Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Şehir Bilmece
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Şehir Bilmece
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Oyunları Forum Oyunları
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 24 Ağustos 2009, Pazartesi 12:44:50    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler FAYDIN, açkarnıma iyi geldi... canlı gibi.

bi şehirde benden olsun..
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
[/URL]

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 24 Ağustos 2009, Pazartesi 16:14:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Akın cım Burasını tanıdım gibi. Habu camii hacı Ömer sabancı camii bu gğzel şehirde Adana bana göre yanılıyromuyum. Köprülerin biride Adananın meşhür taş köprüsü.
Bidimse söyle ))

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 24 Ağustos 2009, Pazartesi 16:56:06    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Evet bence de Sevgili ZaKDaRiZa'nın dediği gibi burası ADANA... Seyhan nehrinde geceleyin Sabancı Camii'nin oluşturduğu eşsiz manzaranın güzelliğini eşimden duymuş ve resimlerden görmüştüm... kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 25 Ağustos 2009, Salı 00:56:05    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

"ADANA" kesin cevap olduğuna göre, yeni şehri bekliyoruz.

* * *

(FAYDIN, sorduğun şehrin memleketim Rize'nin Şahin Tepesi'nden görünümü olduğunu fark edip, farklı kişiler cevaplasın diye sessiz kalmıştım ama; o Laz böreğini görünce "keşke..." dedim doğrusu )

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 25 Ağustos 2009, Salı 09:09:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Tebrikler Zakdariza, FAYDIN,nesli..

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 27 Ağustos 2009, Perşembe 01:58:18    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

By_AKINCI soruyu bilene ikram yok mu?

Zengin bir kültür mirasına sahip, Çukurova - Pamuk (Beyaz altın), dünyanın halen kullanılan en eski köprüsü tarihi Taşköprü, Kebabı ve içli köftesi ile meşhur, ünlü merhum iş adamımız Sakıp Sabancı'nın memleketi, Akdeniz ilimiz" ADANA" yı bilmişiz. İçli köfteyi hak etmiştik.

* * *

Yeni şehri ben sorayım. Aşağıdaki resim hangi şehrimize ait?

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 27 Ağustos 2009, Perşembe 09:11:01    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Selimiye Camii ve EDİRNE olsa gerek bence... kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 28 Ağustos 2009, Cuma 01:53:38    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tebrikler FAYDIN. alkış

İstanbul'un fethine kadar 90 yıl boyunca Osmanlı başkenti olan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Mimar Sinan'ın 'ustalık eserim' dediği Selimiye Camii', tarihi Uzunköprü, kapalı çarşıları, ciğer tava, badem ezmesi, gaziler helvası, peyniri, misk sabunculuğu ile meşhur Trakya ilimiz "EDİRNE" doğru cevap.

Edirne'ye özgü bu mis meyve sabunu sepeti senin için FAYDIN

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 28 Ağustos 2009, Cuma 02:23:09    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Ağ sayfası bağlantımda sıkıntı var, sabun sepetini şimdilik göremiyorum lakin kokusunu hissettim, eminim harika bir sepettir... Hediyen için çoook ama çok teşekkür ediyorum, çok zarifsin nesli... kırmızı gül

Şehir sorumu yarın soracağım inşallah...

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 28 Ağustos 2009, Cuma 08:37:09    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İşte benim, sizi pek uğraştırmayacak olan şehir bilmece sorum geliyor:

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Başa dön

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 28 Ağustos 2009, Cuma 20:59:16    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu güzel sehir yanlis hatirlamiyosam KAYSERİ

Evet Sıradan Biriyim Ama Ön Siradan...!!!!
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 29 Ağustos 2009, Cumartesi 02:28:44    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

FAYDIN, sorduğun şehir AYDIN

Afrodisias-Milet-Didim-Priene Antik Kentleri, Zeus Mağarası, Apollon Tapınağı, Kuşadası gibi tarihi, turistik yerleriyle ve doğal güzellikleriyle bir turizm cenneti olan, inciri, deve güreşleri ile de meşhur, halk tarafından demokratik seçimle işbaşına getirilen ilk Türkiye Cumhuriyeti başbakanımız Adnan Menderes'in memleketi "AYDIN".

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 30 Ağustos 2009, Pazar 02:34:20    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Maalesef bu şehir Kayseri değil gecem...üzgün(

Dogrusu nesli'nin dediği gibi AYDIN... Soyadımı sorayım demiştim...

Tekrar tebrikler nesli, senden kaçmıyor gerçekten... alkış

AYDIN'la ilgili öz ve güzel bilgileri de verdiğin için ayrıca tesekkürler. Bana da sana Aydın İnciri ikram etmek düşüyor bu durumda, afiyet olsun... kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 30 Ağustos 2009, Pazar 03:32:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler FAYDIN kırmızı gül İncirler güzel görünüyor Güzel ikramlarını kaçırmamak için şehri bilmeye çalışıyorum.

* * *

Yine sıra bende. Bu resim hangi ilimize ait?

Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 31 Ağustos 2009, Pazartesi 02:34:27    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Düsünüyorum ama hala bulamadim neresi oldugunu ama harika bir yer bence.
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Oyunları Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 13, 14, 15  Sonraki
9. sayfa (Toplam 15 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^