Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - NİYE BEN? DIYEN HERKES İÇİN....
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

NİYE BEN? DIYEN HERKES İÇİN....

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

enasfe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 22 Eylül 2008, Pazartesi 13:35:58    Mesaj Konusu: NİYE BEN? DIYEN HERKES İÇİN.... Alıntıyla Cevap Ver

NİYE BEN? DIYEN HERKES İÇİN....

Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı.Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına. Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini takti, ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı.

Bir süre tırmandıktan sonra, nefeslebilecegi bir oyuk buldu.. Orada asılı dururken, gruptan yukarıda ipi tutan kisi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip, hızla Branda nın

gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu.Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Brenda artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Brenda, lensini bulması için Allah'a dua edebilirdi yalnızca. Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı.

'Allahım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildigin gibi, benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et.'

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde, tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler.İçlerinden biri 'Aranızda lens kaybeden var mi?' diye bağırdı.

Brenda'nın sonradan ögrendigine göre, lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavasça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens kızların dikkatini çekmisti.

Eve döndüklerinde Brenda lensini nasıl bulduklarını babasına anlatacak ve bir karikatürcü olan babası da ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek, karıncanın üzerindeki baloncuğa bunları yazacaktı:

'Allahım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar agır. Ama istedigin sadece bunu taşımamsa, senin için taşıyacağım...'

'BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM' demeyin....

''Allah'ım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum...''
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 22 Eylül 2008, Pazartesi 20:39:10    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok hoş bir hikaye enasfe, teşekkürler.

ne demişler "Her işte bir hayır vardır, "
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 22 Eylül 2008, Pazartesi 20:41:34    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bu konuda size katılamıyorum ağlamak

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ayandira

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 23 Eylül 2008, Salı 11:59:40    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

neden katılamıyorsun kardeşim açıklama yaparmısın

<div>inşaALLAH derse yaradılan,inşa eder yaradan.</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 23 Eylül 2008, Salı 12:47:17    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

YORUM YOK

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 23 Eylül 2008, Salı 12:49:49    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

YORUM YOK

Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 23 Eylül 2008, Salı 14:56:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

yorum yoksa bende yokum:))

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 23:07:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arthur Ashe'den...
Efsane Wimbledon'un ilk zenci şampiyonu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı AIDS'den ölüm döşeğindeydi.
Dünyanın her köşesindeki hayranlarından mektuplar yağmaktaydı. Bunlardan bir tanesi şöyle soruyordu:
- Tanrı böylesine kötü bir hastalık için neden seni seçti?
Arthur Ashe cevap verdi:
- Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar. 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir.
500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer,
5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir,
4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Elimde şampiyonluk kupasını tutarken
Tanrı'ya 'Neden ben?' diye hiç sormadım. şimdi sancı çekerken, Tanrı'ya nasıl 'Niye ben' derim?

Mutluluk insanı tatlı yapar. Başarı ışıltılı...
Zorluklar güçlü... Hüzün insanı insan yapar, yenilgi mütevazı...
Tanrı'ya asla 'Neden ben?' diye sormayın.
ne olacaksa olur.

...Arthur Ashe...

(kaynak - e-postam)

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 19 Aralık 2008, Cuma 07:56:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Anlasilan sair duanin gucunu bilmiyor. Bende size gercek bir olayi anlatayim. Belkide bir cogunuz uydurma diyebilir. Ama bunu okuyaninizda cikabilir.
Okulda okuyan kizlar aralarinda konususr sakalasirlar her zaman. Zaman zaman birbirine takilirlar. Hepsinin erkek arkadasi vardir. Ama iclerinde bir tanesi erkek arkadasi olmadigi gibi rabbine kendisine uygun bir es bulabilmesi icin hep dua eder durur mus. Sonra bir gun sevdigi ama bir turlu acilamadigi kisinin annesi babasi iki gun sonra size hayirl;i bir is icin ziyarete gelecegiz demisler.
Kiz o gun okuldan izin almis evi derleyip toplayacak kirli koltuk ortulerini yikayacak her yeri piril piril yapacak. Sabak kalkmiski sular kesik. Cok uzulmus bir saat su yok,iki saat su yok. O kadar uzlmuski sanki onun icin dunyanin sonu gibi. Kalkip iki rekat namaz kilip butun ictenligi ile allaha yalvarmis. rabbim sen her seyi gorursun ve her seye kadirsin. Sularin akmasina bir sebep kil diye aglayarak dua etmis.
Saat oglen sonrasi Annesi kizim silar akti kalk cabuk ise koyul hemde sular sicak akiyor demis. Kiz kalkmis hemen yikanacak ne varsa yikamis asmis. Havada cok guzel tabiki. Cok memnun bir vaziyette rabbine sukurler etmis.
Bu arada komsu kadin kapiyi calmis. Acmislar, Sizde su akiyormu nasil camasirlari yikadiniz Bizde sular yok demis. Bizde akti sular ogleden sonra demisler. Kadin sasirarak Bina yoneticisine kosmus ve bagirmaya baslamis. Sen istedigine su veriyorsun istedigine vermiyorsun bu nasil olur sulari senmi kesiyorsun. Belediye kesse hepsini keser diye cikismis.
Bina yoneticisi kadini almis ve suyun kesik oldugu yere getirmis. Bak demis ana boruda hasar var ve boru burdan su anda kesik binanin hic bir yerine kesinlikle su gidemez. Sana soyleyen yalan soylemis demis. Gercektende su tamiri icin boru ana caddeden kesik ve irtibatli deyilmis. Tabiki bunun Uydurma olabilecegini dusunenlerde olacak. Butun dusunceler serbestir ama hepinizin hayatinda buna benzer olaylar vardir.
En iyi kabul olacak dus darda kaldiginizda rabbinize icten duygularla yaptiginiz duadir. Kendi yasadigim olayida sonra anlatacam.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Aralık 2008, Cumartesi 13:52:41    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

daha önce okuduğum ve etkilendiğim bir hikayeydi

unutmayalım ki allahu teala kimseye
''taşıyamayacağından fazla yük yüklemez''

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Aralık 2008, Cumartesi 14:56:27    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

allahım bana herzaman hayırlısı olan ne ise onu ver çok iyi olupda hayırsız olacağına hiç olmasın...bekliyorum hayırlısını

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 23 Temmuz 2010, Cuma 00:07:21    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

enasfe'nin yukarıda paylaştığı hikaye, sıkıntılı günlerimde hatırlayıp biraz olsun avunduğum bir hikayedir. Hatırlamanız için güncellemek istedim. Umarım size de faydası olur.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^