Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - HER ŞEYE RAĞMEN
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

HER ŞEYE RAĞMEN

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Trabzon Gündemi Trabzon Gündemi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 12 Mart 2009, Perşembe 14:53:46    Mesaj Konusu: HER ŞEYE RAĞMEN Alıntıyla Cevap Ver

Doga şehitleri anısına ilköğretim ve lise düzeyinde düzenlenen "çığ felaketi ve doğa sevgisi adlı şiir kompozisyon ve resim yarışması"n da dereceye giren Lise ve dengi okullar Kompozisyon Yarışması Üçüncüsü.

HER ŞEYE RAĞMEN

Bugün güneş daha geç doğmuştu. Sabah daha sert, daha başkaydı sanki. Etraf saçaklardan damlayan yağmur sesleriyle çınlıyordu. Ve dinmek bilmeyen rüzgar, göç eden kuşlar, başka kavuk arayan karıncalar…

Doğa bugün bir başkaydı. Bir şeylere sinirli, daha hırçın, daha başkaydı. Her şey açıkça belliydi. Bu isyanın nedeni belliydi. Güneş tahtından insanoğlunun zehirlediği dengeyi izliyor, yağmur bu zehri yıkmaya çalışıyor ve rüzgar pis olan her şeyi alıp götürmeye çalışıyordu. Doğa kendi kendini yenilemeye çalışıyordu ve insanoğluna olan tepkisini ortaya koyuyordu. Artık doğanın eşsiz tablosu bizim ellerimizde gün geçtikçe mahvoluyor ve var olan düzen her gün biraz daha başkalaşıyordu. Hangimiz diyebiliriz ki dengeyi en iyi şekilde koruyabiliyoruz? Yok, da hiç birimiz doğayı çıkarlarımız için kullanmıyoruz? Ne yazık ki hiç birimiz böyle diyemiyoruz. Çünkü hepimiz bir damla da olsa zehrimizi akıtıyoruz doğaya. Artık her yerde bugünün zevki, yarının tehdidi çöpler. Her gün biraz daha fazla yanan ormanlar, bilinçsizce etrafa bırakılan çöpler… Hepsi en acı tabloyu çiziyor gözlerimize.

Tüm bunların olmadığı güneşin mutluluğu ve sevinci dağıttığı, kuşların cıvıl cıvıl ötüştüğü bir günde olmaya ne dersiniz? Doğanın bazen kendi elleriyle çizdiği acı tabloları unutmaya hazır mısınız? Hele de Zigana’daki çığda yaşananları. Doğanın kendiyle yaşadığı ve insanoğluna yaşattığı mücadeleyi hepimiz unutmak istiyoruz.

Çünkü doğa her şeye rağmen yaşamaktır. Hissetmektir tüm güzellikleri, hayatı. Biz de bu güzellikleri yaşadıkça hissetmeye devam edeceğiz. Ve her temiz bir nefes için doğaya olan borcumuzu en iyi şekilde ödeyeceğiz. Onu sonsuza kadar koruyacağız ve yeni nesle daha temiz ve daha güzel bırakmak için elimizden geleni yapacağız. Unutmayalım doğa her şeye rağmen yaşanacaktır. Çünkü o sonsuzdur.

Arzu KÜÇÜKOSMAN

12 C
Erdoğdu Lisesi
Lise ve Dengi Okul Kompozisyon Üçüncüsü

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

burak

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ızmıt

MesajTarih: 12 Mart 2009, Perşembe 15:11:30    Mesaj Konusu: Re: HER ŞEYE RAĞMEN Alıntıyla Cevap Ver

alkış
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger

onur_ayaz

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 13 Mart 2009, Cuma 23:27:03    Mesaj Konusu: Re: HER ŞEYE RAĞMEN Alıntıyla Cevap Ver

guzel olmuş
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 13 Mart 2009, Cuma 23:35:02    Mesaj Konusu: Re: HER ŞEYE RAĞMEN Alıntıyla Cevap Ver

benim tekrar eğitim görmem lazım lise örencisi benim edebi anlayışımı geçmiş
yazanında taşıyanında emeğine sağlık çok güzel bir yazı alkış

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Trabzon Gündemi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^