Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Akip gider zaman
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Akip gider zaman

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Romantizm Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 26 Haziran 2008, Perşembe 13:49:02    Mesaj Konusu: Akip gider zaman Alıntıyla Cevap Ver

Ayrılık yoktu yolların başlangıcında güzel olan her şeyi yaratabilmek için baş koyduk bu sevdaya. Bazen fırtınalar kopar, bazen de sessizlikler içinde yüzerdi fırtınalar. Ama bunu da çok iyi biliyordun. Sessizlik içinde büyür ve kopar fırtınalar. Bunu bilmene rağmen sesiz bir günde ansızın terk ettin sevdaları. Aslında bir terk değildi bu. Bir tür ihanetti sevdalara. Sözlüydük hani biz sevdamızla. Enerjimizin son damlasını bile sevdalara akıtacaktık hani. O güzel günleri hep birlikte alkışlayacaktık hani. Ne oldu? Ne oldu da ansızın çektin gittin. İşte bundandır ihanet adı bu terk edişin. Yarım bırakarak yazılmakta olan hikayeleri ve nakşedilmekte olan portreleri nerelere sığındın. Onca yaşan(ma)mışlıklar nerde kaldı? Oysa ne heyecanla kucaklaşırdık. Bakışlarımız bile yeterdi yüreklerimizi heyecanlandırmaya. Mutluluğa dönüştürdüğümüz acıları unutmak mümkün mü?

Senden sonra neler oldu bak. Adaletsizlik durulmadı elbette. Kara bulutlar ülkemin toprakları üzerinde dolaşmaya devam etti. Ülkemin güzel ve aydın insanları korkakça katledildi. Gökyüzünün maviliklerinde kanat çırpan beyaz güvercinler bile. “..Güvercinler kentin ta içlerinde, insan kalabalıklarında dahi yaşamını sürdürür… ama biliyorum ki bu ülkede insanlar güvercinlere dokunmaz…” demişti. bunun gerçek olmasını ne kadar isterdim bilemezsin. En çok beni yaralayan da bu oldu herhalde. Savaş, şiddet, açlık, yoksulluk çekilmez bir hal almaya başladı. Kapkaççıların, hırsızların, canilerin sayıları hızla artıyor. Çığlıkları çocukların, haykırış-ları öfkeli anaların, duyulur oldu yanı başımız-daki coğrafyadan. Her çığlık, her haykırış taş gibi düştü yüreğime. Acılar, ayrılıklar bir başka yaşandı komşu coğrafyada. Sesler her ne kadar haykırdıysa da duyulan feryatlara ilaç olamadı, saramadı o derin yaraları. güneş eskisi gibi doğmuyor o coğrafyada.

Bir çocuğun çizdiği resme bakmıştım geçen. Güneşin siyah olabileceğini hiç düşündün mü? Resme baktığımda ürktüm inan. Çünkü resimde güneşin rengi siyahtı. Evet güneş eskisi gibi aydınlatmıyor komşu coğrafyayı. Çünkü güneşi siyaha boyamışlar komşu coğrafyada. Yani anlayacağın talancılar, yağmacılar iş başında olmaya devam ediyorlar. Bu anlattıklarım sadece bu kadarıyla da kalsa. Değil! Bu kadarı da değil, daha fazlası var. Toplum hızla bir yalnızlığa doğru sürükleniyor. Veriler dünya nüfusunun arttığını gösteriyor. Ama toplum büyük bir yalnızlık içinde. Bu ne yaman çelişki değil mi? Sana garip gelmiyor mu? Bir taraftan kalabalık bir dünya ve dünyanın kalabalığı içinde büyük bir yalnızlık. Sana göre nasıl bilmiyorum ama, bana göre içler acısı kalabalıklar içinde yalnız olmak. Onca kalabalıkta insan kendini nasıl da yalnız hissedebiliyor? Bir suç işlemiş olmalı. Ama bir kişi değil ki çoğunluk kendini yalnız hissediyor. Nasıl tanımlamalı o zaman, toplu bir suç mu var ortada? Evet. Bana göre toplu bir suç var ortada. Bu suçun tanımı da basit ve ucuz bir yaşamın arkasından sürüklenmektir. Kendini dalgaların akışına bırakmak. Göz yummak olup bitene, sırt çevirmek cellatların kurbanlarına karşı işlediği vahşete. yaka iliklemek her söylenenlere, en önemlisi duyularını yitirmek belki de. Sence?..

Akıp gidiyor hayat hızla giden bir tren gibi ve güneş acı renginde doğmaya devam ediyor. Sessizliklere karşı sesler duyuluyor yeryüzünün magmasından. Kuşlar, ağaçlar, gelincikler tedirgin. Denizde fırtınalar kopuyor, tsunamiler oluşuyor bak. Mevsimler bile isyana durdu. Hadi kolla kendini dostum. Zaman durup düşünmenin, hayata küsmenin ve sevdayı terk etmenin zamanı değil. Zaman sevdaya dört elle sarılmanın, feryatların sesine kulak vermenin ve onları mutluluğa dönüştürmenin zamanıdır...
alinti

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 01 Kasım 2008, Cumartesi 10:27:59    Mesaj Konusu: Re: Akip gider zaman Alıntıyla Cevap Ver

akıp gider zaman bir tutan olsa elinden bazen
durdursa onu en güzel anlarda geçmese hiç bitmese

emeğine sağlık çok hoş

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 04 Kasım 2008, Salı 20:06:30    Mesaj Konusu: Re: Akip gider zaman Alıntıyla Cevap Ver

alkış kırmızı gül

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^