Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 1. haftamızın konuğu abimiz>>> ZAKDARİZA <<&a
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

1. haftamızın konuğu abimiz>>> ZAKDARİZA <<&a
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 21 Ocak 2009, Çarşamba 19:27:57    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet elif buda güzel ve zor bir soru
Günlük hayatımızda bir çok yalan var bunu hepimiz biliyoruz. Kalk ogle oldu. Beş Dakkaya ordayım gibi Bunları bir kenara bırakalım.

Okulu ikincilikle bitirmiştim. Karnemde bir tane resim iş iyi geldigi için aglamiştim diger hepsi pekiyi idi. Birinci her zaman Muzaffer Aktaş di.
Sonra yatılı okul ımtıhanlarına girmiştık. Kazanamadım. ikinci yanı altıncı yılda okula devan ettim. İmtıhana girdim Bütün soruları yaptım. Bir kısa kollu ögretmen bütün sınıfa yardım etti. Sonuclar geldi sınıfta kopya yapıldıgı kanatine varıldı bunun için kimse kazanamadı diye. O gün çok aglamıştım. Bunu gören Babam beni yomraya orta okula yazılmam için yolladı. Kayıt olmak için kepenk altından bir tüccar gerekiyoırdu. Yomrada babamı tanıyan birisi ben kefil olurum dedi. Bana kimligini ve iki fotograf al okula gel dedi.
O arada orada birisi burda evin varmı sordu yok dedim Oymalıdanım. baban sana burda ev tutabilecekmi dedi ayrıca kitap paraların masrafların bayagı olur babanın durumu nasıl dedi. bende fakir dedim. O zaman zor dedi ama sen yazıl yine. bende okula gıttim Reşit aga bana kefil olacak tüccardi. Kimligim cebimde oldugu halde yok köyde kaldı dedim. Tamam git yarın al gel yarın son gün dedi.
Köye gitim. Yolda hep babamın bana para bulamayacagını düşündüm ve yalan söylemeye karar verdım. Babama her şey iyi gitti ama kayıtlar dün bitmişti dedim. Yanı bir yalan Tüccara bir yalanda babama söyledm. Bir kaç ay sonra babama olayı anlattım. Bana keşke yalan söylemeseydin ben yerleri satar seni yine okuturdum dedi. Ama ben o zaman erzurumda okuyan Kardeşime bile para bulup gönderemedigimizi çok iyi biliyordum.
Ama reşit agaya hala daha bu yalanımı açıklamadım.
Sonraki yıllarda ise bu iki yalanada kayıt olmadıgımada çok pışman oldum.Çok zor olsada beni okutacaklardı çünkü.
Teşekkürler eliferdem.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 21 Ocak 2009, Çarşamba 20:19:45    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle size tşk ediyorum HALİLBEY..içten ve dürüst cevaplarınız için..

Müsadenizle son sorumu sormak istiyorum..

Sadece Susayan mı suya hasret olur,yoksa Suda susayanımı arar..?

Bunu yazarken aklıma başka bir soru daha geldi.. Eşinizden saklı bir sırrınız varmı..?
Tsk ederim şimdiden..

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 21 Ocak 2009, Çarşamba 20:54:33    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ediyorum hocam
Birinci sorunuz biraz bulmaca gibi pek benle ilgili deyil genel bi soru gibi geldi banai Ben kendi açımdan fikrimce cevap verecegim. Tabiki susayan suyu arar bu kesindir ama. suda susayan aramasa halinden memnün olmayacagına gire oda bir susayan olsun ister her zaman. Yoksa ikisininde anlamı kalmaz. Bence ikiside birbirini arar.

