Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 1. haftamızın konuğu abimiz>>> ZAKDARİZA <<&a
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

1. haftamızın konuğu abimiz>>> ZAKDARİZA <<&a
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 10:27:44    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

şeytana uyulmayacak bir mekanda ikamet ediyor..bence uymamıştır kahkaha uymuşsada bu soruda bence pas hakkını kullanacaktır

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:08:46    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet flovers guzel bir soru.
Her insanin günlük hayatında bile şeytan onunladır. Hiç bırakmak istemez kişileri.
Bende önemli bir olayı anlatmak isterim.
Sene 1985 Cıdde de inşaatını yaptıgımız ortadogunun en büyük ve görkemli binası açılmış bizde bu binanin işletmesine kalmıştık. Aradan bir yıl geçti. Bir sabah saat 9 larda birinci katta işim icabı dolanıyordum.sıfır kat hep kiralanmış fakat birinci kat yarı yarıya dükkaülar boştu. Bir kişi elinde beyaz bir çuvalla dolaştıgını gördüm. Sanki beni görünce tedırgin olmuştu. Tam bir köylu tıpı vardı ve mısırlı lara benzıyordu. O öyle davranınca takibe aldım kendisini. Altıtane merdiven olmasına ragmen sıfır kata inmiyordu. Bıraz fazla takib ettigimi anlayınca elindeki çuvalı bırakıp kaçmaya başladı. Ben şaşırmıştım. Katta o an ikimizden başka kimse yoktu. Kendisi merdivenden inip dış kapıdan çıkıp kaçtıgını gördğm. Çuvalın yanına gittim. Tokatli bir arkadaş vardı onu çagırdım geldi. Şu çuvala bak bakıyım ne var dedim. Osman çuvali açtı gözleri faltaşı gibi firladı. Abi bu ne dedi. Bir çuval para.
iki kişi olduk ya bende yanına gittim. baktım ki dedigi dogru çuvalda demet demet paralar. Bir an ne yapalım dedi Osman bu para ikimizede yeter. Ben bunu saklarım dedi. ikimizinde hayatını kurtarır. bir an için düşünmedim dersam yalan olur ama anı bir dönüşle Osman dedim bize helal para lazım. Bu parayı alsak rahat yiyebilecekmiyiz ben asla rahat yiyemem ve bu vicdan azabi bizi bitirir. Hemen bir polis çagır.
Bınada çalışan tanıdık polislerden salıh vardı onu çagırdık geldi. Sakallı sevecen bir arkadaştı. Durumu ona anlattım. Şaşırdı kaldı. Sabah hiç kimse yok bu para hayat kurtarır bı paraydı. nasıl almadıgımıza çok şaşırdı. O zaman bu ülkede en büyük kagit para 100 rıyaldı. Parayı kafeteryaya indirdik halk huzurunda osmanın kollarına yıgarak saydık 154 bin rıyaldı. yanı bu parayı ben 10 yılda kazanırdım.
Polıs parayı araştırdı zavallı bir mütemit şirketın parasını bankaya yatırmaya giderken bilen bir arkadaşı parayı çalıp kaçmış. Para bulunmasa çocugun hayatı kayacaktı.belkide hırsiz ilan edilecekti. Polıse osman haber verdigi için osman 1000 rıyal mukafaat verdiler. Benim en büyük tesellim ise dogrulugumu bozmayışımdı.
Tşekkürler flowers

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:16:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer Kardeşim sunu hiç unutma ki şeytan en çok böyle yerlerde bulunur. Çünkü başka yerlerde onun ışı olmaz pek. Hiç bir soruyu pas geçmiyecegim evvel allah. Emin olabilirsiniz. Her soruya samımıce ve kısa olmayan cevaplar vermeye çalışacam. Teşekkürler.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: BİLMİYOM

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 11:17:14    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ZaKDaRiZa ABİ SAYGILAR....

BEN DE SORU YOK ?

<div align="center">"..Ya yakmalı senin için biriktirdiğim tüm harflerimi..   Ya da yazmalı..<br>Kalemimle beraber bitene kadar "seni".</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 19:11:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

yine ben geldim abim sen cevaplaya dur

hayat önümüze o kadar çok engel çıkarıyorki bazen mücadeleden yoruluyor vazgeçiyoruz
işte böyle vazgeçipte sonradan keşke sonuna kadar gitseydim dediğin bir olay oldu mu?

