİŞ OLAN MEVZİLERDEN BİRİ TEPENİN ALTLARINDAN HIŞIRTILAR DUYDU.ÖNCE BAŞINI İYİCENE MEVZİİNİN İÇİNE SAKLADI SONRA SESLERİN KESİLDİĞİNİ FARKEDİNCE YAVAŞÇANA AYAĞA KALKTI.GECE GÖRÜŞ CİHAZINI GÖZÜNE YERLEŞTİRDİ CİHAZI AÇARAK SES GELAN YÖNE DOĞRU DİKKATLİCE BAKMAYA BAŞLADI.HERHAN Gİ BİR HAREKET YOKTU SESDE GELMİYORDU ARTIK.BEŞ ON DAKİKACİHAZI GÖZÜNDEN HİÇ AYIRMADAN AYAKTA DURUR VAZİYETTE ETRAFI GÖZETLEDİ.MEVZİNİN İÇİNDE İKİ TANE KUM TORBASINI TOPRAKLA DOLDURMUŞ MEVZİNİN İÇİNDE ÜST ÜSTE KOYARAK OTURMAK İÇİN YER HAZIRLAMIŞTI. ATIŞ İSTİKAMETİNE BİXİ MARKA HAFİF MAKİNENİ TÜFEĞİNİ YERLEŞTİRMİŞTİ.MEVZİSİNDE ONUNLA BERABER ÜÇ KİŞİ VARDI.ETRAFTA HERHANGİ BİR OLAĞAN ÜSTÜ DURUM OLMADIĞINI ANLAYINCA GECE GÖRÜŞ GÖZLÜĞÜNÜ KAPATTI SONRA GÖZÜNDEN ALDI.HAVA AYDINLANMAK ÜZERE OLDUĞUNDAN BİR MÜDDETTE ÇIPLAK GÖZLE ETRAFI İNCELEDİ NE BİR SES NEDE GÖRÜNTÜ VARDI.MEVZİSİNİN İÇİNE YERLEŞTİRDİĞİ KUM TORBALARININ ÜSTÜNE OTURDU.SAATİNE BAKTI SAAT TAM DÖRT ELLİBEŞTİ YANINDAKİ PERSONELİN NÖBET SAATİ GELMİŞTİ UYANDIRMAK İÇİN EĞİLDİĞİ ESNADA BÜYÜK BİR PATLAMA SESİ DUYDU EL BOMBASI TAM MEVZİSİNİN ÖNÜNE DÜŞMÜŞ,BASINÇ ETKİSİYLE SAVRULAN TAŞ TOPRAK PARÇALARI MEVZİYE DOLMUŞTU PATLAMANIN HEMEN ARKASINDAN MEVZİSİ YOĞUN BİR ATEŞ ALTINDA KALDI HERKES UYANMIŞ ATEŞİN NEREDEN GELDİĞİNİ SAPTAMAYA ÇALIŞIYORLARDI KİMSEDEN SES ÇIKMIYORDU TELSİZ ANONSLARI BİRBİRİNİ TAKİP ETTİ.MEVZİDEKİ PERSONEL YOĞUN ATEŞ ALTINDA OLDUKLARINDAN BAŞLARINI BİLE YERDEN KALDIRAMIYORLARDI.MERMİLER TAŞTAN İNŞAA ETTİKLERİ MEVZİİ’NİN DIŞINA ÇAPPIYOR BAZI TAŞLARI İÇERİYE VEYA GERİLERİNE DOĞRU FIRLATIYORDU

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 14:38:27    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer heyecanla takip ediyorum. Yukarda yazdigin yaziyada tamamen katiliyorum. Ne yazik ki boylesi cok var. Ama biz gercegini izlemeye devam edelim. Kisinin kendi kaleminden ve kendi yasadigindan olunca cok baska oluyor. Cok tesekkurler.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

kobra61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 22:41:01    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

