Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Romantizm Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 11 Aralık 2009, Cuma 11:47:11    Mesaj Konusu: DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Alıntıyla Cevap Ver

Arabanın plakasından Türk bayrağını söktüler.

4 KASIM 2009 ...Çarşamba Saat : Akşam 21.50 Yer : Adana Şakir Paşa Hava Alanı iç
hatlar bölümü önü Şahsi arabamı park etmiş kayınvalidemi İstanbul'a uçağa bindirmek
üzere THY bilet alma gişelerine geldim. Bileti alıp kayınvalidemi yolcu ettikten
sonra, park etmiş olduğum aracıma doğru ilerledim. Aracımın başında Havalimanı Şb.
Müdürlüğü'nde görevli 2 polis memurunu beni beklerken gördüm. Yanlarına yaklaşıp;
-İyi görevler. Hayırdır arkadaşlar bir sorun mu var ? Bir şeye mi baktınız ?

P. Memuru : Şu aracın plakasındaki kırmızı renkli yapıştırmayı çıkar !
-Beyefendi kırmızı renkli yapıştırma dediğin Türk Bayrağı ! P. Memuru : Bende sana
onu diyorum bunu çıkartacaksın. -Beyefendi kusura bakmayın bu Türk Bayrağı. Ben
çıkartamam. Madem siz kırmızı renkli yapıştırma diyorsunuz buyurun siz çıkartın.
P. Memuru : Ben senin uşağın mıyım? Taktığın gibi çıkar.
-Beyefendi ben Türk
Bayrağını çıkaramam. Bu hareketimden dolayı cezam neyse razıyım.
Buyurun işlemlerinizi yapın.
P. Memuru : Milliyetçilik sana mı kaldı da bunu buraya yapıştırıyorsun? Milletin
çoğu mavi şekilli plaka ile geziyor sana ne oluyor?
-Beyefendi evet doğrusundur belki milliyetçilik bana kalmadı eğer göz güzelliğini
bozmuş ise ses çıkarıp çevre kirliliğine sebebiyet veriyor ise tamam ama ne zararı
var Türk Bayrağının orada durmasında?
P. Memuru : Bunu buradan çıkaracaksın! -Beyefendi üslubun biraz ağır, lütfen
sakinleş.
P. Memuru : Benle adam gibi konuş, dikleşme, duygu sömürüsü yapma! Bu kırmızı renkli
yapıştırmayı ya sökersin ya arabayı bağlarım!
-Beyefendi tehditkar konuşmayın. Bakınız bu bayrak için arabamı bağlatmayı bırak,
arabanı yakarım desen bana korku vermez ! Eğer bağlatmayı düşünüyorsan buyur bağlat.
Bu sırada yanımıza yaklaşan bir arkadaş: Ağabey bunlar kafaya taktı gel bu bayrağı
buradan çıkar. -Gardaş cidden ben bunu yapamam sökersen buyur sen sök. Arkadaş :
-Abi bende sökemem deyip uzaklaştı. Söktüremeyeceğini anlayan polis memuru cep
telefonu ile bir yerleri aramaya başladı. 10-15 dk sonra omzunda 2 yıldız olan bir
komiser bey yanımıza geldi. Komiser:
-Olay ne hayırdır ? P. Memuru :
-Plakadaki kırmızı renkli yapıştırmayı çıkartmıyor.
Komiser -Ben çıkarırım sen cezanı yazmaya başla.
-Beyefendi o Türk Bayrağı neden
rahatsızlık verdi ? Bakınız bir saati geçti bu olayın peşindesiniz. Bu olay sizin
için bu kadar mı önemli ?
Komiser :
-Genelge var. Biz bunları böyle yapmakla mükellefiz. -Peki genelgenizin maddesini
bana yazacağınız ceza tutanağına belirtecek misiniz ? Komiser :
-Tabii belirteceğiz, dedi ve ceza tutanağını yazmaya başladılar. Ceza yazılırken
