Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - AGLAYAN SEHİT
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

AGLAYAN SEHİT

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Türkiye ve Dünya Gündemi Türkiye ve Dünya Gündemi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 08 Aralık 2009, Salı 05:52:42    Mesaj Konusu: AGLAYAN SEHİT Alıntıyla Cevap Ver

AĞLAYAN ŞEHİT
Ne güzeldir benim Anadolum. Benzeri timsali yoktur dünyada. Dağları kekik, ovaları alagözlü nergis, mor sümbül kokar. Kızları ıtır kokulu, gelinleri keklik sekişlidir.

Analar erkek evlatlarını ellerine kınalar yakarak gönderir askere, vatanına kurban osun diye. Ak perçemli nineler, beyaz sakallı dedeler torunlarını duayla uğurlar vatan yolculuğuna...

Ankara bu sabah bahar güzeliydi.Güneşi görmenin yarattığı heyecanla sokağa çıktım. Niyetim bir demet papatya toplayıp, papatyaları gönül bahçemdeki tüm çiçeklerle birlikte Bozkır'ın serin sularına bırakmaktı. Çiçeklerim Çanakkale Boğazı’na ulaşacaklar ve “Çanakkale Geçilmez” dedirten tüm şehitlerimizi selamlayacaklardı.

Fakat, o ne? Yol kıyısında açmış kıpkırmızı bir gelincik gördüm. Taç yapraklarının üzerinde çiy taneleri, pırıl pırıl şarlıyordu. Gözyaşlarına benzettiğim bu çiy tanelerini silmek için elimi uzattım. Bir taraftarda “Ey şehidimin kanı al bayrağımın rengiyle bezenmiş güzel gelincik, gözyaşları sana hiç yakışmıyor” diye yüksek sesle mırıldandım.

Birden bire derinden anza çok derinden gelen bir sesle irkildim.

“Dur dokunma, o benim gözyaşımdır” Durakladım, sağıma soluma baktım hiç kimse yoktu. Tekrar gelinciğe uzandım, o derinden gelen ses, daha öfkeli, daha yüksek beni bir kez daha durdurdu.

“Dur dedim sana, dokunma ona”

Sen kimsin diye sordum, çekinerek...Aynı ses “Ben PKK’lı bölücülerin roketatarla vurulup, düşürdükleri helikopterdeki Yüzbaşı Barlas Gürtepe’yim” diye cevap verdi bana, sonra devam etti.

“Ben Bİnbaşı RamazanArmutçuoğlu’yum, Ben yarbay Gülova, Binbaşı Özyalçın’ım. Ben Üsteğmen Çağlar’ım. Gavur İzmir’de vatana katıldığın topraklarda nöbet tutmaktayım. Ben Teğmen Muzaffer Gümüş, Üsteğmen Yavuz, Yüzbaşı Sinan Eroğlu’yum.

Biz vatanın bölünmez bütünlüğü için, PKK ile savaşırken can verdik. Ben Bİnbaşı Ercüment Türkmen’im. Onlar kahpece saldırdılar, biz mertçe karşılık verdik. Yaralı askerim Ahmet’i kucağımda taşırken, sırtımdan vurdular beni. Ben Sıhhiye Astsubay Emin ,yaralı PKK’lıya yardım ederken kurşunlandım.

Binbaşı Fikret Aksungur, Üstteğmen Serkan Gencer, Yarbay Mikdat Şamancı, Üstteğmen Murat Ergül benim...

Ben Yüzbaşı Süleyman Can’ım. Oğlumu, Onur’umu size, Türk Milletine emanet ettim. Oğlum beni cennete uğurlarken arkamdan seslendi.

“Güle güle baba. Üzülme baba, bir SÜleyman ölür, bin Süleyman gelir”

Ben Antalya, Manavgat Çardak Köyünden Uzman Çavuş Mustafa Uysal’ım. Dağlarca’daki kahpe pusuda göğsüme saplanan kurşunla şehit oldum. Son nefesimi verirken dudaklarımda kelime-i şehadet, avuçlarımda vatan toprağı vardı.