valla söyleyecek söz bulamıyorum çok sağolasın zafersoy askerlik anılarımı tekrar yaşattığın için,şuanda müthiş duygulandım inanın alsalar hemen askere yeniden giderim,bende bir anımı paylaşmak isterim ilk operasyonuma çıkacaktım üst mg3 yardımcısı idim üst devrelere neler almamız gerektiğini sordum onlarda yardımcı 500 mg3 mermisi alır birde kendi silahının mermileri el bombası genel ihtiyaçları saydılar bende tv den şirnağin adını hep çatişmadan duyduğum için bütün saydıklarının fazlasını aldım inanın 50 kg civarı oldu çantam 3 gün üstüne karakola dönerken son 100 metre hiç bitmiyecek sandım ) birde zaferin yorum bölümünde söz ettiği olay gibi duyduğum atma anısı askerin biri evine mektup yazmış zor şartları anlatıyormuş dağa tırmanmak halat eğitimleri falan derken helikopter eğitiminden söz ediyormuş baba demiş helikopter eğitimi zorlamıyorda helikopterden helikoptere atlarken şarjör değişmek beni öldürüyor kahkaha herkese selamlar gönlüne ve emeğine sağlık zafersoy.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 19 Nisan 2009, Pazar 23:38:04    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sevgili kobra61 yorum için teşekkür ederim senin abartmadığına eminim çünkü bende mg3 cephaneciliği yaptım.500 lük mühimmat demir avadanlığıyla birlikte bayağı bi ağır..ama 57mmlik geritepmesiz top nişancılığıda yaptım o neyazıkki hepsinden daha ağır yanılmıyorsam sadece o 23 kilo..97 de sınır ötesi şafak operasyonuna onunla çıkmıştım bir mermi atmadan geri getirdim:)
sevgili halil abi seninlede çay içip konuşmuştuk..bu konulara ilginizi çok iyi biliyorum..müsadenle sizin haricinizde'de okuyan var ise;okuyanları sıkmadan parçalar halinde ekliyorum..daha 4 bölüm var
saygılar...

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 20 Nisan 2009, Pazartesi 03:57:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yazdıklarınızı dikkatle okudum. Olayları detaylarına kadar öyle güzel tasvir etmişsiniz ki, o anlar gözümün önünden film şeridi gibi geçti diyebilirim. O ağır, zor şartlar altında vatan savunması için çalışan askerlerimizin neler yaşadığına örnek olan anılarınızı, uzakta, orada neler olduğunu bilmeyen bizlerle paylaşmanız çok faydalı ve güzel olmuş. Bildiğimiz birinin kaleminden güvenle okumak ayrı bir zevk, teşekkürler zafersoy. Yazı dizinizin devamını merakla bekliyorum.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Nisan 2009, Pazartesi 07:11:47    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer Tesekkurler. Inan boyle olunca cok daha guzel oluyor. Ayrica canli sahittan bunu dinlemek o kadar heyecan veriyorki anlatilmaz. Keske butun siyasilerde bunlari okuyup benim hissettiklerimi hissedebilseler. insaallah cuval basimiza gecmeden uyanirlar. Ne mutlu turkum diyene. kırmızı gül alkış

Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 20 Nisan 2009, Pazartesi 09:10:45    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merakla takip ediyorum. İlk iki bölümü çok etkileyici, eminim devamı da öyledir. Çanakkale Savaşı da, onu takip eden Kurtuluş Savaşı da böyle müthiş, gurur verici, gerçek kahramanlık öyküleriyle dolu. İlk ağızdan öğrenmek müthiş bir keyif veriyor, bir yandan da ürpertiyor. Muharebenin hiçbir türü, filmlerdeki gibi eğlendirici değil. Yaşayanlar gerçek birer kahramanlar.

İnşaallah, en kısa zamanda devam eden kısımları da yazarsınız Zafer Bey.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Nisan 2009, Pazartesi 19:19:01    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu olayı geçen yıl mesleği bıraktıktan hemen sonra yazmıştım..olay 1997 yılının nisan ayında geçiyor.ilk yazmaya başladığım zaman küçük bir anektod şeklinde düşünmüştüm ama yazdıkça yazasım geldi ayrıntılarada girmemin sebebi belki askerlik yaşantısını hiç bilmeyen biri olursa okurken bir nebze olsun olayı yaşayarak okumasını sağlamaktı..yorumlarınız ve takip ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.ben mesleği bıraktım ama benliğimin bir kısmı halen orda kaldı..zaman zaman ki çoğu kişiye öyle olur özelliklede terörle mücadelede görev yapmış kişilerde etrafı ağaçlarla çevrili karanlık bir yolda yürüdüğümde ağaçların içinden teröristelir beni izlediğini sanıyorum..hatta bir gece çalılıklardan hışırtı gelmiş bende yere yatarak o tarafa doğru tabancamı doğrultmuştum ..birini vurmamak için tabancamı sattım