komiser bey plakalardan Türk Bayrağını çıkarmaya başladı. Çıkarırken de 'bunu sökmek
çok kolaymış yahu' dedi.
Ceza tutanağı sıra no: 571452 Bu sıra no'lu tutanağı kendilerinden aldıktan sonra
-Komiserim, sayın memur bey (ikisine birden); şimdi bu tutanakta verilen ceza 23.
maddeden doğru mu ? Komiser;
-Evet 23. madde.. -Peki bu 23. maddenin açılımı plakalarında Türk Bayrağı olan
araçlara bu maddeden mi ceza kesilecek genelge bu mu? (ikisi birden) -Evet bu
maddeden ceza kesilecek.
-Efendiler tekrar soruyorum bu 23. madde bunu mu diyor? (İkisi birden):
-Evet bu madde bunu diyor. Üçüncü kez sordum. Cevap aynı. Tamam deyip, kendimi
tanıttım.
-Beyefendiler ben MHP Osmaniye ili Toprakkale ilçe teşkilat başkanıyım. İsmim Tamer
MAK. Bunu bir not alın. P. Memuru:
– Kim olursan ol. -Beyefendi benim size kendimi tanıtmamın sebebi ben bu olayın
üstüne gideceğim sizlerinde adını vereceğim. Gerekirse basına vereceğim. Memleket
nerden nereye gidiyor, bunu Türk vatandaşıyla paylaşacağım. Sizce bir mahsuru var mı
efendim?
Komiser; – (Üslup kibarca) Beyefendi gazeteye de verseniz olur, mahkemeye de
verseniz olur. Vallahi bu sıkıntıdan bizi de kurtarmış olursunuz.
P.Memuru: -Beyefendi siz bu bayrağı plakadan çıkarsaydınız (kırmızı renkli
yapıştırma bayrak oldu) ben size ceza kesmeyecektim. Bu cezayı da 15 gün içerisinde
yatırırsanız %25 düşük ödeme avantajınız da var.
Komiser, – Beyefendi inan bu cezayı yazmak bizimde zorumuza gidiyor. Ama her taraf
kamera bu cezayı yazmak zorunda kaldık. Teşekkür edip ayrıldım. Hemen cep
telefonumla Adana-Ceyhan- Osmaniye ilinde görev yapan polis memuru arkadaşlarımı
arayarak, durumu arz edip 23. maddenin açılımını rica ettim. Bana dedikleri 23.
madde açılımı :
"Aracın ruhsatında trafik sigortasında eksiklik var ise araçta evrak eksikliği var
ise bu maddeden ceza kesilir."
Gelelim plaka üzerindeki bayrak olayına. Evet bu kanun birimlere 1 hafta 10 gün
olmuş geleli.
Gelen genelge 'araç plakaları üzerinde kırmızı renkli veya amblemli şekiller var
ise, derhal araç sahibi tarafından çıkarılmasına yoksa gereğinin yapılmasına'
yönelik. Polis arkadaşlar ceza maddesi olmadığı için ceza kesemediklerini plakadaki
işaretleri söktürme yoluna gittiklerinin ifadesini verdiler.
Ey Türk halkı. Ben bunu yaşadım. Bu bayrak ki, canını gözünü kırpmadan veren
insanlardan oluşan bu bayrak kimleri rahatsız etti de bu hallere düşürüldü?
Evet cezası ellibeş YTL. Ben bu parayı ödedim daha da herhalde ödemeye devam
edeceğim…
Uyan be Türkiye'm uyan! Nerden nereye geldik, daha nerelere gideceğiz… Allahım sen
bizi Koru bizi yönetenler kime ve kimlere hizmet ediyor acaba?
Evet, sevgili okurlar. Bu olayı yaşamayı bırakın, duymak, öğrenmek bile bizi
kahretmeye yetiyor… Ya sizi? Ya bunu yapanları ve yaptıranları?.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ayandira

