Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - "Sigara bulaşıcıdır"
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

"Sigara bulaşıcıdır"

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 19 Ocak 2009, Pazartesi 12:09:17    Mesaj Konusu: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

Mersin (AA)- Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Buğdaycı, ''Sigara içme davranışının bulaşıcı olduğunu ve çocuklara daha çok anne ve babalar ile sevilen ve örnek alınan kişilerden bulaştığını'' bildirdi.

Buğdaycı, dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında çoğunlukla birinci sırada gelen sigaranın, Türkiye'de de aynı konumda yer aldığını belirtti. Ebeveynlerde ''Yaptığımı yapma, söylediğimi yap'' anlayışının hakim olduğuna işaret eden Buğdaycı, iletişimin yüzde 60'ının sözsüz beden hareketleriyle, yüzde 30'unun ses tonu ve vurgulamalarla, yüzde 10'unun da sözle gerçekleştirildiğinin unutulmaması gerektiğini bildirdi.

Çocuklara sigara aldırmanın kötü bir mesaj olduğunun altını çizen Buğdaycı, sigara kullanımıyla mücadelede eğitimin önemine değinerek, ''Şu anda dünyada önerilen ideal sigaraya karşı eğitim yaşı 13-14'tür. Yani ilköğretim 6. ve 7. sınıfları kapsıyor. Türkiye'de bu eğitim ilköğretim 4 ve 5. sınıflarda başlamalıdır ve diğer sınıflarda devam etmelidir'' dedi.

Buğdaycı, yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de 15 yaş üzeri nüfusun yüzde 43,5 oranında sigara içtiğini, erkeklerde bu oranın yüzde 62,5 ve kadınlarda yüzde 24,3'e ulaştığını, hekimlerde yüzde 55 seviyesinde bulunduğunu belirtti.

alıntı (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

mesut

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ordu

MesajTarih: 19 Ocak 2009, Pazartesi 12:55:42    Mesaj Konusu: Re: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler elif faydalı bir paylaşım olmuş

Silbaştan başlamak gerek bazen
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 19 Ocak 2009, Pazartesi 13:49:31    Mesaj Konusu: Re: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

Super bir paylasimdi elif ilk okul siralarinda basaldim 16 yil once biraktim ve su anda biraktigim zamankinden daha genc ve dinamik biriyim. Icenlere duyurulur.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

likapa

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: istanbul

MesajTarih: 19 Ocak 2009, Pazartesi 19:32:40    Mesaj Konusu: Re: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

bende bıraktım abicim 2 gün oldu bende eskiye göre daha genç ve dinamiğim kahkaha ha birazda agresifimm

Beni 'Bir ALLAHIM BiLsin" Birde DostLarim " Gerisi İLerLeSin...
Başa dön

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 19 Ocak 2009, Pazartesi 20:09:02    Mesaj Konusu: Re: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

Evet likapa sigarayı bıraktığın için son resmin daha bi güzeldi kahkaha

şaka canımmm sen her halinle çok güzelsin
Başa dön

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 00:27:29    Mesaj Konusu: Re: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

bende mi bıraksam ki..sigara içmeyi bu kadar sevmesem çooktann bırakmıştım ama..:(kimbilir belki birgün..

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 10:04:23    Mesaj Konusu: Re: "Sigara bulaşıcıdır" Alıntıyla Cevap Ver

sigaramın dumanına sarsam psikolojik desteğe ihtiyacım var kendikendime bırakamam ağlamak keşke bırakabilsem

elif sen sigaranın faydalarınıda yaz mesela genç yaşta ölüm gibi bence çok faydalı

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sağlık ve Tıp Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^