3.BÖLÜM….HENÜZ HİÇ KİMSE KARŞILIK VERMEMİŞTİ.BİR KAÇ SANİYEDE HERKES ÜZERİNDEKİ ŞOKU ATTIKTAN SONRA HER MEVZİ BİRER PERSONELİ EL BOMBALARINI ÇIKARARAK KENDİ MEVZİLERİNİN ÖNÜNE ATTI.BOMBALAR BİRBİRİ ARDINA PATLIYORDU.GERİLLANIN TAKTİĞİ KÜÇÜK GURUPLAR HALİNDE MEVZİLERE SIZMAK,EL BOMBASI ATMA MESAFESİNE GELDİKLERİNDE’DE ONLARI DESTEKLEYEN DESTEK TİMLERİ UZAKTAN İLK ATEŞE BAŞLAMAK EL BOMBASI ATACAK OLAN TİMLERİN İLERLEMESİNİ KAMUFLE ETTİRMEKTİ.HER ZAMAN AYNI TAKTİĞİ KULLANDIKLARINDAN MEVZİLERDEKİ PERSONELLERDE NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYORDU.HEPSİ KENDİ MEVZİLERİNİN ÖNÜNDE SIZMA GURUPLARI OLMASI İHTİMALİNE KARŞI BİRER EL BOMBASI ATMIŞ,ATEŞİN NEREDEN GELDİĞİNİ GÖZLE ARAŞTIRMAKTAYDI.ATEŞ ALTINDA KALAN MEVZİDE İSE HENÜZ KİMSE EL BOMBASI ATAMAMIŞTI SAĞINDAKİ MEVZİ ORAYA ATEŞİN TOPLANDIĞINI FARKEDİNCE BİR EL BOMBASINI DAHA ÇIKARIP ÖNCE O MEVZİİ’NİN ÖNÜNE SONRADA BİRİNİ DAHA BİRAZ DAHA İLERİSİNE FIRLATTILAR..İKİ BOMBANINDA BİRBİRİ ARDINA PATLAMASINA MÜTEAKİP.ATEŞ GELEN İSTİKAMETE DOĞRU HEDEF GÖZETMEDEN ATEŞ ETMEYE BAŞLADILAR.SOL TARAFTAKİ MEVZİİ’DE HEDEFİ İZLİ MERMİLERİ DÜŞTÜĞÜ YERDE ÇIKARDIĞI IŞIK VASITASIYLA GÖRMÜŞ,SÜRRATLE O BÖLGEYİ ATEŞ ALTINA ALMIŞTI.ATEŞ ALTINDA KALAN MEVZİDE HAFİF MAKİNELİ TÜFEK NİŞANCISI NİHAYET SİLAHINI HEDEFE TEVCİH ETMİŞ EMNİYETİ AÇTIKTAN SONRA BÖLGEYİ ATEŞ ALTINA ALMIŞTI.YANINDAKİ İKİ PERSONELDE BİRER EL BOMBASI DAHA ÇIKARIP KENDİ MEVZİLERİNİN ÖNÜNE ATTI.HEPSİ MEVZİNİN İÇİNE EĞİLDİ BOMBALARIN PATLAMASINDAN SONRA SANKİ EMİR VERİLMİŞÇESİNE TÜM SİLAHLAR SUSTU.VADİDE ÖLÜM SESSİZLİĞİ VARDI.HERKES PÜR DİKKAT KENDİ MEVZİSİNİN ÖNÜNÜ GÖZETLİYORDU.HAVA AYDINLANIP GÜNEŞ DOĞANA KADAR HİÇ KİMSE YERİNDEN TEPRENMEDİ.SAAT ALTI BUÇUK OLMUŞTU KARTAL BÖLÜĞÜNÜN BEŞİNCİ TİMİ TEPENİN TAM ORTASINDA BULUŞTU.METİN ARKADAŞLARINA HAZIRMISINIZ İLERLİYORUZ DEDİ HEPSİNDEN HAZIR İŞARETİNİ ALINCA EĞİLEREK İLK ATEŞ GELEN MEVZİ İSTİKAMETİNDE YÜRÜDÜLER.MEVZİNİN YANINA GELİNCE DURUP VADİYE BAKTILAR.SONRA YAVAŞ HAREKETLERLE MEVZİNİN SAĞINDAN AŞŞAĞIYA DOĞRU İNMEYE BAŞLADILARMETİN EN ÖNDE YÜRÜYORDU MEVZİDEN HENÜZ YİRMİ,OTUZ METRE İNMİŞTİKİ HEMEN ÖNÜNDE VÜCUTTAN KOPMUŞ BİR KOL GÖRDÜ TİMİ DURDURDU.ETRAFA TEKRAR BAKTI İLERLEMEYE DEVAM ETTİ BİRAZ İLERİDE ÇETİNİN CESEDİNİ GÖRDÜ NEREDEYSE TÜM VÜCUDU PARÇALANMIŞTI ÖYLECENE DURUP ONA BAKTI.SONRA ARKADAKİ PERSONELE İP VE KANCA GETİRMESİ İÇİN İŞARET ETTİ.KANCAYI ÇETİNİN ÜSTÜNE ATTILAR.