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 11 Aralık 2009, Cuma 12:49:34    Mesaj Konusu: Re: DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Alıntıyla Cevap Ver

Bu kardeş kimse niye bu kadar zorlanmışki anlamadım .plakaya birşey yapıştırmak yasaksa uyacaksın kardeşim .çıkart plakadan cama yapıştır bu kadar basit.birileri öküzün altında buzağı aramaya başladı bu olayları allayıp pullayıp halkın gözünde büyütmeye birileri çok meraklı yemezler kardeşim yemezler.

<div>inşaALLAH derse yaradılan,inşa eder yaradan.</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 13 Aralık 2009, Pazar 13:36:19    Mesaj Konusu: Re: DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Alıntıyla Cevap Ver

Ayandira sanirim biraz partizanca cevap. Ben bildigim biröik ülkenin plakasında bayragı vardır. Bir zamöan bu mecburi idi. Gerek devlet gerekse miillet bayragından rahatsız olamaz. Plakada bayrak çok güzel bir degerdir. Önce bunu mecbur eden devletti. Acaba şımdi neden yasak anlamak mümkün deyil. milli birligimiz sözkonusu olunca partızanlıgı bir kenara koymalı deyilmiyiz. Sokaklarda gezdırdıkleri bez parçalarını yasaklasınlar bence öncelikle. Turkiyeye bir lider ne zaman dogacak acaba Rabbım ınsaallah yakın gönderir. Yoksa halimiz yaman.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 14 Aralık 2009, Pazartesi 06:04:44    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AB uyum yasalarının getirdiği kurala göre plakalarda mavi TR yazısı olmalı.

Farklı bir renk kullanıldığında ya da bayrak çıkartması yapıştırmak gibi belirli plaka şeklinin dışına çıkılması durumunda,

memurların kurallara aykırılıktan ceza kesme sorumluluğu var.

Olaya tarafsız baktığımda şöyle değerlendiriyorum:
Bir kişi aracının plakasında Türk Bayrağı bulunmasını isteyebilir. Bu o kişinin tercihi, belkide tepkisidir. Sonuçta plakanın belirli şekilde okunurluğunu etkilemedikten sonra bu durumun ne mahzuru olabilir ki? Temelde yanlış olan kuraldır. Cezaya tabi bu kurala tepki göstermek de doğal bir sonuçtur.
Ancak, yukarıdaki yazının amacı kurala dikkat çekmekten öte, olayı milliyetçiliğe döküp insanları kışkırtmaya varmış. Böyle plaka kullananlar ülkemizde çok. Demek ki bu ceza bir bakıma polis memurunun insiyatifine bırakılmış. Ceza kesiliyorsa da bunu vatan hainliği gibi göstermek yanlış. Kurala tepki gösterilir ve biter. Bu şekilde bir haberle konu farklı yere çekilmemeli. Hem, yukarıdaki haber 2009 kasım değil, 2008 Haziran tarihli bir olay. Buradan da asıl durumun, "açılım" a tepki için bir haberin abartılı olarak kullanımı olduğu anlaşılıyor.

Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 14 Aralık 2009, Pazartesi 13:27:06    Mesaj Konusu: Re: DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Alıntıyla Cevap Ver

Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını ve devletin varlığının sembolü bayrağımızı en iyi şekilde korumak ve saygı göstermek, yasayla da teminat altına alınmıştır. Kişiler etik, toplumsal ve vicdani gerekçelerle, kanun olmasa bile gerekli saygıyı göstermek zorundadır. 22/9/1983 tarih ve 2893 sayılı Türk Bayrağı Kanunu bu düzenlemeleri içermektedir. Bayrağın ne zaman çekileceği, hangi formda olacağı, yarıya indirilmesi, gönderden alınması ve çekilmesi, kesin kurallara bağlanmıştır. Usulüne uygun olmayan kullanımlar için ise cezalar öngörülmüştür.
TÜRK BAYRAĞI KANUNU demiş ki:

TÜRK BAYRAĞI KANUNU
Kanun Numarası : 2893
Kabul Tarihi : 22/9/1983
Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 24/9/1983 Sayı : 18171
Yayımlandığı Düstur : Tertip: 5 Cilt: 22 Sayfa : 599

Her isteyen, canı istediği gibi çıkartmalar yaparak, bunu dilediği yere yapıştıramaz. Demokrasimizin yapı taşlarından olan siyasi partilerin bile amblemlerinde bayrak kullanmaları yasaklanmıştır.
TÜRK BAYRAĞI KANUNU demiş ki:

Madde 7 - Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz.
Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu
kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve
benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret
edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli
soruşturma yapılır.
....

Ben kişisel olarak, bayrağın, orantısız, standartlar haricinde, sticker ve amblem şeklinde, araç plakası gibi, çamura ve deformasyona yatkın bölgelerde kullanılmasına kesinlikle karşıyım. Toplumun birliğini sembolize eden bayrağımız, saygısızca ve toplumu bölmek için kullanılmamalıdır. Araçlarda bayrak kullanımı, ancak TSK, Vali, Kaymakam, Cumhurbaşkanı ve bazı devlet büyüklerini için serbest bırakılmıştır.

selamtugba0854'nin yazısında, tek taraflı bir anlatım söz konusudur. Ben oradaki polis memurlarının, bayrak sticker'ına bir kağıt parçası veya kırmızı bir yapıştırma, şeklinde yaklaşacaklarına ihtimal vermiyorum. Ordaki kişilerin de ne söyledikleri kendi taraflarından ifade edilmelidir. Aksi takdirde, son zamanlarda sıkça rastlanılan, kadı sistemli hukuk altyapısının benzerini, bu forumda bizler de yapmış oluruz.