Eşimdem hayatımla ilgili bir sır saklamadım 1987 yılında çalıştıgım ülkede çok zengin bir bayandan teklif almıştım. Müthüş cazip bir teklifti. İş yerlerini gezip akşam üstü biriken parayı toplayacaktım haftada bir gün bankaya yatıracaktım. 6 tane arabadan istedigime binecektim. hatta eşimi çocuklarımı da buraya getirip villa tıpı evde otorabilecektim. Samsunlu polislikten emekli bir arkadaş ben kabul etmeyince çok kızmiştı bile. Ben ilk günlerde bunu şaka anlamıştım. Sonra ciddi oldugunu anladım Kabul etmemiştim çünkü bütün bunların karşılıgında tek bi şey vardi ikinci evlilik. hayır cevabı vermiştim ve Bunu bile ilk eşimle paylaşmiştım.

Fakat bazı arkadaşlık sırları vardır ki bunu üçüncü sahsın bilmemesi şarttır. Bunlarda eşimle alakalı olmadıgı için olmalıdır. Bazı gerçek dostluk ve arkadaşlık sırlarınızı üçüncü şahsın kim olursa olsun bilmesi arkadaşa verilen söze uymaz. Bu herkes için geçerlidir. geçmişte böyle sırlarım olmuştur. ama iş ve arkadaşlıklarla ilgili. Teşekkürler.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

HaZaN

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 00:39:24    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Canım babacıgım öncelikle seni çoooook seviyorum ve babam oldugun için kendimi çok sanslı hissediyorum..Benim de bir sorum var çok zor degil aslında ama tekrar hatırlaması zor olur senin için belki..

Bu uzun süren gurbetin ilk yolculuguna çıkarken neler hissettin? Gittigin ilk gün neler geçti içinden?
Başa dön

Akoymali

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 00:42:17    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Abicigim elestirilerinin hepsine katiliyorum. Bu site Oymalitepenin taninmasinda cok önemli bir rol oynamaktair. Gerekli destegi bulamamasi hepimizi fazlasiyla üzmektedir. Yapilmasi gereken veya eksik olan bütün elestirilerimizi burada acik dille anlatip düzeltilmesini saglamak bu siteye cok sey kazandirir diye düsünüyorum.Abicigim bu siteyi actiginda Oymalitepeliler olarak nekadar sevindigimizi anlatamayiz. Oralardan cok uzaklarda olmamiza ragmen her an olup biteni duyuyor, ögrenmek istedigimiz herseyi aninda ögrenebiliyorduk. Katilimda bayagi yüksekti. Bu imkani bizlere sagladigin icin bir kez daha sana ve burada emegi gecen herkese cok cok tesekkür etmek istiyorum.
Beklenen ilgi ve destek olmamasina ragmen " Durmak Yok Yola Devam"
Inanki buranin kiymetini bilen cok kisi var fakat nedense gerekli destek yok. Malesef bizler toplum olarak cok seyin kiymetini olmayinca anliyoruz.
Son olarak bizlere ayirdigin zaman ve sorularimiza verdigin cevaplar icin cok tesekkür eder Oymalitepe.Net´in daimi olmasini dileriz.
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 09:04:05    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hazan çok teşekkürler ve selamlar.

Hazan çok kısa ama çok zor anlatılması kolay olmayan bir soru. Şöyle diyim sevenlerin sevdıklerinden ayrılması ne kadar zor oldugunu buradaki herkes hemen hemen bilir. Bunun birde vatandan ayrılması var bunuda yurt dışındakiler bilir. Bizim ise buna ilaveten birde 50 derece sıcagı olan bir ülkeye gitmek için yola çıkışımızın ne kadar zor oldugunu tahmın edebileceginizi düşünüyorum.
Hanı bir laf vardır erkek adam aglamaz diye. Ne kadar katılır buna arkadaşlar bilmiyorum ama bence aglar bal gibi aglarda görünmeyen tarafı yaşları içine akar bunu belli etmemeye çalışır genelde. Yoksa dışa aksa çok daha güzel olacak ve rahatlayacaktır.
Hazan bu duyguyu biz gurbetciler çok zor anlatırız. Şöyle diyeyim. Evden ayrıldıgınızda günlük gülistanlık bir hava varsa siz o an güneşin rengini soluk ve başka bir türlü görürsünüz. Eger gece şehrin ışıkları yanıyorsa o ışıkları soluk ve karanlık bütün şehri üzüntülü görürsünüz. Hava alanı bir başkadır. sanki bütün ınsanlar hüzünlüdür. Oysaki siz öyle görürsünüz. Eger birde duygusalsanız o zaman yaşlarınız daha çok içinize akacaktı. Bütün yolculuklarımda uçakta siirler yazdım ve duygularım geçince bırkaç gün sonra yırtıp attım. Toplamış olsaydım belkide çok iyi olacaktı. Çünkü yaşadıgımız o anlar sadece onlarda ifade edilir şu an yazmak ımkansız. Bu her gurbetcı için aynıdır.