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 19:17:38    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İyi bir baba ve iyi bir eşsiniz.. Ebeveyler genelde evlat ayırımı yaparlar istemedende olsa.. çocuklarınız arasında öne çıkan sizin için hangisidir..?

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 20:10:17    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

değerli halil abi ayrımcılığı sevmiyorsunuz..bunu biliyorum çünkü kürtzafer diye bir tanıdığım vardı ona şevkatle yaklaştınız..sizi milliyetçi vatansever ve aynı zamanda bu kadar insancıl yapan nedir?

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 20:17:30    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tesekkruler eliferdem.
Mucadeleyi çok seven biriyim. İstedigi ve başladıgım bir çok işleri başardım. Pışman oldugum ise buraya gelmeden alışveriş yapıyordum. Devam etmeyip buraya geldigime pışmanım. Eminim şimdi fasrkli yerlerdeydim. Tek buna pışmanım.

Başa dön

Akoymali

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 20:26:51    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Buraya olan katilimdan nekadar yerinde bir düsünce oldugu kanitlanmis oldu.
Bende Elif Erdeme burayi hazirladigi icin tesekkür etmek istiyorum.
Abicigim 1. soruma vermis oldugun cevap icin tesekkürler.
Eger soru sormayan arkadaslarin sirasini almiyorsam ikinci sorumu sormak istiyorum.
Yapmis oldugun bu calismanin, vermis oldugun bu emegin karsiligini tam manasiyla alabildinmi? Alamadiysan bunu neye bagliyorsun?
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 20:32:23    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Flowers Hocam cok güzel bir soru kutluyorum seni.
bende biliyorum ebeveynler arasındaki bu olayı ve çok üzülüyorum buna. Benim bildigim hatta kız erkek ayrımı yapanlarda var. Benim arka arkaya 4 kızım oldu ne hanım nede ben hiç birimiz neden erkek olmadı demedik. Samımı söylüyorum ınanın bunu birbirimize sorma bile sormadık. Sonra 5.ci olarak oglumuz oldu. rabbim o zaman istedi oyle oldu ama biz imtıhanı kazandık.
Çocuklarımız arasında ne anneleri nede ben hiç ayırım yapmadık. Ama bir gerçek var hasta kızımı hepimiz daha çok sevdık ama hepimiz sadece ben deyil. Çocuklarda hiç birbirini kıskanmadılar. Hepsi birbirine çok sadıklar. Birbirine sormadan bişey yapmazlar. Ben hepsine aşıgım hepsine aynı baktım. Ama karayel bütün kardeşlerinin sorumlulugunu aldı onlar küçükken annesiyle bütün zorluklara gögüs gerdiler. Ben ona hem kızım hemde oglum dedim. ufacik bir fark bu. Çocuklarım hatta abimin çocukları dahıl bende abimde hatta çocuklarımızda hep aynı olduk öylede devam ediyor. Aile yapımız çok saglam hamdolsun. Yegenlerimide çocukalrım kadar sevıyorum onlarda birbirini aynı seviyor. Sizlerede onlarada teşekkür ediyorum bu yazımı bu kadar mutlulukla yazdırdıkları ve yazdırdıgınız için.