ÇETİNİNÜSTÜNDE ESKİ KIRMIZI YAMALI BİR KAZAK VARDI YAMA OLAN KISMA KANCA TAKILDI TİM TAM SİPER YAPARAK BİRER KAYANIN ARKASINA GEÇTİ HERKES HAZIR OLDUKTAN SONRA METİN İPİ ÇEKTİ.ÇETİNİN ÖLMEDEN ÖNCE KENDİ ALTINA TUZAKLADIĞI EL BOMBASI PATLADI.ÇETİN PARÇALARA AYRILMIŞTI.TİM İLERLEMEYE DEVAM ETTİ.BİRAZ İLERDE DİPÇİĞİ PARÇALANMIŞ KALEŞNİKOF MARKA BİR SİLAH TESPİT ETTİLER.SİLAHI ALMADAN İLERLEMEYE DEVAM ETTİLER.BİR KAÇ ADIM SONRA AHMETİN PARÇALANMIŞ CESEDİNİ GÖRDÜLER CESET ÖYLE PARÇALANMIŞTIKİ TUZAKLANMA İHTİMALİ ÇOK ZAYIFTI.AMA TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN VÜCUTTA KALAN BÜYÜK PARÇANIN ÜZERİNE KANCA ATILDI VE ÇEKİLDİ.HİÇ BİRŞEY OLMADI.TEKRAR İLERLEMEYE BAŞLADILAR. VADİNİN DİBİNE GELDİKLERİNDE DURUP HAT DÜZENİNE GEÇTİLER.HERKES YANYANA ARALARINDA YİRMİŞER METRE NESAFEYLE İLERİYE DOĞRU YÜRÜYORLARDI.YÜZMETRE KADAR GİTTİKTEN SONRA TİMİN ORTALARINDAN BİR PERSONEL TİMİ DURDURDU.TAM ÖNÜNDE BEKİR YATIYORDU MERMİLERİN GİRDİĞİ VE ÇIKTIĞI DELİKLER GÖRÜNÜYORDU O KADAR ÇOK MERMİ İSADET ETMİŞTİKİ VÜCUDUNUN HERYERİ DARMADAĞINIK OLMUŞTU.AYNI İŞLEMİ BEKİRDE’DE YAPIP KANCA İLE ÇEKTİLER ONDA’DA TUZAK YOKTU.METİN BELİNİN ÜSTÜNE ASILI DURAN BIÇAĞINI ÇIKARDI BEKİRİN YANINA GELEREK SAĞ KULAĞINI KESTİ KAN İLE KİRLENMİŞ KULAĞI CESEDİN ÜSTÜNDE TEMİZLEDİ DAHA SONRA HÜCUM YELEĞİNİN ÜST CEBİNE KOYDU CESEDİN YANINDAKİ SİLAH VE MÜHİMMATI ALDILAR SONRA BİR KAÇ PERSONELİ OARADA BIRAKTILAR VE GERİYE DOĞRU ÇEKİLDİLER GÜVENLİ BİR MESAFEYE GELDİKLERİNDE CESEDİN BAŞINDA KALAN PERSONELİNDE ÇEKİLMESİ İÇİN İŞARET ETTİLER.TEPEDEN İNDİKLERİ YOLU TAKİP EDEREK TEPEYE DOĞRU YAVAŞ-YAVAŞ ÇIKTILAR DİĞER İKİ CESETİN YANINA GELDİKLERİNDE METİN YİNE BIÇAĞINI ÇIKARARAK CESETLERİN SAĞ KULAKLARINI KESTİ VE CEBİNE KOYDU.TEPENİN ZİRVESİNE VARDIKLARINDA SAAT ONİKİ OLMUŞTU.BİRLİK KOMUTANINA DURUM RAPORU VERDİKTEN SONRA HEPSİ YİNE MEVZİLERİNE DAĞILDI.METİN VE BİR KAÇ ARKADAŞI İLK ATEŞ GELEN MEVZİNİN YANINA GELİP ORADAKİLERLE SOHBETE BAŞLADI METİNİNDE AŞŞAĞIYA ARAMA-TARAMAYA İNDİĞİNİ ÖĞRENEN MEVZİDEKİLER AŞŞAĞIDAKİ MANZARAYI ANLATMASINI İSTEDİLER AYNI ANDA MEVZİDEN BİR PERSONEL GÜNDÜZ DÜRBÜNÜNÜ ÇIKARMIŞ VADİYİ GÖZETLİYORDU.SOĞUKKANLILIKLA