Dikkat ediliyorsa, somut deliller olmadan, yapılan bir yargılama, dedikodulara bağlı suçlama ve tutukluluk hali, hala devam eden bir vaka'dır ki, dava bitiminde, onca tutukludan kaçının hüküm giydiği elbette görülecektir. Bu arada aklanan kişilerin, cezaevlerinde kaldıkları süre, yanlarına kar olarak kalacaktır. Belki onlar dışarı çıkacaklardır ama sindirme çalışmaları amacına ulaşmış olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal kimliğine, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne, bayrağına, Atatürk'üne bunca saldırı varken, toplumdaki bayrak hassasiyeti de kaçınılamaz. Bir şekilde, herkes, kendi elinden geldiği şekliyle bayrağına sarılmakta önek vermektedir. Kurumsal olarak, bunu sağlaması gerekenler ise sindirilmişlerdir.

Örneğin, bir hafta kadar önce, Reşadiye'de, 7 askerimizin şehit edilmesi karşısında, devlet büyüklerimizin, ağız birliği etmişçesine, saldırıyı ima ve beyanlarla, TSK başta olmak üzere, kendi siyasi emellerine kar sağlayabilecek zeminlerin üzerine atmaya çalışmaları, olayın asıl faillerini saklamaya ve kendi başarısızlıklarını örtmeye gayretlerini açıkça göstermektedir. Elim hadisenin üstünden 3 gün geçtikten ve kanlı terör örgütü PKK'nın sorumluluğu üstlendikten sonra, hepsi sus pus olmuşlardır.

Eminim demokrasi ve halkın sağduyusu, eninde sonunda akla karayı ortaya çıkartacak, taşlar yerlerine oturacaktır.

Saygılarımla

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 16 Aralık 2009, Çarşamba 00:15:57    Mesaj Konusu: Re: DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Alıntıyla Cevap Ver

acaba bu hikaye gerçek mi yoksa bir yoksa bir komple teorisi mi? kişiselleşmiş bir olay belkide bunu dahi bilmiyoruz.Yoksa türk polisini bir karalamamı.Son zamanlarda özellikle son 5 yılda birbirinden önemli operasyonlar yapan benim polisimi canımı ciğerimi zayıflatmak mı?

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 16 Aralık 2009, Çarşamba 00:26:23    Mesaj Konusu: Re: DİKKATTTT PLAKA AÇİLİMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Alıntıyla Cevap Ver

Polisim benim can damarım ona atılacak bir taş demek devi uykudan uyandırmak demek.O dev uyanırsa birgün varya öyle çakmalara falan benzemez.bu haberde çakmaların parmağı yoksa ben ne olayım.Onların rant kapısı böyle haberler.Birde onların kankileri yankiler var.en çok bu haberlere onlar sevinmişlerdir.çakmalar ve yankiler benim polisimden uzak durun...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 16 Aralık 2009, Çarşamba 01:42:27    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Verdiğiniz bilgiler için Teşekkürler Tuğrul Bey.
Kanunlara rağmen milletimizin bayrağımız konusunda hassasiyeti, her yerde göz önünde bulunmasını istemek ve her durumda kullanmak olarak gördüğü ve bunu milliyetçilikle bağdaştırdığı bir gerçek. Bu sebeple yukarıdaki olaydaki durumu eleştirmiyor ve doğal olarak karşılıyorum. Ancak, sizin kişisel görüşünüze katıldığımı da belirtmek isterim. Bence de bayrağımızın araç plakası gibi, çamura ve deformasyona yatkın bölgelerde kullanılması hoş değil.