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 20:49:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer beni bu denli tanıdıgın için sonsuz teşekkür ediyorum.
Gerçekten süper vatan sever biriyim. bana istenen imkani verseler gönüllüler gurubu kurarım ve bu kardeş kavgasının bitmesi için sılahsız ugraşılar veririm. Çünkü yapanlarda yaptıranlarda belli.
Milliyetciligim biz çocukken kıbrıs ta türklerı katledıyorlardı o zaman bu haberlerı dedem bize anlatıyordu koyde radyo sade dedemde vardı ama bize anlatan babamın babası dedemdi annemin babası dedemde ise bataryalı radyo vardı o zamanlar. Buna çok üzülmüştük o zaman muzaffer aktaş la plan yapmıştık. Nasıl rumları etkisiz yapabiliriz. Çünkü dedem sılahımzı yeteri kadar yok derdi bize.
Muzaffer aktas (Kardeşım) şöyle bir planda yapmış ve dedeme demiştı ki bu günkü gibi hatırlıyorum. Dede uçagımız var nasılsa. O zaman bütün arı kovanlarını uçaklara dolduralım ve gidip kıbrıs rumkesimine boşaltsınlar. Arılar onları sancarkende biz bastıralım. O zaman Muzaffer 7 yaşlarında falandı. Sonra okul yılları oldu mucadelenin en zor zamanlarında okudu ve bu milliyetcilik dahada saglamlaştı.
Daha sonraki yıllarda sömürgecılıgın ne oldugunuda afrıkalılardan dinleye dinlere çok saglam bir milliyetcı oldum. Ama bazılarının anladıgı gibi deyil Vatan seven bir miilliyetciyim yurt milliyetcisi. Insanlar arasında ayrımı yeri geldimi rabbım yapacak biz yapmamalıyız bize dokunmadıkca. Teşekkürler.

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 20 Ocak 2009, Salı 20:53:49    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Akoymalı çok çok teşekkür ediyorum. Senin sorun o kadar güzel bir soruki ben açık olacam dedim. Belki alınanlar olacak ama bu soruya oki sordun ıstedigi gibi cevap verecegim. Çünkü buraya konuk olurken açık olacagım dedim ben. Bu sorunun cevabini yarın burada uzun uzun okuyacaksın.Bu gün 20 ocak saat 21 ve şimdi yayın olacagım.

Oymalitepe net aylık ve günlük hit istatistikleri

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Evet Akoymali bu gün 21 ocak ve sorunuzun cevabına kaldıgımız yerden devam ediyoruz.
Eger genel anlamda bir destek diyorsanız bunu fazlasıyla buldum diyorum. Bunun kanıtı ise şu anda forumlarımızda mesaj sıralamasında liste başı olanlara bakabilirsiniz. Birinci sırada yer alan eliferdem Ankaralı, ikinci FLOWERS hocamız Antalyadan katılıyor Oda Ankaralı sanıyorum. üçüncü Zafer ersoy özdilli, Dürdincü şair alparslan Araklı li beşinci LIKAPA ise Malatyalıdır. Girüldügü gibi genel anlamda destegi bulmuşuz ve oymalitepeyi ve oymalıtepelileri tanıtmakta başarımız burda belli bence.

Gelelim sorunuzun oymalitepeden gerekli destegi buldukmu? Tarafına.
Bir beldenin gelişmesinde en iyi katkıyı saglayanlar,Öne çıkmasına yardımcı olanlar başta belediye başkanı encümenler,mahalle muhtarları,imamlar daha sonrada o beldeden yetişenlerdir. Yukarda istatistiklerimizle ilgili bir resim ekledim. Daily ,Günlük, monthly ise aylık istatistklerimiz gösteriyor. Aralık ayında toplam sayfa izleniş sayımız çogul 2334743 tekil ise 75314 dur Günlük tekil 429 çogul ise 5991 sayfa izlenmektedir. hitimiz ise her geçen gün artmaktadir.

Şimdi ben soruyorum Böyle güzel hit alan ve şirin oymalitepemizi ve halkını tanıtan bir sitede. Belediye başkanımızdan ilkögretim okulu hocalarımıza kadar muhtarlarımızdan encümenlerimize hangisini bu sitenin dışardan olan ziyaretcileri tanıyor veya Hangisinin bu sitede bir yazısı veya katkısı var. Sitem olarak algılamasınlar. Sorulan soruya açıkca cevap verişimdir. Yoksa ben güzelliklerin adamıyım. Hepsini çok seviyorum. Ama oymalitepeden Dünyaya açılan bu kapıda bu ziyaretcilerin onlarıda tanıma hakkı var diye düşünüyorum. Katkılar oymalitepe için gerekli bence.

Biz oymalitepe yi daha gizel tanıtmak için 3 yildır şenlıkler düzenliyoruz istanbuldan Ankaradan.Almanyadan katılımlar oluyor.Gerekli destek olsaydı şimdi bu şenlikler binlerle yapılır ve oymalitepenin gelişmesine ve katılımına daha çok katkı saglardı düşüncesindeyim.