GÖRDÜKLERİNİ ANLATTI SONRA ELİNİ HÜCUM YELEĞİNİN CEBİNEGÖTÜRDÜ MEVZİDEKİLERE TEBESSÜM EDEREK BURDA NE VAR BİLİYORMUSUNUZ DİYE SORDU.CEVABI BEKLEMEDEN DEVAM ETTİ.SİZİ GECE KESMEYE GELEN ŞEREFSİZLERDEN HATIRA…BEN İSTEMEDİM ONLAR BANA ALMAM İÇİN ISRAR ETTİLER DEDİ SONRA CEBİNDEKİ KULAKLARI MEVZİDEKİLERE GÖSTERDİ.GÜLÜŞTÜLER..O ESNADA GÖZETLEME YAPAN PERSONEL DURUN EĞİLİN DEDİ HEPSİ AYNI ANDA MEVZİNİN İÇİNE YATTI.GÖZETLEYEN PERSONEL YAKLAŞIK BİR KİLOMETRE İLERDE AĞAÇLARIN ARASINDA BİR CİSMİN ÖNCE GÖRÜNÜP SONRA GÖZDEN KAYBOLDUĞUNU SÖYLEDİ.HEMEN KOMUTANA HABER VERDİLERKOMUTAN EĞİLEREK MEVZİYE GELDİ.DÜRBÜNÜ ELİNE ALARAK GÖSTERİLEN İSİKAMETE BAKTI.GERÇEKTENDE BİR İNSAN ONLARA DOĞRU GELİYORDU.BÖYLE BİR ARAZİDE YAKLAŞAN TEK BİR İNSAN TERÖRİSTTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİ.SİLAHINI TERS BİRŞEKİLDE OMUZUNA ASMIŞ OLARAK YÜRÜYORDU KENAN.GECE ARKADAŞLARIYLA KALDIKLARI MAĞARADA ELBOMBASI TORBASININ ÜSTÜNDE UYUMUŞ GÖZÜNÜ AÇTIĞINDADA SABAH OLMUŞTU.ÜSTELİK ÇETİN, AHMET VE BEKİRDE ORTALARDA YOKTU.ONA TESLİM EDİLEN YANDAŞLARINI ELİNDE TUTAMAMIŞTI.KAÇTIKLARINI DÜŞÜNDÜ.MAĞARADAN ÇIKTIKTAN SONRA TEKRAR ETRAFA BAKTI HATTA BAĞIRARAK SESLENDİ BİLE .AMA KİMSE ETRAFTA YOKTU ARAZİDE YAPAYANLIZDI KÖYE DOĞRU BAKTI ORADA OLABİLECEKLERİNİ DÜŞÜNEREK KÖYE İNDİDERENİN KENARINDA YÜZLERCE AYAK İZİ GÖRDÜ GECE PUSUYA DÜŞÜRECEKLERİ BİRLİK ONLAR UYURKEN YANLARINDAN GEÇİP GİTMİŞTİ.SONRA YANDAŞLARININ AYAK İZLERİNE RASTLADI KALABALIK GURUBU TAKİP EDİYORDU AYAK İZLERİ..ORADA DURDU KÖYDEN ÇIKMAK ÜZEREYDİ.TAMAMİYLE YAPA YALNIZ VE ÇARESİZDİ.ÖRGÜTE GERİ DÖNSE ÜSTLERİNE NE CEVAP VERECEKTİ.ONA TESLİM EDİLEN PERSONELİ KAYBETTİĞİ İÇİN GÖREVİNİ YAPAMADIĞI İÇİN UYUMAMASI GEREKTİĞİ YERDE UYUDUĞU İÇİN MUHAKKAK KURŞUNA DİZİLECEKTİ.BUNU ÇOK İYİ BİLİYORDU ÇÜNKÜ BİR YIL ÖNCE ÖRGÜTTEN KAÇAN ANCAK DAHA SONRA KÖYDE YAKALADIKLARI KİŞİYİ DAĞA ÇIKARIP KURŞUNA DİZMİŞLERDİ.ÜSTELİK ÖLÜMÜNÜ GÖRMESİNE KARŞILIK CESEDİN YANINA GİDEREK KAFASINA BİR ŞARJÖR MERMİYİ KENDİSİ BOŞALTMIŞTI..YERE OTURDU.BİR CİGARA DAHA SARDI VE İÇENE KADAR KARŞISINDA DURAN DAĞA DOĞRU BAKTI.İKİ SEÇENEĞİ VARDI YA GİDİP TESLİM OLACAK YADA İNTAHAR EDECEKTİ.BİRDEN AKLINA SÜREYYA GELDİ.CİGARASI DAHA BİTMEDEN ÜSTÜNE BASIP SÖNDÜRDÜ.AYAĞA KALKATAK TÜFEĞİNİ SIRTIA ASTI VE İZLERİ TAKİP ETMEYE BAŞLADI