Kısaca hazan o andaki hisler kitab olur. Anlatılması ise çok zor olur. Bütün sevenlerin kavuşması dilegiyle hepinize teşekkürler.

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 10:09:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler Akoymali güzel görüşlerin içinç Eleştirilecek yanlarımız çok ama bunları ben yapsam yanlış anlaşılmalar oluyor hep. Ben sadece sorulan sorulara cevap vereyim en güzeli. Ama çok önemli bir konuya degineyim 15 yıl oldu oymalitepe belediye olalı ama hala bütünleşemedi. Bence bütünleşmeli. Bu bütünleşmeyi saglamak içinde bazı cabalar gerekli diye düşünüyorum. Her şey oymalitepe için diyoruz ve yolmuza devam ediyoruz: Cennet gibi bir beldemiz var onun için her şeye deger ugraşlarımız. teşekkürler.

Başa dön

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 14:13:02    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Son degilmiş demekki sorum HALİL BEY..yine ben..

Oymalıtepe'ye cok emeginiz var bu inkar edilemez..Yurda döndüğünüz zaman siyasete atılmayı ve OYMALITEPE'ye Belediye bazında da hizmet etmeyi düşünürmüsünüz..?

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 17:55:53    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hocam son dıye bişe yok istediginiz kadarda sorabilirsiniz.

Hocam bir Oymalitepeli gibi konuştunuz:))
Degerli FLOWERS hocam soru çok güzel ve yerinde. Oymalitepe belediye oldugunda bunu çok istiyordum. Başkanlık deyil belediyede herhangi bir görevde beldeme hizmet etmek. Bunu O zamanın belediye başkanına açık açık dedim söz verdi ama bu sözde kaldı. Görev verilseydi en iyşi şekilde yapardım. Hayatımın bu güne kadar olan bölümündeki görevlerimde hep takdır aldım ve bütün görevlerimde üst sıralarda oldum. kendime güveniyorum çalıştıgım her kurumda bana güvendi. Kısmet deyilmiş bizde böyle hizmet etmeyi düşündük. Buda bir hizmettir. Bir yıl önce benim başkanlıga oynadıgımı diyenlerde vardı, Böyle duyumlarda aldım ama asılsız şeyler. Ben böyle çok iyiyim. Bu tip hizmetlerime devam edecegim.
Beldede sıyaset yapacak o kadar genc üniversiteli gençlerimiz varki hepsi birer elmas gibi. Onlar bu işleri çok güzel yapabilecek kapasiteye sahıpler. öyle bir düşüncem yok sayın hocam teşekkürler. Bekledigim sorulardan bitanesiydi. Sordugun için çok teşekkürler.

Başa dön

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 19:42:54    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok çok tşk ediyorum sayın halil bey..tamam aklıma geldikçe sorarım.