Oymalıtepe net ve oymalitepe fm in misyonu sevgi ve dostluktur ve oyle devam edecektir. Gizel sorularınız için teşekkürlerimi iletirim.

Not: Yukardaki istatistiklere oymalitepe fm dahil deyildir Radyo tamamen ayri sitededir ve hit sayaci ayridir.

En son ZaKDaRiZa tarafından 21 Ocak 2009, Çarşamba 17:32:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 21 Ocak 2009, Çarşamba 01:58:22    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Halil abi, hayat tecrübenize dayanarak bize iletmek istediğiniz özel nasihatleriniz var mı? (Aslında her yazınızdan bir öğüt çıkarabiliriz ama; ben bu çıkarımları sizin sıralamanızla görmek istiyorum. Çünkü, sizin gibi iyimser, hayata olumlu bakabilen, hayatta birşeyler başarabilmiş birinin öğütlerini önemsiyor ve merak ediyorum.)

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 21 Ocak 2009, Çarşamba 11:55:47    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nesli öncelikle teşekkür ediyorum.

Sorularınız çok güzel. sorunuza verecegim cevap ise umarım iyi olur.

Önerilerimi herkes biliyordur soruya cevap olsun diye yine yazıyorum.

Öncelikle her zaman ve her yerde yaratılışımızı ve nedenlerini rabbımızı unutmamalıyız. Bu cok önemli.
* Birileri size nasılsınız dediginde süperim hamdolsun demeyi deneyin bu sizi her zaman iyi ve daha iyi yapacaktır.
- Yapacaginiz işe öncelıkle siz ınanın önce bu kararı veriseniz başarılı olacaksınız.
* Dost ve arladaşlkarınızla sorun yaşadıgınızda asla kapıyı kapatmayın muhakkak aralık bırakın.Zamanla o kapıdan girebilirsiniz yine
* Dürüstlik hep ön planda olsun.
* insanlara sevgiyle bakın sizleri sevmeselerde siz öyle bakın.
* Birinin size fulanci sizin için şunu dedi dediginde bir dakka onuda bulalım ve beraber konuşalım deyin. Yada bunu o kişinin direk kendisine sorun.
* hastalanıp bir tarafınız agırdıgında sizden çok daha kötü olanları düşünün ve süper oldugunuzu anlayın.
* Moralınız bozuk olup çıkmaza girdiginşz zamanlarda bütün sırlarınızı paylaşacagınız bir dostta muhakkak sahıb olun ama bu bir tane olsun ölümüne sır tutan biri. Bu hayatınızda çok gereklidir.
* Sanalda bir çogumuz normaldeki gibiyiz, Ama malesef bir çogu böyle deyil. Onun için sanaldaki arkadaşlarınızı 10 kere tartın.
* Sanalda ve nette gizli hiç bir seyin olmayacagini hiç unutmayın.
* Sonra yüzünüzü kızartacak hiç bir seyi sanalda ve gerçek hayatta yapmamaya özen gösterin.
* Hepimizin hataları vardır. Her zaman hatalarınızdan ders alın ve tekrarlanmamasına özen gösterin.
* Dostlarınızı basit sebeplerle kaybetmemeye özen gösterin bir dost yıllar süren bir çabayla kazanılır beş dakkada kaybedilebilir.
* Sevin sevin sevin ve bunu paylaşın.
* En üzgün zamanınızda gülümsemeyı deneyin. Bu gülümseme çok daha başka olacaktır. hele bunu bir arkadaş veya dosta yaparsaniz onu ne kadar sevdiginizi ve ona ne kadar önem verdiginizi,böyle bir anda bile ona gülümsediginizi unutmayacaktır.
* ikram edin bu asla cebinize zarar vermiyecektır.
Daha çok öneriler var bunlar geneldir aslında keşke hepsini bende yapabisem. Ama yapmaya Çalışıyorum
Teşekkürler çok güzel sorulardı.

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 21 Ocak 2009, Çarşamba 18:54:36    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

içten ve tecrübelerinize dayalı cevaplar için teşekkürler abim

arada soru yokken sorarım (:

hiç istemeyerek de olsa yalan söylemek zorunda kalıp ilerde bunun doğrusunu açıkladığın bir olay oldu mu?

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^