Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - YORUMSUZ....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

YORUMSUZ....
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 12:38:50    Mesaj Konusu: YORUMSUZ.... Alıntıyla Cevap Ver

Aşağıdaki yazı mailbox'ımdan aktarılmıştır. Kaleme alanın erkek olduğu kesin... Bayan forumdaşlarımızda eminim buna benzer erkekler versiyonu da vardır.
Benim yorumum saklı kalsın...

YORUMSUZ

Kadınların gidip kendilerine koca seçebilecekleri bir Erkek dükkanı (magazası) açılmıştır. Mağaza 5 katlıdır ve her Kat çıkıldıkça, erkeklerin nitelikleri de yükselmektedir.

Mağazada sadece tek bir kural geçerlidir: Herhangi bir katın kapısından içeri giren kadın, o kattan alış-veriş etmek zorundadır ve eğer bir üst kata çıkmak isterse, tekrar asağı katlara inemez.

Bir gun bir grup kız arkadaş, kendilerine koca seçmek için mağazaya gider.

Ve....

1. KAT'ın kapısında şunlar yazılıdır: "Bu kattaki erkeklerin çalısacak bir işleri var ve cocukları da severler". Kızlar yazılanları okur ve şöyle derler: "Eh, hiç yoktan iyidir ama bir de üst kata bakalım".

2. KAT'ın kapısında yazılanlar: "Buradaki erkeklerin iyi bir işleri var, cocukları severler ve son derece yakışıklıdırlar."
Kızlar:"Hmmm, hiç fena değil ama acaba bir üst katta ne var ?"

3. KAT : "Buradaki erkeklerin çok iyi birer işleri var,çocukları severler, son derece yakışıklıdırlar ve ev işlerine de yardım ederler".
Kızlar: "Aman Tanrım, çok etkileyici ama yukarıda başka katlar da var."

4. KAT : "Buradaki erkeklerin işleri çok iyi, çocukları çok severler,gayet yakışıklı olup, ev işlerine yardım ederler ve ayrıca son derece romantiktirler" .
Kızlar cığlık atmaya başlarlar:"İnanılmaz, bir üst katta bizi neyin beklediğini bir düşünün!"
Ve bir kat daha çıkarlar...

5. KAT'ın kapısında şunlar yazmaktadır: "Bu kat boştur ve sadece,kadınları memnun etmenin mümkün olmadığını kanıtlamak için konmuştur.

Çıkış soldadır; umarız inerken merdivenlerden YUVARLANIRSINIZ.

............
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 15:00:07    Mesaj Konusu: Re: YORUMSUZ.... Alıntıyla Cevap Ver

Gerçekten de yorum yapmanın, potansiyel tehlike taşıdığı bir öykü. Çok güzeldi ama, paylaşım için teşekkürler MaviNick. alkış kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 16:44:58    Mesaj Konusu: Re: YORUMSUZ.... Alıntıyla Cevap Ver

Daha öncede okumus oldugum bir paylasimdi hatirlattiginiz icin tesekkürler ..
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 17:28:28    Mesaj Konusu: Re: YORUMSUZ.... Alıntıyla Cevap Ver

Kadinlar demiyelimde insanoglu diyelim. Superdi gercekten cok ders aldim ben. Kendimize yeterli olani buldugumuzad cok yukarisina merak sarmamaliyiz. alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 26 Eylül 2009, Cumartesi 20:21:45    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merak, insanın doğasında var. Bu durumu kadınlara mal etmek doğru değil. Kadın veya erkek fark etmez, imkanı varken daha iyiyi elde etmeyi kim istemez? Hata, sadece fazla risk almak. Bir yerde "dur"mayı bilmek gerek.

Mağazada seçilecek olan farklı bir şey de olsa, verdiği karardan emin olabilmek için diğer seçenekleri de görme merakıyla, katlar bitene kadar devam edilmesi doğal bir durumdur. Hikayeyi kadınlar ve erkeklerin yeri değiştirilerek yazacak olursak, sonuç yine değişmeyecektir.

Mizah olsun diye bu hikayeyi yazan kişiyi esefle kınıyorum

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 27 Eylül 2009, Pazar 10:35:13    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Bu kınama, yazıyı buraya koyanı da içeriyormu nesli?)
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 27 Eylül 2009, Pazar 18:58:50    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MaviNick, sorunuza cevabım : YORUMSUZ

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 09:01:12    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence de; yaratılışımız gereği merak ve belki elimizdekinden daha iyisini elde edebiliriz düşüncesiyle sahip olduklarımız veya sahip olabileceklerimizin kıymetini tam manasıyla bilememe insanoğlunda var.