Başa dön

%Fatma%

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 22 Ocak 2009, Perşembe 23:10:30    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

O kadar keyif aldım ki okurken, sorular ve cevaplar mükemmel, diyecek birşey kalmamış. Hele o aşk hikayesi ve tamamlayıcı türkü bambaşkaydı. Herkese teşekkür ediyorum, özellikle Halil abime bu şiir tadında güzel cevapları için. Bir teşekkürde flowersa başlık için. Buraya gelirkenki tereddütlerimde ne kadar yanıldığımı her geçen gün daha iyi anlıyorum. kırmızı gül

€Lden düşme sevdaLar değiL ßenim istediğim ya yüreğinin sahißi oLmaLıyım yada hiçßirşeyin
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 23 Ocak 2009, Cuma 15:02:19    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet Fatma iyiki geldin hoş geldin sefa geldin ve iyiki tereddütlerine yanıldıgını anladın. Yoksa sende aramızda olmayacaktın. Bu bizim içinde bir kayıptı. Darısı anlamayanların başına diyoruz. Ne yazıkki bazıları bu tereddütlerini yenemedi. Bir söz vardır. her zaman kişileri kendilerinden tanıyın diye. Oymalitepe net ve oymalitepe fm in dostlugu tereddüt asla gerektirmez. Onları yendigin için teşekkürler.

Sandalyedeki zamanımız biterken sorulmayan çok soru kaldıgını biliyorıum ve bekliyorum. Hepinize teşekkürler.

Başa dön

enasfe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 23 Ocak 2009, Cuma 17:24:20    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

HARIKASIN HALİL ABİM İNAN YAZILARINI BİR NEFESTE OKUDUM BU YAZILAR VE SENDE ÇOK DAHA ANILAR VARDIR BUNLAR BİR DEĞİL BİRKAÇ KİTAP OLUR EMİNİM.BENİMDE SORULARIM OLACAK.
ÇOCUKLUĞUNDAN BUYANA İLK VE SON KAVGANI ANLATIRMISIN BİRDE SENİ ENÇOK ÜZEN VE MUTLU EDEN OLAYI ..
TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM SAYGİLAR SUNUYORUM.....

''Allah'ım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum...''
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 23 Ocak 2009, Cuma 19:34:31    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tesekkurler ENASFE sorular bittimi derken cok guzel sorularla geldin.
Cocuklukta insanin arkadaslari en yakin komsularinin cocuklari olur. Benim de yaylada bana en yakin arkadasim Recep bektas di beraber oynar beraber inek beklerdik. Evlerimizde yaylada birbirine 30 metre uzaklikta ve irmak kenari. Bir gun onlarin evinin yaninda iynarken ne yaptik hatirlamiyorum ama kavgaya basaldik. Birbirimize nasil rastgelirse oyle vuruyoruz ustnluk sagladigimzi yok. ikimizde ayni yastayiz. sonra birbirimize sarildik yuvarlanmaya basladik. ben sansliydim irmaga inince o altta kaldi suda olmamiza ragmen uzerinden kalkmiyorum. Birbirinede o an vurmuyoruz. Kalksak yine dogus baslayacak. O arada onun annesi bizi gordu. Ben uste oldugum icin kactim ama sucluda ben oldum. gelip anneme soylediler. Bizim ailede herne olursa olsun butun kavgalarda haklida olsak niye tutulduk diye annemde babamda bize kizardi. Buna onceleri kizardik ama boyle oldugu icin biz kavgaci olmadik.
Bu ilk kavgamdi Enasfe ve yasim 7 veya 8 di o zamanlar..