Başa dön

Monday

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 26 Eylül 2017, Salı 06:49:25    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Helinlin20170926
canada goose jackets uk
adidas superstar shoes
oakley sunglasses outlet
ugg boots outlet
cheap jordan shoes
louis vuitton factory outlet
coach factory outlet online
adidas store
oakley sunglasses outlet
michael kors
kate spade handbags
coach outlet online
moncler coats
michael kors outlet canada
michael kors outlet online
mbt
nmd adidas
michael kors outlet clearance
retro 11
coach outlet online
ralph lauren
uggs
burberry outlet
michael kors outlet store
yeezy shoes
kate spade handbags
canada goose jackets
ugg
toms outlet
red bottom heels
coach outlet online
mlb jerseys
louis vuitton outlet online
cheap jordans
burberry outlet online
kate spade outlet online
yeezy boost 350
christian louboutin shoes
uggs outlet
coach outlet store
supreme clothing
louboutin shoes
coach outlet store
birkenstock
pandora charms
ray ban sunglasses discount
pandora charms
ugg slippers
beats wireless headphones
ray ban glasses
cheap nfl jerseys wholesale
yeezy boost 350
cheap nike shoes
coach outlet online
canada goose jackets
ray ban sunglasses sale
ugg outlet online
uggs outlet
canada goose sale
coach outlet online
jordan shoes
nfl jerseys cheap
canada goose outlet
discount oakley sunglasses
ralph lauren
hermens
longchamp sale
adidas outlet store
louboutin outlet
ugg on sale
nike air max 2018
coach factory outlet
harden vol 1
polo ralph lauren outlet online
ray ban sunglasses discount
cheap ugg boots
cheap jordan shoes
ralph lauren
red bottoms
polo ralph lauren outlet
mlb jerseys whgolesale
michael kors bags
ferragamo outlet
canada goose parka
kate spade outlet
ugg boots
toms outlet
pandora charms sale clearance
uggs outlet
christian louboutin sale
canada goose outlet
uggs outlet
michael kors outlet canada
ugg boots outlet
uggs outlet
ralph lauren uk
kate spade outlet
burberry uk
moncler jacket
hermes handbags
uggs outlet
coach outlet store online
michael kors
yeezy boost
cheap ugg boots
[url=cheapjerseyswholesalefromchina.us.com]cheap nfl jerseys[/url]
adidas yeezy boost
christian louboutin sale
timberland outlet
ugg shoes
burberry handbags
polo ralph lauren outlet
uggs outlet
tory burch shoes
canada goose jackets
canada goose sale
cheap ray ban sunglasses
uggs outlet
pandora charms outlet
supreme london
polo ralph lauren outlet
air max shoes
pandora jewelry outlet
pandora charms
longchamp bags
mulberry handbags
adidas nmd runner
canada goose jackets
ugg boots outlet
coach outlet online
michael kors
burberry outlet online
coach factory outlet
cheap jerseys
ray ban glasses
air jordan retro
adidas nmd r1
kate spade outlet online
ugg boots
coach outlet canada
cheap jordan shoes
ugg boots
coach outlet
polo ralph lauren outlet
coach outlet store
ferragamo shoes
ray bans
moncler sale
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
canada goose outlet
adidas nmd r1
uggs outlet
canada goose sale
coach outlet online
louis vuitton outlet store
mbt
nike outlet store online
ugg sale
adidas outlet online
ray ban sunglasses outlet
pandora charms outlet
hermes bags
cheap ray ban sunglasses
red bottom
coach outlet online
fred perry shirts
toms
moncler jackets
mlb jerseys
canada goose
canada goose jacket
adidas outlet store
ugg outlet store
moncler sale
coach outlet online
ugg outlet online
coach outlet online
adidas sneakers
ralph lauren outlet online
pandora uk
ugg outlet
uggs on sale
toms
ralph lauren uk
yeezy shoes
michael kors bags
canada goose coats
cheap oakley sunglasses
ugg outlet
ugg outlet
bottes ugg
nfl jerseys
[url=cheapjerseyswholesalefromchina.us.com]jerseys cheap[/url]
kate spade outlet online
cheap oakley sunglasses
nfl jerseys wholesale
ugg boots
michael kors handbags outlet
canada goose
mulberry uk
moncler outlet online
pandora jewelry
fitflops sale clearance
ugg outlet
pandora outlet
valentino outlet
nike sneakers
timberland outlet store
adidas yeezy boost 350
longchamp bags
ugg boots outlet
birkin handbags
coach outlet online
coach factory outlet
ugg boots
michael kors
adidas nmd r1
cheap uggs
ugg boots
nike outlet
cheap uggs
canada goose coats
cheap ugg boots
longchamp
ugg sale
ugg boots sale
nike sneakers
coach outlet online
yeezy shoes
pandora charms outlet
hermes bags
mulberry
canada goose jackets
kate spade handbags
nike outlet store
cheap jordans for sale
tory burch outlet online
air max
ray ban sunglasses cheap
adidas nmd runner
cheap air jordans
adidas yeezy boost
cheap ugg sale
ralph lauren sale clearance uk
ugg boots
ugg boots women
coach factory outlet
coach factory outlet
coach outlet online
fred perry polo shirts
nike cortez classic
mulberry outlet uk
pandora jewelry outlet
louis vuitton outlet store
moncler outlet online
adidas ultra boost
uggs clearance
polo ralph lauren outlet
uggs outlet
birkenstock uk
cheap ray ban sunglasses
discount ray ban sunglasses
pandora jewelry store
air jordans
ugg boots outlet
ray ban glasses
cheap jordan shoes
longchamps
coach outlet store online clearance
ralph lauren sale
pandora charms sale
uggs outlet
coach outlet online
north face outlet
toms shoes
longchamp handbags
ralph lauren outlet
ugg boots on sale
uggs outlet
valentino
gucci outlet online
coach outlet online
canada goose clothing
uggs outlet
ugg uk
coach handbags outlet
ralph lauren sale
ralph lauren sale clearance uk
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
superdry sale
nike shoes
cheap ugg boots
moncler pas cher
moncler jackets
harden shoes
adidas yeezy shoes
the north face outlet
coach outlet online
polo ralph lauren
cheap air jordans
moncler outlet online
coach outlet online
nike outlet store
north face jackets
jordans
canada goose jackets
adidas outlet online
adidas nmd runner
louboutin outlet
oakley sunglasses outlet
polo ralph lauren outlet
hermes bag
burberry outlet
moncler
beats headphones
coach outlet online
moncler uk
nike huarache shoes
air jordan shoes
fitflop sandals
mlb jerseys
coach outlet online
caterpillar boots
pandora charms outlet
yeezy boost 350
adidas superstars
superdry outlet
tory burch outlet online
pandora
ugg boots
pandora charms
canada goose jackets
michael kors uk
coach outlet online
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
nike outlet online
ugg canada
cheap ugg boots
ugg outlet online
coach outlet store
canada goose coats
coach purses
uggs outlet
coach outlet online
birkenstock shoes
birkenstock outlet
ralph lauren sale
toms
coach outlet canada
yeezy boost
air max
hermes outlet
polo ralph lauren outlet
louis vuitton outlet
polo ralph lauren
pandora jewelry
louis vuitton handbags
helinlin20170926
Başa dön