Başa dön

kobra61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 20 Nisan 2009, Pazartesi 20:17:15    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy sana nekadar teşekkür etsem azdır,yazıları inan nefesimi tutarak okuyorum,çokta kabiliyetli anlaşılır bir şekilde yazmışsın,seninle birgün nasip olursa canlı şekilde karşılıklı çay içerken o günleri konuşmak sohbet ortamında dinlemek isterim çok teşekkürler. alkış alkış
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 21 Nisan 2009, Salı 03:20:55    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy, yazınızı merakla okuduğumu belirtmiştim. Geç saatte okuduğumdan algılama zayıflığı da olabilir ama bazı olaylar karışık geldi bana, anlamadığım yerler var, okurken aklıma takılan bu durumları sormak istiyorum.
Öncelikle yazıda çokça bahsettiğiniz Kenan, Bekir, Çetin, Ahmet...Bu kişilerin neler yaşadığını nasıl bilebiliyorsunuz? ( hikayeleme diye düşündüm önce ama konunun başında alıntı değil gerçek diye belirtmişsiniz). Bir de o kulak olayını anlamadım, bir anlamı var mı?

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 21 Nisan 2009, Salı 08:35:39    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Kenan, Bekir, Çetin, Ahmet'in terörist olduklarını, sonradan anladım. Sanırım teröristin düşünceleri, olayın sonunda, itiraftan çıkacak gibi geliyor bana. Merakla son bölümü bekliyorum.

(Not: Kulak kesme olayı tüylerimi ürpertti, hoşlandığımı söyleyemeyeceğim.)

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^