Ben Alim Yarbay’ım. Cennette gene roketlerimin başındayım. Baş komutan Mustafa Kemal’in arkasında sıralandık, O’nun emirlerini bekleyip, aynı türküyü hep bir ağızdan söylüyoruz.

“Ölürüm Türkiyem”

Adını saydığım tüm şehitler, 2007-2008 yıllarında vatana katıldılar. Unutma bunu...

Benim bu seslenişim “Allaha çok şükrediyorum ki Türkiye bunları zamanında savaşa falan girmemiş” diyenleredir.

Türk ordusu, dün olduğu gibi bugünde cephededir.

Ses kesilmişti.

Korkarak sordum

“Peki, niçin bu kadar öfkelisin? Ses bu sefer gürleyerek cevap verdi.

“Farkındamısın be ey gafil? Uğruna can verdiğimiz ülke bölünüyor.

CIA, Clinton’un Türkiye’ye gelişinden önce şu üç isimle bir araya geldi. Şerafettin Elçi, Esat Canan, Orhan Miroğlu. PKK’yı silahtan arındırmak için af çıkarılacak ve sorunun aşılması içinde Öcalan bilirkişi olacakmış. PKK siyasi parti, affedilen Öcalan’da lider olacakmış.

Ey işbirlikçiler, Obama’yı iyice alkışlayın. Cebinde işte bu paket var.

Sizler ordumuza saldırıp, “Öcalan’a af” emrivakileri için kolu kanadı kırıldı sanıp, Türkleri reflekssiz bırakamazsınız.

Gücünüz yetmez buna...

Talabani’yi Çankaya’da ağırladınız.

Barzani ile aynı masada oturdunuz.

Nevirçan barzani isetidi diye PKK ile savaşan subaylarımızı cezalandırdınız.

Ama yeter, durun burda yeter...

Ses kesildi. Esen sert rüzgar gelinciğin taç yapraklarını savurdu. Taç yaprakları, kan damlacıkları misali, gene toprağa döndüler.

Duyduklarım gerçek miydi, hayalmiydi bilemiyorum. Belkide vicdanımın, vicdanlarımızın sesiydi.

Siz ne dersiniz?

Not: Bu yazı, “gözü olup görmeyenlere, kulağı olup duymayanlara, dili olup söylemeyenlere” ithaf olunur.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 09 Aralık 2009, Çarşamba 14:07:52    Mesaj Konusu: Re: AGLAYAN SEHİT Alıntıyla Cevap Ver

Bu güzel vatanımızın, her karış toprağı için, birçok şehit kanı dökülmüştür ki, o yüzden bu kadar değerlidir topraklarımız. Dışarıdan kumandali, içerideki maşalarla destekli, hain planlar için, piyonlarca hala çok şehit kanı dökülmekte. Kalleşler, ancak pusu ile kan akıtabilmekteler, nerde onlarda o cesaret, yürek ve hatta erkeklik ki, göğüs göğüse çarpışabilsinler. Ancak ellerine taş verdikleri çocukların arkasına saklanıp, gariban çocukları molotoflarla yakabilmektedirler. Allah, ölünceye kadar vicdanlarını rahat bırakmaz inşallah.

Tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun inşallah. Onlara her şeyimizi borçluyuz.

Harika bir yazıydı, paylaşımınız için çok teşekkürler selamtugba0854.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 09 Aralık 2009, Çarşamba 19:05:46    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AĞLAYAN ŞEHİT- Figen ÖZEN

Tarihinde, birlik ve beraberlikle, inançla, azimle, cesaretle, canı pahasına eşsiz bir mücadele vererek bağımsızlığını kazanmış millet örneği bulunan bir ülkeyi, güzel Türkiye'mizi, bölmeye hiçbir grubun gücü yetmeyecektir.

Bu ilke ve ülke uğruna hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dileriz.

Yüreğe dokunan, bu anlamlı yazıyı paylaşımınız için teşekkürler selamtugba0854

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Türkiye ve Dünya Gündemi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^