xiaojun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 12 Aralık 2017, Salı 15:54:57    Mesaj Konusu: xiaozheng6666 Alıntıyla Cevap Ver

2017-12-12 xiaozheng6666
ugg boots outlet
canada goose
kate spade bags
kate spade handbags
pandora jewelry
ugg boots clearance
kate spade handbags
ugg outlet online clearance
coach outlet
fred perry polo shirts
uggs outlet
michael kors outlet
adidas superstar
pandora outlet
coach outlet online
canada goose
michael kors outlet
pandora rings
fitflops sale
polo ralph lauren outlet
ugg boots
nike outlet store
mbt shoes
polo ralph lauren
ugg outlet
canada goose jackets
yeezy boost
coach outlet
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
valentino outlet
mlb jerseys
nhl jerseys
ralph lauren uk
polo ralph lauren
true religion jeans
michael kors handbags
michael kors outlet
polo ralph lauren
canada goose jackets
canada goose uk
ugg boots
kate spade handbags
adidas outlet store
coach outlet
ugg canada
uggs outlet
valentino outlet store
ray ban wayfarer
oakley sunglasses
mulberry outlet
ugg outlet
pandora outlet
canada goose
ralph lauren
canada goose jackets
kate spade sale
ugg boots
ugg outlet
kate spade handbags
oakley sunglasses wholesale
michael kors handbags
uggs outlet
ugg boots outlet
christian louboutin outlet
ugg outlet
canada goose
polo ralph lauren
polo outlet
moncler coats
nike outlet store
nfl jerseys
canada goose outlet
uggs outlet
uggs canada
uggs outlet
ugg boots
ugg outlet
coach outlet
adidas outlet
pandora charms
uggs outlet
ralph lauren outlet
oakley sunglasses wholesale
canada goose jackets
ugg outlet
uggs outlet
canada goose jackets
ugg boots clearance
ray ban sunglasse
michael kors outlet
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^