Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ DİLEĞİYLE
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ DİLEĞİYLE

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

orhan

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: adana

MesajTarih: 07 May 2009, Perşembe 12:52:21    Mesaj Konusu: DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ DİLEĞİYLE Alıntıyla Cevap Ver

Bir uçak yolculuğunda yan koltukta oturan bir adamın alyansını sağ elinin işaret parmağına taktığını fark eden yazar yorum yapmaktan kendini alamaz; 'Bayım alyansınızı yanlış elinize takmışsınız! '

Adam bunun üzerine; 'Yanlış kadınla evlendim de ondan! ' diye karşılık verir.

Ziglar bu anıyı aktardıktan sonra şöyle sorar; 'Peki ya bu adam doğru adam mı? Yani kadın doğru adamla mı evlenmiş? Yanlış seçilmiş bir insana doğru insanmış gibi davranırsanız sonuçta doğru insanla evlenmiş olmaz mısınız? Doğru seçilmiş bir insanla evlendiğiniz halde yanlış davranıyorsanız yanlış bir evlilik yapmışsınız demektir çünkü. Doğru insan olmak doğru insanla evlenmekten çok daha fazlasıdır! '

Yazar kitabında şu öyküyü anlatır..

'Yıllar önce Hawai'de başlık parasına benzer bir uygulama revaçtadır. Bir erkeğin sevdiği kızla evlenebilmesi için kızın ailesine belli sayıda inek vermek zorundadır. İnek sayısının 10 adet olması gerekmekle birlikte kızın özelliklerine göre bu sayı değişebilmektedir.

ve adada iki kızı olan bir adam yaşamaktadır. Kızlardan büyük olanı bizdeki deyişle -kabul görmeyen- tipte, şanssız bir kızdır ve babası ona 3 inek fiyat biçmiştir; 2 inekli bir teklifi de kabul edecektir; hatta iyi bir pazarlıkla 1 ineğe fit olmaya razıdır.

Bir gün adanın zenginlerinden Johny Lingo bu eve geldiğinde herkes onun diğer kızı isteyeceğini düşünür. Oysa yaşlı adamı sevince boğarak büyük kıza talip olur. Herkes en azından isteneni yani; 3 inek ödeyeceğini düşünürken Johny yanında 12 tane inekle gelmiştir! ! ..

O dönemlerde normal bir balayı ortalama bir yıl sürmektedir ama gelin ve damat iki yıllık balayı planlamıştır.

Damatla gelinin dönmesinin beklendiği gün ahaliden biri dönüşlerini haber vermeye gelir gelmesine ama gelenlerin Jony ve eşi olduğundan emin değildir. Aslında Johny'i tanımıştır fakat kızdan emin olamamıştır; yaklaşan kadın çok güzel, zarif birisidir. İyice yaklaştıklarında kimsenin tereddütü kalmaz. Fakat kızın güzelliği, cazibesi ve çekiciliği en eleştirici gözle bile reddedilmeyecek ölçüdedir. Yakından! bakanlar Johnny'nin 12 inek karşılığında iyi bir alışveriş yaptığını düşünürler.'

Yazar işin püf noktasını şöyle özetler; 'Johnny 12 inek ödedi, kız 12 ineklik bir kadın haline geldi.'

Bu hep böyle olmaktadır; eşinize veya sevgilinize verdiğiniz değer, ona kazandırdığınız değerdir. Aslında 'doğru adam', 'doğru kadını' inşa eder, 'doğru kadın' da 'doğru adamı'...

kalp kırmadan, yıkıp-döküp-ezip geçmeden, doğru insanı bulmanız-doğru insan olmanız dileğiyle..

alıntı
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 07 May 2009, Perşembe 13:43:10    Mesaj Konusu: Re:DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ Alıntıyla Cevap Ver

Muhteşem bir öykü ve harika bir paylaşımdı Orhan Bey, çok teşekkürler. İnsana verilen değerin hep yüksek tutulması gerektiği konusunda hemfikirim. Değer verilenin de değerine kat kat değer katacaktır. kırmızı gül alkış

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 07 May 2009, Perşembe 13:48:16    Mesaj Konusu: Re:DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ Alıntıyla Cevap Ver

Supermi super iste ben hep diyorum yeterki siz sevin karsiliksiz deger verin gerisini birakin o gelir. tesekkurler orhan harika bir yazi harika bir ders alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

EL-Mecnun

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ADIYAMAN

MesajTarih: 07 May 2009, Perşembe 14:20:36    Mesaj Konusu: Re:DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ Alıntıyla Cevap Ver

çok güzel bir paylaşım elinize yüreğinize sağlık orhan ağam.
allah kimseyi sevgiden mahrumm etmesin, sevensiz olmak kurumuş bir ağaca benzer.
kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 07 May 2009, Perşembe 16:35:47    Mesaj Konusu: Re:DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ Alıntıyla Cevap Ver

orhan öncelikle hoşgeldin..kendi adıma forumların devamını beklerim konular çeşitlilik arzattikçe daha sosyal daha renkli bir forum olacak..güzel bir konuya temas etmiş anlatmak istediğin hikaye..hani derlerya hekesi kendim gibi görürüm aslında herkeste kendimden birşeyler görürüm olması lazım..yazanın emeğine sağlık..sende paylaştığın için sanada teşekkürler

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 07 May 2009, Perşembe 16:54:07    Mesaj Konusu: Re:DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ Alıntıyla Cevap Ver

ilgiyle ve haz alarak okudum bu güzel paylaşımını orhan abim.okuyan herkese en azından 12 inek e bedel değer katacak bilgi aktaracak bir yazı. alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 08 May 2009, Cuma 12:03:54    Mesaj Konusu: Re:DOĞRU İNSANI BULMANIZ-DOĞRU İNSAN OLMANIZ Alıntıyla Cevap Ver

çok hoş bir hikaye ve anlatımdı okurken keyif aldım emeğine sağlık devamını bekleriz ... (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^