Hayatimin ikinci ve son kavgasi ise 12 yaslarinda vardim. Yine yayladayiz. kazikliya cikariz koyden gelenler tanidik olursa belki bize meyva verir diye. O zamanlar butun yukler atlarla tasinirdi. Yine boyle bir gunde arkadaslarla Kaziklida Ali dayinin dukkaninin yaninda bekledik ne yazik ki gelen olmadi donduk gelirken O zamanlar bizden daha buyuk Trabzonun cosara koyunden bizim yaylaya gelen hamit dayi vardi onun oglu Fahrettin vardi oda bizimleydi ama o buyuktu bizden. Onun kafasindan fesini aldim. sackiran hastaligi varmis bunu bilerek yaptim diye bana vurdu. bende geri kalmadim. O cok vuruyor ben az ama kavga devam ediyor. Arkadaslarimiz birakip gittiler. Biz devam ediyoruz. bu kavga uzun surdu ben cok yiyor az vuruyorum ama asla pes etmiyorum.
Icimden diyorum ki yoldan biri gelsede bizi ayirsa. O arada cataltepe tarafindan bir atli gorundu. ben sevindim ama kavga durmuyor. Bi care kalmisiz ikimizde. Simdi allaha yalvariyorum atli ust yoldan gitmesin. baktim alt yoldan geliyor bize gelene kadar yine bir on dakka gecti yaklastikca baktim ki Bu gelen Hasan amcam. Cok korktugum ve saydigim bi amcam. Cok uzuldum beni kavga ederken gordugu icin ve cok duygulandim. ama o cesaretle birde duygulandim ya daha fazla hamle yapmaya basladimki bana vururken amcam gorsun de hakli cikayim. Tabiki fahrettin bilmiyor o benim amacam. Amcam geldi bizi tutup ayirdi. sert bir dille niye kavga ettigimizi sordu. Bende sakasina fesini aldim kafasindan. sackiran hastaligi oldugunu bilmiyordum oda bana vurdu dedim. Ne kadar zamandir kavga ediyorsunuz dedi. bir saattan cok dedik ikimizde. Bir elinde ben varim birinde fahrettin. Beni birakip niye digustun diye bana ufak bir tokat atti ama cok ufak sever gibi. fahrettinede sen bu kadar buyuksun dedi neden bu cocuga vuruyorsun ona daha destekli bir tokat atti. Hadi barisin bakiyim dedi. baristik. Buz gibi suda elimizi yuzumuzu yikatti bize. Sonra heybesini aldi attan bir beyaz ekmek ona bir beyaz ekmek bana verdi. Bize ucer tanede armut verdi. Simdi iki arkadas gibi yaylaya dedi. Biz sohbet ede ede yaylaya giderken ben itiraaf ettim dedimki ben aslinda biri gelse ayirsa diyorum iyiki amcam gelmis. O da o amcanmiy di onun icin sana hafif bana kuvvetli vurdu dedi. Inan bende istiyordum biri gelsin dedi. Boylece hayatimin son kavgasi ayni anda barisla bitti. yillar sonra hacda bu arkadasimla Medinede bulustuk. Ondan sonrada kavgam olmamistir. ben kavgayi hic sevmedim.

Gelelim beni en cok uzen ne sorusuna. Bir cok olaylar vardir hayatimda uzuldugum tabiki ama sunu soyleyim hayatimda en cok uzuldugum babam oldu cok uzuldum, annem oldu cok uzuldum, Ama yegenim sevgi vardi onun olumunde hickiriklarla agladim ve uzun sure ben ve butun aile duzelemedi. kaybettikleimizin hepsine uzuluruz hemde cok ama soru en cok du. Butun olenlerimizi asla unutamayiz. Ama bu hayatinin baharinda biri olunca cok daha baska oluyor.

Hayatimda en cok mutlu oldugum suphesizki kuzeyyildiziyle evlendigimdir. Bu kesin. Bunun haricinde diyorsan eger bir cok mutluluklar yasadim. sayisiz hamdolsun rabbime. Ama bunlarin icinde yine beni cok fazla mutlu eden malatyadan gelen bir telefondu. Oda soyleydi. Baba kazandim kelimesiydi. Hepinizin mutluluklari bol olsun insaallah.

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 24 Ocak 2009, Cumartesi 12:52:59    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

abim çok güzel hikayeler ve dersler geliyor payıma düşeni alıyorum bende
bazen sevinçleri bazen acıları hatırlattık sana tekrardan hakkını helal edesin

birkaç sorum daha olacak

asla kin tutan ve başkalarının acılarıyla sevinecek bir insan değilsin bunu biliyorum ama hepimiz insanız sonuçta sana yaptığı haksızlık karşısında kendine bir haksızlığa uğrayıp ettiğini çekiyor dediğin oldu mu?

ve büyük haksızlık dediğin bir olay oldu mu?

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^