Konuya çok yakın olmayıp, teğet geçme niteliğinde de olsa ben de küçük bir alıntıyla -YORUMSUZ-lamak istiyorum:

* * *

Bir kadına ne verirseniz verin, onu daha da büyük hale getirir...
Ona bir ev verirsiniz,size bir yuva verir;
Ona sperm verirseniz, size bir çocuk verir;
Ona sebze verirsiniz, size yemek verir.
Ona bir gülücük verirsiniz, size kalbini verir.
Ona bir şarkı söyleyin, size konser verir,
Kendisine verileni, çarpıp çoğaltarak geri verir...
Bu yüzden ona çamur atarsaniz, karşılığında bir bataklıkta boğulmaya
hazır olun...

* * *

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 11:46:12    Mesaj Konusu: Re: YORUMSUZ.... Alıntıyla Cevap Ver

nesli demiş ki:

...Hikayeyi kadınlar ve erkeklerin yeri değiştirilerek yazacak olursak, sonuç yine değişmeyecektir.
...

Ben bu konuda size fazla katılmıyorum nesli. Tipik erkek davranışı, ilk katlardan bir tane satın almaktır. Sonrasında, satın aldığı koltuğunun altında olduğu halde, diğer tüm katlara bakıp beğenmeye devam edecektir. kahkaha

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 14:51:37    Mesaj Konusu: Re: YORUMSUZ.... Alıntıyla Cevap Ver

bende komşu oğlunun tipik erkek görüşüne katılıyorum

erkeklerde hiç bir zaman yetinmeyi bilmiyor ..(:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 19:28:31    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gursoyt demiş ki:
...Tipik erkek davranışı, ilk katlardan bir tane satın almaktır. Sonrasında, satın aldığı koltuğunun altında olduğu halde, diğer tüm katlara bakıp beğenmeye devam edecektir.

Haklısınız Tuğrul Bey. Bu konuda fazla iyimser düşünmüşüm. Kadınlar, tüm seçenekleri görerek bir tanede karar kılma düşüncesinde oldukları halde doyumsuz olarak mizaha konu oluyor. Oysa erkekler bu hikayeye göre, sizin de dediğiniz gibi, çoğu zaman ilk katta karar verip aldıktan sonra diğer seçenekleri de görmek isteyip bir başkasını daha almayı isteyebilecek düşüncede olabilirler. Bence asıl mizah, bu durumdur
Teşekkürler Tuğrul Bey.

Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 28 Eylül 2009, Pazartesi 21:19:07    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Tugrul bey sana sonuna kadar katılıyorum.. ancak kat konusunda anlasamadık... ben her kattan bir tane alır 5.katın merdivenlerinden inerken hem kadınların eli bos dönüşüne kahkahayla gülerdim hemde merdivenlerden düşmemeye özen gösterirdim : kahkaha

"Kral da dilenci de aynı iştahla acıkır"
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 29 Eylül 2009, Salı 00:20:12    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

-koçero-, senaryonuzu sizin açınızdan pek iyi bulmadım. Şöyle ki; her bir üst katta alacağınız kadın dolayısıyla , alt kattan yanınınıza aldığınız kadın tarafından başınıza bir şey gelebilir, diyelim ki gelmedi ve kurtuldunuz, bu defa da, son katta güldüğünüz kadınlar tarafından merdivenlerden yuvarlanma ihtimaliniz var. Aman dikkat!

Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 29 Eylül 2009, Salı 08:04:58    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha Mantık yürütelim... hiç bir kadın satılık değildir... Allah korusun sayalımki böyle bir durum mevcut hali hazırda.. yani kadınlar her bir katta özelliklerine göre satlığa çıkarılmış valla katlanacaklar... ancak geninde kıskançlık vardır kadınların dersen ve başıma bir şeyler gelme ihtimaline binaen beni koruyorsan teşekkür ederim kahkaha

"Kral da dilenci de aynı iştahla acıkır"
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 29 Eylül 2009, Salı 08:39:18    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nesli demiş ki:
-koçero-, senaryonuzu sizin açınızdan pek iyi bulmadım. Şöyle ki; her bir üst katta alacağınız kadın dolayısıyla , alt kattan yanınınıza aldığınız kadın tarafından başınıza bir şey gelebilir, diyelim ki gelmedi ve kurtuldunuz, bu defa da, son katta güldüğünüz kadınlar tarafından merdivenlerden yuvarlanma ihtimaliniz var. Aman dikkat!

Son yıllarda ortaya çıkan yolsuzlukların bir çoğunda, terkedilen ya da aldatılan eş parmağı bulunduğundan, bu savınızı kesinlikle destekleyecek yönde deliller vardır. Yorumunuza katılıyorum nesli.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^